Liepos 10d. Penktadienis

Laiptai - svarbus interjero akcentas

Peržiūrų skaičius: 109180
Laiptai - svarbus interjero akcentas

Šiuolaikiniai laiptai gali būti puikus interjero akcentas Jūsų namuose. Dažniausiai laiptus projektuoja specializuotos laiptų gamybos įmonės, kartais - architektai, projektuodami būstą. Laiptus reikia suprojektuoti pačioje statybos darbų pradžioje.

Statybose susiduriame su neteisingai suformuotomis laiptų angomis, jų formomis ir vieta. Šiuolaikiniai laiptai atlieka ne tik tiesioginę funkciją, bet yra svarbus interjero dizaino elementas. Juos galima panaudoti bendrų erdvių padalinimui ar uždarymui. Gelžbetoninių ir metalinių laiptų konstruktyvus reikia statyti prieš apdailos darbus. Tuomet statybos laikotarpiu jais gali naudotis ir statybininkai. Apdailos elementai ir pakopos montuojamos po pirmo dažymo.

Laiptai ir turėklų gamyba prasideda nuo projekto. Prieš projektuojant laiptus reikia tiksliai žinoti kokio aukščio bus Jūsų pirmo ir antro aukšto grindys.

Laiptų projektas turi įvertinti šiuos kriterijus:
Vieta kur tvirtinsis laiptų karkasas reikia įrengti be grindų šildymo, kad tvirtinant karkasą jis nebūtų pažeistas.
Būtina padaryti betoninį padą laiptų karkaso tvirtinimui.
Jei arti laiptų yra durų besiveriančių į laiptų pusę reikia įvertinti, ar laiptai netrukdys varstymui.
Įrengiant laiptus uždaresnėse erdvėse reikia įvertinti ar lipant laiptais ne per žemai yra perdangos. Praėjimas tarp laiptų pakopos ir perdangos turėtų būti ne mažiau 2,1 m.

Laiptų karkasus galima skirstyti į medinius ir metalinius. Metaliniai karkasai skirstomi į viengubus, dvigubus ir spiralinius.

Jeigu statote laiptus su metaliniu karkasu, metalinį karkasą galima pastatyti ankstyvoje namo įrengimo stadijoje, prisukus laikinas pakopas (ar storesnes lentas) jis bus naudojamas pakilimui į antrą aukštą.

Laiptų pakopos turi būti gaminamos iš kietmedžio. Dažniausiai pakopų gamybai naudojamas uosis arba ąžuolas. Kokybiškai pagamintos pakopos turi būti be šakų, tolygaus „suleidimo", nulakuotos specialiu pakopiniu trinčiai atspariu laku.

Paskutiniu metu labai išpopuliarėjęs pakopų beicavimas t.y. pakopų spalvą galima parinkti, kad derintųsi prie interjero. Pakopų sudėjimas rekomenduojamas galutinėje namo įrengimo stadijoje.

Laiptų turėklai dažniausiai daromi mediniai ar nerūdijančio plieno. Populiarus variantas nerūdijančio plieno turėklai su mediniu porankiu. Nerekomenduojame laiptų turėklams naudoti stiklą tokių turėklų saugumo lygis daug žemesnis.

Laiptai ir turėklai nereikalauja daug priežiūros juos galite valyti įprastinėmis valymo priemonėmis. Jeigu pas jus įrengti nerūdijančio plieno turėklai juos valykite tik medžiagomis skirtomis valyti nerūdijantį plieną.

Jei paliejote skysčio ant laiptų pasistenkite jį kuo greičiau nuvalyti nes laiptai tampa slidūs.

Jei susibraižė medinė laiptų dalis galima naudoti įvairų vašką jos sutvarkymui, bet geriau rekomenduojame išsikviesti specialistą.

Jeigu ateityje norite perlakuoti medines laiptų dalis reikia žinoti laiptų lako tipą, nes skirtingi lakai gali sureaguoti tarpusavyje.

Laiptų kaina priklauso nuo konstrukcijos, medžiagų, sudėtingumo, taip pat nereiktų pamiršti ir tai, kad vienodų laiptų paprastai nebūna, o individualus gaminys visuomet kainuoja brangiau. Kainą labiausiai įtakoja sudėtingumas - kuo daugiau posūkių, lenkimų, sudėtingesnių formų, tuo jie kainuoja daugiau.

Laiptai tarnaus tiek, kiek ir pats namas, jei jie bus kokybiškai pagaminti ir tinkamai prižiūrimi. Pagrindinė priemonė, ilginanti laiptų tarnavimą, - švara.

Jei norima, kad laiptai nebūtų tokie slidūs, ant pakopų kraštų galima pritaisyti porą specialių gumų, mažinančių slydimą.

Mediniai laiptai dažniausiai statomi individualiuose namuose. Jie tinka ir klasikiniam ir itin moderniam interjerui, nes grindys namuose beveik visuomet dedamos medinės, tad ir mediniai laiptai puikiai dera erdvėms sujungti.

Įrengiant laiptus svarbu pasirinkti tinkamą pakopų aukštį ir plotį. Optimalus pakopos aukštis ~18 cm, plotis ~30 cm. Jei pakopa bus per aukšta, taps nepatogu lipti, jei bus per siaura netilps visa pėda, o jei per plati teks žengti didelius žingsnius.


Plisuotos žaliuzės

Plisuotos žaliuzės (1)

Plisuotos žaliuzės pritaikomos visų tipų langams, nes gali būti įvairių formų: kvadrato, trapecijos, rombo, sferos, įvairių formų trikampių, ir panašių geometrinių figūrų. Ypač gerai tinka arkos formos langams. Jos tvirtinamos horizontaliai ir...


Modernaus vintažo interjerui tinkamas apšvietimas

Modernaus vintažo interjerui tinkamas apšvietimas

Paskutiniu metu vintažas vis dažniau naudojamas namų interjere. Grįžimas prie senų, tačiau aukštos kokybės daiktų, nostalgija prieš gerą šimtmetį vyravusiai stilistikai ir noras namus paversti kuo jaukesniais lemia, kad žmonės namus puošia vintažo...


Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

Viskas prasideda nuo idėjos. Reikia pripažinti, kad dažniausiai save mes ribojame patys. Pradėkite nuo idėjos. Pagrindinis dėmesys tenka erdvės pojūčiui ir šviesos žaismui patalpose. Net itin sudėtingos formos palėpes galima tinkamai apšviesti....


Sienų dekoravimo įdėjos

Sienų dekoravimo įdėjos

Pokyčiai, naujovės nepaliaujamai lydi žmogaus gyvenimą. Tai puikiausiai atsispindi per gamtą, darančią didžiausią įtaką mūsų dvasinei būsenai. Ankstyvą pavasarį nuogas šakas papuošia žirnio didumo pumpuras, kuris visai netrukus virsta...


Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos

Kontrastų darna gelbsti nuo monotonijos (1)

Pasaulis pilnas kontrastų. Ir didesniame ar mažesniame pasaulyje – bute – jų taip pat neišvengsi. Kontrastai paryškina erdvę, interjerui suteikia energijos ir padaro jį originalų. Tačiau persistengti nereikia. Svarbiausia –...


Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Gyvybės energija užplūsta jos laukiančius namus

Dešimtys tūkstančių daiktų – taip metaforiškai senovės kinai apibūdino pasaulį. Šiuolaikiniam žmogui daiktai – tai ne gamtos dovana, o veikiau jo paties triūso rezultatas. Bet ar visada patogiai jaučiamasi tarp šių daiktų? Ar nesinori...


Langai irgi turi "rūbą"

Langai irgi turi "rūbą"

Langas yra šviesos šaltinis, o jo apipavidalinimas turi įsilieti į bendrą namų stilių, pabrėžti jų savitumą. Tad pasirinkdami paprasčiausia sprendimą – dienines ir naktines užuolaidas, pakabindami žaliuzes ar visai nederančius roletus,...


Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Pirmoji pasaulyje darbo vieta, specialiai sukurta nešiojamų kompiuterių vartotojams

Nešiojami kompiuteriai mažėja ir darosi galingesni kasdien. “Planšetės” jau tapo praktiška pilnaverte darbo ir bendravimo priemone. Net ir telefonas tapo patikimu ne vien bendravimo, bet ir darbo įrankiu. IT veikiamos įtakos darbo...


Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.