Sausio 18d. Šeštadienis

Švediško stiliaus interjeras

Peržiūrų skaičius: 68004
Švediško stiliaus interjeras

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere.

Švediškam stiliui charakteringas subtilus elegantiškumas. Kartais jame galima sutikti tarsi laiko aptrintus baldus, kurie turi universalaus patrauklumo ir šiuolaikiniame interjere atrodo gana patraukliai.

Nežiūrint į tai, kad įvairūs menininkai savo kūrybinėmis idėjomis įvairiai šį stilių įtakoja, didžiausią įtaką palieka vis tiktai Skandinavijos šviesa ir rūsti gamta. Jį įtakoja ir ilgos niūrios žiemos bei ankstyvos prieblandos. Dėl natūralios šviesos trūkumo būtinai reikėjo apgalvoti kiekvieną interjero detalę ir visų elementų darną. Viskas, kas niūru ir tamsu, vargina ir slegia, todėl buvo atmesta. Liko tiktai šviesūs, balti, balkšvi, lengvi ir spindintys elementai. Šviesios sienos, grindys ir baldai atspindėjo bet kurią šviesą, kuri patenka į patalpą. Tokiu būdu patalpa tarsi pripildo šviesos netgi tamsiais žiemos vakarais bei niūriomis dienomis. Šis stilius labai tinka patalpose, kurios yra pavėsio pusėje, kad nebūtų taip pilka ir niūru kasdien.


Švediško stiliaus interjerasŠvediškas stilius pagrįstas paprastumu ir tikru natūralumu. Ant sienų daug meno kūrinių, lubos ir baldai tarsi suplūsta į vieną harmoningą paveikslą. Spalvų paletėje dominuoja natūralūs tonai, aksesuarai labai funkcionalūs ir asketiški.

Švediško interjero populiariausi elementai
Spalvos. Šviesūs tonai. Balta, kreminė, šviesiai mėlyna yra švediško interjero pagrindinės spalvos. Ieškoti jų reikėtų sienose, balduose, ant grindų, aksesuaruose. Taip pat jaučiami geltoni, lengvai rožiniai, miglos ir pilkšvai žalios spalvos tonai. Akcentuose būna ir žalios bei raudonos spalvos atspalvių.

Mėlyni tonai. Mėlyna spalva taip pat kaip ir balta gali atstovauti švedišką interjerą - kaip pati naudojamiausia. Ji asocijuojasi su skaidriu dangumi netgi tada, kai už lango apsiniaukę. Mėlyną spalvą lengva derinti su balta, kremine, auksine ir netgi raudona.

Raudoni akcentai. Jie vis dažniau pasirodo Švediškame interjere. Nuostabiai atrodo kartu su balta spalva. Raudoni tonai naudojami raštuotiems ir margiems audiniams. Taip pat labai dažnai gėlėtų audinių raštuose.


Švediško stiliaus interjerasBaldai
Balduose dominuoja tiesių ir nuožulnių linijų duetas. Nuožulnios linijos ir jų kontūrai jaučiami detalėse, aksesuaruose. Baldų kojos dažnai yra prašmatnios, vaškuotos ir į apačią susiaurėja. Būna ir apvalainų, ir kvadratinių kojų.

Lovos. Paprastos švarios linijos. Šviesus medis. Lovos galas dažnai minkštas. Lovos baldakimas dažniausiai iš balto batisto, pritvirtintas arba prie lubų arba prie lovos galo, kuriame primontuotos atitinkamos sudėtinės dalys.

Minkštasuoliai. Tai Švediško interjero pagrindinis elementas. Dažniausiai sutinkami siauruose interjeruose, kuriuose ribotas plotas. Dažniausiai su 6 kojomis ir minkštu atlošu. Švediško stiliaus sofų ir minkštasuolių požymiai- mediniai karkasai ir kojos. Dažniausiai nelabai minkšti su minimaliu polisteru, kuris būna tiktai sėdėjimui skirtoje vietoje. Prie atramos daug pagalvėlių.

Dažyti baldai. Tinkamai nudažyti baldai žiemos laiku į patalpą gali įnešti daug šviesos. Baldai dažniausiai dažomi balta, kremine ir kitomis šviesiomis spalvomis. Dažnai naudojami smulkūs piešinukai, kurie labai sudėtingi, piešti ir dažyti ranka arba naudojant šablonų dažymo techniką.

Medžiagos
Šviesus medis. Šviesus medis - švediško interjero grindų, spintelių ir kitų baldų pagrindinis elementas. Beržas, šviesi pušis, alksnis ir juodalksnis- šio interjero standartinės medžiagos. Kartais jos nudažomos baltai arba kitomis šviesiomis spalvomis.
Natūralūs audiniai. Šiuose interjeruose dažniausiai pasirenkamos natūralios medžiagos ir audiniai- linas ir medvilnė. Įvairios faktūros - ir vienspalviai, ir raštuoti ir gėlėti raštai. Spalvotuose audiniuose dominuoja 2 spalvų kombinacijos, iš kurių viena - balta.

Raštai. Audinių raštai dažniausiai raudoni, mėlyni, geltoni, kaip jau minėjome, ant balto fono. Gėlės raštuose paprastai būna mažos, bet langeliai ir juostos būna labai įvairaus dydžio.

Aksesuarai
Aksesuarai dažniausiai paprasti ir švarių linijų. Kuo natūraliau ir paprasčiau - tuo geriau. Laisvi, atviri ir šviesūs. Kas netinka bendram vaizdui arba sukuria netvarką, pašalinama. Kambario interjere tinka porcelianas, sidabrinės žvakidės, gyvos gėlės.
Medžio raižinių akcentai paplitę balduose – stalų, minkštasuolių kojose. Suapvalinti ir papuošti stalo kampai. Prašmatnūs veidrodžių įtvarai, kurie dažniausiai tonuoti auksine spalva.

Veidrodžiai atspindi šviesą ir interjerui suteikia gyvybingumo. Paskutiniu metu madingi ovalios formos veidrodžiai medžio raižiniais papuoštuose rėmuose. Žvakidės, kurias puošia ilgos žvakės, kartu su veidrodžiais patalpai suteikia gracijos.

Trafaretiniai piešiniai paplitę visur. Kaip interjero akcentai jie naudojami ant grindų, sienų, lubų, baldų. Pagrindinė sąlyga – nepadauginti. Jeigu piešinių bus per daug, gausite priešingą efektą. Patalpa nebebus individuali, bet atrodys perkrauta, užgriozdinta ir sunki!
Gyvos gėlės pagyvina interjerą ir įneša šviesos. Ir visai nesvarbu, ar jūsų interjerą puošia baltos tulpės kreminės spalvos vazoje, ar lauko ramunių puokštė permatomoje stiklinėje vazoje- šviežiai skintos gėlės visada suteiks romantiškos nuotaikos.

Apšvietimo irgi nereikia užmiršti. Kaip bet kuriame kitame interjere, taip ir skandinaviškame dizaine apšvietimui skirta atskira tema. Čia tarpusavyje nekonkuruoja nei lubų bei sienų šviestuvai, nei įvairiausios stalinės lempos.

Architektūros detalės
Dideli stikliniai langai, aukštos lubos, gipskartonio sienos, nišos, kieto medžio grindys ir tradicinės skandinaviškos krosnys.

Sienos – dažniausiai baltos arba labai šviesios. Jeigu toks interjeras per daug išgražinamas, jo elementai ir dizainas atrodo nenatūraliai. Daug daugiau nei kitokiuose interjeruose, dizaineriams čia reikia visomis jėgomis stengtis gauti atviros, plačios ir laisvos patalpos įspūdį.

Grindys turi būti šviesios. Galima pasirinkti balintą medieną, šviesias spalvas. Švediškam interjerui būdingi įvairaus dydžio šabloniški piešiniai ant grindų. Jie turi būti šviesių tonų, tokie, kuriuos lengvai galima paslėpti tarp įvairaus dydžio apvalių ir ovalių kilimėlių.
Pasirenkant stalo paviršius, reikia turėti omenyje ne tiktai jų funkcionalumą, bet ir jų paprastumo bei elegancijos subalansuotą dualizmą. Dažniausiai pasirenkami metaliniai, stikliniai bei dirbtinio ar natūralaus porceliano paviršiai. Medžiagų pasirinkimas daugiausia priklauso nuo paviršiaus vietos patalpoje. Virtuvėse dažniausiai dominuoja medis, retkarčiais metalas, svetainėse ir gyvenamose patalpose mažų staliukų paviršių dažniausiai dengia stiklas. Taip pat stiklinės lentynos vis dažniau pasirodo ir virtuvėse, ir vonios kambariuose.

Stiklu kaip medžiaga žmonės dažnai nepasitiki, nes jisai atrodo trapus ir greitai dūžtantis. Tačiau šiuolaikinis stiklas labai geros kokybės ir labai patvarus, todėl nereikėtų bijoti jo naudoti interjere. Jisai tarsi suteikia patalpai lengvumo ir vizualiai neperkrauna patalpos. Stiklas labai tinka siaurose ir mažose patalpose.


Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Fitodizainas interjere sugrąžina į gamtą

Jeigu nėra galimybės kasdien pabūti gryname ore, gamtoje, bute galima pasimėgauti želdynų, miškų, pievų kvapais. Juos skleidžia ką tik nuskinti arba džiovinti augalai: gėlės, medžių šakelės, lapų kompozicijos, džiovinti žiedlapiai, serbentų,...


Įtempiamos lubos – geriausias kainos ir kokybės santykis

Įtempiamos lubos – geriausias kainos ir kokybės santykis

Norisi, kad lubos būtų išskirtinės ir derėtų prie namų interjero? Puiki alternatyva - įtempiamos lubos. Tai ne tik unikali lubų apdailos medžiaga, bet ir naujas požiūris į interjero dizainą. Neribotos galimybės ir universalumas leidžia sukurti...


Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Dešimtys tūkstančių daiktų – taip metaforiškai senovės kinai apibūdino pasaulį. Šiuolaikiniam žmogui daiktai – tai ne gamtos dovana, o veikiau jo paties triūso rezultatas. Bet ar visada patogiai jaučiamasi tarp šių daiktų? Ar nesinori...


Dovanų idėjos pagal Bali Wood. Kvepia Kalėdomis...

Dovanų idėjos pagal Bali Wood. Kvepia Kalėdomis...

Kaip ir kiekvienais metais vėl sukame galvas, kaip parodyti savo artimiesiems, kad jie mums labai rūpi, kaip suteikti jiems netikėto džiaugsmo, kaip nustebinti ir pamaloninti juos. Bali Wood salone idėjos liejasi laisvai, o kainų diapazonas taip...


Kvadratinio metro plote – miegamasis, darbo ir meditacijos kambariai

Kvadratinio metro plote – miegamasis, darbo ir meditacijos kambariai

Įsivaizduokite vonios dydžio namuką. Ir vis tik atsiranda nutrūktgalvių, kurie ryžtasi gyventi tokio dydžio namuose. „Spaceflavor“ sukurtoje mobilioje gyvenamojoje patalpoje telpa miegamasis, darbo kambarys, o ant „stogo“...


Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Reikia karnizo? Dabar jų pasirinkimas pats įvairiausias

Nors šiandieninė langų uždangų rinka siūlo pačius įvairiausius sprendimus, dieninės užuolaidos namuose irgi nepraranda populiarumo. Kaip pastebi užuolaidomis prekiaujantys salonai, šio tipo uždengimų populiarumas nesumažėjo, priešingai, naujos...


Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Išmanusis vazonas - daigyklė: kai norisi ne tik estetikos, bet ir naudos

Vos tik pažvelgus į išmanųjį vazoną daigyklę Plantui Smart Garden 3e, nesunku pastebėti, kad šis gaminys papuoš bet kuriuos namus, taps stilingi ir dekoratyviu akcentu. Tačiau verta akcentuoti, kad šis išmanusis vazonas yra puikus pasirinkimas...


Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Laiptai labai svarbus, tačiau kartais užmirštamas namų elementas, kuriam skiriamas nepakankamas dėmesys. Neretai namo projektavimo stadijoje nutinka taip, kad projektuotojai laiptams palieka per mažai erdvės, o tas pastebima, kai jau visos sienos...


Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.