Spalio 17d. Ketvirtadienis

Lygios sienos rąstiniame name

2012 Spalio 25d.
Peržiūrų skaičius: 182312

Kuriant interjerą rąstiniame name dažniausiai paliekamos natūralių rąstų sienos. Tokio tipo namo gyventojams tai yra nepaprastai svarbus privalumas – rąstinės sienos faktūra yra archajiška, patraukli estetinių požiūriu, na ir tiesiog miela, nes natūrali. Bet, antra vertus, tai, kad viduje paliekamas natūralus rąstas, susiję su pakankamai sudėtingais apdailos darbais tinkuojant, glaistant sienas arba lyginant jas įvairaus tipo plokštėmis. Tiksliai pritaikius tinkamas statybų technologijas, sienas rąstiniame name galima išlyginti. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime rąstinio namo interjero kūrimo sprendimus, naudojant gipso kartono plokštes.

Rąstiniai pastatai pasižymi gana ilgu nusistovėjimo laikotarpiu. Šio tipo statybos namams reikia apie 2–3 metų, kad baigtųsi rąstų sėdimo deformacijos. Rąstinės sienos gali siekti nusėsti kelis ar net keliolika centimetrų. Dėl šios priežasties rąstiniuose namuose tradicinis lygių sienų interjeras – daugiau išimtis nei taisyklė. Specialistai tokiais atvejais ragina vadovautis bendrais sausos statybos principais su nedidelėmis išimtimis, formuojant jungimo mazgus tarp rąstinių ir standžių sienų.

Plokščių jungimas prie sienos

Esminis skirtumas, atliekant apdailos darbus mūriniame name ir rąstinėje troboje, – didesnės konstrukcinių elementų (sienų, perdangų) deformacijos per tam tikrą laiką. Todėl, prieš pradedant apdailą rąstiniame name, reikia atkreipti didesnį dėmesį į teisingą deformacinių jungimų, slydimo siūlių įrengimą. Esminė pastaba – rekomenduojama naudoti sistemas be tiesioginio sąlyčio su rąstine siena. Tačiau jeigu tvirtinti prie sienos būtina, tvirtinant atitvaras prie rąstinės sienos naudojami standartiniai tvirtinimo elementai. Judantys mazgai arba slydimo jungtys įrengiamos dviejų skirtingai judančių konstrukcijų sandūros vietoje, tai yra vietoje, kurioje jungiamos sienos ir lubos. Šio sprendimo tikslas – atskirti dvi skirtingai judančias konstrukcijas taip, kad jų sandūros vietoje neatsirastų nekontroliuojamo įtrūkio. Formuojant sienos ir stogo profilių tinklą reikia vadovautis reikalavimais, išdėstytais gipso kartono montavimo techniniuose lapuose. Šie reikalavimai pagrįsti statikos skaičiavimais ir yra išdėstyti atitinkamose lentelėse. Esminė nuostata – profilių žingsnis, pakabų (tvirtinimo) taškų skaičius gali keistis pagal pasirinktą plokščių montavimo sistemą.

Gipso kartono montavimas

Rąstinių namų gamintojai teigia, kad pasirinkus teisingą rąstų storį, papildomos termoizoliacijos nereikia. Tais atvejais, kai norima papildomo šiltinimo iš vidaus, reikia žinoti, kad termoizoliacijos sluoksnio storis yra ribojamas. Kokia riba yra optimali, gali pasakyti tik projektuotojai po atitinkamų skaičiavimų. Viršijus numatytą ribą, gali prasidėti nepageidaujami fiziniai procesai – tai yra kaupsis drėgmė ant vidinės rąstų sienos paviršiaus, formuosis pelėsis, pradės šusti ir pūti mediena. Papildomai šiltinant iš vidaus, praktiškai visada rekomenduojama naudoti garo izoliacinį sluoksnį. Naudojant gipso kartono plokštes gyvenamosiose patalpose, reikėtų rinktis standartinę gipso kartono plokštę Knauf White, įprasto drėgnumo patalpose (pvz., vonios kambarys, virtuvė) – impregnuotą gipso kartono plokštę Knauf Green. Įrengiant atitvarą, kuriai keliami gaisrinės saugos reikalavimai, – plokštę Knauf Red. Kai keliami didesni tvirtumo, saugumo reikalavimai, tinkamiausia naudoti universalią gipso kartono plokštę Knauf Blue. Ji pasižymi geromis garso izoliacijos ir gaisrinės saugos savybėmis, yra impregnuota, jos paviršius gerokai tvirtesnis nei standartinių plokščių.

Šią plokštę rekomenduojama naudoti tokiose vietose kaip tambūrai, koridoriai, laiptų zonos. Įrenginėjant palėpę patartina naudoti dvigubą karkasą (jis gali perimti minimalius įtempimus vaikščiojant konstrukcijoms) ir būtinai naudoti du sluoksnius gipso kartono. Tai geras vaistas, kad nesupleišėtų siūlės. Atskiras plokštumas reikia įrengti taip, kad jos būtų kuo daugiau atskirtos per slydimo jungtis. Langų vietose gipso kartonas montuojamas taip, kad būtų galima kontroliuoti sėdimą. Paprastai virš lango paliekamas tarpelis, kuris uždengiamas dekoratyvine juosta iš polistireninio putplasčio. Bet reikia žinoti, kad šioje vietoje tvirtos gipso kartono konstrukcijos montuojamos tik tada, kai neturėtų būti itin didelių sėdimų.

Glaistymas, dažymas, dekoravimas

Bendra apdailos darbų tvarka, atliekant gruntavimo, glaistymo, dažymo darbus ant rąstiniame name esančių plokščių, nuo apdailos darbų mūriniame name iš esmės nesiskiria. Darbų atlikimo sąlygos, temperatūrų režimas, džiūvimo laikas nustatomas vadovaujantis technologiniais medžiagų aprašymais. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad sausos apdailos darbus reikia dirbti tada, kai jau įvykęs pagrindinis konstrukcijų sėdimas. Gipso kartono jungimo vietose, prieš glaistant, reikia naudoti įprastines juostas. Lyginant gipso kartono sienas, reikėtų naudoti arba stiklo pluošto (nelipnias) arba popierines juostas.

Naudoti lipnių siūlių juostų, skirtų dengti armatūra, griežtai nerekomenduojama. Padengimo armatūra stiprumui užtikrinti visada labai padeda dviejų sluoksnių gipso kartono plokščių sistemos. Jos visada bus mažiau linkusios trūkti, nei vienos plokštės apkala. Rąstiniame name pasitaiko vietų, kuriose rąstinė sija jungiasi su lygia siena. Siekiant neišdarkyti subtilios apdailos lubų ir sienų sandarose, reikėtų naudoti tik specifines medžiagas, dekoratyvinius elementus. Sandūrų vietose patariame naudoti specialų hermetiką Knauf Trennwandkitt. Jis yra puikus garso izoliatorius ir tinka vietose, kur galimos didesnės deformacijos.


Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Norint greitai ir pigiai pakeisti interjerą, pakanka prie sienų priklijuoti naujus tapetus. Atrodo, belieka tik įsigyti popierinių, vinilinių, stiklo pluošto tekstilinių ar kitos rūšies tapetų, ir visos problemos išspręstos... Tačiau to dažnai...


Sienų dekoravimo įdėjos

Sienų dekoravimo įdėjos

Pokyčiai, naujovės nepaliaujamai lydi žmogaus gyvenimą. Tai puikiausiai atsispindi per gamtą, darančią didžiausią įtaką mūsų dvasinei būsenai. Ankstyvą pavasarį nuogas šakas papuošia žirnio didumo pumpuras, kuris visai netrukus virsta...


Grojantis jungiklis?! JUNG muzikos centras ir radijas

Grojantis jungiklis?! JUNG muzikos centras ir radijas

Muzikos centras kartu yra ir į įprastą potinkinę dėžutę montuojamas JUNG dizaino sieninis laikiklis MP3 grotuvams, iPod ar iPhone. Muzikos centrą ir jam priklausančius garsiakalbius galima montuoti atskirai arba apjungti daugiaviečiais rėmeliais.


Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Originalūs interjero sprendimai domina dažną iš mūsų, juk visada stengiamės, kad namai turėtų išskirtinio žavesio, nekasdienių idėjų ir subtilumo. Konsultuodamiesi su UAB „Stonesta“ specialistais, pateikiame nestandartines interneto...


NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

NATŪRALAUS AKMENS KRIAUKLĖS

Natūralaus akmens vonios kriauklės yra unikali kolekcija išskirtinių pastatomų ir indo formos kriauklių, pasižyminčių tobulu dizainu ir derančiais spalviniais sprendimais.


Autentiško interjero sukūrimas

Autentiško interjero sukūrimas

Pakalbėkime apie namus, kuriuose gyventi yra įdomu. Pripažinkime, kad daugumą kūriame intejerą minimalistinį, nes tai "mada", viena spalva, mažai derinių, bet ar nesinori išsiskirti iš masės? Vaida Jurkšaitienė ,interjero dizainerė...


Langai irgi turi "rūbą"

Langai irgi turi "rūbą"

Langas yra šviesos šaltinis, o jo apipavidalinimas turi įsilieti į bendrą namų stilių, pabrėžti jų savitumą. Tad pasirinkdami paprasčiausia sprendimą – dienines ir naktines užuolaidas, pakabindami žaliuzes ar visai nederančius roletus,...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Visada gali kilti klausimas, kam reikia puošti langus užuolaidomis, jeigu kambario langai veriasi į nuostabų vaizdą? Galite nuspręsti, kad prie jo nieko daugiau ir nereikia, juk jis ir taip gražus. Su UAB „Auduvija“ salono direktore ir...


Apertura, UAB
Apertura, UAB

LLumar gali patobulinti bet kurios stiklo konstrukcijos savybes, leidžia sutaupyti energijos, padidina naudotojų komfortą ir saugumą, suteikia pastatui naujus dizaino akcentus

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Akmenstata, UAB
Akmenstata, UAB

UAB „Akmenstata“ - tai natūralaus akmens tiekimo, prekybos, gamybos bei montavimo įmonė.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Eurivila UAB
Eurivila UAB

UAB "Eurivila" pagrindinės veiklos sritys yra įvairių tipų žaliuzių gamyba, prekyba ir montavimas.eurivi

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Nevotex, UAB
Nevotex, UAB

UAB Nevotex yra Nevotex AB grupės įmonė. Pagrindinė veikla – didmeninė prekyba minkštų baldų gamybos medžiagomis, įrankiais ir įranga.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre