Birželio 6d. Šeštadienis

Nepageidaujamą garsą „Knauf“ siūlo palikti triukšmadariams

2012 Spalio 23d.
Peržiūrų skaičius: 92564
Nepageidaujamą garsą „Knauf“ siūlo palikti triukšmadariams

Muzikos mėgėjai, o ypač entuziastai, nepamirštantys savęs „pamaloninti“ galingu garsu, neretai iš automobilio į namus perkelia koncertų salės nuotaiką. Nors garso bangų svyravimas atviroje ir uždaroje erdvėje yra visiškai skirtingas, tačiau dėl blogos buto sienų izoliacijos net ir vidutiniu garsu pajungtas kaimynų televizorius gali būti puikiai girdimas jūsų bute. Nesvarbu ar muzika, ar televizijos laidos, ar juo labiau kino fi lmo efektai, „sustiprinti“ namų kino sistemos, tampa dirginančia kasdienybe, kelia psichologinę įtampą, kurią bent jau savaitgaliais norisi pakeisti kita, ramesne aplinka.

Kasdieninė rutina: įtempta darbo diena, transporto triukšmas gatvėje, nepageidaujamas garsas, sklindantis už sienos ar virš lubų, – visa tai trukdo poilsį bei neigiamai veikia sveikatą. Kokią alternatyvą tuomet pasirinkti: kasdien drausminti kaimynus dėl triukšmo ar ieškoti ramesnio gyvenamojo rajono bei būsto? Abi šias alternatyvas kompanija „Knauf“ siūlo pakeisti garso izoliaciniais sprendimais, pritaikytais tiek daugiabučių namų pertvaroms tarp butų, tiek ir privačių gyvenamųjų namų bei visuomeninės paskirties pastatų pertvaroms. Pagal Lietuvos higienos normas (HN 33:2007) „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ triukšmo lygis gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose dienos metu negali viršyti 70 dB, o nakties metu – 60 dB. Dar griežtesni reikalavimai triuk šmo lygiui galioja gyvenamųjųpastatų miegamiesiems kambariams, kur triukšmo lygis dienos metu negali viršyti 55 o nakties metu – 45 dB ribos.

Gyvenamųjų pastatų apsaugą nuo triukšmo nustato ir Statybos techninis reglamentas (STR 2.01.07:2003), kur nuo 2004 m. statomų dvibučių ir daugiabučių gyvenamųjų pastatų vidaus aplinkos garso klasė turi būti ne mažesnė nei „C“, t. y., garso izoliacija tarp butų pertvarų – ne mažesnė nei 55 dB. Tačiau statybų metu vienus investuotojų sprendimus keičia kiti ir garso izoliacinė varža ne tik nukenčia, bet ir tampa naujojo buto savininko rūpesčiu. Reaguodama į tokias garso izoliacines problemas, kompanija „Knauf“ siūlo garso izoliacinius sprendimus, kurių efektyvumu įsitikins kiekvienas vartotojas, norintis pagerinti lubų, sienų ar grindų garso izoliaciją.

Šiam tikslui kaip tik sukurtos garsą izoliuojančios plokštės „Knauf Silentboard“, kurios dėl didelio tankio gipso šerdies pagerina garso izoliaciją iki 10 dB bei puikiai izoliuoja skirtingų dažnių garsą. Kartu su šiomis montuojamos ir „Knauf Blue“ plokštės, pasižyminčios 3 dB didesne varža nei įprastos „Knauf“ gipskartonio plokštės (priklausomai nuo konstrukcijos ypatumų). Tokiam garso izoliaciniam sprendimui įgyvendinti kartu su montuojamomis „Silentboard“ ir „Blue“ plokštėmis naudojama mineralinė „Knauf Insulation“ vata bei 5 cm pločio ir 0,6 mm storio skardos CW (tvirtinami ant sienos) ir UW (tvirtinami ant grindų ir lubų) profiliai. Praktiškai izoliacinės vatos sluoksnis pasirenkamas pagal profi lių storį: 50, 75 ar 100 mm. Taigi rezultatas nuo 8 iki 13 cm storesnė siena bei efektyvi apsauga nuo triukšmadarių. Siekiant sumažinti žemojo dažnio (smūginį, sklindantį konstrukcijomis) ir aukštojo dažnio (oru sklindantį) triukšmą, konkrečiais atvejais priimami skirtingi sprendimai.

Šių plokščių montažas nesiskiria nuo įprastų pertvaroms naudojamų gipskartonio plokščių montažo. Tankiui padidinti ir garso izoliacijai pagerinti rekomenduojama naudoti storesnius bei turinčius laiptuotą galvutės apačią savisriegius HPG ir XTN. Išskyrus izoliacinę slydimo juostą, klijuojamą visų plokščių perimetrų trūkiams neutralizuoti, visi kiti apdailos darbai atliekami naudojant standartinius „Knauf“ produktus, skirtus gipskartonio plokščių apdailai. Rinkdamasis individualiam būstui pritaikytą garso izoliacinį sprendimą, vartotojas gali naudoti ir „Knauf MW“ gipskartonio plokštes su prie jų priklijuotu mineralinės vatos sluoksniu.

Tai padėtų sutaupyti kambario ploto garso izoliacijos sąskaita. Tokios plokštės yra klijuojamos prie sienos, siūlės užglaistomos – belieka įprastinė apdaila. Todėl norint, kad garso izoliacija (siekiant sustabdyti triukšmą) ar garso akustika (siekiant nuslopinti aidėjimą patalpoje)
atitiktų vartotojos lūkesčius, svarbu atsižvelgti į specialistų rekomendacijas, kad konkrečiu atveju būtų pritaikytos tinkamos medžiagos. Be to, garso izoliacija bus žymiai efektyvesnė, jei sieną, grindis ar lubas izoliuos jūsų triukšmadaris, pasilikdamas sau jums nepageidaujamą garsą.

Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (II dalis)

Efektyvūs sprendimai sienų šiltinimui (II dalis)

Pristatydami efektyvius sprendimus sienų šiltinimui pirmojoje šio straipsnių ciklo dalyje aptarėme vėdinamų sienų su dvigubu karkasu įrengimo ypatybes. Antrojoje straipsnių ciklo apie sienų šiltinimą dalyje pristatome vėdinamų sienų įrengimą su...


Namų šiluma rūpintis reikėtų jau dabar

Namų šiluma rūpintis reikėtų jau dabar

Statybų ekspertų teigimu, vis dar maždaug devyni iš dešimties būsto remontą atliekančių žmonių tai daro patys ir vengia profesionalų pagalbos. Tokias tendencijas lemia ne tik mažesnė kaina, bet ir noras savarankiškai pasirinkti remontui skirtas...


Į kovą su pelėsiais

Į kovą su pelėsiais

Nė nereikia sakyti, koks bjaurus dalykas – pelėsis. Įvairūs grybeliai, taip pat ir pelėsis, pradeda augti nevėdinamose arba nepakankamai vėdinamose, šiltose ir drėgnose patalpose. Pelėsinių grybų sporų yra visur. Jos dauginasi drėgmėje tiek...


„Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo

„Paroc“ prisijungė prie „Eurofins Indoor Air Comfort® GOLD“ klubo

Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ žengė dar vieną žingsnį, siekdama užtikrinti geresnę, sveikesnę ir kokybiškesnę gyvenamąją aplinką savo produktų vartotojams. „Paroc“ sertifikavo šildymo, vėdinimo bei oro...


Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Patalpoms keliami akustiniai reikalavimai

Pastatų apsaugos nuo triukšmo reikalavimai įgyvendinami trimis etapais: projektuojant pastatą, statant ir atiduodant jį naudojimui. Iki šiol projektuotojai ir statybininkai neskirdavo didelio dėmesio gerai garso izoliacijai užtikrinti. Nuo...


Kodėl būtina naudoti sertifikuotą fasadų šiltinimo sistemą?

Kodėl būtina naudoti sertifikuotą fasadų šiltinimo sistemą?

Visi, kurie kalba apie fasadų šiltinimą ir tinko apdailą, pabrėžia, kad šiltinimui ir tinkavimui būtina naudoti sertifikuotą sistemą. Ką tai reiškia ir kodėl būtina naudoti būtent tokią, o ne kitokią sistemą?


Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: sienos

Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas: sienos

Šilumos praradimas per sienas yra didžiausias pastato nuostolių šaltinis individualiuose namuose, kuris proporciškai didėja aukštėjant pastatams, nes sienų plotas tik didėja. Tinkamas ir efektyvus sienų apšiltinimas yra greičiausias būdas...


Bituminė juosta asfaltui

Bituminė juosta asfaltui

Bituminė juosta asfaltui. Bituminės važiuojamosios kelio dalies dangos kokybė ir ilgaamžiškumas iš esmės priklauso nuo tinkamo sujungimo siūlių, kurios daugeliu atvejų neišvengiamai atsiranda, sandarinimo.


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Putos.lt
Putos.lt

Pastatų šiltinimas atvirų bei uždarų porų poliuretano putomis.
Tai šiuolaikiškiausias ir efektyviausias šiltinimo būdas!

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.