Birželio 1d. Pirmadienis

Sujungimų hidroizoliavimas

2013 Gruodžio 17d.
Peržiūrų skaičius: 32428

Egzistuoja daugybė skirtingų konstrukcinių sujungimų hidroizoliavimo sistemų iš kurių kiekviena turi skirtingas charakteristikas. Sistemos skiriasi instaliavimo technika ir efektyvumu. Visus už ir prieš reiktų išsiaškinti prieš pasirenkant sistemą ir kaina neturėtų būti lemiamas faktorius. Mūsų rekomendacija hidroizoliuojant prieš hidrostatinį spaudimą būtų pašalinti bet kokią riziką ir pasirinkti dvigubos ar net trigubos saugos sitemą, nes tinkamai neužsandarinus sujungimų, remonto kaina bus daug kartų didesnė, negu brangiausia sistema, kurią sumontuosime statybos metu.

Pateikiame keletą sistemų, kurių veikimas pagrįstas mechaninio barjero vandens laidumo kanalo konstrukcijos sujungimo vietoje sudarymu, elastingų brinkstančių nuo drėgmės bentonitinių tarpinių naudojimu ir injektavimo kanalų sujungimų vietose naudojimu. Šios sistemos pavaizduotos piešinyje.

Trumpai apie kiekvieną iš jų.

Sistema 1: Metalinis barjeras su bituminiu padengimu. Ši tarpinė reikalauja kruopštaus instaliavimo. Prabėgimai galimi, jei betonas sutrūkinės džiūdamas. Turi būti tikslūs ir sandarūs sujungimai tarp atskirų tarpinės elementų.

Sistema 2: Išsiplečianti tarpinė iš bentonito. Tai aktyvi hidroizoliojanti sistema. Didelis tarpinės išsiplėtimas garantuoja patikimą plyšių betone sandarinimą. Tarpinė pritvirtinama mechaniškai arba priklijuojama ant seno betono. Patikimam tvirtinimui galima naudoti specialų metalinį tinklelį. Veikiant drėmei naujai liejamame betone, tarpinė brinksta ir užsandarina visus tarpus sujungime. Tai efektyvi ir lengvai instaliuojama sistema, suteikianti aukštą saugumą.

Sistema 3: Injektavimo vamzdelis. Tai labai efektyvi sistema, užtikrinanti didelį saugumą. Kontroliuojamas injektavimas parodo galimas silpnas vietas betono struktūroje. Galima pasirinkti vieno vamzdelio sistemą Superject, arba kelių vamzdelių sistemą Trioject.

Sistemos 1+2: metalinis barjeras su bentonito danga. Sistema su dvigubu saugumu dėl metalinio barjero ir aktyvaus besiplečiančio bentonito sluoksnio. Ant metalinės tarpinės užklijuotas bentonito sluoksnis, kuris dėl drėgmės poveikio brinksta ir sandarina sujungimą. Paprasta instaliacija su aktyviais elementų persidengimais.

Sistemos 2+3: Išsiplečianti bentonito tarpinė su papildomu injektavimo vamzdeliu. Aukštos klasės saugumo sistema su papildoma injektavimo galimybe.

Bentonitinės tarpinės naudojimas - tai labai nebrangus, patikimas it todėl plačiai paplitęs sprendimas hidroizoliuojant įvairias požemines konstrukcijas, baseinus, rezervuarus. Siūloma tarpinė BT2025S dėl vandens poveikio brinksta, jos skerspjūvio plotas didėja daugiau kaip 300%, todėl sujungimas patikimai užsandarinamas. Kaip atrodo išsiplėtusi bentonitinė tarpinė, matoma fotografijoje. Plėtimosi jėga yra gana didelė, todėl tarpinė turi būti montuojama ne arčiau kaip 8cm nuo betono paviršiaus. Kadangi tarpinė brinksta dėl vandens poveikio, iki pat betonavimo pradžios būtina apsaugoti tarpinę nuo drėgmės. Prieš laiką sušlapusi tarpinė pradės brinkti anksčiau, nei sustings betonas ir ne tik tinkamai nesandarins sujungimo, bet gali net padidinti pratekėjimus. Jei pagal projekto specifiką ir esamas oro sąlygas neįmanoma apsaugoti tarpinės nuo priešlaikinio brinkimo, galima naudoti tą pačią tarpinę padengtą plėvele BT2025S plus. Apsauganti plėvelė suyra šarminėje aplinkoje, kuri susidaro betone, o vandenyje netirpsta. Abiejų tarpinės variantų brinkimo uždelsimas matosi grafike.

Kaip matosi fotografijoje, bentonitinės tarpinės brinkdamos tampa beforme mase, užpildančia visus plyšius ir įtrūkimus. Dėl šios savybės, bentonitinė tarpinė gali būti naudojama tik ten, kur jungiasi naujai betonuojama konstrukcija su senu betonu. Surenkamų betono konstrukcijų hidroizoliavimui reikalinga naudoti tarpines, kurios brinkdamos nekeičia formos. Tam tinkamos Contaseal polimerinės tarpinės. Vandens poveikyje jų tūris dideja nuo 500% iki 1000%. Prie paviršiaus šios tarpinės tvirtinamos mechaniškai arba klijuojamos specialiais klijais. Tarpinės gaminamos stačiakampio arba apvalaus profilio, įvairių matmenų. Matmuo parenkamas pagal hidroizoliuojamo sujungimo plotį.

Labai dažnai kylanti problema - tinkamas požeminių šulinių hidroizoliavimas statybos metu. Silpniausia vieta, per kurią atsiranda pratekėjimai, dažniausiai yra sujungimai tarp šulinio žiedų. Tokiai problemai spręsti yra speciali juota Rub‘r Nec LTM. Juosta talpinama sujungimo viduryje prieš montuojant sekantį šulinio žiedą, kaip parodyta fotografijoje. Dėka specialios sudėties ji stipriai sulimpa su abiem paviršiais ir patikimai sandarina. Naudojant šią juostą jau statybos metu patikimai užsandarinamas sujungimas, o tai bet kokiu atveju bus kelis kartus pigesnis sprendimas, nei sandarinti sujungimą vėliau.

Efektyvus, nebrangus ir patikimas sujungimų sandarinimas yra naudojant kristalinės hidroizoliacijos medžiagą Xypex Concentrate. Xypex Concentrate danga užtepama arba užpurškiama ant betono paruošiamojo sluoksnio, ant kurio jau sumontuotas armatūros strypynas. Medžiaga purškiama ant paruošiamojo sluoksnio pro armatūrą sunaudojant 1,0 kg/m2, o prieš klojant kitą betono sluoksnį, palaukiama kol XYPEX danga pasieks pradinį stiprį. Panaudojimo schema parodyta piešinyje. Kristalų formavimosi procesas vyksta į visas puses iki 20 cm atstumu nuo užtepto paviršiaus ir tuo būdu suformuojamas skysčiams nelaidus betono sluoksnis apie sujungimą. Didesniam patikimumui siūloma išorėje, po to, kai sustings betonas, iškapoti griovelį 2,5cm x 2,5cm ir užpildyti jį tirštos konsistensijos Xypex Concentrate.  Išeiga apie 0,7 kg/m. Jei nėra galimybės išorėje, griovelį galima iškapoti vidinėje pusėje.

Kaip minėta anksčiau, norint maksimaliai apsaugoti konstrukcinius sujungimus nuo galimų prabėgimų, tikslinga naudoti keletą sistemų. Vienas paprastesnių, patikimų sprendimų - kartu su kristalizacinės technologijos medžiagomis panaudoti bentonitinę tarpinę, kaip parodyta piešinyje.

Svarbiuose objektuose, kai reikia labai didelio patikimumo, naudojama 3, 4 ar net daugiau sistemų vieno sujungimo sandarinimui. Statybos metu papildomai investuotos lėšos į šias sistemas su kaupu atsiperka vėliau, kadangi neatsiranda problemų dėl prabėgimų. Žemiau pateikiamame brėžinyje matome, kaip kelios sistemos buvo naudojamos konstrukcinių sujungimų hidroizoliavimui statant Varšuvos metro.

Sandarinant požemines konstrukcijas atskira problema yra sujungimų tarp sienos ir praeinančių vamzdžių sandarinimas. Dažniausiai reikalinga sandarinti sujungimą iš vidaus prieš besiskverbiantį vandenį. Jei vamzdis pakankamai didelio diametro ir mechaniškai stabiliai įtvirtintas, nejudantis, galima naudoti Xypex kristalinės hidroizoliacijos medžiagas. Aplink vamzdį išdaužomas griovelis 25mm pločio ir 37mm gylio. Išdaužyto griovelio paviršius nuvalomas, sudrėkinamas ir nutepamas sluoksniu Xypex Concentrate, sunaudojant apie 0,8kg/m2. Neilgai trukus po užtepimo griovelis užpildomas tirštos konsistencijos Xypex Concentrate mišiniu. Hidroizoliavimo schema parodyta piešinyje. Jei hidroizoliavimo metu per išdaužytą plyšį skverbiasi vanduo, prieš naudojant Xypex Concentrate, prabėgimas sustabdomas naudojant Xypex Patch‘n Plug. Tai greitai stingstantis hidraulinis cementas, kuris sustabdo prabėgimą per keletą minučių. Sustabdžius vandens prabėgimą, sujungimas toliau sandarinamas kaip aprašyta aukščiau, naudojant Xypex Concentrate.

Tais atvejais, kai vamzdis vibruoja, ar įtvirtintas nepakankamai ir gali būti pajudintas eksploatacijos metu, arba jei tai kabeliai, kurie, tikėtina, bus judinami, reikalinga naudoti elastingą hidroizoliaciją. Tokiem sujungimam sandarinti labiausiai tiktų STOPAQ FN2100 hermetikas. Jis puikiai prilimpa prie pačių įvairiausių paviršių, tiek sausų, tiek ir šlapių. Gali būti naudojamas prieš spaudiminį vandenį iš vidaus. Sandarinant iš vidaus, sandarinimo schema parodyta piešinyje. Vietoj vamzdžio gali būti ir kabeliai. Jei kabelių ne vienas, niekas nesikeičia, tik tarp kabelių turėtų būti užtikrinti tarpai, kad į juos būtų galima įterpti hermetiko.

STOPAQ FN2100 turi būti talpinamas tarp atramų. Schemoje pažymėta „1.“ medžiaga gali būti betonas arba poroloninė tarpinė. Tai reikalinga, kad įspaudžiant į plyšį hermetiką, jį galima būtų sutankinti ir jis nenubėgtų ten, kur nereikia. Sienos vidinėje pusėje paprastai naudojamas cementinis mišinys „2“. Geriausiai tam tiktų Xypex Patch‘n Plug arba Xypex Concentrate. Taip užsandarinus sujungimą, net pajudinus vamzdį ar kabelį sujungimas išliks sandarus.

Daugiau informacijos:

Vizgintos statyba, UAB
Savanorių pr. 192, LT-44151 Kaunas
Telefonas (37) 330686
www.vizginta.lt

Vizgintos statyba, UAB

„Paroc“ pristatė naujas apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštes su juodu paviršiumi

„Paroc“ pristatė naujas apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštes su juodu paviršiumi

„PAROC® Cortex™b“ ir „PAROC® CortexOne™b“ apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštės su juodu paviršiumi Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ išplėtė „PAROC®...


Tinkuojamų fasadų šiltinimas akmens vata

Tinkuojamų fasadų šiltinimas akmens vata

Kalbant apie fasadų apdailą, jau tapo savaime suprantama, kad galvoje turimas ne tik jos išorinis apdailos sluoksnis, bet ir esantis giliau termoizoliacinis. Šis šiltinamosios medžiagos sluoksnis reikalingas visuomet, nesvarbu, ar pastatui...


A, A+ ir A++ klasės gyvenamųjų namų stogų šiltinimas

A, A+ ir A++ klasės gyvenamųjų namų stogų šiltinimas

Šiandien vis daugiau statančiųjų sau namus galvoja apie A klasės energinio naudingumo klasės pastatus. Tokie pastatai yra patrauklūs keliais aspektais. Pirmiausia tai mažai energijos šildymui naudojantys pastatai, todėl išlaidos šildymui bus 2-3...


Nežinote, kur dingsta namų šiluma? Atlikite termoviziją

Nežinote, kur dingsta namų šiluma? Atlikite termoviziją

Termovizinis tyrimas yra bekontaktis, neardomasis kūnų paviršiaus temperatūros matavimas per atstumą. Pats termovizorius jokių spindulių neskleidžia, todėl tiriamam objektui nėra daroma jokia įtaka. Defektinės objektų vietos nustatomos jau tyrimo...


PAROC Sonus – naujas gaminys pertvaroms

PAROC Sonus – naujas gaminys pertvaroms

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ sukūrė naują, pertvarų izoliavimui skirtą gaminį PAROC Sonus. Šios nedegios ir lanksčios akmens vatos plokštės, yra skirtos gyvenamųjų patalpų bei biurų vidaus pertvarų izoliavimui.


Pastato sandarumo testas ir termovizija

Pastato sandarumo testas ir termovizija

Pastatų sandarumo lygis tampa vis svarbesniu faktoriumi statyboje. Norint ekonimiškai eksploatuoti pastatus, negana vien pasikliauti aukšta atitvarų šilumine varža - būtina turėti ir sandarias atitvaras. Pastato sandarumo testas, atliktas drauge...


Šlaitinio stogo šiltinimas: sprendimas, nulemsiantis namo kokybę

Šlaitinio stogo šiltinimas: sprendimas, nulemsiantis namo kokybę

Apie stogo šiltinimą būtina pagalvoti jau namo planavimo etape – stogas yra viena iš svarbiausių namo atitvarų, per kurią galima netekti net iki 40 proc. šilumos. Ir nors dažnas įsivaizduoja, kad šis statybų etapas nekels didelių iššūkių,...


Lietuvis kuria inovacines technologijas dangoraižių gaisrams pažaboti

Lietuvis kuria inovacines technologijas dangoraižių gaisrams pažaboti

Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie gaisrus aukštuminiuose pastatuose, kur ugnis plinta fasadais. Plitimo greitis ir liepsnų aukštis toks didelis, kad ugniagesiams dažniausiai tenka evakuoti žmones, o po to ramiai stebėti gaisrą.


Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Putos.lt
Putos.lt

Pastatų šiltinimas atvirų bei uždarų porų poliuretano putomis.
Tai šiuolaikiškiausias ir efektyviausias šiltinimo būdas!

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.