Lapkričio 30d. Antradienis

Stilinga medienos apdaila

Peržiūrų skaičius: 108912
Stilinga medienos apdaila

Prisiminę prieš kelias dešimtis metų "ant bangos" sienų apdailos srityje buvusias siauras medines dailylentes, neskubėkite sakyti, kad medienos apdaila išėjo iš mados. Iš tikrųjų medienos apdaila ir šiandien yra madinga, tik jos pavidalai ir naudojimo būdai tampa vis įvairesni.

Medžio lukštas

Anksčiau naudotos biurų, visuomeninių pastatų interjero apdailai, medžio lukšto plokštės šiandien prisimenamos kuriant ir namų interjerą. Tai patogus sprendimas žmonėms, norintiems savo namuose prisiliesti prie natūralių paviršių, išlaikant modernų interjero stilių. Juolab kad medžio lukšto plokštes galima naudoti ir drėgnesnėse patalpose (priklauso nuo plokštės, ant kurios klijuojamas lukštas, rūšies).
Šiuo metu galima rinktis drožtinio arba lakštinio medžio lukšto plokštes. Drožtinis medžio lukštas – tai 0,6 mm medžio lukštas, išgaunamas specialia technologija drožiant medžio rąstą. Darbo principas panašus į paprasčiausio pieštuko drožimą. Lakštinis medžio lukštas yra pjaunamas, ir kitaip nei drožtinio lukšto, 50 proc. lakštinio sudaro klijai. Vertėtų pastebėti, kad lakštinis medžio lukštas truputį sunkiau pasiduoda tonavimui.

Plokščių rūšys

Gautos medžio drožlės klijuojamas ant fanieros, drožlių arba medžio dulkių plokštės. Fanieros plokštė yra atspari drėgmei, todėl išklijuotą medžio lukštais fanierą galima drąsiai kabinti ant virtuvės ir netgi vonios sienų. Išklijuota drožtinių medžio lukštų arba medžio dulkių plokštė yra tinkama puošti kambario sienas, nors dulkių plokštė drėgmės bijo mažiau nei drožlių. Pastarosios kvadratinis metras kainuoja pradedant 5 Lt, tuo tarpu fanieros plokštės kvadratinio metro kaina siekia 20–30 Lt.

Apdailos darbų eiga

1.Pirmiausia teks išsirinkti plokštę, ant kurios bus klijuojami lukštai, bei patį medžio lukštą. Rinktis tikrai yra iš ko: pradedant lietuvišku beržu, baigiant egzotinio medžio šaknimi.
3.Susiuvimas. Prieš klijuojant pasirinktą lukštą, meistrai turi jį susiūti.
4.Lukšto klijavimas ant plokštės. Nors egzistuoja kelios klijavimo rūšys, plačiausiai taikomas "karštas" klijavimas.
5.Plokštės pjaustymas. Suklijuota plokštė yra pjaustoma pagal reikiamus matmenis. Kadangi medžio lukšto raštas yra labai autentiškas, siena, ant kurios bus kabinama plokštė, turėtų būti su kuo mažiau kampų ir atsikišimų.
6.Lakavimas. Kai lukštas jau priklijuotas prie plokštės, jį reikia nulakuoti. Lakuojama tam, kad plokštė įgautų blizgesio bei ilgiau išlaikytų autentiškumą. Lakas gali būti įvairių atspalvių, taigi iš esmės nekeičiant lukšto vaizdo, galima priderinti atspalvius prie spalvinės būsto gamos. Lukštą galima padengti ir vašku arba alyva. Šios medžiagos pagyvina medžio lukšto spalvą ir yra natūralesnės nei lakas. Tačiau bėgant laikui šios priemonės išgaruoja, taigi, jei pasirinksite būtent šį lukšto padengimo būdą, vaškuoti arba tepti alyva plokštę jums teks kasmet.
7.Montavimas. Yra 3 plokštės montavimo prie sienos būdai. Pirmasis – prikalimas. Tokioms plokštėms prikalti yra specialūs "nematomi" vinys, kurie negadina plokštės. Be to, ją galima tiesiog priklijuoti prie sienos. Trečiasis plokštės montavimo būdas – tvirtinimas prie karkaso, kuris yra montuojamas prie sienos.

Paskaičiavus...

Natūralaus medžio lukšto kaina gali svyruoti nuo 3 iki 300 Lt. Kaina priklauso nuo medžio rūšies: ąžuolo, pušies, uosio, klevo medžio lukšto kaina sieks apie 6–8 Lt už kv. m. Tuo tarpu egzotinio medžio šaknies lukštas, kuriuo gali būti papuoštas, tarkime, stalas, gali kainuoti apie 300 Lt/m2. Šiuo metu labai populiarūs ebano, wenge, bambuko, zebrano medžių lukštai, mėgstami dėl jų išskirtinės ryškios spalvos.
Preliminariai paskaičiavus, visos medžiagos ir darbas kainuotų apie 170 Lt/m2. Malonumas – išties ne pigus, todėl natūralaus medžio lukštu nebūtina puošti visų buto sienų. Ekspresyvumo ir natūralumo būstui suteikia ir viena plokštėmis padengta siena, kurią galima derinti ir prie plastiko, ir prie dažytų sienų, ir prie tapetų.

Natūralaus medžio lukštas – interjero dizainerių fantazijai

Interjero dizaineris Eduardas Stakėnas, vadovaujantis įmonei, gaminančiai ir prekiaujančiai medžio lukšto plokštėmis, pastebi, jog pastaruosius penkerius metus medžio lukštas buvo daugiau naudojamas visuomeninės paskirties patalpose, o pastaruosius du metus šis lukštas vis dažniau puošia privačių valdų sienas.
Interjero dizaineriai Ramunė Andrijauskaitė ir Eduardas Bytautas šiandien savo kuriamuose interjeruose taip pat dažnai naudoja natūralaus medžio lukštu išklijuotą fanieros plokštę. Ramunė žavisi šiuo apdailos būdu ir sako, kad faniera padengtos medžio plokštės "sušildo" modernaus stiliaus interjerus: "Solidžiai ir prabangiai moderniame interjere "suskamba" vyšnios medžio fanieruotė, kuri per laiką bręsta, gavusi saulės spindulių – tamsėja. Vyšnios fanieruotės plokštumose galima įžiūrėti fantastiškus piešinius tarsi žvelgiant į plaukiančius debesis".
Šviesiame interjere Ramunė ir Eduardas renkasi ąžuolo plokštes. "Ąžuolo fanieruotė yra "tylesnė" už ekspresyviąją vyšnią. Norint pabrėžti "plaukiančią" ąžuolo fanieruotės liniją, skydus ant sienų galima montuoti horizontalia kryptimi", – pataria dizaineriai.

Dailylentės šiandieniniame interjere

Kiek senesnis, bet visiems gerai žinomas sienų apdailos būdas – padengimas medinėmis dailylentėmis. Tokiu "nemadingu" sprendimu nereikėtų baisėtis, mat dailylentės vis dar yra madingos. Kuriant naują interjerą, reikėtų parinkti kuo platesnes medžio dailylentes ir kalti jas horizontaliai. Ši medžiaga puikiai tinka dekoruojant ir modernaus būsto lubas.
Medinių dailylenčių kvadratinio metro kaina, priklausomai nuo medžio rūšies, yra 13–30Lt. Montuoti dailylentes itin didelių pastangų nereikia: jas tiesiog pritvirtiname prie sienos "nematomais" vinimis ir nulakuojame.

Vakaruose sakoma: "Jei žmogaus namuose yra daug medžio elementų, vadinasi, tas žmogus yra turtingas". Mes sakome, kad tas žmogus yra ne tik turtingas, bet ir praktiškas, kadangi medžio apdaila dekoruotos sienos tarnauja ne mažiau kaip 10 metų.


AUTORIUS: Julija Šimkūnaitė


Pirtis - gyvenimo būdas

Pirtis - gyvenimo būdas

Mes nepastebimai išpildysime Jūsų svajonę - įrengsime ar pastatysime pirtelę, kurioje po sunkios darbo dienos galėsite atgauti jėgas, pasisemti naujos energijos, arba tiesiog gerai praleisite laisvą laiką su draugais. Išsiaiškinus užsakovo norus...


Medienos savybės

Medienos savybės

Mediena naudojama beveik visose pramonės šakose: iš jos gaminami įvairiausi dirbiniai. Tačiau ne kiekvienas medis viskam tinka. Norinčiam parinkti tinkamiausią medžiagą, reikia būti susipažinusiam su jos fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis.


Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinių namų dekoravimas

Rąstinio namo dekoravimas yra malonus procesas. Pats namas diktuoja tam tikras sąlygas ir net dekoravimo mene nepatyręs žmogus gali nesunkiai priimti gerus sprendimus ir įsigyti tinkamus rąstiniam namui baldus ar aksesuarus. Tiesa, būna atvejų,...


Medienos džiūvimas

Medienos džiūvimas (1)

Tik nupjauto medžio drėgnumas žymiai didesnis negu tos medienos, kuri naudojama gamyboje. Jeigu mediena džiūs ne tolygiai arba pernelyg greitai, ji gali persimesti ir suplyšti. Todėl prieš panaudojimą medis kurį laiką džiovinamas, kad tokios...


Nanotechnologijos medieną privers tarnauti ilgai ir nepriekaištingai

Nanotechnologijos medieną privers tarnauti ilgai ir nepriekaištingai

Rąstinis namas bus toks pat ilgaamžis kaip plytinis, nedažydami dailylenčių ilgus metus galėsime džiaugtis nuostabia medžio tekstūra, iš medžio galės būti statomi kad ir daugiaaukščiai. Žmogus visuomet glaudėsi prie šilto, jaukaus medžio, mediniai...


Medinės pirties statybos ypatumai

Medinės pirties statybos ypatumai

Nedidelės 28 kv. m bendro ploto pirties privalumai - erdvi priepirtis, estetiškas stogas, gamtos užuovėja Statant pirtį svarbu teisingai parinkti tam tikras technines charakteristikas – pagal esamos pirties plotą parenkama tam tikros galios...


Pirties gridnų įrengimas

Pirties gridnų įrengimas

Pirties grindims tenka sunkiausios sąlygos: daug drėgmės, vanduo, dideli temperatūros svyravimai žiemą. Paprastos ir patogios yra medinės grindys. O jų ilgaamžiškumą lemia ne tik konstrukcija, bet ir kruopštus įrengimas. Pirtyse daromos dviejų...


Kaip išsirinkti pavėsinę?

Kaip išsirinkti pavėsinę?

Spjaukim į vaizdą už lango, nesvarbu tos gamtos išdaigos, kalendorius sako ką kitą – iki vasaros liko vos keletas savaičių. Gamta, kepsniai, draugai, grynas oras ir pašnekesiai. Aišku, su gamta nesusitarsi, mėgsta ji pokštus iš giedro...


Priegolė, UAB
Priegolė, UAB

Rąstinių namų ir pirčių gamyba, statyba. Statyba iš apvalių ir apipjautų mašininio apdirbimo rąstų.

Pavėsinės, UAB
Pavėsinės, UAB

UAB „Pavėsinės“ gamina pavėsines, vasarnamius, pirtis ir kitus sodui skirtus gaminius.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...