Gruodžio 6d. Penktadienis

Pertvaros iš ARKO M12 - tvirtumas ir gera garso izoliacija

2012 Balandžio 24d.
Peržiūrų skaičius: 55532
Pertvaros iš ARKO M12  - tvirtumas ir gera garso izoliacija

Vienas iš pagrindinių kriterijų, pasirenkant statybines medžiagas statybai ar remontui, yra jų kaina. Suprantama, norisi, kad ji būtų kuo mažesnė, tačiau verta pagalvoti ir apie gyvenimo kokybę.  Pasirinktų statybinių medžiagų trūkumai ar privalumai išryškėja tik eksploatacijos metu.

Pertvaroms būtinos savybės

Panagrinėkime vieną iš pagrindinių gyvenamųjų bei pramoninių patalpų konstrukcinį elementą - pertvarą. Iš ko jas statyti? Išgrinėsime dvi skirtingas pertvarų konstrukcijas - gipso kartono plokštes ir pertvarinius silikatinius blokus ARKO M12.

Pagrindinės charakteristikos, kuriomis reiktų remtis renkantis pertvarų konstrukcijas yra:

  • Pertvaros garso izoliacija;
  • Mechaninis stiprumas;
  • Vandens įgeriamumas;
  • Montavimo greitis;
  • Įrengimo kaina.

Garso izoliacija

Garso izoliacija svarbi ne tik daugiabučiuose, bet ir individualiuose namuose. Gera atskirų patalpų garso izoliacija suteiks galimybę vieniems šeimos nariams žiūrėti televizorių, kitiems klausytis muzikos ar žaisti, dar kitiems nekliudomai ilsėtis ar mokytis.

Patirtis rodo, kad taupydami pinigus ar paklausę nekvalifikuotų statybininkų nuomonės, kai kas montuoja tik vieną gipso kartono plokščių sluoksnį su 50 ar 75 mm storio plieninių profilių karkasu, ir užpildo jį mineraline vata.  Tokia 75 mm storio pertvara, nors ir užpildyta izoliacinės medžiagos sluoksniu, duos tik 40 dB garso izoliaciją, vadinasi, kitoje pertvaros pusėje kalbant žmonėms juos girdėsite. Tokios pertvaros galėtų būti biuruose, geriausiu atveju mokyklose, bet jokiu būdu ne gyvenamosiose patalpose (butuose), kur norisi poilsio ir ramybės.

Įrengiant pertvaras iš gipso kartono plokščių labai dažnai yra padaroma montavimo klaidų. Kaip jau žinome, gipso kartono plokštė yra laidi garsui. Kaip pavyzdį galima būtų pateikti, kad sienos, sumontuotos iš 75 mm plieninių profilių karkaso ir iš abiejų pusių sumontuoto gipso kartono plokščių, garso izoliacija siekia vos 30 dB. Tokios pertvaros galėtų būti naudojamos tik biuruose, bet per jas būtų aiškiai girdima, kaip kolega bendauja telefonu. Todėl yra įrengiamas izoliacinis sluoksnis, dažniausiai iš minkštos akmens ar stiklo vatos.  Tačiau laikui bėgant vata nuo savo svorio šiek tiek susmunka, todėl pertvaros viršuje lieka tarpas, per kurį garsas lengvai sklinda.

Kaip jau minėjome anksčiau, net ir įrengus 75 mm pertvarą su izoliaciniu sluoksniu, kurio storis būtų 75 mm ir be jokių tuščių ertmių, petvaros garso izoliacija siektų tik 40 dB.

Kartais statybininkai  montuodami elektros jungiklius bei kištukinius lizdus sudrasko izoliacinį sluoksnį, o tai taip pat didina garso praeinamumą.

Pertvaros sumūrytos iš silikatinių blokų ARKO M12 ir nutinkuotos iš abiejų pusių, izoliuoja 49 dB triukšmo. Už tokios pertvaros Jūs tikrai negirdėsite pokalbių, veikiančio televizoriaus ar šildymo-vėdinimo įrangos keliamo triukšmo.

Taip pat silikatiniai blokai yra puiki medžiaga tarpbutinėms pertvaroms mūryti. Šiuo atveju reikėtų naudoti ARKO M24 blokus. Iš šių blokelių sumūryta ir iš abiejų pusių nutinkuota petvara be jokių papildomų priemonių izoliuoja net 56 dB garso ir tenkina privalomus STR 2.01.07:2003 „Pastatų vidaus ir išorės aplinkos apsauga nuo triukšmo" reikalavimus tarpbutinėms pertvaroms.

Mechaninis stiprumas

Gipso kartono plokštės yra labai neatsparios mechaniniams poveikiams, nes jų sudėtyje yra apie 93 proc. gipso, apie 6 proc. popieriaus ir apie 1 proc. armavimo medžiagų. Pagrindinis komponentas, kuris suteikia gipso kartono plokštei stiprumo, yra popieriaus sluoksniai iš abiejų plokštės pusių. Gipsas, sudarantis pagrindinę plokštės dalį, yra minkšta, trapi statybinė medžiaga, todėl nešant baldus ar išdykaujant vaikams  pertvaroje galima lengvai išmušti skylę. Be to, po metų kitų tarp plokščių atsiranda trūkiai prie langų, durų ar siūlėse tarp sienos ir lubų ir pan.

Pertvariniai silikatiniai blokai ARKO M12 ir ARKO M24 pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu gniuždymui. Jų stipris gniuždant yra nuo 7,3 iki 12,5 MPa. Iš šių blokų drąsiai galima mūryti pertvaras gamybinėse patalpose, sandėliuose, nebijant, kad į jas atsitrenkę mechanizmai  išgriaus pertvarą ar paliks joje skylę.

ARKO M12 blokų pertvara lyginant su gipso kartonu turi dar vieną pranašumą – norint ant jos pakabinti spintelę, prausyklę, lentyną ar radiatorius, įstatant duris ir panašiai,  nereikia papildomai stiprinti konstrukcijos (naudoti specialių tvirtinimo priemonių).

Taigi mechaninio stiprumo atžvilgiu gipso kartono plokščių pertvaros nebūtų geras pasirinkimas norint turėti kokybiškas, stiprias pertvaras.

Vandens įmirkis

Vandens įgeriamumas yra dar vienas rodiklis svarbus pertvaros medžiagai.  Dėl savo sudėties gipso kartono plokštės labai gerai įgeria vandenį. O silikatiniai blokai ARKO M12 pasižymi dideliu atsparumu vandens įmirkiui. Maksimalus blokų vandens įmirkis yra tik 14-17 proc. Įrengiant pertvaras daugiabučiuose, kur nesate tikras, kad virš Jūsų esančiame bute neįvyks vandentiekio avarija, ar neprakiurs sena stogo danga, atsitikus panašiai nelaimei gipso kartono plokčių pertvarą reiketų perdaryti iš naujo.

Pertvaros iš gipso kartono plokščių netinkamos drėgnose patalpose (baseinai, dušinės, pirtys ir kt.), nes įmirkusios praras savo eksploatacines savybes. O silikatinius blokus drėgnose patalpose galima naudoti. Tad atsparumo drėgmei požiūriu geriausia pertvara taip pat būtų iš ARKO M12 blokų.

Darbo sparta

Montavimo greitis yra vienas iš svarbesnių aspektų atliekant statybos darbus. Montuojant gipso kartono plokščių pertvarą reikia labai gerai išmanyti šį darbą. Tad vienas iš gipso kartono trūkumų yra tas, kad reikalinga labai kvalifikuota darbo jėga, antras trūkumas - reikia pakankamai daug įrankių, t.y. gulsčiuko, elektrinio grąžto, elektrinio suktuko, plaktuko, keltuvo, kampinio šlifuoklio profilių pjovimui, metalo žirklių, peilio plokštėms pjauti. Trečia, montuojant gipso pertvaras naudojama labai daug įvairių tvirtinimo detalių, o jos turi būti vieno  pasirinkto gamintojo.

Visi šie veiksniai užima pakankamai daug laiko paruošiamiesiems ir montavimo darbams.

Paprastesnis ir lengvesnis pertvarų „montavimas“ yra jų mūrijimas iš silikatinių ARKO M12 blokelių. Juolab, kad mūrijant Jums prireiks vos kelių įrankių: gulsčiuko, kampinio šlifuoklio, virvutės ir „šukų“ klijams tepti. Mūrijant pertvaras iš blokų, laiko sugaištama šiek tiek daugiau, nes blokai nėra dideli, taip pat reikia laiko kol sienos sukietėja ir išdžiūsta ir jas reikia nutinkuoti.

Kaina

Pasirenkant pertvarų medžiagas dažniausiai lemia jų kaina. Šiuo atveju, lyginant gipso kartono plokščių ir silikatinių blokų ARKO M12 pertvarą, vėlgi pranašesni yra silikatiniai blokai. Kaip minėjome anksčiau, silikatiniai pertvariniai blokai ARKO M12 izoliuoja garsą 49 dB, tinkuotos, nedažytos šios pertvaros 1 kv.m kaina be statybos darbų siekia apie 36 Lt. Montuojant panašią pertvarą iš gipso kartono plokščių (nepamirškime -  jos garso izoliacija būtų 48 dB),  100 mm plieninio karkaso profilių, užpildytų mineraline vata, jos 1 kv.m kaina be darbų būtų apie 47 Lt. Statybos darbų kaina ARKO atveju būtų šiek tiek didesnė. O lyginant abiejų rūšių pertvarų bendrą kainą, jos būtų panašios.

Tačiau, įvertinus visas kitas savybes, aišku, kad ARKO M12 pertvariniai blokai šiandien yra vienas geriausių pasirinkimų.  Jie pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu gniuždymui, gera garso izoliacija,  mažu vandens įgeriamumu,  o mūryti juos visai paprasta.

Tad pasirinkę pertvaras iš ARKO M12 silikatinių blokų, tikrai neapsiriksite.

Doc. dr. D. Nagrockienė, VGTU Statybinių medžiagų katedra

 

AB „Specializuota komplektavimo valdyba“

Savanorių pr. 191 A, LT-02300 Vilnius
Tel.  8 5 232 2498,
E.p. info@arko.lt

Daugiau ir išsamesnės informacijos rasite: www.arko.lt

BRIKO: SERTIFIKUOTA FASADŲ DEKORAVIMO SISTEMA

BRIKO: SERTIFIKUOTA FASADŲ DEKORAVIMO SISTEMA

Nuo 2013 metų įsigaliojus JESSICA (Jungtinė Europos parama tvarioms investicijoms miestuose) programai, kurios tikslas finansų inžinerijos instrumentais teikti paramą renovuojamiems objektams, spartina plėtros procesą. Vienas iš pagrindinių...


Nauja Dūmtraukių sistema HELUZ DUO – aukštos kokybės ir žemos kainos derinys

Nauja Dūmtraukių sistema HELUZ DUO – aukštos kokybės ir žemos kainos derinys

Kompanija HELUZ plytų pramonė OTO sukūrė du naujos dūmtraukio sistemos HELUZ DUO variantus – HELUZ DUO su vidiniu vamzdžiu, pagamintu iš naujos kartos plonesnės izoliacinės keramikos, ir HELUZ MULTI DUO su vidiniu vamzdžiu iš plonasienės...


Naujovė: plieninės stogų ir fasadų dangos, pagamintos pagal naują „Printech” technologiją

Naujovė: plieninės stogų ir fasadų dangos, pagamintos pagal naują „Printech” technologiją

Naujoviškos modernios plieninės dangos, pagamintos naudojant „Printech” technologiją – tai galimybė padengti Jūsų pastatų fasadus bei stogus patikima ilgai tarnaujančia danga. Tai taip pat ir būdas suteikti tiems pastatams...


Priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų didaktika

Priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų didaktika

Danų bendrovės „Aluflam“ atstovybė Rytų Europos šalyse – UAB „Aluflam“ – žinoma kaip įmonė, itin daug dėmesio skirianti priešgaisrinių aliumininių konstrukcijų gamybai. Pagrindinis bendrovės tikslas –...


Naujojoje universalioje Stokholmo arenoje pritaikyti „Paroc“ sprendimai

Naujojoje universalioje Stokholmo arenoje pritaikyti „Paroc“ sprendimai

Praėjusią vasarą Švedijos sostinėje Stokholme buvo atidaryta universali „Tele2“ arena, kurioje gali vykti įvairūs pramoginiai ir sporto renginiai, o joje telpa – net 40.000 lankytojų. Naujojo Švedijos sostinės pasididžiavimo...


Aeruoto betono blokelių drėgmės ir vandens įgertis. Ką svarbu žinoti?

Aeruoto betono blokelių drėgmės ir vandens įgertis. Ką svarbu žinoti?

Blokelių drėgmės ir vandens įgerties rodikliai yra vieni iš svarbiausių, į kuriuos yra būtina atsižvelgti renkantis blokelius namo statybai. Drėgnos sienos lemia ilgalaikės sienos šiluminė varžos sumažėjimą bei gali susidaryti grėsmė atsirasti...


Aliuminio profiliai: įgyvendinkite visas savo idėjas

Aliuminio profiliai: įgyvendinkite visas savo idėjas

Aliuminis – plačiausiai paplitęs žemės plutos metalas. Jo lydiniai išsiskiria lengvumu (iki trijų kartų lengvesnis už plieną), elektros ir šilumos laidumu, atsparumu korozijai, lengvu apdirbimu. Šis metalas gali pakeisti plieną, varį,...


Akmenų siena

Akmenų siena

Gyvenamųjų pastatų sienas iš akmens mūsų klimato sąlygomis daryti nepatartina. Jos šaltos, praleidžia šilumą, tačiau, jei vis dėlto pasiryžtama, priminsime, kad akmenų sienos turi būti storos, apie 0,90 m storumo. Ten, kur laukuose daug akmenų,...


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

PREFABETA, UAB
PREFABETA, UAB

Gelžbetoninės perdangos, konstrukcijos, blokeliai, sąramos

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Superstal
Superstal

Skardinių garažų, voljerų, garažo vartų ir angarų gamintojas. - SUPERSTAL

Karkasa, UAB
Karkasa, UAB

Karkasinių namų projektavimas ir statyba iki rakto.

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Izoforma, MB
Izoforma, MB

Lanksčios fasadinės plytelės Izoflex

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Paladija, UAB
Paladija, UAB

Išskirtinės sienų išorės ir vidaus apdailos fibrocementinės plokštės, dailylentės
+370 68 500786

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia