Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

2012 Gruodžio 10d.
Peržiūrų skaičius: 88324
Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidines pertvaras galima įrengti ir statant namą, ir darant buto rekonstrukcijų. Tai statybinių apkrovų nelaikančios konstrukcijos, kurias galima išdėstyti pagal kiekvieno žmogaus fantaziją ir poreikius.

Estetika ir jaukumas

Vargu ar kas įsivaizduoja savo gyvenamąjį būstą kaip erdvią, vientisą salę. Įprasta, kad mūsų gyvenamąjį plotą dalija įvairios pertvaros - sienos, širmos ir pan. Pasitelkę fantaziją, keisdami pertvarų išsidėstymą, būstą galime paversti ne tik jaukiais namais, bet ir suteikti jam individualumo bei originalumo. Tačiau prieš atiduodant projektą statybininkams vertėtų jį suderinti su architektu, kad būtų išvengta apmaudžių klaidų. Dažnai žmonės nejaučia patalpų erdvės ir vienai ar kitai patalpai palieka per mažai ploto. Vidinės pertvaros ne tik atitveria vienos patalpos aplinką nuo kitos, bet ir išreiškia mūsų estetikos supratimą bei gyvenimo patirtį.

Pertvarų tipai

Vidines pertvaras galima montuoti iš įvairių medžiagų, tačiau individualių namų statyboje labiausiai paplitusios mūrinės, stiklinės ir karkasinės pertvaros. Mūrinės pertvaros ne tik tvirtos, bet ir atsparios gaisrui bei drėgmei, jos pasižymi gera garso izoliacija. Pagrindiniai šių pertvarų trūkumai - jos sunkios ir tinka ne visoms perdangoms, joms įrengti reikia daugiau rankų darbo. Be to, plytos dėl kainos šiuo metu jau yra prabangos prekė.

Pastaruoju metu vis paklausesnės stiklo pertvaros. Šiuolaikinės stiklo gamybos technologijos leidžia įstiklinti ištisas sienas. Stiklinės pertvaros yra išraiškingi interjero elementai, padedantys išsaugoti erdvę, suteikiantys galimybę laisvai ją formuoti. Norint vizualiai atskirti patalpas vieną nuo kitos naudojamas tonuotas stiklas. Šios pertvaros ypač paplitusios biuruose, bankuose ir kitose administracinėse patalpose.

Karkasinės pertvaros - surenkamosios pertvaros su mediniu arba metaliniu karkasu, padengtu gipso plokštėmis arba tinku. Gipskartonio plokštėmis dengtos karkasinės pertvaros greitai įrengiamos, tačiau nėra tokios tvirtos kaip mūrinės. Karkasinėmis pertvaromis atitveriant tualetus ir vonias, reikia naudoti specialų drėgmei atsparų gipsą.

Vis dažniau tenka projektuoti namus su gipso blokelių pertvaromis. Šios pertvaros, skirtingai nuo karkasinių pertvarų, yra pilnavidurės, taip pat nereikia mūryti ir tinkuoti. Blokeliai paprasčiausiai klijuojami. Tačiau pagrindinis jų pranašumas - tik 8 centimetrų plotis, leidžiantis sutaupyti tikrai nemažai gyvenamojo ploto".

Vyraujančios tendencijos

Gyvenamąjį būstą žmonės ne tik labai saugo, bet ir nori paversti ypatingu, nestandartiniu. Jie ieško naujų planavimo idėjų ir laužo nusistovėjusias normas. Ypač dažnai atsisakoma tradicinės virtuvę nuo svetainės skiriančios pertvaros. Toks sprendimas, mano manymu, tinka tik visiškai neruošiantiems maisto žmonėms. Nėra tokios sistemos, kuri visiškai izoliuotų virtuvės kvapus, dėl to prieš apsisprendžiant reikėtų gerai pasvarstyti, ar netaps jūsų svetainė didžiule virtuve.

Norint praplėsti vonios kambario erdvę, atsisakoma vidinės pertvaros tarp vonios ir tualeto. Pasak architekto, toks sprendimas neblogas mažame viengungiškame butelyje, tačiau vargu ar tinkamas didesniam šeimyniniam būstui.

Pertvarų mobilumas

Tradicinėje japonų architektūroje naudojamos slenkančios vidinės pertvaros "fusuma", leidžiančios lengvai sujungti ir išardyti įvairias namo dalis. Stumdomos išorinės sienos ("siodzi") ir slenkančios vidinės pertvaros ("fusuma") leidžia lengvai, atsižvelgiant į nuotaiką, pakeisti namų aplinką ar atverti ją į skirtingas pasaulio puses.

Panašūs sprendimai atsiranda ir Vakarų architektūroje. Kai kuriuose užsienio dizainerių projektuose beveik atsisakoma stacionarių pertvarų. Grindyse ar lubose įtaisyti bėgeliai leidžia dieną butą paversti svetaine, valgomuoju ar darbui skirta zona. Atėjus vakarui butas pasipildo vienu ar keliais izoliuotais miegamaisiais.

Slankiojančių pertvarų idėja rado savo vietą ir Lietuvoje, tačiau kol kas tai dažniau biuruose ar sporto klubuose pritaikomas sprendimas. Šios pertvaros patrauklios mobilumu, tačiau neturi geros garso izoliacijos bei sandarumo. Tiesa, yra specialios akustinės slankiojančios pertvaros, kurios užtikrina ir garso izoliaciją. Kad ir kaip būtų, tokios pertvaros praktiškos, jos sukuria universalią erdvę, kurią galima lengvai pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Grįžimas prie standartizuotų butų nėra blogas. Standartizuotų butų praktika vyrauja ir Vakarų Europoje. Žmogui, įsikėlusiam į naują butą, nebereikia užsiimti statybomis, jame galima iš karto gyventi, be to, bus išvengta įvairių pasitaikančių klaidų.


LED veidrodžiai iš profesionalo rankų

LED veidrodžiai iš profesionalo rankų

UAB "Mavy Studija" jau daugiau nei tris metus užsiima vienetiniu veidrodžių gamyba bei LED produkcijos prekyba. Sujungus patirtį, dirbant šiose srityse, gaunamas unikalus produktas. Įmonės atstovai kiekvieną dieną ieško naujovių ir gali...


Kokie interjerai populiariausi Lietuvoje ir kodėl neverta rinktis madingų sprendimų

Kokie interjerai populiariausi Lietuvoje ir kodėl neverta rinktis madingų sprendimų

Šviesūs, paprasti, jaukūs ir natūralūs – dažniausiai tokių namų pageidauja lietuviai. Interjero dizainerė Monika Juknienė atskleidžia, koks interjero stilius Lietuvoje populiariausias ir kaip jis derinamas su vis dažniau klientų akcentuojamu...


Skysti tapetai – išskirtinės sienos

Skysti tapetai – išskirtinės sienos

Poreikis gyventi gražioje aplinkoje, puošti savo namus mus lydi visą gyvenimą. Šiandieną namų dekoro pasirinkimą riboja tik kiekvieno finansinės galimybės. Tačiau yra tokių sienų dekoravimo būdų, kuriuos galite įgyvendinti patys, be meistrų...


Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Jeigu rinktume svarbiausią erdvę namuose, ja, ko gero, taptų svetainė. Šiame kambaryje nuolatos verda gyvenimas: jame mes atsipalaiduojame, priimame svečius ar žiūrime savo mėgstamiausias televizijos laidas. Pagrindiniam svetainės akcentui galima...


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Visada gali kilti klausimas, kam reikia puošti langus užuolaidomis, jeigu kambario langai veriasi į nuostabų vaizdą? Galite nuspręsti, kad prie jo nieko daugiau ir nereikia, juk jis ir taip gražus. Su UAB „Auduvija“ salono direktore ir...


IKEA tyrimas: namuose vaikams skiriama daugiau erdvės, tačiau trūksta žinių apie saugumą

IKEA tyrimas: namuose vaikams skiriama daugiau erdvės, tačiau trūksta žinių apie saugumą

IKEA tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti. Lietuviai savo atžaloms taip pat skiria daugiau namų ploto...


Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės -  prabanga tapo pasiekiama

Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės - prabanga tapo pasiekiama

Marmuras, travertinas, kalkakmenis, skalūnas, kvarcas, granitas – ne vienam asocijuojasi su kokybe bei prabanga. Iš šių bei kitų akmens rūšių pagamintos plytelės daugeliui atrodo vis dar nepasiekiama namų interjero bei eksterjero tobulybė....


Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Nevotex, UAB
Nevotex, UAB

UAB Nevotex yra Nevotex AB grupės įmonė. Pagrindinė veikla – didmeninė prekyba minkštų baldų gamybos medžiagomis, įrankiais ir įranga.

Užuolaidų studija, UAB
Užuolaidų studija, UAB

"Užuolaidų studija" - tai interjero dekoravimo tekstile studija, teikianti labai, plataus spektro paslaugas: nuo projektavimo iki užuolaidų pakabinimo.

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai