Spalio 19d. Šeštadienis

Priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų didaktika

2013 Kovo 5d.
Peržiūrų skaičius: 33372
Priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų didaktika

Danų bendrovės „Aluflam“ atstovybė Rytų Europos šalyse – UAB „Aluflam“ – žinoma kaip įmonė, itin daug dėmesio skirianti priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų gamybai. Pagrindinis bendrovės tikslas – siekis sustiprinti priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų pozicijas pasaulinėje rinkoje. UAB „Aluflam“ viena pirmųjų Lietuvoje sertifikavo priešgaisrines duris, vitrinas ir fasadus. Įmonės specialistai nuolat stažuojasi užsienyje ir yra sukaupę nemažą priešgaisrinių konstrukcijų gamybos patirtį, todėl visuomet gali pasiūlyti patraukliausią funkcinį bei estetinį sprendimą ir suteikti informaciją apie šios srities naujoves.

Tačiau UAB „Aluflam“ atstovų teigimu, statybų bendrovės vis dar neretai suka galvą, kaip įgyvendinti tokius reikalavimus. Ne visi žino, kad visus griežčiausius reikalavimus atitinkantys gaminiai jau ne pirmus metus gaminami Lietuvoje. Aliumininių konstrukcijų (tarp jų ir priešgaisrinių) gamyba vykdoma pagal ĮST 1174281-01:2003, montavimo darbai atliekami pagal statybos taisykles ST 1174281.01:2003. Todėl neseniai UAB „Aluflam“ iniciatyva mūsų šalies architektūros, projektavimo ir statybų srities specialistams išleistas informatyvus priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų projektavimo bei montavimo katalogas, gerokai palengvinsiantis šios srities darbus.

Aliumininių konstrukcijų gidas

Šį pavasarį vykusioje statybos ir remonto parodoje „Resta 2008“ UAB „Aluflam“ pristatytos priešgaisrinės aliumininės konstrukcijos sulaukė nemažo susidomėjimo ir net nuostabos. Bendrovės specialistų teigimu, nors didieji Lietuvos architektų bei projektuotojų biurai jau senokai sėkmingai taiko priešgaisrines aliuminines konstrukcijas ir mūsų šalis šioje srityje, palyginti su kaimynais, sparčiai vejasi Vakarus, vis dar dažnai tenka susidurti su nuostaba, kad aliuminis apskritai gali būti taikomas priešgaisrinėms konstrukcijoms. Taigi suprantama, kodėl šių aliumininių konstrukcijų taikymo, projektavimo ir montavimo klausimai tokie aktualūs. „Aluflam“, bendradarbiaudama su kitais šios srities specialistais, neseniai architektams, projektuotojams ir statybininkams išleido nemokamą informatyvų ne tik „Aluflam“, bet ir visų priešgaisrinių aliumininių sistemų projektavimo bei montavimo reikalavimų ir normų katalogą, kurį sudarant dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistai.

Kataloge galima rasti bendrą „Aluflam“ aliumininių sistemų apžvalgą, jų klasifikaciją, tipus ir palyginimą su kitomis konstrukcijomis. Čia atskirai skirta dėmesio durų, stiklinių vitrinų, fasadų, stiklinių stogų bei švieslangių aliumininėms sistemoms. Į katalogą įtraukti pagrindiniai architektūroje keliami priešgaisriniai reikalavimai, STR 02.01.04:2004 „Gaisrinė sauga. Pagrindiniai reikalavimai“ normos bei pagrindiniai reikalavimai, suderinti su Europoje galiojančiomis normomis (EN). Katalogo pabaigoje UAB „Aluflam“ siūlo susipažinti su jau įgyvendintų projektų, taikant priešgaisrines aliuminines konstrukcijas, pavyzdžiais. Naudotis šiuo katalogu turės galimybę visi šia sritimi besidomintys specialistai, o neaptikę jiems reikiamos informacijos gali kreiptis į UAB „Aluflam“ specialistus, kurie visuomet suteiks profesionalią konsultaciją ir papildomos informacijos. Architektų ir projektuotojų darbui palengvinti prie katalogo bus pridėtas kompaktinis diskas, kuriame esančius konstrukcinius pjūvius bus galima perkelti tiesiai į savo darbo brėžinius.

Siekiant išvengti nepageidaujamų klaidų

Norint įsigyti katalogą, užtenka apie tai pranešti bendrovės darbuotojams ir leidinys visiems besidomintiems bus išsiųstas paštu. UAB „Aluflam“ specialistų teigimu, pagrindiniai šio leidinio tikslai, kad, naudojantis šiuo katalogu, architektams, projektuotojams ir statybų specialistams nebereiktų sukti galvos, gaišti brangaus laiko ir, svarbiausia, išvengti nepageidaujamų klaidų, kurių šiandien priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų srityje vis dar dažnai pasitaiko. Įmonės specialistai nuolat rengia priešgaisrinės tematikos seminarus architektams, statybų bendrovėms ir montuotojams. Juose dalyvauja užsienio ir Lietuvos specialistai bei gaisrinės saugos atstovai. Bendrovės specialistų įsitikinimu, statybinė didaktika yra vienas iš pagrindinių būdų paspartinti teigiamus šios srities pokyčius. Svarbu, kad statybų rinkos dalyviai atkreiptų dėmesį į priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų taikymo galimybes bei susipažintų su jų reikalavimais ir normomis, o ne, kaip dažnai nutinka, bandytų juos apeiti ar „išsisukti“ pasirinkdami kuo paprastesnes konstrukcijas ir neišnaudodami tokių konstrukcijų galimybių bei suduodami skausmingą „smūgį“ pastato estetikai. Be to, šis leidinys turėtų praversti ir priešgaisrinės saugos srityje dirbantiems specialistams.

Statybinė sistema VELOX

Statybinė sistema VELOX

Prieš 60 metų Austrijoje sukurta Statybinė sistema VELOX - monolitinio gelžbetonio konstrukcijų liktiniuose klojiniuose įrengimo technologija. Technologija sukurta greitai įvairių pastatų ir statinių statybai, rekonstrukcijai ir antstatų...


Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

NAUJIENA! BARCAMP (Brazilija) grey-green ir multicolor spalvos skalūno plokštelės. Šių metų naujos spalvos suteiks išskirtinumo Jūsų namo fasadui ar stogui.


Pirties pamatai

Pirties pamatai

Kaip ir visų pastatų, taip ir pirčių pagrindiniai konstrukcijos elemen­tai yra pamatai, sienos, lubos ir stogas. Pirmiausia pirties statybai reikia paruošti aikštelę, nuimti viršutinį dirvos sluoksnį, išlyginti žemę ir įrengti pamatus.


Stiroporo blokai

Stiroporo blokai

Daugelis vis dar nepakankamai žino apie putų polistireno ir jo gaminių ypatybes ir galimybes. Dažnai užsakovams ir projektuotojams kyla abejonių, ar jį galima naudoti rengiant statybines konstrukcijas, ar jis patvarus, atsparus ugniai, ekologiškai...


AEROC ir pasyvus namas

AEROC ir pasyvus namas

Vis dažniau žmonės kreipiasi į Aeroc specialistus su klausimu: „Ar galima iš Aeroc produkcijos pastatyti pasyvų namą?“ arba „Aš noriu A energijos suvartojimo klasės namo“ – ar kalbama apie visiškai skirtingas sąvokas?...


Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimas

Kas yra pelėsiai? Pelėsių grybeliai - tai mikroskopiniai augalai - parazitai. Jų sporos, kaip ir žiedadulkės, pernešamos oru. Pelėsis susiformuoja kolonijomis drėgnose, nevėdinamose ir šiltose patalpose. Patekusios į tinkamas sąlygas per kelias...


TERIVA LIGHT – perdanga A+ ir A++ klasės namams

TERIVA LIGHT – perdanga A+ ir A++ klasės namams

Europos Sąjungoje didelis dėmesys skiriamas pastatų energiniam efektyvumui. Priimami teisės aktai, kurie reglamentuoja ir skatiną projektuoti ir statyti šiltus namus. Nuo 2018 m. Lietuvoje bus galima statyti tik A+ klasės energinius reikalavimus...


Aeruoto betono blokelių drėgmės ir vandens įgertis. Ką svarbu žinoti?

Aeruoto betono blokelių drėgmės ir vandens įgertis. Ką svarbu žinoti?

Blokelių drėgmės ir vandens įgerties rodikliai yra vieni iš svarbiausių, į kuriuos yra būtina atsižvelgti renkantis blokelius namo statybai. Drėgnos sienos lemia ilgalaikės sienos šiluminė varžos sumažėjimą bei gali susidaryti grėsmė atsirasti...


Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre