Spalio 27d. Antradienis

Užuolaidos - interjero harmonijai

Peržiūrų skaičius: 104552
Užuolaidos - interjero harmonijai

Pavasaris - pats metas atnaujinti būstą. Naujomis užuolaidomis tai padaryti nesudėtinga ir efektyvu, be to, Namo inžinerijos ir interjero centro NIC specialistų teigimu, tinkamai jas išrinkus galima pataisyti ir interjero trūkumus.

Pasąmonėje glaudžiai su namų jaukumu susijusios užuolaidos vėl atgauna į rinką atkeliavus žaliuzėms šiek tiek susvyravusias pozicijas.

Pasak Namo inžinerijos ir interjero centre NIC įsikūrusio salono "Jaukumas" dizainerių Redos Vaškytės ir Ritos Viršilaitės, pasaulyje šiuo metu labai mėgstami natūralūs audiniai - nuo natūralių atspalvių drobės iki siuvinėto ar kitaip dekoruoto šilko.

Tiesa, klaipėdiečiai drobės dar "neatrado" - dienines užuolaidas labiau įprasta siūdintis iš organzos, o ne, pavyzdžiui, iš plonos perregimos drobelės. Naktinėms taip pat dažniau pasirenkami žvilgūs, klasikinio stiliaus audiniai. Vis dėlto kai kuriuose interjeruose natūrali, šiurkštoka įvairių raštų ir spalvų drobė yra tiesiog nepakeičiama. Ypač stilingai ji atrodo rąstiniame name.

Madingiausios šių metų spalvos "skyla" į dvi kategorijas: prie urbanizacijos derančius atspalvius (juoda, pilka, mėlyna elektrinė, metalo ir pan.) bei natūralius, aptinkamus gamtoje (ruda, jūros bangos, besileidžiančios saulės). Dizainerės atkreipia dėmesį, jog aktualios ir koralo raudona bei violetinė spalvos.

Madingi išlieka ir įvairiausi, ypač stambūs, gėlių motyvai. Dizainerių patarimu, nevertėtų baimintis derinti žiedų raštų su geometrinėmis figūromis.

Vis dėlto, anot dizainerių, kiekvienas atvejis yra unikalus. Sprendimą, kokias užuolaidas rinktis, paprastai diktuoja jau esamas interjeras ir būsto šeimininkų skonis. Salone išrinkti tinkamiausias užuolaidas sudėtinga - geriausia, kai dizaineris atvyksta į namus ir įvertina interjerą bei šeimininkų norus.

Užuolaidos yra paskutinis interjero akcentas, kuriam tenka dar ir labai svarbi užduotis - suvienyti grindų, sienų dangas, baldus ir šviestuvus bei, žinoma, pataisyti tai, kas pavyko ne taip, kaip tikėtasi.

Pernelyg tamsią patalpą užuolaidomis galima pašviesinti, o erzinančias ryškias spalvas - prislopinti. Jei kambaryje per tamsu, tiks oranžinių atspalvių dieninės užuolaidos, ažūriniai audiniai. Horizontalūs raštai patalpą optiškai paplatins, o vertikalūs - paaukštins.

Dizainerių teigimu, mažoje patalpoje dailiau atrodo iš bendro konteksto pernelyg neišsiskiriantys audiniai, o dideliame kambaryje langą galima dekoruoti kontrasto principu, kad jis atrodytų lyg paveikslas.

Audinio, spalvos ir modelio pasirinkimas priklauso ir nuo patalpos paskirties. Pavyzdžiui, vonioje ar virtuvėje tiks lengvai valomas poliesteris arba impregnuotas audinys, dailiai atrodys ir neužgoš erdvės ne įprastinės užuolaidos, o, pavyzdžiui, romanetės. Beje, romanetes galima priderinti ne tik moderniam, bet ir klasikiniam interjerui.

Įspūdingesnės - žvilgios, įdomių raštų, spalvų bei faktūrų - ilgos užuolaidos labiausiai tiks svetainėje. Uždengti didžiuliams vitrininiams langams ypač tiktų širmos. Jas, beje, galima įvairiai derinti - storo audinio naktines su perregimomis dieninėmis sudėliojant skirtingas "dryžuotas" kombinacijas.

Įdomaus efekto galima pasiekti audiniais su įaustais metalo siūlais - pakabintoms užuolaidoms jas "lankstant" galima suteikti norimą formą.

Vaikų kambariui klientai pageidauja natūralių medžiagų, bet apdairu rinktis lengvai valomus, neglamžius audinius.

Beje, dizainerės pastebi, jog pas mus užuolaidoms ne visada skiriamas deramas dėmesys - ne taip jau retai įrengiant būstą negailima lėšų statybinėms medžiagoms, baldams, o užuolaidoms atitenka tik tai, kas liko, nepaisant to, kad nuo jų priklauso viso interjero dermė.
Išskirtinio interjero grožio salonai

Išskirtinio interjero grožio salonai

Kai žmonių yra klausiama, kokiems grožio salonams jie teikia pirmenybę, dažniausiai pasigirsta štai tokie atsakymai: paslaugų įvairovė, naudojamos produkcijos kokybė, grožio meistrų profesionalumas ar paslaugų kaina. Tačiau negalima nepastebėti,...


Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Viskas prasideda nuo idėjos. Reikia pripažinti, kad dažniausiai save mes ribojame patys. Pradėkite nuo idėjos. Pagrindinis dėmesys tenka erdvės pojūčiui ir šviesos žaismui patalpose. Net itin sudėtingos formos palėpes galima tinkamai apšviesti....


Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Dešimtys tūkstančių daiktų – taip metaforiškai senovės kinai apibūdino pasaulį. Šiuolaikiniam žmogui daiktai – tai ne gamtos dovana, o veikiau jo paties triūso rezultatas. Bet ar visada patogiai jaučiamasi tarp šių daiktų? Ar nesinori...


Vizitinė buto kortelė

Vizitinė buto kortelė

Pažintis su namais prasideda nuo prieškambario. Čia sutinkami svečiai, čia jie susidaro pirmą įspūdį apie butą. Prieškambaryje su drabužiais tarsi atsikratoma visų iš lauko atsineštų rūpesčių ir puolama į jaukių namų glėbį. Prieškambaris turi...


Apie svetainę

Apie svetainę

Didžiausią kambarį paprastai stengiamasi paversti svetaine, nes būtent čia pailsėti susirenka visi šeimos nariai, čia sėdima su svečiais. Be to, ir interjero, ir daiktų pasirinkimą visų pirma apsprendžia patalpos dydis.


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


BaliWood salonas , kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos

BaliWood salonas , kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos

BaliWood salonas, kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos. Tai nuostabi proga pradžiuginti savo artimuosius originaliomis dovanomis!Svečiuose laukiame visų, ieškančių konceptualių vidaus ir lauko baldų, individualių...


Fototapetai

Fototapetai

Rinkdamiesi fototapetus, pirmiausia apsispręskite, kokios kainos ir kokybės norėsite. Jei planuojate pigiai „prasisukti“, teks rinktis iš popierinių fototapetų. Jie spausdinami ant popieriaus pagrindo, o pats fototapetas suklijuojamas...


Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.