Sausio 20d. Ketvirtadienis

Malkos kaip interjero ir eksterjero detalė

2013 Lapkričio 25d.
Peržiūrų skaičius: 60142

Šiandien vis dažniau į malkas žvelgiama ne tik kaip į kurą židiniui ar krosniai kūrenti, bet kaip į interjero, eksterjero detalę. Pasitaiko ir tokių dizaino sprendimų, kai malkomis puošiama visa siena ar sienos dalis, tačiau židinio ar krosnelės namuose net nėra. Tai neturėtų stebinti, nes malkos, net jei ir neatlieka šildymo funkcijos, yra vienas jaukiausių ir mieliausių namų elementų. Ar kada kilo klausimas, iš kur ši medžio artuma?

Galbūt šis artumas kyla iš to, kad medis – gamtos dalis. Bene gražiausiai šį ryšį tarp žmogaus ir gamtos yra aprašiusi mūsų literatūros klasikė, poetė Janina Degutytė: „Aš – gyva gamtos akimirka, iš kūno ir kraujo. Didžiausioj girioj, begaliniam lauke – niekada gamtoje nejaučiu nei vienišumo, nei baimės. Ji manyje – ir aš joje. Tokia pilnatvė ir harmonija, kada žmogus gali pasakyti: aš laimingas“. Tai paaiškintų, kodėl pavargę nuo betono šalčio ir pilkumos pastaruoju vis dažniau renkamės gyventi mediniuose namuose arba kaip kitaip integruoti medį į interjerą ar eksterjerą.

Daugiau apie tai, kaip bent jau namuose susikurti J. Degutytės taip gražiai aprašytą jausmą, galite pasiskaityti  ankstesniuose mūsų straipsniuose. Pavyzdžiui, straipsnyje apie „Funkcionalų ir estetišką malkų laikymą“ kalbėjome apie tai, kaip būtų galima malkas laikyti namuose, o straipsnyje „Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai“ pristatėme įdomias malkines iš panaudotų medžiagų. Šiek tiek apie malkas rašėme ir straipsnyje „Stilinga ir naudinga – židinio ir krosnelės aksesuarai“. Juk priimant interjero, eksterjero sprendimus, geriau devynis kartus paskaityti ir tik dešimtą pirkti.

Kalbant apie eksterjerą, reikėtų nuspręsti, ar norėsite laikyti malkas atvirai, ar paslėpti. Nuo to priklausys ir Jūsų sprendimas. Mūsų nuomone, kieme į kūgius ar pastogę sukrautos malkos tinkamesnės rastinio namo turėtojams, tai labiausiai atitinka jų stilių. Tačiau ir moderniam, minimalistiniam kiemo eksterjerui, išradingai sudėtos malkos pastogėse ar nišose irgi gali suteikti tam tikro žavesio.

Kaip ten bebūtų, tikriausiai sunku įsivaizduoti, kad malkos galėtų sugadinti bendrą vaizdą. Jos vienaip ar kitaip harmoningai įsilieja į bendrą namų aplinką ir įneša gamtos artumos, natūralumo. Malkos, matyt, yra vienintelė iš židiniams ir krosnelėms skirtų kuro (net sunku vartoti šį žodį joms apibūdinti) rūšių, kurios interjere ar eksterjere atrodo originaliai, šiuolaikiškai, estetiškai ir tuo pačiu yra naudingos ir funkcionalios.


Medinės sienos

Medinės sienos

Medinės parketlentės gali būti klojamos ne tik ant grindų, bet ir ant sienų. Apskritai mediniai interjerai yra mėgstami dėl šiltų ir žemiškų spalvų. Jei norite vieną iš savo namų kambarių padaryti išskirtinį, tačiau nežinote kaip ir kokiomis...


Pradedame gruodžio mėnesį su nuolaidomis!

Pradedame gruodžio mėnesį su nuolaidomis!

tapetas.lt – tai internetinė parduotuvė, skirta visiems, norintiems greitai ir be statybinių dulkių išdekoruoti savo būste sienas ar lubas skystais tapetais.


Įtempiamos lubos ir įtempiamų lubų apšvietimas išskirtiniam interjerui

Įtempiamos lubos ir įtempiamų lubų apšvietimas išskirtiniam interjerui

Lubos? Retai susimąstome apie jas, nes nuo vaikystės įpratome matyti paprastas, betonines, baltai nudažytas, nukalkintas lubas. O atėjus laikui jas atnaujinti, kai balta spalva pavirsdavo gelsva, pilkšva arba tinkas nutrupėdavo, patalpas ilgai...


Augalų vieta šiuolaikiniame interjere

Augalų vieta šiuolaikiniame interjere

Galimybė namuose susikurti oazę, kuri spinduliuotų ramybę, mažintų stresą, švarintų orą bei reikalautų minimalios priežiūros, sužavi kiekvieną. Mes mylime augalus, kaip gamtos dalį, tačiau dažnai jų vengiame, nes nenorime prisiimti atsakomybės už...


Kolonos ir piliastrai interjere

Kolonos ir piliastrai interjere

Didingą laikmetį primenančios kolonos ir piliastrai alsuoja prabanga ir solidumu. Tokia ornamentika įpareigoja išlaikyti klasikinį stilių visame interjere. Plačiau apie kolonas ir piliastrus pasakoja Classic Line Decor specialistai.


Stiklinė palangė

Stiklinė palangė

Palangė, atrodytų, nėra gyvybiškai svarbi ir itin vaizduotę kaitinanti vieta namuose. Bet nebūtų jos – ir pasidarytų nejauku. Juk palangės paskirtis ne tokia ir paprasta – ji suteikia langui išbaigtumo, paslepia sienos ir lango rėmo...


Sėdmaišiai išskirtinė interjero detalė

Sėdmaišiai išskirtinė interjero detalė

Svarstote, kodėl verta rinktis sėdmaišius? Šioje vietoje galima paminėti begales argumentų. Vienas jų – pritaikymo galimybės. Neretai norime atsinaujinti ir suteikti namams jaukumo, tačiau nežinome, kaip tai padaryti, nes reikia derinti prie...


Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Laiptai labai svarbus, tačiau kartais užmirštamas namų elementas, kuriam skiriamas nepakankamas dėmesys. Neretai namo projektavimo stadijoje nutinka taip, kad projektuotojai laiptams palieka per mažai erdvės, o tas pastebima, kai jau visos sienos...


Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...