Rugsėjo 16d. Pirmadienis

Švediško stiliaus interjeras

Peržiūrų skaičius: 68004
Švediško stiliaus interjeras

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere.

Švediškam stiliui charakteringas subtilus elegantiškumas. Kartais jame galima sutikti tarsi laiko aptrintus baldus, kurie turi universalaus patrauklumo ir šiuolaikiniame interjere atrodo gana patraukliai.

Nežiūrint į tai, kad įvairūs menininkai savo kūrybinėmis idėjomis įvairiai šį stilių įtakoja, didžiausią įtaką palieka vis tiktai Skandinavijos šviesa ir rūsti gamta. Jį įtakoja ir ilgos niūrios žiemos bei ankstyvos prieblandos. Dėl natūralios šviesos trūkumo būtinai reikėjo apgalvoti kiekvieną interjero detalę ir visų elementų darną. Viskas, kas niūru ir tamsu, vargina ir slegia, todėl buvo atmesta. Liko tiktai šviesūs, balti, balkšvi, lengvi ir spindintys elementai. Šviesios sienos, grindys ir baldai atspindėjo bet kurią šviesą, kuri patenka į patalpą. Tokiu būdu patalpa tarsi pripildo šviesos netgi tamsiais žiemos vakarais bei niūriomis dienomis. Šis stilius labai tinka patalpose, kurios yra pavėsio pusėje, kad nebūtų taip pilka ir niūru kasdien.


Švediško stiliaus interjerasŠvediškas stilius pagrįstas paprastumu ir tikru natūralumu. Ant sienų daug meno kūrinių, lubos ir baldai tarsi suplūsta į vieną harmoningą paveikslą. Spalvų paletėje dominuoja natūralūs tonai, aksesuarai labai funkcionalūs ir asketiški.

Švediško interjero populiariausi elementai
Spalvos. Šviesūs tonai. Balta, kreminė, šviesiai mėlyna yra švediško interjero pagrindinės spalvos. Ieškoti jų reikėtų sienose, balduose, ant grindų, aksesuaruose. Taip pat jaučiami geltoni, lengvai rožiniai, miglos ir pilkšvai žalios spalvos tonai. Akcentuose būna ir žalios bei raudonos spalvos atspalvių.

Mėlyni tonai. Mėlyna spalva taip pat kaip ir balta gali atstovauti švedišką interjerą - kaip pati naudojamiausia. Ji asocijuojasi su skaidriu dangumi netgi tada, kai už lango apsiniaukę. Mėlyną spalvą lengva derinti su balta, kremine, auksine ir netgi raudona.

Raudoni akcentai. Jie vis dažniau pasirodo Švediškame interjere. Nuostabiai atrodo kartu su balta spalva. Raudoni tonai naudojami raštuotiems ir margiems audiniams. Taip pat labai dažnai gėlėtų audinių raštuose.


Švediško stiliaus interjerasBaldai
Balduose dominuoja tiesių ir nuožulnių linijų duetas. Nuožulnios linijos ir jų kontūrai jaučiami detalėse, aksesuaruose. Baldų kojos dažnai yra prašmatnios, vaškuotos ir į apačią susiaurėja. Būna ir apvalainų, ir kvadratinių kojų.

Lovos. Paprastos švarios linijos. Šviesus medis. Lovos galas dažnai minkštas. Lovos baldakimas dažniausiai iš balto batisto, pritvirtintas arba prie lubų arba prie lovos galo, kuriame primontuotos atitinkamos sudėtinės dalys.

Minkštasuoliai. Tai Švediško interjero pagrindinis elementas. Dažniausiai sutinkami siauruose interjeruose, kuriuose ribotas plotas. Dažniausiai su 6 kojomis ir minkštu atlošu. Švediško stiliaus sofų ir minkštasuolių požymiai- mediniai karkasai ir kojos. Dažniausiai nelabai minkšti su minimaliu polisteru, kuris būna tiktai sėdėjimui skirtoje vietoje. Prie atramos daug pagalvėlių.

Dažyti baldai. Tinkamai nudažyti baldai žiemos laiku į patalpą gali įnešti daug šviesos. Baldai dažniausiai dažomi balta, kremine ir kitomis šviesiomis spalvomis. Dažnai naudojami smulkūs piešinukai, kurie labai sudėtingi, piešti ir dažyti ranka arba naudojant šablonų dažymo techniką.

Medžiagos
Šviesus medis. Šviesus medis - švediško interjero grindų, spintelių ir kitų baldų pagrindinis elementas. Beržas, šviesi pušis, alksnis ir juodalksnis- šio interjero standartinės medžiagos. Kartais jos nudažomos baltai arba kitomis šviesiomis spalvomis.
Natūralūs audiniai. Šiuose interjeruose dažniausiai pasirenkamos natūralios medžiagos ir audiniai- linas ir medvilnė. Įvairios faktūros - ir vienspalviai, ir raštuoti ir gėlėti raštai. Spalvotuose audiniuose dominuoja 2 spalvų kombinacijos, iš kurių viena - balta.

Raštai. Audinių raštai dažniausiai raudoni, mėlyni, geltoni, kaip jau minėjome, ant balto fono. Gėlės raštuose paprastai būna mažos, bet langeliai ir juostos būna labai įvairaus dydžio.

Aksesuarai
Aksesuarai dažniausiai paprasti ir švarių linijų. Kuo natūraliau ir paprasčiau - tuo geriau. Laisvi, atviri ir šviesūs. Kas netinka bendram vaizdui arba sukuria netvarką, pašalinama. Kambario interjere tinka porcelianas, sidabrinės žvakidės, gyvos gėlės.
Medžio raižinių akcentai paplitę balduose – stalų, minkštasuolių kojose. Suapvalinti ir papuošti stalo kampai. Prašmatnūs veidrodžių įtvarai, kurie dažniausiai tonuoti auksine spalva.

Veidrodžiai atspindi šviesą ir interjerui suteikia gyvybingumo. Paskutiniu metu madingi ovalios formos veidrodžiai medžio raižiniais papuoštuose rėmuose. Žvakidės, kurias puošia ilgos žvakės, kartu su veidrodžiais patalpai suteikia gracijos.

Trafaretiniai piešiniai paplitę visur. Kaip interjero akcentai jie naudojami ant grindų, sienų, lubų, baldų. Pagrindinė sąlyga – nepadauginti. Jeigu piešinių bus per daug, gausite priešingą efektą. Patalpa nebebus individuali, bet atrodys perkrauta, užgriozdinta ir sunki!
Gyvos gėlės pagyvina interjerą ir įneša šviesos. Ir visai nesvarbu, ar jūsų interjerą puošia baltos tulpės kreminės spalvos vazoje, ar lauko ramunių puokštė permatomoje stiklinėje vazoje- šviežiai skintos gėlės visada suteiks romantiškos nuotaikos.

Apšvietimo irgi nereikia užmiršti. Kaip bet kuriame kitame interjere, taip ir skandinaviškame dizaine apšvietimui skirta atskira tema. Čia tarpusavyje nekonkuruoja nei lubų bei sienų šviestuvai, nei įvairiausios stalinės lempos.

Architektūros detalės
Dideli stikliniai langai, aukštos lubos, gipskartonio sienos, nišos, kieto medžio grindys ir tradicinės skandinaviškos krosnys.

Sienos – dažniausiai baltos arba labai šviesios. Jeigu toks interjeras per daug išgražinamas, jo elementai ir dizainas atrodo nenatūraliai. Daug daugiau nei kitokiuose interjeruose, dizaineriams čia reikia visomis jėgomis stengtis gauti atviros, plačios ir laisvos patalpos įspūdį.

Grindys turi būti šviesios. Galima pasirinkti balintą medieną, šviesias spalvas. Švediškam interjerui būdingi įvairaus dydžio šabloniški piešiniai ant grindų. Jie turi būti šviesių tonų, tokie, kuriuos lengvai galima paslėpti tarp įvairaus dydžio apvalių ir ovalių kilimėlių.
Pasirenkant stalo paviršius, reikia turėti omenyje ne tiktai jų funkcionalumą, bet ir jų paprastumo bei elegancijos subalansuotą dualizmą. Dažniausiai pasirenkami metaliniai, stikliniai bei dirbtinio ar natūralaus porceliano paviršiai. Medžiagų pasirinkimas daugiausia priklauso nuo paviršiaus vietos patalpoje. Virtuvėse dažniausiai dominuoja medis, retkarčiais metalas, svetainėse ir gyvenamose patalpose mažų staliukų paviršių dažniausiai dengia stiklas. Taip pat stiklinės lentynos vis dažniau pasirodo ir virtuvėse, ir vonios kambariuose.

Stiklu kaip medžiaga žmonės dažnai nepasitiki, nes jisai atrodo trapus ir greitai dūžtantis. Tačiau šiuolaikinis stiklas labai geros kokybės ir labai patvarus, todėl nereikėtų bijoti jo naudoti interjere. Jisai tarsi suteikia patalpai lengvumo ir vizualiai neperkrauna patalpos. Stiklas labai tinka siaurose ir mažose patalpose.


Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Nors šiandieninė langų uždangų rinka siūlo pačius įvairiausius sprendimus, dieninės užuolaidos namuose irgi nepraranda populiarumo. Kaip pastebi užuolaidomis prekiaujantys salonai, šio tipo uždengimų populiarumas nesumažėjo, priešingai, naujos...


Pažintinė programa: stiklo dizaineriai

Pažintinė programa: stiklo dizaineriai

Spinduliuojate kūrybiškumu ir originalumu? Mėgstate rankdarbius? O gal tiesiog norite sužinoti stiklo paslaptis? Turite idealią galimybę susipažinti su meninio stiklo rūšimis, išmokti pjauti stiklą, išgaunant norimą formą, derinti stiklo spalvas...


Dekoratyvinių plokščių montavimo instrukcija

Dekoratyvinių plokščių montavimo instrukcija

Dekoratyvinės 3D plokštės sukuria ypatingą atmosferą, šiuo būdu dekoruotas interjeras tampa išskirtiniu, įgauna individualumo bruožą. Vienas iš šio dekoravimo būdų privalumas – paprastas montavimas, tad paprastomis priemonėmis suteiksite...


Kodėl kloti plyteles?

Kodėl kloti plyteles?

Plytelės - aktuali ir universali medžiaga, kuri nuo seno labai plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti bet kurią konstrukciją ar patalpą: sienas ir grindis vonios kambaryje, svetainėje, halėje, terasoje, garaže ar rūsyje.


2018 metų interjero tendencijos

2018 metų interjero tendencijos

Naujieji metai dažnai tampa postūmiu kažką keisti ar atnaujinti. Pokyčius pradėti galite nuo namų. Naujo būsto įrengimas ar senojo būsto atnaujinimas dažnai remiasi ne tik iš anksto susikurta jaukių namų vizija, bet ir dizainerių patarimais bei...


Klasikinis interjeras

Klasikinis interjeras

Klasikinis interjero dizaino stilius niekada nesensta ir neišeina iš mados. Puošniai dekoruoti, gražios faktūros medžio baldai, tapybos darbai, persiškas kilimas, staliniai šviestuvai ir laikrodžiai, masyvūs stalai, vazos, židiniai –...


Vasaros atostogas primenantys namaista patalpa praleisti laiką kartu.

Vasaros atostogas primenantys namaista patalpa praleisti laiką kartu.

Kokie dar ryškūs prisiminimai apie šiltas dienas, jūrą, paplūdimį! Tad kodėl jų neatgaivinti interjere? Pamažu blankstant vasarai, namuose dar ilgai ją galima jausti. Tereikia visai nedaug – truputį išmonės ir šiek tiek darbo.


Vonios kambario įrangos ir priedų kolekcija „Joyce” – vertinantiems individualumą, universalumą ir kūrybingumą

Vonios kambario įrangos ir priedų kolekcija „Joyce” – vertinantiems individualumą, universalumą ir kūrybingumą

Atsižvelgdama į šią tendenciją ir žaismingai ją interpretuodama kompanija „Villeroy & Boch” sukūrė naują vonios kambario įrangos ir priedų seriją „Joyce”, kuri leidžia nuolat keisti vonios kambario interjerą, kad jis...


EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Eurivila UAB
Eurivila UAB

UAB "Eurivila" pagrindinės veiklos sritys yra įvairių tipų žaliuzių gamyba, prekyba ir montavimas.eurivi

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai