Rugpjūčio 18d. Sekmadienis

Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Peržiūrų skaičius: 88884
Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Veidrodis – nuostabus daiktas. Jis ne tik atspindi realybę, bet ir ją pakeičia, parodo tikrą pasaulį ir priverčia patikėti iliuziniu, priartina toli esančius daiktus ir atitolina ranka paliečiamus. Šiomis savybėmis reikia mokėti pasinaudoti, ir tinkamai parinktas veidrodis taps puikiu interjero akcentu.

Veidrodis – meno kūrinys

Pasirinkti kiekvienam kambariui tinkamą veidrodį, atrodo, nėra sunku. Prieškambaryje būtina pakabinti didžiulį veidrodį, kad būtų galima save nužvelgti nuo galvos iki kojų, svetainėje, priderintas prie baldų, jis sukurs šventinę nuotaiką, o vonios kambaryje savo vietą atras specialus – nebijantis drėgmės. Tai žinoma tiesa, ir ją reikėtų atminti netgi ieškantiesiems ne paprasto veidrodžio, o meno objekto – pagrindinio interjero dekoratyvinio elemento.

Veidrodį būtina priderinti prie kambario stiliaus. Taigi reikia išmanyti stiliaus ypatybes. Klasikinio stiliaus veidrodžiai yra griežtų geometrinių formų, jų rėmai dažniausiai būna paauksuoti. Tokie veidrodžiai dera ten, kur stovi brangios medienos, ypač raudonmedžio, baldai. Kaimiško stiliaus interjerą papuoš tokio pat stiliaus veidrodis. Jų rėmai būna mediniai arba pinti, gali būti puošti kriauklelėmis ar džiovintomis gėlytėmis.

Jei interjere dominuoja medis ir oda, stiklas bei metalas – tiks modernaus stiliaus veidrodis. Tokių forma sudėtinga: lašo, lapo, gėlės žiedo, akies. Šių veidrodžių paviršius gali būti užtamsintas.

„Art-deco“ stiliaus veidrodžiai yra ovalo formos, berėmiai. Jie dera prie lengvų formų, šviesaus medžio baldų. Ovalūs, kvadratiniai, stačiakampiai veidrodžiai be rėmo ar turintys paprastus medinius arba metalinius rėmus būdingi „hai-tech“ stiliui. Tokie tinka prie paprastų formų ir funkcionalių baldų.

Rėmai nepaslepia trūkumų

Svarbus veidrodžio pasirinkimo kriterijus – atspindžio kokybė. Net gražiausi ir tinkantys prie interjero rėmai nepaslėps paviršiaus trūkumų. Ar stiklas kokybiškas, specialistai rekomenduoja patikrinti taip. Reikia atsistoti 1–2 metrų atstumu nuo veidrodžio ir ištiesti ranką su pieštuku. Tada sutelkti dėmesį į pieštuko atvaizdą ir erdvėje pieštuku braukti horizontalią liniją. Jei atvaizdas ne plaukia, o juda tiesiai – vadinasi, veidrodis geras.

Paklausūs yra belgiški, vokiški, prancūziški ir čekiški veidrodžiai. Jie nebijo drėgmės, yra atsparūs įbrėžimams. Tokie gaminami iš kokybiško poliruoto ir idealiai lygaus M1 markės stiklo. Kita šių veidrodžių pusė – ne nudažoma, o padengiama specialiu apsauginiu sluoksniu.

Už veidrodį galima sumokėti ir keliolika litų, ir kelias dešimtis tūkstančių. Juo įmantresnis veidrodis, juo brangesnis jis būna. Dabar interjere ypač madingi antikvariniai veidrodžiai. Kas tokio nepaveldėjo, gali užsisakyti imitaciją, bet amžių dulkės nėra pigios.

Erdvės iliuzija

Jau nuo baroko laikų veidrodžiai laikomi vienu galingiausių instrumentų, padedančių interjere sukurti iliuzinę erdvę. Pakabinti vienas priešais kitą platūs veidrodžiai sudaro nesibaigiančio koridoriaus įspūdį, amžinybės simbolį. Įrėmintas veidrodis – tarsi paveikslas, kurio siužetas – tai, kas vyksta realiame gyvenime.

Ovalo formos ir ištemptas vertikaliai veidrodis tarsi paaukština patalpą. Toks pat veidrodis, pakabintas horizontaliai, optiškai išplečia erdvę. Didelės veidrodžių kompozicijos, sukurtos ant sienos, esančios prieš langą, užlieja kambarį dienos šviesa.

Šiuolaikinių interjero dizainerių fantazijai ribų nėra. Jie gali veidrodžius subraižyti, susmulkinti į įvairias geometrines figūras ir sudėję jas sukurti dekoratyvinę kompoziciją. Vienodo skersmens kvadratai, lygiakraščiai trikampiai, apvalių formų atspindintys stiklai tarsi piešia įdomų erdvės piešinį ir padeda išvengti tuštumos jausmo. Tačiau reikia atminti, kad toks dalykas, kai atvaizdas veidrodyje yra suskaidomas, neigiamai veikia žmogaus psichiką.

Anksčiau buvo madinga į lubas įmontuoti įvairiausių formų ir dydžių veidrodžius – ir skaidrius, ir tonuotus, dažniausiai melsvo atspalvio. Dabar dizaineriai nepataria to daryti.

Forma ir spalva

Klasikiniai stačiakampiai veidrodžiai tikriausiai visada bus madingi. Tačiau naujos interjero dizaino idėjos verčia sukti galvą, kokią neįprastą formą sugalvoti veidrodžiui. Trikampiai, rombai, mėnulio pjautuvo ar kitos formos naudojamos tada, kai veidrodžių funkcija – dekoratyvinė, kai reikia papuošti spintą, židinį ar dar ką nors.

Veidrodžių spalva interjere – ne tokia svarbi kaip jų forma. Tonuoti – užtamsinti – veidrodžiai gali būti pilko, rudo, žalsvo, melsvo, auksinio ir kitų atspalvių. Tokie veidrodžiai pritaikomi kaip dekoratyviniai elementai. Reikia žinoti, kad jų spalva gali pakeisti mūsų požiūrį į aplinką ir dargi – į save.

Bronzinio ir auksinio atspalvio tonuoti veidrodžiai pasižymi nuostabiu efektu. Tuo naudojamasi soliariumuose ir grožio salonuose: žiūrint į tokį veidrodį oda atrodo išpuoselėta ir įdegusi. Jei svetainėje vyrauja geltona spalva, pakabintas auksinio atspalvio veidrodis padidina saulėto interjero iliuziją ir atrodo daug gražiau nei tradicinis.

Kuriant interjerą būtina atminti, kad spalvoti veidrodžiai patalpą išplečia labiau nei skaidrūs. Tų žmonių, kurie negali pakęsti iliuzijų ir metamorfozių, kuriems dažnai pasikartojantys vaizdai sukelia nuobodulį, fragmentiškumas erzina, o žodis „amžinybė“ panardina į graudžius apmąstymus, namuose veidrodis neturėtų tapti puošybos elementu. Tada jį reikėtų naudoti pagal paskirtį.


Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Iš akmens masės gaminamas dekoratyvinis akmuo įneš į Jūsų interjerą tam tikrą, Jūsų pačių sukurta gamtos kampelį, sukurs neįtikėtiną atmosferą ir komforto pojūtį. Svetainėje dažniausiai dekoratyvinis akmuo puošia židinį, tai pat kolonas, sieneles...


Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Interjeras ir eksterjeras dekoratyvinio akmens apsupty

Rinkdamiesi akmens elementus, dekoruodami jau pabodusias namų sienas, tikrai nesuklysite. Į Jūsų interjerą šis įneš ne tik kerinčio paslaptingumo, bet ir ryškių prabangos bei išskirtinumo akcentų. Tai išties ypatingas vidaus ir išorės apdailos...


Plisuotos žaliuzės

Plisuotos žaliuzės (1)

Plisuotos žaliuzės pritaikomos visų tipų langams, nes gali būti įvairių formų: kvadrato, trapecijos, rombo, sferos, įvairių formų trikampių, ir panašių geometrinių figūrų. Ypač gerai tinka arkos formos langams. Jos tvirtinamos horizontaliai ir...


Keraminės plytelės estetiškam ir patraukliam interjerui

Keraminės plytelės estetiškam ir patraukliam interjerui

Keraminės plytelės naudojamos nuo seniausių laikų, dar senovės Egipte buvo įvertintas jų praktiškumas, ilgaamžiškumas bei atsparumas chemikalams. Taip pat dėl jų higieniškumo ir kitų cheminių savybių, keraminės plytelės apdailai naudojamos iki pat...


Namų biuro stiliai JAV

Namų biuro stiliai JAV

Šiuo metu vis populiaresnis tampa darbas iš namų. Žmonės dirba savo būstuose, nes įkuria savo verslą, taip pat dažnai kai kurios didžiosios kompanijos nebereikalauja darbuotojų sėdėti ofise, taip šie pradeda dirbti namuose. Savaime suprantama,...


Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Nors šiandieninė langų uždangų rinka siūlo pačius įvairiausius sprendimus, dieninės užuolaidos namuose irgi nepraranda populiarumo. Kaip pastebi užuolaidomis prekiaujantys salonai, šio tipo uždengimų populiarumas nesumažėjo, priešingai, naujos...


Gražūs laiptai interjere

Gražūs laiptai interjere

Gražūs laiptai, be abejonės papuoš jūsų namų interjerą, nereikia pamiršti, kad tai itin svarbi namų dekoravimo detalė, skyrus daugiau laiko ir dėmesio laiptų įkomponavimui bei dizainui, jie taps pagrindiniu interjero akcentu. Pagrindiniai...


IRIS pristato: Naujos PARADYZ plytelių kolekcijos

IRIS pristato: Naujos PARADYZ plytelių kolekcijos (1)

Besižiaugdami likusiomis vasaros dienomis, stengiamės jas įnešti ir į namus: jaukiomis ir šiltomis spalvomis puošiame namus, subtiliais atspalviais įnešame geros nuotaikos ir taip bandome išlaikyti šiltumą ir dvasingumą. Prie šio proceso mielai...


Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB
KROSNYS IR KROSNELĖS, UAB

Krosnelės, židiniai ir krosnys aukšto energinio efektyvumo klasė A+ namams,
malkinės, židinių įrankiai ir aksesuarai...

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia