Rugsėjo 24d. Penktadienis

Namo interjero kūrimo pagrindai: kalbamės su dizainere

2020 Rugpjūčio 31d.

Tinkamai įsirengti namų interjerą yra kur kas rimtesnis darbas nei buvo galima pagalvoti. Žinoma, laikas ir pastangos atsiperka, kadangi galėsite gyventi tokiuose namuose apie kokius visada svajojote. Ir jokio skirtumo, ar bus kuriamas namo interjeras (pavyzdys), ar buto (pavyzdys) – reikia laikytis tų pačių taisyklių.

Viskas kinta priklausomai nuo būsto dydžio. Erdvius namus įsirengti yra sudėtingiau kaip ir tuos, kurie yra ypač mažos kvadratūros. Štai todėl kalbamės su interjero dizainere, kuri padės išskirti svarbiausias  interjero kūrimo savybes bei užsitikrinti, kad namai taps saugiausia ir jaukiausia namų erdve.

1.      Kas apima interjero stiliaus koncepciją?

Namų interjero stiliai yra labai įvairūs ir jeigu specialiai nededama pastangų, kad pavyktų sukurti vieną arba kitą stilių – dažniausiai  patalpoje ir nebūna vieno konkretaus dizaino. Žmonės linkę sakyti, kad jų namuose yra moderni klasika, skandinaviškas interjeras ar panašiai, tačiau akyli dizainerio akis mato, kad tai – tik daiktų visuma, kuri kuriama pagal kiekvieno asmens poreikius ir tuometinę užgaidą. Stilių lemia ne tik visuma, tačiau ir kiekvienas joje esantis akcentas. Štai todėl formuojant aplinką – pirmiausia reikia nuspręsti – koks stilius dominuos.

2.      Koks stilius priimtiniausias lietuviams?

Kalbėti apie tautą yra sunku, kadangi kiekvienas asmuo turi savitą stilių, savitus norus  pagal kuriuos ir komponuoja namus. Galima būtų tik pastebėti, kad lietuviai vis dar gana mažai dėmesio skiria konkrečiam stiliui. Tai yra – jie perka daiktus, priemones, tačiau neįvertina – kokiam stiliui jos priklauso. Žinoma, ir taip galima sukurti ypač skoningus namus, tačiau negalima jų priskirti tam tikra interjerui, kad ir kaip norėtųsi.

Lietuviai kurdami namus dažniausiai svajoja apie jaukų, šiltą interjerą, kuris kvepėtų elegancija, paprastumu. Žinoma, derinami akcentai, smulkmenos, kurios parodo – kas yra namų šeimininkai: per nuotraukas, knygas, drobes... Taip pat vis dažniau pasirenkamos šviesios spalvos. Tai susiję su gana tamsiu klimatu, niūrumu, kurio stengiasi išvengti jaukiuose, šviesiuose namuose. Galbūt todėl labiausiai lietuvių pamėgtas ir galbūt netyčia kuriamas stilius – klasikos bei skandinaviško stiliaus derinys.

Dar pastebima, kad lietuviai vis dažniau renkasi ilgaamžes, geros kokybės medžiagas, taip pat tokias, kurios yra draugiškos aplinkai. Visa tai puikiai atspindi tiek klasikinį, tiek skandinavišką interjerą.

3.      Kokius svarbiausius patarimus galėtumėte pateikti asmenims, kurie šiuo metu kuria savo namus?

Žinoma, patarimų yra labai daug, kiekvienu atveju jie kinta priklausomai nuo žmogaus, tačiau galima išskirti 10 universalių  aspektų, kurie tinkami bet kokiam interjerui.

  • Svarbiausia yra neskubėti rinktis dažų sienoms. Pirmiausia susidarykite planą, pieškite spalvomis, o tik tada pirkite dažus, kurie padengs sienas. Natūralu, kad kuriant interjerą norisi viską atlikti kuo greičiau, tačiau skubėjimas – ne draugas.
  • Blogai, kai patalpoje yra per daug baldų. Juos aktyviau perka tie, kurie prioritetą teikia funkcionalumui. Juk norisi, kad kiekvienas kambario kampas turėtų po funkciją. Visgi, per daug baldų gali funkcionalią erdvę padaryti ne tik ne tokia gražia, tačiau ir ne tokia patogia.
  • Baldai turi būti derinami prie kilimų? Būtinai! Tik tokiu atveju aplinka atrodys skoningai. Juk kai tekstilės yra per daug arba ji netinkamai dera – rezultatas nekoks. Dažniausiai gaunasi kičas, kurio galima išvengti perkant kilimus, kurie dera prie baldų. Žinoma, pirmiausia perkami masyvūs baldai, o tik paskui kilimai.
  • Nuo skoningo stiliaus link klišės bei kičo yra labai mažas žingsnis. Taip nutikti gali ne tik tokiu atveju, kai daiktų per daug, tačiau ir tada, kai apibrėžiamas stilius yra per daug griežtas, tiksliau, kai žmogus per daug santūriai laikosi konkretaus stiliaus. Kiekvienas turi savas taisykles, kurių reikia laikytis. Tačiau ne per daug ir svarbiausia – nereikia jų visų sutalpinti vienoje patalpoje. Būtent tada namo interjeras atrodo ne tik kad neskoningai, tačiau ir kaip klišė.
  • Namų dizainas ir interjeras dažniausiai neatsiejami ir nuo akcentų, kurie dažnai tampa svarbiausiais patalpos kūrimo elementais. Labai svarbu, kad jie derėtų tarpusavyje. Ne tik tie, kurie yra viename kambaryje, tačiau visi, kurie paskirstyti po namus. Harmonija – būtina.
  • Šviesos šaltiniai turi būti sluoksniuojami. Tai yra vienas svarbiausių patarimų rengiantis namus. Žiūrėkite, kad patalpose dominuotų ne tik bendrinis, tačiau ir akcentinis apšvietimas, taip pat, kad patalpose viena šviesa pasidengtų su kita.
  • Interjero dizaineriai teigia, kad blogiausia, kai žmogus bijo būti kūrybiškas. Kad ir kokios tendencijos egzistuoja, kad ir kokios mados tuo metu aktualios – juk tai yra tam tikros asmenybės namai. Jie ir turi būti tokie, kokie labiausiai patiktų tam žmogui.

4.      Ar verta kartoti kitų idėjas?

Gana dažnai dizainerių klausiama – ar jie kopijuoja kitų idėjas, ar kiekvieną kartą kurdami namus – įneša kažką savito. Žinoma, atsakymas yra antras variantas, kadangi  net ir bandydami pasisemti idėjų iš kitų – mes vis tiek įdedame kažką unikalaus. Ir taisyklės, kuriomis apibrėžiamas tam tikras stilius – rekomendacinio pobūdžio. Jomis reikia remtis, tačiau jos neturi būti VISKAS. Štai todėl nereikia bijoti, reikia išdrįsti būti originaliam ir tuo pačiu kurti tokius namus, kurie galbūt net netelpa į tam tikro stiliaus apibrėžimą. Labai dažnai konkretus stilius bei akcentai pasirenkami tik todėl, kad taip daro minia. Tačiau ar ji visada yra teisi?

5.      Kuriam laikui kuriamas namų interjeras?

Kol vieni kuria namus ilgiems metams, tuo tarpu kiti vaikosi madų, kadangi tik tokiu atveju gerai jaučiasi savo namuose. Kiekvienas asmuo gali nuspręsti pats ir abu variantai yra geri. Tai labai dažnai lemia ir finansinės bei laiko galimybės. Juolab, namų interjeras dažniausiai „reikalauja“ daugiau laiko įrengimui nei kad buto. Galiausiai, kartais keisti interjerą galima per akcentus, o ne visumą. Kai kurie kuria stilių remdamiesi tuo metu artėjančiomis šventėmis arba oru (Kalėdos,  geltonas ruduo, gėlėtas pavasaris...), o kiti vengia tokių akcentų, kadangi jie ne tik kaupia dulkes, tačiau ir reikalauja laiko juos kuriant.

Kiekvienas renkasi tai, kas jam labiausiai tinka. Svarbiausia - daugiau dėmesio skirti savo poreikiams bei supratimui – kokie turi būti namai.

6.      Ar įmanoma susikurti skoningą interjerą be specialistų pagalbos?

Labai dažnai akcentuojame, kad kiekvienas būstas yra individualus, jame gyvena skirtingi žmonės, tad svarbu, kad namai būtų tokie, kokie labiausiai tinka ir patinka gyventojams. Ir jeigu vienam interjerui dizaineris yra būtinas, kadangi jis padeda iki mažiausių smulkmenų išpildyti erdves – tuo tarpu kiti kuria be jokių taisyklių.  Ir abejais atvejais namai gali būti gražūs bei šilti. Taigi, specialistas nėra būtinas, tačiau jo pagalba daugeliui padėjo sutaupyti labai daug laiko ir iki mažiausių smulkmenų įgyvendinti projektus.

7.      Iš kur pasisemti minčių?

Interjero dizaineriai minčių semiasi iš ten pat, kur ir žmonės, kurie be patirties kuria savo namų aplinką – iš gamtos, žmonių, pasaulio, nuotraukų, emocijų... Visa tai gali padėti mums susikurti saugiausia erdvę pasaulyje.


"Mid-century modern" interjeras: patvarumo ir praktiškumo ilgesys

"Mid-century modern" interjeras: patvarumo ir praktiškumo ilgesys

Įrenginėjant namus, neretai būna sudėtinga atrasti dermę tarp to, kas gražu ir kas – madinga. Juk tendencijos greitai kinta. Dėl šios priežasties, kaip pastebi šviestuvų salono „Ekoliumenas“ specialistai, verta atkreipti dėmesį į...


Lubų atnaujinimas be vargo

Lubų atnaujinimas be vargo

Laikas atnaujinti senas lubas, kurios yra papilkėjusios ir praradusiosios estetinį vaizdą? Pirma mintis, kad bus daug vargo , nes reikia nuimti seną sluoksnį, nugruntuoti ir vėl dažyti - taip įsivelsite į remontą . Trupantis tinkas kris ant baldų,...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Visada gali kilti klausimas, kam reikia puošti langus užuolaidomis, jeigu kambario langai veriasi į nuostabų vaizdą? Galite nuspręsti, kad prie jo nieko daugiau ir nereikia, juk jis ir taip gražus. Su UAB „Auduvija“ salono direktore ir...


Kaip suplanuoti vaiko kambarį

Kaip suplanuoti vaiko kambarį

Kambario vaikui įrengimas ir dekoravimas yra vienas smagesnių ir mielesnių darbų visame namo ar buto remonto maratone. Projektuojant erdvę mažyliui tenka prisiminti ne tik vaikystę, bet ir skaitytas pasakas bei jų personažus. Būtina į pagalbą...


Interjerą sendinančios detalės - kokios jos?

Interjerą sendinančios detalės - kokios jos?

Kai kurios interjero detalės, skaičiuojančios keletą dešimtmečių, iki šių dienų nepraranda savo žavesio ir kuria vintažinį, klasikinį stilių. Visgi yra grupė interjero elementų, kuri neišlaikė laiko testo ir gali akimirksniu paversti namų erdvę...


Lincrusta – ilgaamžė prabanga tavo namams

Lincrusta – ilgaamžė prabanga tavo namams

Lincrusta - unikalios namų ir komercinių patalpų dekoravimo dangos. Lincrusta dangos yra puikus, novatoriškas sprendimas šiandienos interjero dizaineriams ir architektams. Nesvarbu, ar norite atkuri senovinę didybę apjungiant praeitį su dabartimi,...


Namų dekoras 2020-aisiais: ryškiausios tendencijos

Namų dekoras 2020-aisiais: ryškiausios tendencijos

Kasmet namų dekoro tendencijos keičiasi dėl įvairių išorinių veiksnių – tai kitų nuomonės, besikeičiantis gyvenimo būdas, naujosios technologijos, išmanūs interjero sprendimai ir baldų (prieškambario spintos, stalo, kėdžių) gamybos...


SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

SMART GLASS – rytojaus technologija biuro, namų bei komercinėms patalpoms

Kas yra Smart Glass? Tai reguliuojama protingo stiklo plėvelė, arba, kitais žodžiais tariant, naujausia techologija, leidžianti valdyti stiklo skaidrumo savybes. Vienu jungiklio paspaudimu, galima padaryti taip, kad stiklas iš permatomo virstų...


Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.