Lapkričio 12d. Antradienis

Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

2012 Gruodžio 10d.
Peržiūrų skaičius: 88324
Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidines pertvaras galima įrengti ir statant namą, ir darant buto rekonstrukcijų. Tai statybinių apkrovų nelaikančios konstrukcijos, kurias galima išdėstyti pagal kiekvieno žmogaus fantaziją ir poreikius.

Estetika ir jaukumas

Vargu ar kas įsivaizduoja savo gyvenamąjį būstą kaip erdvią, vientisą salę. Įprasta, kad mūsų gyvenamąjį plotą dalija įvairios pertvaros - sienos, širmos ir pan. Pasitelkę fantaziją, keisdami pertvarų išsidėstymą, būstą galime paversti ne tik jaukiais namais, bet ir suteikti jam individualumo bei originalumo. Tačiau prieš atiduodant projektą statybininkams vertėtų jį suderinti su architektu, kad būtų išvengta apmaudžių klaidų. Dažnai žmonės nejaučia patalpų erdvės ir vienai ar kitai patalpai palieka per mažai ploto. Vidinės pertvaros ne tik atitveria vienos patalpos aplinką nuo kitos, bet ir išreiškia mūsų estetikos supratimą bei gyvenimo patirtį.

Pertvarų tipai

Vidines pertvaras galima montuoti iš įvairių medžiagų, tačiau individualių namų statyboje labiausiai paplitusios mūrinės, stiklinės ir karkasinės pertvaros. Mūrinės pertvaros ne tik tvirtos, bet ir atsparios gaisrui bei drėgmei, jos pasižymi gera garso izoliacija. Pagrindiniai šių pertvarų trūkumai - jos sunkios ir tinka ne visoms perdangoms, joms įrengti reikia daugiau rankų darbo. Be to, plytos dėl kainos šiuo metu jau yra prabangos prekė.

Pastaruoju metu vis paklausesnės stiklo pertvaros. Šiuolaikinės stiklo gamybos technologijos leidžia įstiklinti ištisas sienas. Stiklinės pertvaros yra išraiškingi interjero elementai, padedantys išsaugoti erdvę, suteikiantys galimybę laisvai ją formuoti. Norint vizualiai atskirti patalpas vieną nuo kitos naudojamas tonuotas stiklas. Šios pertvaros ypač paplitusios biuruose, bankuose ir kitose administracinėse patalpose.

Karkasinės pertvaros - surenkamosios pertvaros su mediniu arba metaliniu karkasu, padengtu gipso plokštėmis arba tinku. Gipskartonio plokštėmis dengtos karkasinės pertvaros greitai įrengiamos, tačiau nėra tokios tvirtos kaip mūrinės. Karkasinėmis pertvaromis atitveriant tualetus ir vonias, reikia naudoti specialų drėgmei atsparų gipsą.

Vis dažniau tenka projektuoti namus su gipso blokelių pertvaromis. Šios pertvaros, skirtingai nuo karkasinių pertvarų, yra pilnavidurės, taip pat nereikia mūryti ir tinkuoti. Blokeliai paprasčiausiai klijuojami. Tačiau pagrindinis jų pranašumas - tik 8 centimetrų plotis, leidžiantis sutaupyti tikrai nemažai gyvenamojo ploto".

Vyraujančios tendencijos

Gyvenamąjį būstą žmonės ne tik labai saugo, bet ir nori paversti ypatingu, nestandartiniu. Jie ieško naujų planavimo idėjų ir laužo nusistovėjusias normas. Ypač dažnai atsisakoma tradicinės virtuvę nuo svetainės skiriančios pertvaros. Toks sprendimas, mano manymu, tinka tik visiškai neruošiantiems maisto žmonėms. Nėra tokios sistemos, kuri visiškai izoliuotų virtuvės kvapus, dėl to prieš apsisprendžiant reikėtų gerai pasvarstyti, ar netaps jūsų svetainė didžiule virtuve.

Norint praplėsti vonios kambario erdvę, atsisakoma vidinės pertvaros tarp vonios ir tualeto. Pasak architekto, toks sprendimas neblogas mažame viengungiškame butelyje, tačiau vargu ar tinkamas didesniam šeimyniniam būstui.

Pertvarų mobilumas

Tradicinėje japonų architektūroje naudojamos slenkančios vidinės pertvaros "fusuma", leidžiančios lengvai sujungti ir išardyti įvairias namo dalis. Stumdomos išorinės sienos ("siodzi") ir slenkančios vidinės pertvaros ("fusuma") leidžia lengvai, atsižvelgiant į nuotaiką, pakeisti namų aplinką ar atverti ją į skirtingas pasaulio puses.

Panašūs sprendimai atsiranda ir Vakarų architektūroje. Kai kuriuose užsienio dizainerių projektuose beveik atsisakoma stacionarių pertvarų. Grindyse ar lubose įtaisyti bėgeliai leidžia dieną butą paversti svetaine, valgomuoju ar darbui skirta zona. Atėjus vakarui butas pasipildo vienu ar keliais izoliuotais miegamaisiais.

Slankiojančių pertvarų idėja rado savo vietą ir Lietuvoje, tačiau kol kas tai dažniau biuruose ar sporto klubuose pritaikomas sprendimas. Šios pertvaros patrauklios mobilumu, tačiau neturi geros garso izoliacijos bei sandarumo. Tiesa, yra specialios akustinės slankiojančios pertvaros, kurios užtikrina ir garso izoliaciją. Kad ir kaip būtų, tokios pertvaros praktiškos, jos sukuria universalią erdvę, kurią galima lengvai pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Grįžimas prie standartizuotų butų nėra blogas. Standartizuotų butų praktika vyrauja ir Vakarų Europoje. Žmogui, įsikėlusiam į naują butą, nebereikia užsiimti statybomis, jame galima iš karto gyventi, be to, bus išvengta įvairių pasitaikančių klaidų.


Raudona – neraudona, žalia – nežalia...

Raudona – neraudona, žalia – nežalia...

Naujoje šviesoje spalvos atrodo kitaip Jei nors kartą pirkote kokį nors daiktą ar rūbą esant dirbtiniam apšvietimui, žinote, kad dienos šviesoje tas pirkinys visuomet atrodo kitaip. Taigi jeigu spalva mums labai svarbi, perkamą daiktą stengiamės...


Kaip mažoje virtuvėje susikurti daugiau erdvės

Kaip mažoje virtuvėje susikurti daugiau erdvės (1)

Ar jūs nusipirkę naujų indų nebeturite jų kur talpinti savo mažoje virtuvėje? Ar pradėję gaminti maisto nebesugebate patogiai judėti, nes jums trukdo virtuvės baldai? Jei tokios problemos jus kamuoja, šis straipsnius turėtų padėti jas išspręsti.


Optinė dryžių apgaulė

Optinė dryžių apgaulė

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais - jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais. Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų....


YVES DELORME – tekstilė Jūsų namų jaukumui

YVES DELORME – tekstilė Jūsų namų jaukumui

2014 metų pavasario - vasaros kolekcijas sukurti įkvepė lengvas vasaros brizas. Yves Delorme pristato lengvutį spalvų žaismą, švelnų charakterį, verbenų gaivą, lauko gėlių jūroje paskendusius žiedlapius, aksominį drugelių plazdesį ir vasaros...


Projekcinis ekranas – savomis rankomis

Projekcinis ekranas – savomis rankomis

Reikalingas didelės raiškos ir aukštos kokybės projekcinis ekranas? Svarstote, kaip išsirinkti tinkamiausią? Mažiau kalbų – daugiau darbų! Su PAINT ON SCREEN dažais ekranams sukursite profesionalų projekcinį ekraną savomis rankomis. Didelė...


Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Šią savaitę tarptautinėje statybų parodoje „Resta“ būsto profesionalai pristato naujausias rinkos tendencijas. Viena renginio naujovių – pirmąkart plačiajai visuomenei demonstruojama lietuviška internetinė platforma „Switch...


Namų interjero tendencijos 2014 metais

Namų interjero tendencijos 2014 metais

Visais laikais žmonės norėjo gyventi kuo gražiau, turėti gražiai atrodančius, estetiškus namus. Bėgant laikui šis poreikis dar labiau augo, o namų interjerui skiriamas dar didesnis dėmesys. Nieko keista, kodėl informacija apie naujausias namų...


Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiniai modernūs šviestuvai svetainei ar kitoms erdvėms gali nustebinti net daug mačiusius: formos, pritaikymas ir inovacijos žavi ir leidžia namuose turėti ne tik šviestuvo funkcionalumą, bet ir patogumą.


EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.