Vasario 26d. Trečiadienis

Lygios sienos rąstiniame name

2012 Spalio 25d.
Peržiūrų skaičius: 182312

Kuriant interjerą rąstiniame name dažniausiai paliekamos natūralių rąstų sienos. Tokio tipo namo gyventojams tai yra nepaprastai svarbus privalumas – rąstinės sienos faktūra yra archajiška, patraukli estetinių požiūriu, na ir tiesiog miela, nes natūrali. Bet, antra vertus, tai, kad viduje paliekamas natūralus rąstas, susiję su pakankamai sudėtingais apdailos darbais tinkuojant, glaistant sienas arba lyginant jas įvairaus tipo plokštėmis. Tiksliai pritaikius tinkamas statybų technologijas, sienas rąstiniame name galima išlyginti. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime rąstinio namo interjero kūrimo sprendimus, naudojant gipso kartono plokštes.

Rąstiniai pastatai pasižymi gana ilgu nusistovėjimo laikotarpiu. Šio tipo statybos namams reikia apie 2–3 metų, kad baigtųsi rąstų sėdimo deformacijos. Rąstinės sienos gali siekti nusėsti kelis ar net keliolika centimetrų. Dėl šios priežasties rąstiniuose namuose tradicinis lygių sienų interjeras – daugiau išimtis nei taisyklė. Specialistai tokiais atvejais ragina vadovautis bendrais sausos statybos principais su nedidelėmis išimtimis, formuojant jungimo mazgus tarp rąstinių ir standžių sienų.

Plokščių jungimas prie sienos

Esminis skirtumas, atliekant apdailos darbus mūriniame name ir rąstinėje troboje, – didesnės konstrukcinių elementų (sienų, perdangų) deformacijos per tam tikrą laiką. Todėl, prieš pradedant apdailą rąstiniame name, reikia atkreipti didesnį dėmesį į teisingą deformacinių jungimų, slydimo siūlių įrengimą. Esminė pastaba – rekomenduojama naudoti sistemas be tiesioginio sąlyčio su rąstine siena. Tačiau jeigu tvirtinti prie sienos būtina, tvirtinant atitvaras prie rąstinės sienos naudojami standartiniai tvirtinimo elementai. Judantys mazgai arba slydimo jungtys įrengiamos dviejų skirtingai judančių konstrukcijų sandūros vietoje, tai yra vietoje, kurioje jungiamos sienos ir lubos. Šio sprendimo tikslas – atskirti dvi skirtingai judančias konstrukcijas taip, kad jų sandūros vietoje neatsirastų nekontroliuojamo įtrūkio. Formuojant sienos ir stogo profilių tinklą reikia vadovautis reikalavimais, išdėstytais gipso kartono montavimo techniniuose lapuose. Šie reikalavimai pagrįsti statikos skaičiavimais ir yra išdėstyti atitinkamose lentelėse. Esminė nuostata – profilių žingsnis, pakabų (tvirtinimo) taškų skaičius gali keistis pagal pasirinktą plokščių montavimo sistemą.

Gipso kartono montavimas

Rąstinių namų gamintojai teigia, kad pasirinkus teisingą rąstų storį, papildomos termoizoliacijos nereikia. Tais atvejais, kai norima papildomo šiltinimo iš vidaus, reikia žinoti, kad termoizoliacijos sluoksnio storis yra ribojamas. Kokia riba yra optimali, gali pasakyti tik projektuotojai po atitinkamų skaičiavimų. Viršijus numatytą ribą, gali prasidėti nepageidaujami fiziniai procesai – tai yra kaupsis drėgmė ant vidinės rąstų sienos paviršiaus, formuosis pelėsis, pradės šusti ir pūti mediena. Papildomai šiltinant iš vidaus, praktiškai visada rekomenduojama naudoti garo izoliacinį sluoksnį. Naudojant gipso kartono plokštes gyvenamosiose patalpose, reikėtų rinktis standartinę gipso kartono plokštę Knauf White, įprasto drėgnumo patalpose (pvz., vonios kambarys, virtuvė) – impregnuotą gipso kartono plokštę Knauf Green. Įrengiant atitvarą, kuriai keliami gaisrinės saugos reikalavimai, – plokštę Knauf Red. Kai keliami didesni tvirtumo, saugumo reikalavimai, tinkamiausia naudoti universalią gipso kartono plokštę Knauf Blue. Ji pasižymi geromis garso izoliacijos ir gaisrinės saugos savybėmis, yra impregnuota, jos paviršius gerokai tvirtesnis nei standartinių plokščių.

Šią plokštę rekomenduojama naudoti tokiose vietose kaip tambūrai, koridoriai, laiptų zonos. Įrenginėjant palėpę patartina naudoti dvigubą karkasą (jis gali perimti minimalius įtempimus vaikščiojant konstrukcijoms) ir būtinai naudoti du sluoksnius gipso kartono. Tai geras vaistas, kad nesupleišėtų siūlės. Atskiras plokštumas reikia įrengti taip, kad jos būtų kuo daugiau atskirtos per slydimo jungtis. Langų vietose gipso kartonas montuojamas taip, kad būtų galima kontroliuoti sėdimą. Paprastai virš lango paliekamas tarpelis, kuris uždengiamas dekoratyvine juosta iš polistireninio putplasčio. Bet reikia žinoti, kad šioje vietoje tvirtos gipso kartono konstrukcijos montuojamos tik tada, kai neturėtų būti itin didelių sėdimų.

Glaistymas, dažymas, dekoravimas

Bendra apdailos darbų tvarka, atliekant gruntavimo, glaistymo, dažymo darbus ant rąstiniame name esančių plokščių, nuo apdailos darbų mūriniame name iš esmės nesiskiria. Darbų atlikimo sąlygos, temperatūrų režimas, džiūvimo laikas nustatomas vadovaujantis technologiniais medžiagų aprašymais. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad sausos apdailos darbus reikia dirbti tada, kai jau įvykęs pagrindinis konstrukcijų sėdimas. Gipso kartono jungimo vietose, prieš glaistant, reikia naudoti įprastines juostas. Lyginant gipso kartono sienas, reikėtų naudoti arba stiklo pluošto (nelipnias) arba popierines juostas.

Naudoti lipnių siūlių juostų, skirtų dengti armatūra, griežtai nerekomenduojama. Padengimo armatūra stiprumui užtikrinti visada labai padeda dviejų sluoksnių gipso kartono plokščių sistemos. Jos visada bus mažiau linkusios trūkti, nei vienos plokštės apkala. Rąstiniame name pasitaiko vietų, kuriose rąstinė sija jungiasi su lygia siena. Siekiant neišdarkyti subtilios apdailos lubų ir sienų sandarose, reikėtų naudoti tik specifines medžiagas, dekoratyvinius elementus. Sandūrų vietose patariame naudoti specialų hermetiką Knauf Trennwandkitt. Jis yra puikus garso izoliatorius ir tinka vietose, kur galimos didesnės deformacijos.


Švediško stiliaus interjeras

Švediško stiliaus interjeras (1)

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškam...


Užuolaidos - interjero harmonijai

Užuolaidos - interjero harmonijai

Pavasaris - pats metas atnaujinti būstą. Naujomis užuolaidomis tai padaryti nesudėtinga ir efektyvu, be to, Namo inžinerijos ir interjero centro NIC specialistų teigimu, tinkamai jas išrinkus galima pataisyti ir interjero trūkumus. Pasąmonėje...


Kodėl kloti plyteles?

Kodėl kloti plyteles?

Plytelės - aktuali ir universali medžiaga, kuri nuo seno labai plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti bet kurią konstrukciją ar patalpą: sienas ir grindis vonios kambaryje, svetainėje, halėje, terasoje, garaže ar rūsyje.


Išskirtinio interjero grožio salonai

Išskirtinio interjero grožio salonai

Kai žmonių yra klausiama, kokiems grožio salonams jie teikia pirmenybę, dažniausiai pasigirsta štai tokie atsakymai: paslaugų įvairovė, naudojamos produkcijos kokybė, grožio meistrų profesionalumas ar paslaugų kaina. Tačiau negalima nepastebėti,...


Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos (1)

Pasaulis pilnas kontrastų. Ir didesniame ar mažesniame pasaulyje – bute – jų taip pat neišvengsi. Kontrastai paryškina erdvę, interjerui suteikia energijos ir padaro jį originalų. Tačiau persistengti nereikia. Svarbiausia –...


Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Siaurų koridorių dekoravimo subtilybės

Gyvenant daugiabutyje susiduriame su viena interjero problema – mažais ir siaurais koridoriais. Tokie koridoriai gali sukelti tikrą galvos skausmą kuriant jų interjerą. Vienok, juos reikia kažkaip užpildyti, kad koridorius neliktų tik...


Optinė dryžių apgaulė

Optinė dryžių apgaulė

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais - jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais. Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų....


5 puikūs mažo miegamojo sprendimai

5 puikūs mažo miegamojo sprendimai

Jei susiduriate su įprasta mažų butų problema – mažu miegamuoju, kuriame vargiai telpa dvigulė lova (ką jau kalbėti apie ką nors kitą), turime jums erdvę taupančių sprendimų sąrašą. Jame rasite gerai apgalvotas idėjas, padėsiančias...


Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.