Gruodžio 7d. Šeštadienis

Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Peržiūrų skaičius: 88884
Tinkamai parinktas veidrodis privers švytėti net jūsų odą

Veidrodis – nuostabus daiktas. Jis ne tik atspindi realybę, bet ir ją pakeičia, parodo tikrą pasaulį ir priverčia patikėti iliuziniu, priartina toli esančius daiktus ir atitolina ranka paliečiamus. Šiomis savybėmis reikia mokėti pasinaudoti, ir tinkamai parinktas veidrodis taps puikiu interjero akcentu.

Veidrodis – meno kūrinys

Pasirinkti kiekvienam kambariui tinkamą veidrodį, atrodo, nėra sunku. Prieškambaryje būtina pakabinti didžiulį veidrodį, kad būtų galima save nužvelgti nuo galvos iki kojų, svetainėje, priderintas prie baldų, jis sukurs šventinę nuotaiką, o vonios kambaryje savo vietą atras specialus – nebijantis drėgmės. Tai žinoma tiesa, ir ją reikėtų atminti netgi ieškantiesiems ne paprasto veidrodžio, o meno objekto – pagrindinio interjero dekoratyvinio elemento.

Veidrodį būtina priderinti prie kambario stiliaus. Taigi reikia išmanyti stiliaus ypatybes. Klasikinio stiliaus veidrodžiai yra griežtų geometrinių formų, jų rėmai dažniausiai būna paauksuoti. Tokie veidrodžiai dera ten, kur stovi brangios medienos, ypač raudonmedžio, baldai. Kaimiško stiliaus interjerą papuoš tokio pat stiliaus veidrodis. Jų rėmai būna mediniai arba pinti, gali būti puošti kriauklelėmis ar džiovintomis gėlytėmis.

Jei interjere dominuoja medis ir oda, stiklas bei metalas – tiks modernaus stiliaus veidrodis. Tokių forma sudėtinga: lašo, lapo, gėlės žiedo, akies. Šių veidrodžių paviršius gali būti užtamsintas.

„Art-deco“ stiliaus veidrodžiai yra ovalo formos, berėmiai. Jie dera prie lengvų formų, šviesaus medžio baldų. Ovalūs, kvadratiniai, stačiakampiai veidrodžiai be rėmo ar turintys paprastus medinius arba metalinius rėmus būdingi „hai-tech“ stiliui. Tokie tinka prie paprastų formų ir funkcionalių baldų.

Rėmai nepaslepia trūkumų

Svarbus veidrodžio pasirinkimo kriterijus – atspindžio kokybė. Net gražiausi ir tinkantys prie interjero rėmai nepaslėps paviršiaus trūkumų. Ar stiklas kokybiškas, specialistai rekomenduoja patikrinti taip. Reikia atsistoti 1–2 metrų atstumu nuo veidrodžio ir ištiesti ranką su pieštuku. Tada sutelkti dėmesį į pieštuko atvaizdą ir erdvėje pieštuku braukti horizontalią liniją. Jei atvaizdas ne plaukia, o juda tiesiai – vadinasi, veidrodis geras.

Paklausūs yra belgiški, vokiški, prancūziški ir čekiški veidrodžiai. Jie nebijo drėgmės, yra atsparūs įbrėžimams. Tokie gaminami iš kokybiško poliruoto ir idealiai lygaus M1 markės stiklo. Kita šių veidrodžių pusė – ne nudažoma, o padengiama specialiu apsauginiu sluoksniu.

Už veidrodį galima sumokėti ir keliolika litų, ir kelias dešimtis tūkstančių. Juo įmantresnis veidrodis, juo brangesnis jis būna. Dabar interjere ypač madingi antikvariniai veidrodžiai. Kas tokio nepaveldėjo, gali užsisakyti imitaciją, bet amžių dulkės nėra pigios.

Erdvės iliuzija

Jau nuo baroko laikų veidrodžiai laikomi vienu galingiausių instrumentų, padedančių interjere sukurti iliuzinę erdvę. Pakabinti vienas priešais kitą platūs veidrodžiai sudaro nesibaigiančio koridoriaus įspūdį, amžinybės simbolį. Įrėmintas veidrodis – tarsi paveikslas, kurio siužetas – tai, kas vyksta realiame gyvenime.

Ovalo formos ir ištemptas vertikaliai veidrodis tarsi paaukština patalpą. Toks pat veidrodis, pakabintas horizontaliai, optiškai išplečia erdvę. Didelės veidrodžių kompozicijos, sukurtos ant sienos, esančios prieš langą, užlieja kambarį dienos šviesa.

Šiuolaikinių interjero dizainerių fantazijai ribų nėra. Jie gali veidrodžius subraižyti, susmulkinti į įvairias geometrines figūras ir sudėję jas sukurti dekoratyvinę kompoziciją. Vienodo skersmens kvadratai, lygiakraščiai trikampiai, apvalių formų atspindintys stiklai tarsi piešia įdomų erdvės piešinį ir padeda išvengti tuštumos jausmo. Tačiau reikia atminti, kad toks dalykas, kai atvaizdas veidrodyje yra suskaidomas, neigiamai veikia žmogaus psichiką.

Anksčiau buvo madinga į lubas įmontuoti įvairiausių formų ir dydžių veidrodžius – ir skaidrius, ir tonuotus, dažniausiai melsvo atspalvio. Dabar dizaineriai nepataria to daryti.

Forma ir spalva

Klasikiniai stačiakampiai veidrodžiai tikriausiai visada bus madingi. Tačiau naujos interjero dizaino idėjos verčia sukti galvą, kokią neįprastą formą sugalvoti veidrodžiui. Trikampiai, rombai, mėnulio pjautuvo ar kitos formos naudojamos tada, kai veidrodžių funkcija – dekoratyvinė, kai reikia papuošti spintą, židinį ar dar ką nors.

Veidrodžių spalva interjere – ne tokia svarbi kaip jų forma. Tonuoti – užtamsinti – veidrodžiai gali būti pilko, rudo, žalsvo, melsvo, auksinio ir kitų atspalvių. Tokie veidrodžiai pritaikomi kaip dekoratyviniai elementai. Reikia žinoti, kad jų spalva gali pakeisti mūsų požiūrį į aplinką ir dargi – į save.

Bronzinio ir auksinio atspalvio tonuoti veidrodžiai pasižymi nuostabiu efektu. Tuo naudojamasi soliariumuose ir grožio salonuose: žiūrint į tokį veidrodį oda atrodo išpuoselėta ir įdegusi. Jei svetainėje vyrauja geltona spalva, pakabintas auksinio atspalvio veidrodis padidina saulėto interjero iliuziją ir atrodo daug gražiau nei tradicinis.

Kuriant interjerą būtina atminti, kad spalvoti veidrodžiai patalpą išplečia labiau nei skaidrūs. Tų žmonių, kurie negali pakęsti iliuzijų ir metamorfozių, kuriems dažnai pasikartojantys vaizdai sukelia nuobodulį, fragmentiškumas erzina, o žodis „amžinybė“ panardina į graudžius apmąstymus, namuose veidrodis neturėtų tapti puošybos elementu. Tada jį reikėtų naudoti pagal paskirtį.


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (4 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (4 dalis)

Pastaruoju metu vyrauja du ryškiausi langų dekoravimo stiliai: klasikinis ir modernusis (minimalislinis). Kaip pastebėjome, vyresnio amžiaus žmones renkasi klasikinio tipo užuolaidas ir prabangesnius audinius, o jauni - labiau linkę...


Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

UAB „Mavy Studija“ visada ieško naujovių, šiandien prisato naujausią technologiją „Smart Glass“. Kas tai? Tai visiškai naujas atradimas Lietuvos rinkoje, leidžiantis valdyti stiklo transparentines savybes. Paprasčiau sąkant...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Visada gali kilti klausimas, kam reikia puošti langus užuolaidomis, jeigu kambario langai veriasi į nuostabų vaizdą? Galite nuspręsti, kad prie jo nieko daugiau ir nereikia, juk jis ir taip gražus. Su UAB „Auduvija“ salono direktore ir...


JUNG žalvariniai jungikliai

JUNG žalvariniai jungikliai

Klasikinę jungiklių seriją LS 990 praturtino nauji gaminiai iš tikro žalvario. Greitą jų sėkmę nulėmė labai vykęs klasikinės griežtos formos, aukštos kokybės medžiagos, taurių atspalvių ir rafinuoto paviršiaus derinys. Šio laikui nepavaldaus...


Bali Wood komanda džiaugiasi artėjančiomis šventėmis ir šiuo džiaugsmu dalijasi su Jumis!

Bali Wood komanda džiaugiasi artėjančiomis šventėmis ir šiuo džiaugsmu dalijasi su Jumis!

Visų iki šv.Kalėdų apsilankiusių Bali Wood salone laukia egzotiškos lauktuvės, ką tik atkeliavusios iš Balio salos, kurioje vasara trunka ištisus metus. Tegu Jums ji taip pat niekada nesibaigia! Artėjančiais metais kiekvienam linkime surasti savo...


Aksesuarai - jūsų stilingai kasdienybei

Aksesuarai - jūsų stilingai kasdienybei

Kiekvienas svajojame turėti namus, į kuriuos būtų malonu sugrįžti, kuriuose jaustumėmės ypatingai. Tačiau daugelis mūsų esame šventai įsitikinę, jog interjero dekoravimas – brangus malonumas, ką jau kalbėti, jei namai be visa ko dar turi...


Stiklas virtuvėje: modernu ir praktiška

Stiklas virtuvėje: modernu ir praktiška

Turbūt visi sutiks, jog svarbiausia vieta kiekvienuose namuose – virtuvė. Joje gurkšnodami kavą ruošiamės naujai dienai, išlydime vaikus į mokyklą. Ten pat prie jaukaus vakarienės stalo tą dieną ir palydime. Todėl nieko nuostabaus, jog...


Kad lubos taptų namų puošmena

Kad lubos taptų namų puošmena

Ar lubos gali būti namų puošmena? Žinoma, kad Taip! Pamirškite įprastas lubas, kurios ne tik yra nuobodžios ir atgyvenusios, bet ir gaištamas laikas jas įrengiant. Šių laikų technologijos leidžia praplėsti mūsų fantaziją, todėl galvojant apie...


AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia