Gegužės 26d. Antradienis

Optinė dryžių apgaulė

Peržiūrų skaičius: 66048
Optinė dryžių apgaulė

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais - jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais.

Įrengė jaunuolio kambarį

Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų. Interjero dizainerė Aušra Žvirblienė yra įrengusi jaunuolio miegamąjį, kuriame dominuoja dryžiai. Buvo parinktos dvi vyraujančios spalvos - šviesiai žalsva ir melsva.

Šiame kambaryje prie lovos patiestas kilimas, patalynė, lovatiesė, minkštas krėslas prie lovos ir ant sienos kabantis paveikslas yra dryžuoti. Pastarasis yra veikiau dekoracija. Interjero dizainerė jį apipavidalino tokiu pat dryžuotu audiniu, kaip ir krėslą.
Vis dėlto jaunuolio kambaryje ne viskas dryžuota. Kad neperkrautų gyvenamosios aplinkos, sienas, grindis ir lubas dizainerė paliko vienspalves. Tai galėtų būti viena taisyklių, kaip neperlenkti lazdos kuriant dryžuotą interjerą.

Svarbus ir lubų aukštis

A.Žvirblienės teigimu, nusprendusiems eksperimentuoti su dryžiais reikėtų atsižvelgti į kambario aukštį. Svarbu atminti ir tai, kad, pavyzdžiui, vertikaliai dryžuotu tapetu išklijavus sieną patalpa atrodys aukštesnė. O jei dryžiai horizontalūs, patalpa vizualiai pailgės. Taip galima sukurti optinę apgaulę.

Kaip neperkrauti interjero dryžiais? "Svarbu, kad jų nebūtų per daug. Jei būstą įsirengia ir eksperimentuoja pats šeimininkas, svarbu, kad tokioje aplinkoje jis jaustųsi gerai", - priminė A.Žvirblienė.

Pati dizainerė kurdama dryžuotą aplinką pirmenybę teikia bendram patalpos vaizdui ir darnai. Todėl ji naudoja skirtingo pločio dryžius ir išlaiko tą pačią spalvų gamą. Svarbu, kad įėjus į kambarį nebūtų į akis krentančių daiktų ar interjero detalių. Šis patarimas galėtų būti dar viena taisyklių, į kurias reikėtų atsižvelgti eksperimentuojant su dryžiais.

Išduoda charakterį

Įmanomos ir kitokios variacijos su dryžiais. Tarkime, visame kambaryje vyrauja ramios vientisos spalvos. Tokiu atveju prie jų galima priderinti panašių spalvų dryžuotą dekoratyvinę pagalvėlę, šalia jos - tokių pačių spalvų, tik gėlėtą.

Reikėtų gerai pasvarstyti, ar verta kabinti dryžuotas užuolaidas. Galbūt geriau rinktis gėlėtas arba vienspalves? O kartais labiau tinka ant vienspalvės sienos pakabinti vienintelį dryžuotą paveikslą arba dryžuotu audiniu aptraukti vienintelį krėslą. Tokia detalė būtų išties dekoratyvus interjero pagyvinimas.

Kad ir ką siūlytų specialistai, A.Žvirblienė primena: svarbiausia, kad tokioje aplinkoje būsto šeimininkui būtų gera ir jauku. Kita vertus, dryžuotas interjeras išduoda, kad čia gyvenantys žmonės yra drąsūs, nebijo eksperimentuoti.
Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Pasikvieskime geriausius jausmus į namus – gėlių motyvai miegamajame

Gėlės dažnai turi savo reikšmes, jos simbolizuoja įvairias dvasines ir moralines žmonijos vertybes, nuoširdumą kitiems. Jos ypač mėgstamos tiek puošti namus gyvai, tiek įprasminamos per įvairius dekoro elementus – paveikslus, sienų puošybą...


Būsto interjeras išduoda šeimininko amžių

Būsto interjeras išduoda šeimininko amžių

Bėgantys metai keičia ne tik mūsų skonį ir poreikius – į savo namų interjerą taip pat pradedame žiūrėti kitomis akimis. Tačiau kad ir kokio amžiaus būtume, noras turėti jaukų būstą išlieka. Žinoma, jaunuolio ir brandaus amžiaus žmogaus...


BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

Išskirtinio grožio BARCAMP (Brazilija) juodos spalvos skalūno plytelės su pilkais tonais ir tipiška natūralaus skalūno tekstūra. BARCAMP gamintojas didžiausią dėmesį skiria gaminių kokybei, kas užtikrina aukščiausios klasės plytelių storio ir...


Langai irgi turi "rūbą"

Langai irgi turi "rūbą"

Langas yra šviesos šaltinis, o jo apipavidalinimas turi įsilieti į bendrą namų stilių, pabrėžti jų savitumą. Tad pasirinkdami paprasčiausia sprendimą – dienines ir naktines užuolaidas, pakabindami žaliuzes ar visai nederančius roletus,...


Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Autorizuotos paveikslų reprodukcijos arba trumpiau “printai” – tai didelės raiškos, fragmentais nufotografuotos ir ant tikros tapybinės drobės atspausdintos originalaus paveikslo kopijos. Šiandieninės technologijos leidžia...


TOP spalvos 2013/2014

TOP spalvos 2013/2014

Apžvelgus visame pasaulyje vyraujančias mados aktualijas, Tapetas.lt siūlo atitinkamą tapetų asortimentą. Tikimės, jog pateiktos nuotraukos įkvėps Jus renovuojant Jūsų būstą. Ko gali tikėtis dizaineriai, architektai ir šiaip entuziastai iš...


Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiškas požiūris į šviesą

Šiuolaikiniai modernūs šviestuvai svetainei ar kitoms erdvėms gali nustebinti net daug mačiusius: formos, pritaikymas ir inovacijos žavi ir leidžia namuose turėti ne tik šviestuvo funkcionalumą, bet ir patogumą.


BaliWood salonas , kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos

BaliWood salonas , kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos

BaliWood salonas, kviečia užsukti ir įvertinti naujai atvykusių daiktų iš Balio salos. Tai nuostabi proga pradžiuginti savo artimuosius originaliomis dovanomis!Svečiuose laukiame visų, ieškančių konceptualių vidaus ir lauko baldų, individualių...


Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.