Birželio 4d. Ketvirtadienis

Pirties pamatai

2013 Vasario 23d.
Peržiūrų skaičius: 51888
Pirties pamatai

Kaip ir visų pastatų, taip ir pirčių pagrindiniai konstrukcijos elemen­tai yra pamatai, sienos, lubos ir stogas. Pirmiausia pirties statybai reikia paruošti aikštelę, nuimti viršutinį dirvos sluoksnį, išlyginti žemę ir įrengti pamatus.


Pirties pamatus veikia drėgmė, šarmai ir kitokios medžiagos, todėl jiems reikia atsparaus betono, gelžbetonio su sunkesniais užpildais. To­kie užpildai, kaip šlakas, keramzitas, silikatinės, skylėtos molinės plytos, netinka, nes nuo drėgmės suyra.

Seniau medinę pirtį statė tiesiog ant akmenų, sudėtų ant žemės, kam­puose padėdavo labai stambius akmenis, tarp jų - smulkesnius ir užkrės­davo moliu, o kartais rąstus dėdavo tiesiog ant žemės. Tai tinka tada, kai gruntas yra vienalytis, tankus arba akmeningas.

Dabar pamatų yra įvairių konstrukcijų: juostinių, stulpelinių ir polinių. Jų konstrukcija parenkama atsižvelgiant į grunto sudėtį bei grunti­nio vandens lygį.

Jei gruntas vienalytis, tankus ir sausas, vietoje pamato dedami stam­būs akmenys pirties kampuose, o ant jų - rąstų vainikas. Šiuo atveju rąstai tepami antiseptikais. Dar geriau tarp kampinių akmenų išdėstyti juostą mažesnių akmenų, o tarpus užpildyti mirkytu moliu. Moliu taip pat verta išplūkti pirties aikštelę, kad priegrindis būtų apsaugotas nuo lietaus vandens. Jei gruntas nelygus, nevienalytis ir drėgnas, būtina įrengti įgilintą pamatą. Pamatus molingame grunte iškilnoja šaltis: žiemą jie pakyla su sušalusiu gruntu iki 10-15 cm, o vasarą nusėda.

Dėl to pamatus reikia įgilinti 15-20 cm žemiau įšalimo lygio. Lietuvoje pamatus reikia įgilinti 1-1,2 m. Kad neįšaltų pats pamatas, reikia jį ap­gaubti panaudoto tepalo apvalkalu. Pirtys.

Pirtims labiausiai tinka stulpeliniai akmenų, betono ar kitokie pama­tai. Nesunku pamatus padaryti betoninius. Kartais tam tinka ir mediniai 20-40 cm skersmens stulpai. Jie statomi ant rąstgalio arba ant medžio kryž­mės, vietoje jos galima dėti akmenį ar plytas. Tokie stulpai turi būti ištep­ti antiseptikais, tačiau jie neilgaamžiai.

Rengiant plytų, akmenų betono pamatus, priklausomai nuo grunto savybių reikia paruošti ir betono skiedinius. Paprasčiausi juostiniai pa­matai įrengiami taip: iškastoje duobėje sluoksniais kas 15-20 cm pilamas rupus smėlis, skalda arba žvyras, ir kiekvienas sluoksnis, laistant vande­niu, stipriai plūkiamas. Prie žemės paviršiaus šis sluoksnis užpilamas cemento skiediniu, ant jo klojamas cokolis iš akmenų arba plytų. Ant cokolio klojama hidroizoliacija iš dviejų tolio arba ruberoido sluoksnių.

Pamatams paruošti stulpeliai (38x38 cm) statomi pirties kampuose ir sujungimų su pertvaromis vietose. Tarp jų neturi būti daugiau kaip 2 m. Jie dedami ant suplūkto smėlio pagrindo. Betoninius stulpelius galima pasigaminti ir patiems. Klojinius galima daryti iš įvairių medžia­gų - kartono, pergamino, tolio. Užpildomi betonu, apatinę jų dalį reikia ištepti panaudo­tu tepalu, kad priėjo neprišaltų gruntas.

Žymės: Pirtis , pirties pamatai
Moduliniai namai: Gyvenimas ir visi patogumai

Moduliniai namai: Gyvenimas ir visi patogumai

Kad ir kaip neįtikėtinai visa tai galėtų skambėti, gyvenamosios erdvės, naudojant modulinius namus, nebėra naujiena: Olandijoje moduliniai pastatai pritaikomi gyvenimui, poilsiui ir darbui. Lietuvoje - sodyboms, vasarnamiams ar pirtims. Iš pirmo...


HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės – sandarumo garantas namui

HUNTON bitumu impregnuotos plokštės - naudojamos karkasinių namų bei kitų ventiluojamų fasadų ir stogų statyboje, įrengiant sandarų ir patikimą namo apvalkalą. Tai yra priešvėijinė izoliacija ir difuzinė danga viename gaminyje, skirta išorės...


Taupiai statome šiltą ir ilgaamžį namą

Taupiai statome šiltą ir ilgaamžį namą

Namų statybai naudojamų medžiagų pasirinkimą lemia jų techninės savybės, statybų tradicijos, tačiau svarbiausia – kaina. UAB „Vilniaus betono gaminiai“ gaminami blokeliai „Haus“ sutaupo 10–50 % lėšų, o šilumos...


Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Fasadiniai dekorai "Dr. Thomas"

Pasistačius ar dar statant namą, pradedame mąstyti apie tai, kaip atrodys namo fasadas. Nuobodus bus ar išskiriantis? Žinoma, pasirinkimas dekoro medžiagų rinkoje nėra mažas, pradedant nuo klinkerinių plytelių, fasadinių apdailos plokščių ir...


Sprendimas balkonams, terasoms, grindims

Sprendimas balkonams, terasoms, grindims

GREBOPOX®, tai lanksti, be tirpiklių, be užpildo ir šiek tiek pigmentuota, skaidri epoksidinė dvikomponentė mastika. GREBOPOX® sistema buvo bandoma pagal europinį standartą DIN EN 13501-1 kaip dangos sistema (pvz. kelio konstrukcijos),...


Tvirta, lengva ir šilta perdanga

Tvirta, lengva ir šilta perdanga

Perdangos TERIVA – tai dažnai briaunuotos sijų ir tuščiavidurių blokelių perdangos. Šios perdangos susideda iš lengvų gelžbetonio sijų su erdvine plieno santvara, tuščiavidurių blokelių ir monolitinio betono, liejamo statybos aikštelėje....


Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Sienų tipai: vienasluoksnės, dvisluoksnės, trisluoksnės. Ar būtinas oro tarpas?

Statant sieną iš mūro blokų, mineralinės vatos ir klinkerio plytų oro tarpas yra būtinas. Jis reikalingas tam, kad drėgmė atsiradusi sienos konstrukcijoje, iš vidaus patalpų ir patekusi į oro tarpą lengvai pasišalintu.


Pamatų konstrukcijos

Pamatų konstrukcijos

Išsirinkęs sklypą ir gavęs visus reikiamus leidimus žmogus namą pradeda nuo pamatų. Kiekvienam individualiam namui pamatus apskaičiuoja architektas. Jis, remdamasis namo planu ir grunto tyrimais, padeda išvengti klaidų. Pagrindinės klaidos klojant...


Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus BETOMAX atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Lukra, UAB
Lukra, UAB

"MARMOROC" ventiliuojamo fasado apdaila.

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Termoblokeliai, UAB
Termoblokeliai, UAB

Termoblokeliai šiltam, sandariam ir tvirtam namui U 0,09 W/m² K; R=11,1 m²·K/W

Tel. +370 678 78930

Superstal
Superstal

Skardinių garažų, voljerų, garažo vartų ir angarų gamintojas. - SUPERSTAL

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.