Balandžio 3d. Penktadienis

Nauja Lietuvoje ekologiška šiltinimo sistema pasyviam namui

Peržiūrų skaičius: 75720
Nauja Lietuvoje ekologiška šiltinimo sistema pasyviam namui

Daugiau kaip 75 metų patirtį turinti kompanija gamina aukštos kokybės medienos plaušo plokštes, kurios naudojamos ir naujoje ir senoje statyboje. Ši šiltinimo sistema ne tik apšiltina bet ir atlieka kitas svarbias funkcijas.

Apsauga nuo karščio

Viena svarbiausių GUTEX plokščių savybių yra vasaros karščių sulaikymas

Gyvenamųjų patalpų, ypač palėpėse apsaugant vasarą nuo perkaitimo, šiltinimui panaudota medžiaga turi gerai sulaikyti karštį arba jį praleisti lėtai. Mediena turėdama specifinį šiluminę talpą 2100 J/kg tarp šiltinimo medžiagų turi patį geriausia šilumos laidumą. Todėl šiltinimo plokštės iš medienos palyginus su kitomis konvekcinėmis plokštėmis žymia geriau apsaugo vasarą nuo karščio. Šiluminis laidumas yra atsakingas už tai, kad susidariusi šilumos energija yra medinių plokščių sugeriama ir ilgai izoliuojama (fazių pasislinkimas) ir tik mažomis dozėmis yra praleidžiama į pastato vidų (amplitudės mažinimas).

Pavyzdys:

Panaudojus 180mm GUTEX termosafe-homogen, fazių pasislinkimas įvyks  per 10 val. Lauko temperatūros svyravimas 21 laipsnis kaip pavaizduota diagramoje, vidaus patalpų oro temperatūra  siekia 3 laipsnius (amplitudės mažinimas = 7)

Kas įtakoja vasaros karščio pralaidumą?

Žinant konstrukcijos  reikšmes įtakojančias karščio pralaidumui, kaip dideli langai, oro ir vėjo sandarumas, šiltinamųjų  medžiagų pasirinkimas turi pagrindinę reikšmę. Ideali šiltinamoji medžiaga turi apsaugoti ir nuo karščių  vasarą, ir nuo šalčių žiemą. GUTEX šiltinimo plokštės išpildo abiejus eikalavimus aukščiausiu balu. Pvz: GUTEX termosafe homogen turi šiluminį laidumą 0,040 (W/mk) ir specifinę šiluminę talpą 2100 J/kg.

Apsauga nuo šalčio

GUTEX šiltinimo plokštės turėdamos žemą šiluminį laidumą, puikiai tinka žiemos apsaugai nuo šalčio.

Kodėl reikalingas šiltinimas?

  • Kad geriau jaustumėmės
  • Išvengti lygų
  • Sutaupyti pinigus, mažinant šildymo išlaidas
  • Tausoti aplinką mažinant CO2 išmetimą


Komfortiška vidaus drėgmė

GUTEX šiltinimo plokštės yra atviros difuzijai ( µ- =3) , todėl jos gali, atsižvelgiant į esamą patalpos klimatą, sugerti apie  20% oro drėgmės ir vėl ją atiduoti, neprarandant  visų joms būdingų savybių. Dėl šitų dviejų savybių  kombinacijos  patalpų klimatas įtakojamas tik pozityviai.

Garų difuzija

Difuzija tai mažiausių dalelių (molekulių) judėjimas, sukeltas terminio pačios molekulės judėjimo  (Brown´o molekulinis judėjimas). Išradus  GORE-TEX audinį , ypač naudojama sportinių drabužių pramonėje,  nebeįsivaizduojama  be jo.

Kvėpuojantis audinys. Kaip? Kvėpuojantis audinys  prakaituojant  transportuoja drėgmę nuo odos į audinio paviršių, todėl žmogus jaučiasi patogiai, nes išlieka sausas. Tokį patogumą norėtumėme jausti ir kambariuose,  kuriuose taipogi kaupiasi drėgmė ant langų stiklo ar vidaus sienų. Todėl atvira difuzijai ir gerai transportuojanti  drėgmę medžiaga didelis privalumams.

GUTEX Plokštės pasižymi labai geru vandens garų pralaidumu.  Labai žemas vandens garų laidumas   µ- 3

Drėgmės reguliavimas

Mediena kaip naturaliai auganti žaliava turi daug gerų fizinių savybių. Viena iš jų tai gebėjimas dėgmę sugerti ir vėl atiduoti. Mažai apdorota mediena automatiškai atsižvelgiant į klimato padėtį išlygina esamą drėgmę. Pvz: jei kambario temperatūra yra 23 laipsniai ir reali drėgmė 50%, tai plokštės drėgmė bus 8-10% . Plokštės turi savybę sugerti 20% drėgmės ir vėl ją atduoti, skaičiuojant pagal plokštės svorį. Šios veiklos metu plokštės nepraranda jokių kitų savo savybių: garso, šilumos, šalčio izoliaciją ir kt,  o esant sausam orui sukauptą drėmę vėl atiduoti. Taip jūsų gyvenamosiose patalpose klimatas bus malonus ir vienodas.

Pvz: plokštės atvežamos jau su esama 10% drėgme, o tai sudaro apie  2,2 l vienam kvad. metrui. Taigi plokštė gali papildomai sugerti 2,2 l vienam kvad. metrui (20% iš viso) ir vėliau ją atiduoti.

Puiki garso izoliacija

Elementai statymui turėtų atlikti garso izoliacines funkcijas tiek iš vidaus tiek iš lauko.

Reikalavimai ir pasiūlimai pagal DIN 4109.  Garsas būna akustinis ir smūginis. Akustinio garso izoliavimas reikalingas sienose ir lubose, o smūgio garso izoliavimas  reikalingas grindų kostrukcijose. Būtina atsižvelgti į medžiagos garso izoliacines savybes, kurios mažintų garsų sukeltą triukšmą. Garso izoliacijai pagrindinę reikšmę turi didelis tankis, mažas lankstumas, madžiagos akytumas bei geras garų pralaidumas. GUTEX plokštės turi visas šias 4 savybes ir puikiai atitinka garso izoliavimo reikalavimus. Visi sienų, stogų, grindų reikalavimai panaudojant GUTEX medžiagas gali būti lenvai išpildomi.

Priešgaisrinė apsauga

GUTEX šiltinimo plokštės be problemų išpildo ir atitinka, įstatymais numatytas, priešgaisrines nuostatas.

Pagal priešgaisrinius reikalavimus yra pažymima statybinės medžiagos klasė arba atsparumo ugniai klasė.

GUTEX plokštės priskiriamos B2 statybiniu medžiagų klasei (Eu-E), kuri nurodo normalų užsidegimo greiti.

Deganti mediena turi ypatybę, sudaryti apsauginįi anglies sluoksnį, kuris stabdo ugnies prasiskverbimą ir neleidžia  gaisrui kurį laiką  plisti toliau. 

Žinant šitas savybes, jūs galite paprastose ir lengvai statomose konstrukcijose pasiekti ugnies atsparumo klasę nuo F30-B iki F90-B.

Ekologiškas produktas

Ekologija Gutex kompanijai tai - per visą gamybos ir eksplotacijos procesą prisiimta atsakomybė,  žmogui ir gamtai. Tai įsipareigojimas dirbti su nuolat atsinaujinančiais, ekologiškais gamtos ištekliais – mediena.

Visa žaliava  Gutex plokščių gamybai naudojama iš atkuriančios miškų ūkio sistemos. Tam tikslui naudojamos, jokiom priemonėm neapdorotos, iš medienos perdirbimo likusios pjuvenos.

Spygliuočių medienos atliekos yra suvežamos iš gretimose apylinkėse esančių lentpjūvių. Taip sumažinus transporto kelius ir naudojant medienos perdirbimo žaliavas jau  yra dedamas pliusas ekologijai

Kiekvienas medis per savo gyvenimo fazę jungia ir kaupia vienoda kiekį anglies dvideginio  CO2, kurį vėliau, pūdamas ar degdamas , jis vėl atiduoda į aplinką. Gutex plokštėms naudojamos medienos atliekos yra neapdorotos ir natūraliai išsaugo ir suriša CO2, taip jis nepatenka ų atmosferą ir nedidina dujų kiekio (šiltnamio efektas).

Kuriant nauja gamybos būdą  - sausąjį, buvo siekiama sukurti ypač aplinkai palankią technologiją. Ją panaudojus sumažinamos energijos sąnaudos, vienai pagamintos produkcijos tonai, net 40%.

Abiejuose produkcijos būduose naudojamas minimalus kiekis priedų. Sausasis būdas - 4 % sakų, kaip rišiamoji medžiaga. Šlapiasis būdas - 3% klijų, klijuojant plokštes keliais sluoksniais, taip pat - 5% latekso, tinkuojamų ir pagrindo plokščių kietumui didinti. Abiejuose būduose naudojama - 3% parafino, kaip hidrofobinė priemonė.

Visų GUTEX šiltinimo plokščių gamybos proceso ekologiškumas yra patvirtintas ir atitinka ekologijos standartus. Iš pagamintų plokščių neišsiskiria ir į aplinką nepatenka isocianatai ar kitokios kenksmingos medžiagos. GUTEX plokštės yra pažymėtos natureplus© kokybės ženklu. Šis ženklas tai internacionalinis kokybės ženklas, skiriamas ilgaamžiams namų ir statybų produktams, kurie atitinka sveikatos, aplinkosaugos ir funkcinius reikalavimus.

1995m įvesta ir iki šiol praktikuojama kokybės ir aplinkosaugos sistema, pagal DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001 IR EMAS II (EU eko-audito-nuostatai) įrodo, kad aktyvi aplinkosaugos politika yra seniai tapusi kompanijos dalimi.

Perdirbamas

GUTEX plokštes galima perdirbti, nes jos nėra apdorotos jokiais chemikalais.

Kiekvienas medis per savo gyvenimo amžių sukaupia vienodą kiekį CO2, kurį pūdamas ar degdamas jis vėl atiduoda į aplinką. Kadangi GUTEX plokštės yra gaminamos iš medžio plaušo tai jose yra CO2 yra išsaugotas, kuris į atmosferą neatiduodamas. Taigi GUTEX plokštės priskiriamos uždaram ekologiniam ratui.

Lengvas montavimas

GUTEX plokščių gamyboje leidžiami labai nedideli matmenų nukrypimai, jos gminamos pagal aukštos kokybės reikalavimus. Remdamiesi detalia montavimo instrukcija jūs galite lendvai ir paprastai dirbti. Su naujų plokščių generacija galimas vieno sluosnio padengimas iki 200mm, per vieną darbų eigą, kas leis sutaupyti montavimui skirto laiko ir sumažins išlaidas. Įvairūs plokščių jungčių frezavimo būdai leidžia jas sujungti tiesiog sukabinant, nenaudojant jokio įrankio kalimui, čia vėl gi taupomas laikas ir pinigai.

Kokybės garantija

Daugiau nei 75m šeimos verslu užsiima "GUTEX medienos plokščių gamyba". Ši kompanija įsikūrusi Walshuto-Tiengeno miestelyje, pietiniame juodųjų miškų regione, prie kaimyninės Šveicarijos sienos. Visos GUTEX plokštės pažymėtos CE ir U ženklais. Jos gaminamos pagal dabartines normas (šiluminė laida pagal SIA 279). Tinkuojamos GUTEX plokštės gaminamos pagal šveicariška sistema.

Sūkurimas modernių, techniškai susbrendusių ir ekologiškų plokščių bei jų šiltinimo sistemų ir tolesnį tobulinimą, jau esamų produkcijos linijų, sudaro pagrindinį kompanijos uždavinį. Sukūrus naują gamybos technologiją - sausąjį būdą, GUTEX tampa pavyzdine produkcijos technologijų ir kokybės pavyzdžiu.

Daugiau informacijos

Šilumos izoliacija: daugiau dabar = mažiau rytoj

Šilumos izoliacija: daugiau dabar = mažiau rytoj

Daugelis mūsų bet kokį darbą siekia atlikti optimaliai – kuo mažesnėmis darbo, laiko ar finansinėmis sąnaudomis. Žinoma, tokie patys kriterijai taikomi ir statyboje. Tačiau vienoje vietoje sutaupius per daug, kitur ima ir pritrūksta. Namų...


Išorės blizgesio nauda

Išorės blizgesio nauda

Skaičiuodami, kuris seno daugiabučio renovacijos etapas duotų daugiausia naudos taupant energiją, specialistai išskiria dvi darbų grupes: atnaujintas šilumos tiekimo punktas arba katilinė ir apšiltintas pastato fasadas. Modernizuotas šilumos...


Polistirenu apklijuoti fasadai – didesnis gaisro pavojus

Polistirenu apklijuoti fasadai – didesnis gaisro pavojus

Polistireniniu putplasčiu apšiltintas naujos statybos mūrinis gyvenamasis namas dėl menkutės žiežirbos akimirksniu gali virsti pelenų krūva. Šiemet Vilniaus pašonėje, Vosyliukų gyvenvietėje s.b. „Silikatas“, netikėtai kilęs gaisras...


Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas

Visus reikalavimus atitinkantis A klasės pastato apšiltinimas

Artėja lapkričio 1-oji, kuomet įsigalios neišvengiamas reikalavimas visus naujus pastatus statyti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. Energiškai efektyvūs statiniai pasižymi gera šilumos izoliacija, yra sandarūs, juose minimizuoti...


Drėksta rūsys – sienos, grindys

Drėksta rūsys – sienos, grindys

Kad ir kokia būtų rūsio paskirtis: senai užmirštų daiktų sandėliavimui, daržovių ir konservų laikymui ar vieta, kur poilsiaujate, užsiimate hobiais ar skalbiate rūbus – šlapios, drėkstančios sienos ar grindys sukelia aibę problemų –...


Apie sandarųjį šiltinimą

Apie sandarųjį šiltinimą

Kodėl būtina namus šiltinti sandariai? Svarbiausia priežastis, kodėl namuose šalta net daug šildant – namo nesandarumas. Sušilęs oras kyla į viršų ir per nesandarumus viršutinėse išorinėse atitvarose veržiasi į išorę. Tuo pačiu metu...


Kaip pasirinkti šilumos izoliacines medžiagas?

Kaip pasirinkti šilumos izoliacines medžiagas?

Pastaraisiais metais ieškantieji medžiagų namui statyti ar būstui remontuoti susiduria su išties gausiu jų asortimentu. Spręsti vien pagal kainą negali. Kartais ir brangi prekė nuvilia savo kokybe. NP skaitytojams į pagalbą atėjo Lietuvos...


Atsargiai: degus fasadas

Atsargiai: degus fasadas (1)

Kasmet Lietuvoje vidutiniškai kyla 14-15 tūkstančių gaisrų, tai yra net kelis kartus daugiau nei eismo įvykių keliuose. Gaisrų padaryti nuostoliai skaičiuojami šimtais milijonų, o aukų skaičius – šimtais. 90 proc. gaisrų kyla pastatuose. Ką...


Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Šiltinimo darbai

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Serfas, UAB
Serfas, UAB

Didmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis, mažmeninė prekyba statybinėmis medžiagomis.

TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB
TERMOSNAIGĖ ir Ko, UAB

Termoizoliacinės apdailos plokštės KL klinkerio plytelės 245x65 mm pagrindu. Šiltinimas putų poliuretanu bei technine izoliacija putų poliuretanu. Rąstinių namų statyba.

Ukmergės gelžbetonis, AB
Ukmergės gelžbetonis, AB

Statybinių, izoliacinių medžiagų gamyba. Prekyba putų polistirenu, betonu ir gelžbetonio gaminiais. Betono, gelžbetonio gaminiai - gamyba.

Albau, UAB
Albau, UAB

Collomix, Warmup, Parfaitliss, Sakret, Rawlplug, maišyklė, maišytuvas, hidroizoliacija, šildomos grindys, profiliai, tinklas, smeigės, statybinės medžiagos.

Ristatus, UAB
Ristatus, UAB

UAB "RISTATUS" yra oficialus FORBUILD atstovas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.

Tvirtinimo centras, UAB
Tvirtinimo centras, UAB

Mūsų sprendimai bei šilumos izoliacinės medžiagos padeda pasiekti geriausių rezultatų bei naudos.

Ekotroba LT, MB
Ekotroba LT, MB

Ekotroba LT teikia kokybiškas ir profesionalias pastatų šiltinimo bei sandarinimo paslaugas.

Raidenis, UAB
Raidenis, UAB

Langai, statybinės paslaugos, pastatų remontas

Putos.lt
Putos.lt

Pastatų šiltinimas atvirų bei uždarų porų poliuretano putomis.
Tai šiuolaikiškiausias ir efektyviausias šiltinimo būdas!

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.