Rugpjūčio 14d. Penktadienis

Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

2012 Gruodžio 10d.
Peržiūrų skaičius: 88324
Vidinės pertvaros suskaido patalpų erdvę

Vidines pertvaras galima įrengti ir statant namą, ir darant buto rekonstrukcijų. Tai statybinių apkrovų nelaikančios konstrukcijos, kurias galima išdėstyti pagal kiekvieno žmogaus fantaziją ir poreikius.

Estetika ir jaukumas

Vargu ar kas įsivaizduoja savo gyvenamąjį būstą kaip erdvią, vientisą salę. Įprasta, kad mūsų gyvenamąjį plotą dalija įvairios pertvaros - sienos, širmos ir pan. Pasitelkę fantaziją, keisdami pertvarų išsidėstymą, būstą galime paversti ne tik jaukiais namais, bet ir suteikti jam individualumo bei originalumo. Tačiau prieš atiduodant projektą statybininkams vertėtų jį suderinti su architektu, kad būtų išvengta apmaudžių klaidų. Dažnai žmonės nejaučia patalpų erdvės ir vienai ar kitai patalpai palieka per mažai ploto. Vidinės pertvaros ne tik atitveria vienos patalpos aplinką nuo kitos, bet ir išreiškia mūsų estetikos supratimą bei gyvenimo patirtį.

Pertvarų tipai

Vidines pertvaras galima montuoti iš įvairių medžiagų, tačiau individualių namų statyboje labiausiai paplitusios mūrinės, stiklinės ir karkasinės pertvaros. Mūrinės pertvaros ne tik tvirtos, bet ir atsparios gaisrui bei drėgmei, jos pasižymi gera garso izoliacija. Pagrindiniai šių pertvarų trūkumai - jos sunkios ir tinka ne visoms perdangoms, joms įrengti reikia daugiau rankų darbo. Be to, plytos dėl kainos šiuo metu jau yra prabangos prekė.

Pastaruoju metu vis paklausesnės stiklo pertvaros. Šiuolaikinės stiklo gamybos technologijos leidžia įstiklinti ištisas sienas. Stiklinės pertvaros yra išraiškingi interjero elementai, padedantys išsaugoti erdvę, suteikiantys galimybę laisvai ją formuoti. Norint vizualiai atskirti patalpas vieną nuo kitos naudojamas tonuotas stiklas. Šios pertvaros ypač paplitusios biuruose, bankuose ir kitose administracinėse patalpose.

Karkasinės pertvaros - surenkamosios pertvaros su mediniu arba metaliniu karkasu, padengtu gipso plokštėmis arba tinku. Gipskartonio plokštėmis dengtos karkasinės pertvaros greitai įrengiamos, tačiau nėra tokios tvirtos kaip mūrinės. Karkasinėmis pertvaromis atitveriant tualetus ir vonias, reikia naudoti specialų drėgmei atsparų gipsą.

Vis dažniau tenka projektuoti namus su gipso blokelių pertvaromis. Šios pertvaros, skirtingai nuo karkasinių pertvarų, yra pilnavidurės, taip pat nereikia mūryti ir tinkuoti. Blokeliai paprasčiausiai klijuojami. Tačiau pagrindinis jų pranašumas - tik 8 centimetrų plotis, leidžiantis sutaupyti tikrai nemažai gyvenamojo ploto".

Vyraujančios tendencijos

Gyvenamąjį būstą žmonės ne tik labai saugo, bet ir nori paversti ypatingu, nestandartiniu. Jie ieško naujų planavimo idėjų ir laužo nusistovėjusias normas. Ypač dažnai atsisakoma tradicinės virtuvę nuo svetainės skiriančios pertvaros. Toks sprendimas, mano manymu, tinka tik visiškai neruošiantiems maisto žmonėms. Nėra tokios sistemos, kuri visiškai izoliuotų virtuvės kvapus, dėl to prieš apsisprendžiant reikėtų gerai pasvarstyti, ar netaps jūsų svetainė didžiule virtuve.

Norint praplėsti vonios kambario erdvę, atsisakoma vidinės pertvaros tarp vonios ir tualeto. Pasak architekto, toks sprendimas neblogas mažame viengungiškame butelyje, tačiau vargu ar tinkamas didesniam šeimyniniam būstui.

Pertvarų mobilumas

Tradicinėje japonų architektūroje naudojamos slenkančios vidinės pertvaros "fusuma", leidžiančios lengvai sujungti ir išardyti įvairias namo dalis. Stumdomos išorinės sienos ("siodzi") ir slenkančios vidinės pertvaros ("fusuma") leidžia lengvai, atsižvelgiant į nuotaiką, pakeisti namų aplinką ar atverti ją į skirtingas pasaulio puses.

Panašūs sprendimai atsiranda ir Vakarų architektūroje. Kai kuriuose užsienio dizainerių projektuose beveik atsisakoma stacionarių pertvarų. Grindyse ar lubose įtaisyti bėgeliai leidžia dieną butą paversti svetaine, valgomuoju ar darbui skirta zona. Atėjus vakarui butas pasipildo vienu ar keliais izoliuotais miegamaisiais.

Slankiojančių pertvarų idėja rado savo vietą ir Lietuvoje, tačiau kol kas tai dažniau biuruose ar sporto klubuose pritaikomas sprendimas. Šios pertvaros patrauklios mobilumu, tačiau neturi geros garso izoliacijos bei sandarumo. Tiesa, yra specialios akustinės slankiojančios pertvaros, kurios užtikrina ir garso izoliaciją. Kad ir kaip būtų, tokios pertvaros praktiškos, jos sukuria universalią erdvę, kurią galima lengvai pritaikyti skirtingiems poreikiams.

Grįžimas prie standartizuotų butų nėra blogas. Standartizuotų butų praktika vyrauja ir Vakarų Europoje. Žmogui, įsikėlusiam į naują butą, nebereikia užsiimti statybomis, jame galima iš karto gyventi, be to, bus išvengta įvairių pasitaikančių klaidų.


Gamyklos cechai virto jaukiais namais

Gamyklos cechai virto jaukiais namais

Žmonės, sovietmečiu Lietuvos didmiesčiuose matę industrinių gamyklų statybas, anuomet, matyt, būtų sunkiai patikėję, kad vėliau čia bus įrengti modernūs ir šiuolaikiški būstai, primenantys turtingųjų apartamentus. Dabar neveikiančių gamyklų...


7 idėjos siekiantiems sukurti elegantišką svetainės interjerą

7 idėjos siekiantiems sukurti elegantišką svetainės interjerą

Svetainė yra mažiausiai privatumo sulaukiantis kambarys, todėl šioje patalpoje visuomet norisi sukurti išskirtinį, aplinkinius sužavėsiantį interjerą. Būtent dėl šios priežasties daugelis nusprendžia pasirinkti elegantišką stilių. Visgi, jį...


Įtempiamos lubos – geriausias kainos ir kokybės santykis

Įtempiamos lubos – geriausias kainos ir kokybės santykis

Norisi, kad lubos būtų išskirtinės ir derėtų prie namų interjero? Puiki alternatyva - įtempiamos lubos. Tai ne tik unikali lubų apdailos medžiaga, bet ir naujas požiūris į interjero dizainą. Neribotos galimybės ir universalumas leidžia sukurti...


Dekoratyvinių plokščių montavimo instrukcija

Dekoratyvinių plokščių montavimo instrukcija

Dekoratyvinės 3D plokštės sukuria ypatingą atmosferą, šiuo būdu dekoruotas interjeras tampa išskirtiniu, įgauna individualumo bruožą. Vienas iš šio dekoravimo būdų privalumas – paprastas montavimas, tad paprastomis priemonėmis suteiksite...


Vizitinė buto kortelė

Vizitinė buto kortelė

Pažintis su namais prasideda nuo prieškambario. Čia sutinkami svečiai, čia jie susidaro pirmą įspūdį apie butą. Prieškambaryje su drabužiais tarsi atsikratoma visų iš lauko atsineštų rūpesčių ir puolama į jaukių namų glėbį. Prieškambaris turi...


Vilniuje duris atvėrė naujos koncepcijos Lietuvoje interjero salonas  „Bali Wood“

Vilniuje duris atvėrė naujos koncepcijos Lietuvoje interjero salonas „Bali Wood“

SoHo loftuose Vilniuje duris atvėrė naujos koncepcijos Lietuvoje interjero salonas „Bali Wood“. Jau kuris laikas pasaulyje paplitusio „living concept store“ tipo parduotuvė pasitinka draugiško aplinkai dizaino, meno, mados...


Interjero akcentas- užuolaidos

Interjero akcentas- užuolaidos

Kuriant namų interjerą nereikia pamiršti ir langų. Langai - "namų akys " . Nuo to, kokie jie – blankūs ir nuobodūs, ar ryškūs ir spindintys - priklauso ir bendras įspūdis apie namus. Renkatintis kuo “puošti” langus...


Šiaurės šviesos miegamajame

Šiaurės šviesos miegamajame

Bet kurį kambarį namuose užbaigia, viską į vientisą erdvę „suklijuoja“ detalės. Jos ne mažiau svarbios nei didieji sprendimai – kokius baldus ir kur statyti, kokiomis spalvomis dažyti sienas, kokias grindis kloti ir pan. Šiame...


Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.