Sausio 18d. Antradienis

Šiltinimo naujovės energiškai efektyviems pastatams

2020 Spalio 28d.

Nenumaldomai artėja 2021-ieji, kai įsigalios nauji energinio naudingumo reikalavimai – visoje Europos Sąjungoje (taigi, ir Lietuvoje) pradedami statyti visuomeniniai ir gyvenamieji pastatai privalės būti ne žemesnės kaip A++ energinio naudingumo klasės.

Šiltinant namus įprastomis šiltinimo medžiagomis tai reiškia storesnį šiltinamąjį sluoksnį. Tačiau be galo jį didinti tampa beprasmiška: kad ir koks jis būtų storas, pačios medžiagos šilumos laidumo koeficientas dažnai gali būti nepakankamas. Tokiu atveju pasiekti reikiamą visos konstrukcijos šilumos varžos rodiklį tampa tikrai keblu.

Fenolio putos – šiltiems ir sandariems namams

Pasaulinė rinka šią problemą sprendžia ieškodama naujų medžiagų, vis mažiau laidžių šilumai. Vienas tokių modernių sprendimų, jau keleri metai kaip atkeliavęs į Lietuvą, yra fenolio putų (PF) izoliacinės plokštės „SAFE-R“, kurias savo užsakovams siūlo bendrovė „Moderni izoliacija“. Šios modernios medžiagos šilumos laidumo koeficientas nesiekia nė 0,020 W/m·K. PF plokštės gaminamos iš fenolio dervų putų, stingstant suformuojančių orui, drėgmei ir šilumai nelaidų uždarų gardelių masyvą. Iš abiejų pusių tokios PF plokštės gali būti padengtos daugiasluoksne aliuminio folija (vėdinamiesiems fasadams, šlaitiniams stogams) arba stiklo pluošto audiniu (tinkuojamiesiems fasadams). Be to, jos gaminamos ir su gipso kartono sluoksniu iš vienos pusės – patalpoms šiltinti iš vidaus.

Naujausias sprendimas tiesiai iš kosmoso

Tiems objektams, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos, taip pat istorinių pastatų renovacijai, pasižyminčiai nelygiomis sienomis ir kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais, bendrovė siūlo aukščiausius izoliacijos reikalavimus atitinkančią „SLENTEX®“ medžiagą, sukurtą izoliuoti nuo stingdančio vakuumo kosmonautams, išeinantiems į atvirą kosmosą su skafandrais.

Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė šią naują šilumą izoliuojančią medžiagą, kuri panaudojus nanotechnologijas gaminama iš silikos aerogelio – didelio tankio medžiagos, suspaustos iki šimtųjų manometro dalelių. Gamybos metu aerogelio gijos supresuojamos į kilimėlį, paneigiantį nusistovėjusią nuomonę, kad neįmanoma sukurti medžiagos, mažiau laidžios šilumai nei oras. Projektinis oro šilumos laidumo koeficientas, beje, yra 0,025 W/m·K. O štai „SLENTEX®“ gamintojo deklaruojamas šilumos laidumas – net 0,019 W/m·K! Tad šis mineralinis produktas savo šiltumu ir minimaliu storiu sėkmingai nukonkuruoja likusias šiltinimo medžiagas.

Kad ir koks būtų pastato projektas – naujoji statyba ar istorinė renovacija, privatus namas ar komercinis statinys, – plonas nedegus aerogelio kilimėlis gali būti naudojamas visur, kur reikia plonos, bet labai efektyvios sienų izoliacijos. „SLENTEX®“ – tai sprendimas toms vietoms, kur kitų sistemų galimybės neatlaiko keliamo iššūkio. Norint gerai ir ekonomiškai apšiltinti pastatą, nebereikia atsisveikinti su patrauklia architektūra. Silikos aerogelio kilimėliai užtikrina individualų klimato valdymą, būdami hidrofobiški, bet atviri vandens garų difuzijai (μ ~ 5). Be to, dėl savo lanksčios mineralinio pluošto struktūros jie suteikia daug daugiau galimybių dizainerio minties ir kūrybiškumo išraiškai.

Paprastas būdas iššūkiams nugalėti

Pagrindinis „SLENTEX®“ kilimėlių pritaikymas moderniojoje pasaulio šilumos izoliacijos rinkoje – fasadų izoliacija, kur visuomet siekiama sumažinti šilumos tiltus bei sienų storį dideliuose plotuose ir taip padidinti naudingąjį patalpų plotą. Dėl savo nedegumo (A2-s1, d0) ši medžiaga idealiai tinka statiniams, kuriems taikomos griežtos priešgaisrinės nuostatos, tarkim, aukštybiniams ar visuomeniniams pastatams.

Kadangi silikos aerogelio kilimėliai sumažina šiltinamojo sluoksnio storį bent 25–50 proc., tai atveria daugybę naujų galimybių, ypač architektūroje, sprendžiant tokias neatidėliotinas problemas kaip senų pastatų modernizavimas. Sudėtingi dizaino sprendimai gali būti įgyvendinami lanksčiau, neprarandant pastato šilumos ir sutaupant jo šildymui naudojamos energijos. Idealūs šios moderniausios medžiagos pritaikymo būdai yra istoriniai fasadai, rizikingi pastato elementai (tarkim, balkonai), įėjimo ir pereinamosios zonos, šiluminiai tiltai ir nelygus mūras.

Silikos aerogelio izoliacinius kilimėlius galima lengvai apdoroti įprastais įrankiais: pjauti, gręžti ir klijuoti. Šiltinant fasadus, jie klijuojami prie pagrindo mineraliniais arba poliuretaniniais klijais. Lanksti medžiaga gerai priglunda prie nelygių fasadų, apšiltindama net giliausius plyšius, kurie anksčiau keldavo nemažų iššūkių meistrams.

Moderni izoliacija, UAB
Daugiau informacijos: www.izoliacija.com

Nauja Lietuvoje ekologiška šiltinimo sistema pasyviam namui

Nauja Lietuvoje ekologiška šiltinimo sistema pasyviam namui

Daugiau kaip 75 metų patirtį turinti kompanija gamina aukštos kokybės medienos plaušo plokštes, kurios naudojamos ir naujoje ir senoje statyboje. Ši šiltinimo sistema ne tik apšiltina bet ir atlieka kitas svarbias funkcijas.


Kaip susikurti šiltesnius ir jaukesnius namus, neprarandant erdvės

Kaip susikurti šiltesnius ir jaukesnius namus, neprarandant erdvės

Ne paslaptis, kad Lietuvoje yra aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename geografinėje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos...


Polistirenu apklijuoti fasadai – didesnis gaisro pavojus

Polistirenu apklijuoti fasadai – didesnis gaisro pavojus

Polistireniniu putplasčiu apšiltintas naujos statybos mūrinis gyvenamasis namas dėl menkutės žiežirbos akimirksniu gali virsti pelenų krūva. Šiemet Vilniaus pašonėje, Vosyliukų gyvenvietėje s.b. „Silikatas“, netikėtai kilęs gaisras...


Nemokami seminarai apie apšiltinimą - užsakovams, statybininkams bei statyba besidomintiems asmenims

Nemokami seminarai apie apšiltinimą - užsakovams, statybininkams bei statyba besidomintiems asmenims

Kviečiame atvykti į firmos ROCKWOOL organizuojamus nemokamus mokymus ir prezentacijas apie šiltinimą, skirtas specialiai užsakovams, statybininkams bei visiems statyba besidomintiems asmenims.


Stogo elementai - greitam ir sandariam montavimui

Stogo elementai - greitam ir sandariam montavimui

Šiltas ir sandarus stogas – viena svarbiausių energiškai efektyvaus pastato konstrukcijos dalių. Ir, be naudojamoms jame medžiagoms natūraliai keliamų šilumos ir sandarumo reikalavimų, vis svarbesni vartotojams tampa dar keli veiksniai:...


Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Pastatų apsaugos nuo triukšmo reikalavimai įgyvendinami trimis etapais: projektuojant pastatą, statant ir atiduodant jį naudojimui. Iki šiol projektuotojai ir statybininkai neskirdavo didelio dėmesio gerai garso izoliacijai užtikrinti. Nuo...


Kas yra GAMO termovata?

Kas yra GAMO termovata?

Tai naujosios kartos sandaraus šiltinimo technologijos panaudojimo rezultate gaunama medžiaga, garantuojanti pilną apšiltintų konstrukcijų sandarumą ir puikią šiluminę varžą. GAMO termovata užtikrina, kad bus užsandarinti visi plyšiai, per...


„Paroc“ pristatė naujas apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštes su juodu paviršiumi

„Paroc“ pristatė naujas apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštes su juodu paviršiumi

„PAROC® Cortex™b“ ir „PAROC® CortexOne™b“ apsaugos nuo vėjo ir šilumos izoliacijos plokštės su juodu paviršiumi Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ išplėtė „PAROC®...


TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...