Gruodžio 15d. Sekmadienis

Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

2013 Lapkričio 21d.
Peržiūrų skaičius: 72752

Viskas prasideda nuo idėjos. Reikia pripažinti, kad dažniausiai save mes ribojame patys. Pradėkite nuo idėjos. Pagrindinis dėmesys tenka erdvės pojūčiui ir šviesos žaismui patalpose. Net itin sudėtingos formos palėpes galima tinkamai apšviesti. Kol kas palikite klausimus „kaip?“ vėlesniam etapui ir leiskite sau subrandinti savo palėpės idėją. Jūsų įvertinimui pateikiu kūrybiškas „New vision of the loft“ dalyvavusių architektų palėpės formas ir interjero idėjas, bei jų interpretacijas.

Kuriant jaukų namų interjerą, būtina maksimaliai išnaudoti palėpės plotą. Erdvės paskendusios šešėliuose nesukuria vertės jūsų būstui ir gyvenimo komforto jums. Palėpės forma architektūrine prasme dažnai bus kur kas įdomesnė erdvė nei standartinis patalpų suskirstymas stačiakampiais, kurie dar neretai grąžina mūsų mintis į sovietinių daugiabučių planavimo laikus. Neskubėkite palėpėje uždengti lubas standartiniame aukštyje. Palikite vietos realizuoti kelis langus vienas virš kito. Tai suteiks išskirtinį patalpos vaizdą ir erdvės pojūtį viduje. Palėpė yra pats aukščiausias, bet kokio pastato taškas. Nepamirškite ir gerai išnaudokite šį privalumą. Galbūt pirmo aukšto terasoje reto grožio vaizdą į ežerą jums užstoja kaimyno namas, tačiau palėpėje jūsų nevaržo tokie apribojimai.

Forma yra svarbi. Kiekviena palėpės forma turi savo apšvietimo sprendimą. Stoglangiai, šviesos tuneliai ir langai plokštiems stogams (kupolai) nėra vien įrankis šviesai patekti į patalpos vidų.

Be vaizdo funkcijos stoglangiai ir kiti dienos šviesos šaltiniai jūsų stoge yra ir svarbi interjero detalė. Tinkamoje erdvėje sumontuoti stoglangiai taps esminiu jūsų palėpės interjero akcentu, kuris formuos tolesnį interjero įgyvendinimą.

Jei jūsų palėpės forma yra aiški ir jos negalite laisvai keisti, jums reikia tiesiog maksimaliai išnaudoti savo palėpės galimybes. Net lenktos formos stogas gali turėti unikalų lenktą stoglangį.

Palėpė ar mansarda? Universalesnis terminas vis dėlto yra palėpė. Mansarda yra tam tikra palėpės forma, kurią geriausiai apibūdina dviejų skirtingų stogo nuolydžių šlaitas. Seniausias žinomas mansardos tipo stogas yra datuojamas 1550 metais ir priskiriamas prancūzų architektui Pierre Lescott. Iš kur tada atsirado pavadinimas mansarda? Mansardos pavadinimas kildinamas iš kito prancūzų architekto François Mansart pavardės, kuris ir išpopuliarino pastarąjį stogo konstrukcijos tipą. Šios palėpės vienas pagrindinių privalumų buvo tai, jog patalpoje maksimaliai efektyviai buvo išnaudojama erdvė dėl statesnio stogo nuolydžio nuo patalpos grindų. Skonis formai yra individualus. Tuo tarpu dėl praktinio šios palėpės formos pritaikymo šiais laikais galime ginčytis.

Tradicinė stogo forma su 45 laipsnių nuolydžio kampu mums suteiks konstrukcijos požiūriu greičiau, lengviau ir mažesniais kaštais realizuojamą palėpės erdvę. Stogo langų ir šviesos tunelių sistemos leis vienodu intensyvumu ir tinkamai apšviesti erdves, kurios net yra atskirtos nuo stogo šlaitų.

Mansardos tipo palėpė. Mansardos tipo palėpė išlieka vienas sudėtingesnių palėpės formų įgyvendinimo perspektyvos atžvilgu. Žinoma, mansardos tipo palėpėje galima sukurti savitą erdvės ir šviesos pojūtį kombinuojant stogo langus per specialų mansardinį jungimą. Arba naudojant kitą variantą, kuomet stogo langai yra montuojami virš ir žemiau karnizo. Šiuo atveju stoglangiai nėra sujungiami į bendrą šviesos erdvę, tačiau tai reikalauja minimaliai keisti esamą konstrukciją ir visa tai pasiekiame prie aukšto apšviestumo lygio bei išlaikant vaizdo funkciją pro langą. Trūkumas gali atsirasti kai karnizo montavimo lygis yra ties žmogaus apžvalgos centru ir trukdo išgauti vientisą vaizdą per langą.

Palėpė su tradiciniu šlaitiniu stogu. Universaliausia palėpės forma tiek kuriant modernų interjerą, tiek įgyvendinant klasikines idėjas mano asmeniniu įsitikinimu yra tada, kai stogas būna tradicinės formos su 45 laipsnių nuolydžio kampu (žinoma, įskaitant artimus nuolydžius). Pagalvokite ar jūsų palėpėje po tokiu stogu neverta įrengti antresolės?

Atkreipkite dėmesį į savo palėpės aukštį. Tokiam stogo nuolydžiui bus lengviausia išrinkti stoglangius ir šviesos tunelius.

Jų pritaikymo galimybės tokios palėpės stoge bus plačiausios, rizika, kad jūsų pirminė idėja bus suvaržyta techninių galimybių bus mažiausia.

Žemo nuolydžio stogai (kai stogo nuolydis yra artimas 15 laipsnių). Stogo nuolydžiui plokštėjant mūsų šviesos šaltinių (stoglangių ir šviesos tunelių) arsenalas proporcingai mažėja, o žemiau 15 laipsnių nuolydžio pasiekia lūžio tašką. Dažniausiai tokio nuolydžio palėpėse yra aukštesnės sienos nei tradicinio nuolydžio stoguose. Verta pažymėti, kad tokio stogo nuolydžio palėpėse vaizdo galimybės per klasikinį stoglangį kartais yra ribotos. Vienas geriausių sprendimų galėtų būti vertikalaus stogo lango jungimas su stoglangiu, dažnai vadinamas L formos arba karnizinio stogo lango kombinacija. Šiuo atveju erdvė yra vizualiai praplečiama dėl apačioje montuojamo vertikalaus stogo lango jungimo su stoglangiu. Tokia kombinacija itin efektyviai praplečia erdvės pojūtį patalpoje. Didžiausias trūkumas, kad konstrukcija turi būti paruošta tokiam sprendimui jau projektavimo stadijoje. Jei norime įgyvendinti tokią stoglangių kombinaciją į jau pastatytą palėpę, gali tekti montuoti paprastą vertikalų langą žemiau murloto.

Virš murloto atliekant stoglangio montavimą. Nors estetiškai toks sprendimas yra mažiau patrauklus vis dėlto jis suteikia dalį tos erdvės pojūčio kaip ir originalus sprendimas, išvengiant konstrukcijos keitimo proceso.

Arkinis (lenktas) stogas. Kaip jau buvo paminėta, net lenktos formos stogas gali turėti unikalų lenktą – arkinį stoglangį. Nors dažnai apsiribojama standartiniu stoglangiu, kuris iki tam tikro ilgio gali būti sėkmingai naudojamas arkiniuose stoguose.

Dėl rečiau pasitaikančios tokio tipo stogo formos ganėtinai retai palėpėse realizuojamas sprendimas. Jei interjero visuma reikalauja tokio sprendimo tai unikalus būdas suteikti savo palėpės erdvėms vientisumo ir išskirtinumo. Rezultatas greičiausiai jus abstulbins.

Plokšti stogai (kai stogo nuolydis yra artimas 0 laipsnių). Jei mūsų stogas yra plokščias, o vertikalūs langai mums nesuteikia pakankamai natūralios dienos šviesos, svarbus sprendimas yra papildomo šviesos šaltinio įrengimas (stoglangio arba šviesos tunelio). Stoglangiai plokštiems stogams dažnai dar vadinami švieslangiais arba kupolais. Kupolas bendrąja prasme kaip terminas buvo dažniau naudojamas dėl jo panaudojimo srities apibrėžtumo. Šiandien stoglangis arba švieslangis plokščiam stogui nebūtinai yra kupolo formos kaip anksčiau. Tik dalis stogo langų sistemų plokštiems stogams yra kupolo formos. Ar švieslangio dizainas yra svarbus interjerui ar eksterjerui? Kartais. Žinoma, dažnai švieslangio plokščiam stogui išorinė išvaizda lieka nematoma. Estetinė švieslangio forma tampa svarbesnė, jei plokščias togas su švieslangiais (kupolais) yra antro ar aukštutinio aukšto terasos dalis. Darbo zonos yra reikliausios natūraliam apšvietimui, tačiau pasitelkus fantaziją rasime ne vieną erdvę, kurią galime papildomai apšviesti plokštiems stogams.

Šviesos tuneliai ar stoglangiai: ką rinktis? Šviesos tuneliai savo pritaikymo sritimi nekonkuruoja su stogo langais. Todėl klausimas kas geriau ar stoglangiai ar šviesos tuneliai yra ydingas. Šviesos tuneliai yra papildoma priemonė ten kur stoglangių montuoti neįmanoma arba netikslinga. Stoglangis dažniausiai apšvies didesnę erdvės plotą nei šviesos tunelis, be to stogo langai gali suteikti ir vaizdo pro lango bei šviesos reguliavimo funkciją. Iš kitos pusės šviesos tunelis be papildomos ventiliacijos funkcijos turi integruotą šviestuvo funkciją ir tamsiu paros metu tarnauja kaip šviestuvas nereikalaudamas papildomo šviesos šaltinių įrengimo. Tačiau neribokite savęs vien stogo langais arba šviesos tuneliais kaip vieninteliais natūralaus apšvietimo šaltiniais. Prisiminkite, kad svarbiausia sukurti erdvią ir gerai apšviestą palėpę, kurioje norėtųsi leisti laiką. Pasvarstykite ar patalpa jūsų palėpės centre neturėtų būti apšviesta natūralia šviesa, kuri teigiamai veikia ne tik žmogaus emocinę, bet ir sveikatos būseną.

Stogo langai FAKRO -  kuriantis šiltas erdves:

Gyvenamoji erdvė:


Vonios kambarys:


Biure:


Virtuvė:


Miegamasis:

Vaikų kambarys:


Eksterjeras:


Eksterjero objektuose:


Pasitarti dėl savo individualaus palėpės projekto galite šiais kontaktais:

FAKRO

Mindaugas Pilipūnas
Pardavimo vadovas Lietuvai

T. +370 652 26830
F. +370 652 26830
@ M.Pilipunas@FAKRO.pl
W www.FAKRO.lt


Daugiau foto : www.fakro.com/download/gallery/
Įnformaciją parengė Fakro pardavimų vadovas Lietuvai Mindaugas Pilipūnas


Stiklo naudojimas: buityje, biure ir ...

Stiklo naudojimas: buityje, biure ir ...

Naudojant šiuolaikines stiklo apdirbimo galimybes, sparčiai populiarėja stiklo konstrukcijų pritaikymas buityje, biuruose ir net prekybinės paskirties objektuose. Turbūt sutiksite, šie variantai turi tiek panašumų, tiek skirtumų, turint omeny...


Dekoro elementai – sienoms ir luboms

Dekoro elementai – sienoms ir luboms

Namuose mes norime turėti harmoningą visumą .Suteikite būstui išraiškingumo, jaukumo panaudojant erdvėms dekoro elemtus. Juk kartais užtenka vos kelių išmoningai parinktų dekoro elementų. Kokį namų stilių labiausiai mėgsta lietuviai, apibrėžti...


Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Klasikinio stiliaus dušo sienelės ir visas vonios interjeras. Koks jis?

Jums atrodo, kad pats gražiausias interjero stilius yra klasikinis? Tokiu atveju siūlome interneteperžiūrėti pavyzdžius ir skaityti mūsų atrinktus patarimus, kurie padės savo vonios kambaryjesusikurti klasikinį stilių.


3D plokštės – sienų dekoravimo menas

3D plokštės – sienų dekoravimo menas

Sienos – dažytos, tapetuotos, lygios – tradicinis sprendimas. Kur kas įdomiau galima pagyvinti interjerą dekoratyvinėmis 3D plokštėmis. Jos padeda namuose ar viešosiose erdvėse sukurti iškilų trimatį reljefą, o svarbiausia –...


Informacinės lentelės – svarbi kiekvieno pastato atibutika

Informacinės lentelės – svarbi kiekvieno pastato atibutika

Įrengiant darbo kabinetus tenka pasirūpinti daugybe įvairių dalykų, ir viena svarbiausių smulkmenų – tai informacinės lentelės, kurios turėtų puikuotis netik ant kiekvieno kabineto durų, bet ir pastato. Tai padeda lengviau orientuotis,...


Plytelių dekoras

Plytelių dekoras

Pamėgta dekoro bei apdailos priemonė gyvenamojo būsto interjere yra keraminės plytelės. Anksčiau jas klijuodavo tik sanitariniuose mazguose, virtuvėse ir kai kuriose pagalbinėse patalpose.Šiandien keramika pamažu užkariauja visą namo interjerą....


Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku

Interjerui pagyvinti – potėpiai teptuku (1)

Ant sienos, prie kurios stovi drabužių kabykla, nupiešta skrybėlė, o prie batų dėžės – milžiniško dydžio basutė. Toks vaizdas, kuriuo tarsi pratęsiamas prieškambario baldas, gyvenamajai aplinkai suteikia intrigos, netikėtumo ir žaismingumo....


SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

Kas yra Smart Glass? Tai reguliuojama protingo stiklo plėvelė, arba, kitais žodžiais tariant, naujausia techologija, leidžianti valdyti stiklo skaidrumo savybes. Vienu jungiklio paspaudimu, galima padaryti taip, kad stiklas iš permatomo virstų...


Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.