Ekoklima

Nepageidaujamą garsą „Knauf“ siūlo palikti triukšmadariams

Nepageidaujamą garsą „Knauf“ siūlo palikti triukšmadariams

Muzikos mėgėjai, o ypač entuziastai, nepamirštantys savęs „pamaloninti“ galingu garsu, neretai iš automobilio į namus perkelia koncertų salės nuotaiką. Nors garso bangų svyravimas atviroje ir uždaroje erdvėje yra visiškai skirtingas, tačiau dėl blogos buto sienų izoliacijos net ir vidutiniu garsu pajungtas kaimynų televizorius gali būti puikiai girdimas jūsų bute. Nesvarbu ar muzika, ar televizijos laidos, ar juo labiau kino fi lmo efektai, „sustiprinti“ namų kino sistemos, tampa dirginančia kasdienybe, kelia psichologinę įtampą, kurią bent jau savaitgaliais norisi pakeisti kita, ramesne aplinka.

Kasdieninė rutina: įtempta darbo diena, transporto triukšmas gatvėje, nepageidaujamas garsas, sklindantis už sienos ar virš lubų, – visa tai trukdo poilsį bei neigiamai veikia sveikatą. Kokią alternatyvą tuomet pasirinkti: kasdien drausminti kaimynus dėl triukšmo ar ieškoti ramesnio gyvenamojo rajono bei būsto? Abi šias alternatyvas kompanija „Knauf“ siūlo pakeisti garso izoliaciniais sprendimais, pritaikytais tiek daugiabučių namų pertvaroms tarp butų, tiek ir privačių gyvenamųjų namų bei visuomeninės paskirties pastatų pertvaroms. Pagal Lietuvos higienos normas (HN 33:2007) „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ triukšmo lygis gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose dienos metu negali viršyti 70 dB, o nakties metu – 60 dB. Dar griežtesni reikalavimai triuk šmo lygiui galioja gyvenamųjųpastatų miegamiesiems kambariams, kur triukšmo lygis dienos metu negali viršyti 55 o nakties metu – 45 dB ribos.

Gyvenamųjų pastatų apsaugą nuo triukšmo nustato ir Statybos techninis reglamentas (STR 2.01.07:2003), kur nuo 2004 m. statomų dvibučių ir daugiabučių gyvenamųjų pastatų vidaus aplinkos garso klasė turi būti ne mažesnė nei „C“, t. y., garso izoliacija tarp butų pertvarų – ne mažesnė nei 55 dB. Tačiau statybų metu vienus investuotojų sprendimus keičia kiti ir garso izoliacinė varža ne tik nukenčia, bet ir tampa naujojo buto savininko rūpesčiu. Reaguodama į tokias garso izoliacines problemas, kompanija „Knauf“ siūlo garso izoliacinius sprendimus, kurių efektyvumu įsitikins kiekvienas vartotojas, norintis pagerinti lubų, sienų ar grindų garso izoliaciją.

Šiam tikslui kaip tik sukurtos garsą izoliuojančios plokštės „Knauf Silentboard“, kurios dėl didelio tankio gipso šerdies pagerina garso izoliaciją iki 10 dB bei puikiai izoliuoja skirtingų dažnių garsą. Kartu su šiomis montuojamos ir „Knauf Blue“ plokštės, pasižyminčios 3 dB didesne varža nei įprastos „Knauf“ gipskartonio plokštės (priklausomai nuo konstrukcijos ypatumų). Tokiam garso izoliaciniam sprendimui įgyvendinti kartu su montuojamomis „Silentboard“ ir „Blue“ plokštėmis naudojama mineralinė „Knauf Insulation“ vata bei 5 cm pločio ir 0,6 mm storio skardos CW (tvirtinami ant sienos) ir UW (tvirtinami ant grindų ir lubų) profiliai. Praktiškai izoliacinės vatos sluoksnis pasirenkamas pagal profi lių storį: 50, 75 ar 100 mm. Taigi rezultatas nuo 8 iki 13 cm storesnė siena bei efektyvi apsauga nuo triukšmadarių. Siekiant sumažinti žemojo dažnio (smūginį, sklindantį konstrukcijomis) ir aukštojo dažnio (oru sklindantį) triukšmą, konkrečiais atvejais priimami skirtingi sprendimai.

Šių plokščių montažas nesiskiria nuo įprastų pertvaroms naudojamų gipskartonio plokščių montažo. Tankiui padidinti ir garso izoliacijai pagerinti rekomenduojama naudoti storesnius bei turinčius laiptuotą galvutės apačią savisriegius HPG ir XTN. Išskyrus izoliacinę slydimo juostą, klijuojamą visų plokščių perimetrų trūkiams neutralizuoti, visi kiti apdailos darbai atliekami naudojant standartinius „Knauf“ produktus, skirtus gipskartonio plokščių apdailai. Rinkdamasis individualiam būstui pritaikytą garso izoliacinį sprendimą, vartotojas gali naudoti ir „Knauf MW“ gipskartonio plokštes su prie jų priklijuotu mineralinės vatos sluoksniu.

Tai padėtų sutaupyti kambario ploto garso izoliacijos sąskaita. Tokios plokštės yra klijuojamos prie sienos, siūlės užglaistomos – belieka įprastinė apdaila. Todėl norint, kad garso izoliacija (siekiant sustabdyti triukšmą) ar garso akustika (siekiant nuslopinti aidėjimą patalpoje)
atitiktų vartotojos lūkesčius, svarbu atsižvelgti į specialistų rekomendacijas, kad konkrečiu atveju būtų pritaikytos tinkamos medžiagos. Be to, garso izoliacija bus žymiai efektyvesnė, jei sieną, grindis ar lubas izoliuos jūsų triukšmadaris, pasilikdamas sau jums nepageidaujamą garsą.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu