Sausio 19d. Sekmadienis

Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

2012 Gruodžio 10d.
Peržiūrų skaičius: 88324
Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidines pertvaras galima įrengti ir statant namą, ir darant buto rekonstrukcijų. Tai statybinių apkrovų nelaikančios konstrukcijos, kurias galima išdėstyti pagal kiekvieno žmogaus fantaziją ir poreikius.

Estetika ir jaukumas

Vargu ar kas įsivaizduoja savo gyvenamąjį būstą kaip erdvią, vientisą salę. Įprasta, kad mūsų gyvenamąjį plotą dalija įvairios pertvaros - sienos, širmos ir pan. Pasitelkę fantaziją, keisdami pertvarų išsidėstymą, būstą galime paversti ne tik jaukiais namais, bet ir suteikti jam individualumo bei originalumo. Tačiau prieš atiduodant projektą statybininkams vertėtų jį suderinti su architektu, kad būtų išvengta apmaudžių klaidų. Dažnai žmonės nejaučia patalpų erdvės ir vienai ar kitai patalpai palieka per mažai ploto. Vidinės pertvaros ne tik atitveria vienos patalpos aplinką nuo kitos, bet ir išreiškia mūsų estetikos supratimą bei gyvenimo patirtį.

Pertvarų tipai

Vidines pertvaras galima montuoti iš įvairių medžiagų, tačiau individualių namų statyboje labiausiai paplitusios mūrinės, stiklinės ir karkasinės pertvaros. Mūrinės pertvaros ne tik tvirtos, bet ir atsparios gaisrui bei drėgmei, jos pasižymi gera garso izoliacija. Pagrindiniai šių pertvarų trūkumai - jos sunkios ir tinka ne visoms perdangoms, joms įrengti reikia daugiau rankų darbo. Be to, plytos dėl kainos šiuo metu jau yra prabangos prekė.

Pastaruoju metu vis paklausesnės stiklo pertvaros. Šiuolaikinės stiklo gamybos technologijos leidžia įstiklinti ištisas sienas. Stiklinės pertvaros yra išraiškingi interjero elementai, padedantys išsaugoti erdvę, suteikiantys galimybę laisvai ją formuoti. Norint vizualiai atskirti patalpas vieną nuo kitos naudojamas tonuotas stiklas. Šios pertvaros ypač paplitusios biuruose, bankuose ir kitose administracinėse patalpose.

Karkasinės pertvaros - surenkamosios pertvaros su mediniu arba metaliniu karkasu, padengtu gipso plokštėmis arba tinku. Gipskartonio plokštėmis dengtos karkasinės pertvaros greitai įrengiamos, tačiau nėra tokios tvirtos kaip mūrinės. Karkasinėmis pertvaromis atitveriant tualetus ir vonias, reikia naudoti specialų drėgmei atsparų gipsą.

Vis dažniau tenka projektuoti namus su gipso blokelių pertvaromis. Šios pertvaros, skirtingai nuo karkasinių pertvarų, yra pilnavidurės, taip pat nereikia mūryti ir tinkuoti. Blokeliai paprasčiausiai klijuojami. Tačiau pagrindinis jų pranašumas - tik 8 centimetrų plotis, leidžiantis sutaupyti tikrai nemažai gyvenamojo ploto".

Vyraujančios tendencijos

Gyvenamąjį būstą žmonės ne tik labai saugo, bet ir nori paversti ypatingu, nestandartiniu. Jie ieško naujų planavimo idėjų ir laužo nusistovėjusias normas. Ypač dažnai atsisakoma tradicinės virtuvę nuo svetainės skiriančios pertvaros. Toks sprendimas, mano manymu, tinka tik visiškai neruošiantiems maisto žmonėms. Nėra tokios sistemos, kuri visiškai izoliuotų virtuvės kvapus, dėl to prieš apsisprendžiant reikėtų gerai pasvarstyti, ar netaps jūsų svetainė didžiule virtuve.

Norint praplėsti vonios kambario erdvę, atsisakoma vidinės pertvaros tarp vonios ir tualeto. Pasak architekto, toks sprendimas neblogas mažame viengungiškame butelyje, tačiau vargu ar tinkamas didesniam šeimyniniam būstui.

Pertvarų mobilumas

Tradicinėje japonų architektūroje naudojamos slenkančios vidinės pertvaros "fusuma", leidžiančios lengvai sujungti ir išardyti įvairias namo dalis. Stumdomos išorinės sienos ("siodzi") ir slenkančios vidinės pertvaros ("fusuma") leidžia lengvai, atsižvelgiant į nuotaiką, pakeisti namų aplinką ar atverti ją į skirtingas pasaulio puses.

Panašūs sprendimai atsiranda ir Vakarų architektūroje. Kai kuriuose užsienio dizainerių projektuose beveik atsisakoma stacionarių pertvarų. Grindyse ar lubose įtaisyti bėgeliai leidžia dieną butą paversti svetaine, valgomuoju ar darbui skirta zona. Atėjus vakarui butas pasipildo vienu ar keliais izoliuotais miegamaisiais.

Slankiojančių pertvarų idėja rado savo vietą ir Lietuvoje, tačiau kol kas tai dažniau biuruose ar sporto klubuose pritaikomas sprendimas. Šios pertvaros patrauklios mobilumu, tačiau neturi geros garso izoliacijos bei sandarumo. Tiesa, yra specialios akustinės slankiojančios pertvaros, kurios užtikrina ir garso izoliaciją. Kad ir kaip būtų, tokios pertvaros praktiškos, jos sukuria universalią erdvę, kurią galima lengvai pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Grįžimas prie standartizuotų butų nėra blogas. Standartizuotų butų praktika vyrauja ir Vakarų Europoje. Žmogui, įsikėlusiam į naują butą, nebereikia užsiimti statybomis, jame galima iš karto gyventi, be to, bus išvengta įvairių pasitaikančių klaidų.


Metas krosnies ar židinio remontui

Metas krosnies ar židinio remontui

Kaip artėjant šalčiams ruošiamės keisti automobilio padangas, taip prieš šaltąjį sezoną turime pasirūpinti ir židiniu, krosnele. Tik tvarkinga krosnelė ar židinys yra saugi kūrentis ir šildytis. Sinoptikų duomenimis, ši žiema bus šalčiausia per...


Tapetų klijavimas

Tapetų klijavimas

Jei tapetų raštų nereikia derinti skersine kryptimi, jų ilgis nustatomas pagal patalpos aukštį nuo lubų iki grindų, pridedant 10 cm užlenkti viršuje ir apačioje. Pažymima pirma juosta ir nukerpama. Jei patalpos aukštis vienodas, atkerpama keletas...


Aksesuarai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs

Aksesuarai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs (1)

Vonios kambaryje praleidžiame palyginti nedaug laiko, tačiau daugelis nesutiktų su tokiu pragmatišku jo įvardijimu kaip sanitarinis mazgas. Kasdienių higienos ritualų ar malonių naminių SPA procedūrų vietai keliami ne mažesni estetikos...


Autoriniai darbai ant baldų

Autoriniai darbai ant baldų

Mūsų namuose “įsikuria” kompiuteriai ir kita moderni vaizdo bei garso aparatūra, erdvė apšviečiama halogeninais šviestuvais, sienos spalvinamos ryškiomis spalvomis, interjeras dekoruojamas ekscentriškomis detalėmis... Tai toli gražu...


Gelžbetonis laiptams suteikia unikalią formą bei patvarumą

Gelžbetonis laiptams suteikia unikalią formą bei patvarumą (1)

Laiptai dažnai laikomi viena sudėtingiausių konstrukcinių namo dalių, tad ir naudojami turi būti ne vienerius metus. Patvarumas − būtina sąlyga laiptams. Tačiau modernioje architektūroje tai toli gražu ne vienintelis kriterijus laiptams...


Užuolaidos didelėms, aukštoms erdvėms: ką reikia žinoti?

Užuolaidos didelėms, aukštoms erdvėms: ką reikia žinoti?

Apie didelius, erdvius namus, ko gero, svajoja daugelis. Beveik per visą sieną plytintys langai ir daug natūralios šviesos apžavi bene kiekvieną. Tačiau tai turi ir privalumų, ir trūkumų. Ką daryti, jei erdvės pojūtis atsiranda dėl to, kad būstas...


Vakaro jaukumui – aliejinės lempos

Vakaro jaukumui – aliejinės lempos

Manoma, kad pirmosios aliejinės lempos atsirado apie IV a. prieš mūsų erą Graikijoje. Iki tol buvo naudojamos žvakės, fakelai ir balanos. Įdomu tai, kad to meto aliejinės lempos buvo labai primityvios. Žmonės alyvą ar riebalus tiesiog pildavo į...


6 priežastys prie savo lovos pasistatyti komodą

6 priežastys prie savo lovos pasistatyti komodą

Neabejojame, kad kiekvienas savo namuose nori sutaupyti kaip įmanoma daugiau vietos. Tam nereikia per daug grūstis – pakanka savo turimą vietą išnaudoti protingai. Vienas iš tokių būdų – šalia lovos pasistatyti komodą arba netgi dvi, o...


Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.