Rugpjūčio 8d. Šeštadienis

Pirties pamatai

2013 Vasario 23d.
Peržiūrų skaičius: 51888
Pirties pamatai

Kaip ir visų pastatų, taip ir pirčių pagrindiniai konstrukcijos elemen­tai yra pamatai, sienos, lubos ir stogas. Pirmiausia pirties statybai reikia paruošti aikštelę, nuimti viršutinį dirvos sluoksnį, išlyginti žemę ir įrengti pamatus.


Pirties pamatus veikia drėgmė, šarmai ir kitokios medžiagos, todėl jiems reikia atsparaus betono, gelžbetonio su sunkesniais užpildais. To­kie užpildai, kaip šlakas, keramzitas, silikatinės, skylėtos molinės plytos, netinka, nes nuo drėgmės suyra.

Seniau medinę pirtį statė tiesiog ant akmenų, sudėtų ant žemės, kam­puose padėdavo labai stambius akmenis, tarp jų - smulkesnius ir užkrės­davo moliu, o kartais rąstus dėdavo tiesiog ant žemės. Tai tinka tada, kai gruntas yra vienalytis, tankus arba akmeningas.

Dabar pamatų yra įvairių konstrukcijų: juostinių, stulpelinių ir polinių. Jų konstrukcija parenkama atsižvelgiant į grunto sudėtį bei grunti­nio vandens lygį.

Jei gruntas vienalytis, tankus ir sausas, vietoje pamato dedami stam­būs akmenys pirties kampuose, o ant jų - rąstų vainikas. Šiuo atveju rąstai tepami antiseptikais. Dar geriau tarp kampinių akmenų išdėstyti juostą mažesnių akmenų, o tarpus užpildyti mirkytu moliu. Moliu taip pat verta išplūkti pirties aikštelę, kad priegrindis būtų apsaugotas nuo lietaus vandens. Jei gruntas nelygus, nevienalytis ir drėgnas, būtina įrengti įgilintą pamatą. Pamatus molingame grunte iškilnoja šaltis: žiemą jie pakyla su sušalusiu gruntu iki 10-15 cm, o vasarą nusėda.

Dėl to pamatus reikia įgilinti 15-20 cm žemiau įšalimo lygio. Lietuvoje pamatus reikia įgilinti 1-1,2 m. Kad neįšaltų pats pamatas, reikia jį ap­gaubti panaudoto tepalo apvalkalu. Pirtys.

Pirtims labiausiai tinka stulpeliniai akmenų, betono ar kitokie pama­tai. Nesunku pamatus padaryti betoninius. Kartais tam tinka ir mediniai 20-40 cm skersmens stulpai. Jie statomi ant rąstgalio arba ant medžio kryž­mės, vietoje jos galima dėti akmenį ar plytas. Tokie stulpai turi būti ištep­ti antiseptikais, tačiau jie neilgaamžiai.

Rengiant plytų, akmenų betono pamatus, priklausomai nuo grunto savybių reikia paruošti ir betono skiedinius. Paprasčiausi juostiniai pa­matai įrengiami taip: iškastoje duobėje sluoksniais kas 15-20 cm pilamas rupus smėlis, skalda arba žvyras, ir kiekvienas sluoksnis, laistant vande­niu, stipriai plūkiamas. Prie žemės paviršiaus šis sluoksnis užpilamas cemento skiediniu, ant jo klojamas cokolis iš akmenų arba plytų. Ant cokolio klojama hidroizoliacija iš dviejų tolio arba ruberoido sluoksnių.

Pamatams paruošti stulpeliai (38x38 cm) statomi pirties kampuose ir sujungimų su pertvaromis vietose. Tarp jų neturi būti daugiau kaip 2 m. Jie dedami ant suplūkto smėlio pagrindo. Betoninius stulpelius galima pasigaminti ir patiems. Klojinius galima daryti iš įvairių medžia­gų - kartono, pergamino, tolio. Užpildomi betonu, apatinę jų dalį reikia ištepti panaudo­tu tepalu, kad priėjo neprišaltų gruntas.

Žymės: Pirtis , pirties pamatai
„Haus“ blokeliai pristato efektyvesnį tarpbutinių atitvarų sprendinį

„Haus“ blokeliai pristato efektyvesnį tarpbutinių atitvarų sprendinį

Tarptautinėje statybų ir remonto darbų parodoje RESTA‘2013 UAB „Vilniaus betono gaminiai“ pristato garso izoliacijos požiūriu efektyviausią tarpbutinės sienos sprendinį. „Haus“ tarpbutinę atitvarą sudaro dviejų...


AEROC sienų plokštės

AEROC sienų plokštės

AEROC sienų plokštės priskiriamos armuotiems gaminiams, iš kurių statomos nelaikančiosios išorinių ir vidinių sienų konstrukcijos. Plokštės montuojamos horizontaliai. Sujungiamieji paviršiai ištepami blokams skirtais AEROC klijais, užsandarinant...


Betonas, betonų klasės

Betonas, betonų klasės

Betonas - dirbtinis akmuo, gaunamas kietėjant rišamųjų medžiagų (cemento), užpildo (smėlio, žvyro) ir vandens mišiniui. Betonas turi būti pakankamai stiprus, gerai sukibti su armatūra, pakankamai tankus.


Kaip išsirinkti sveikatai palankaus mikroklimato būstą?

Kaip išsirinkti sveikatai palankaus mikroklimato būstą?

Statybų procesai Lietuvoje privalo atitikti visą pluoštą techninių reglamentų, kurie skirti bendram tikslui – kad statinys būtų saugus jame esantiems žmonėms, tvirtas ir „draugiškas“ sveikatai. Pavojai gali slypėti ne tik...


Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Statant sieną iš mūro blokų, mineralinės vatos ir klinkerio plytų oro tarpas yra būtinas. Jis reikalingas tam, kad drėgmė atsiradusi sienos konstrukcijoje, iš vidaus patalpų ir patekusi į oro tarpą lengvai pasišalintu.


Aliumininių profiliuočių gamintojas, nesiliaujantis stebinti moderniomis naujovėmis

Aliumininių profiliuočių gamintojas, nesiliaujantis stebinti moderniomis naujovėmis

Stiklinant balkonus ar terasas užsakovo keliami reikalavimai neapsiriboja noru apsisaugoti nuo vėjo ar lietaus. Taip pat norima ir gerų sistemos termoizoliacinių ypatybių. Juk tai aktualu tiek žiemą, kai lauke „spaudžia šaltukas“, tiek...


Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

Braziliškos natūralaus skalūno plokštelės

NAUJIENA! BARCAMP (Brazilija) grey-green ir multicolor spalvos skalūno plokštelės. Šių metų naujos spalvos suteiks išskirtinumo Jūsų namo fasadui ar stogui.


Naujojoje universalioje Stokholmo arenoje pritaikyti „Paroc“ sprendimai

Naujojoje universalioje Stokholmo arenoje pritaikyti „Paroc“ sprendimai

Praėjusią vasarą Švedijos sostinėje Stokholme buvo atidaryta universali „Tele2“ arena, kurioje gali vykti įvairūs pramoginiai ir sporto renginiai, o joje telpa – net 40.000 lankytojų. Naujojo Švedijos sostinės pasididžiavimo...


Superstal
Superstal

Skardinių garažų, voljerų, garažo vartų ir angarų gamintojas. - SUPERSTAL

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

Termoblokeliai, UAB
Termoblokeliai, UAB

Termoblokeliai šiltam, sandariam ir tvirtam namui U 0,09 W/m² K; R=11,1 m²·K/W

Tel. +370 678 78930

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.