Balandžio 20d. Antradienis

Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

2014 Gruodžio 17d.
Peržiūrų skaičius: 25510
Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

Kalėdos kvepia ne tik mandarinais, bet ir kone ištisą mėnesį trunkančiais šventiniais rūpesčiais? Kaip išmanieji namai gali palengvinti buitį šiuo džiaugsmingu, tačiau sykiu ir labai nelengvu kalėdiniu, naujametiniu periodu, pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis. Ir linki jei ne šiemet, tai bent jau kitąmet gyventi daugiau komforto teikiančiuose išmaniuosiuose butuose bei namuose.

Palengvins buitį. Ne, obuolių pyrago su plakta grietinėle jūsų išmanioji virtuvė kol kas dar neiškeps, nors eksperimentai, kurių metu robotai mėgina ir maistą gaminti, jau vykdomi. Vis dėlto šiek tiek daugiau komforto šeimininkėms išmaniosios virtuvės tikrai suteiks. Įsivaizduokite: rankose – riebalais varvanti silkės uodega arba savo syvus išleidęs tarkuojamas burokas, o už lauko durų – nekantri atžala, jau penkioliktą kartą iš lauko sugrįžtanti į namus? Arba norisi įsijungti daugiau šviesų virš stalviršių, radiją ar paleisti iš čiaupo vandenį? Išmanieji namai už jūsų švaresnius namus bei patogesnę buitį stos mūru: judesio davikliai patys įjungs šviesas virš stalviršių, ant kurių gaminamas maistas – tereiks pajudinti rankas; pakišus rankas po čiaupu tekės vanduo; vos jums įėjus į virtuvę įsijungs šviesa ir lygiai taip pat išsijungs iš jos pasišalinus ir etc. O klimato kontrolė pasirūpins, kad gamindami maistą nepasiklystumėte garuose ar neužtrokštumėte nuo karščio bei oro stygiaus. Viskas vyks automatiškai, - beliks susitelkti į virtuvėje kuriamus šedevrus. Beje, daugelį įrenginių bei jų funkcijų namuose galima valdyti ir balsu.

Šiuo metu išmaniosiose virtuvėse jau diegiami ir naujos kartos išmanieji buities prietaisai, kurie geba nukrauti nuo žmogaus pečių dar daugiau rūpesčių. Pvz., šaldytuvai, kurie nuskaito etiketes, mato produktų galiojimo datas ir geba jus ne tik informuoti apie surūgusį pieną, bet ir gali patys susisiekti su parduotuve bei užsakyti visko, ko tik jums gali pritrūkti. O kuo daugiau energijos liks nuo ruošos darbų, tuo daugiau jos galėsime skirti savo artimiesiems.

Padės taupyti. Kuo mažesnės sąskaitos ir kuo didesnis kalėdinių dovanų biudžetas – viena iš pagrindinių išmaniųjų namų užduočių. „Jei sistema orientuota į taupymą, energijos suvartojimą bei sąskaitas galima sumažinti iki 30-40 procentų“, - sakė R. Skurdenis. Daugiausia sutaupyti leidžia šildymo reguliavimas šaltuoju metų laiku. Galima šildytis keliais režimais - komforto (šilčiau) ir ekonominiu (vėsiau). Taupoma juos kaitaliojant, tai yra patalpos iki malonios temperatūros šildomos tuomet, kai jose yra žmonių, o dieną, kai dirbama ar naktį, kai miegama arba išvykstama per atostogas, išmanieji namai gali šildyti ekonominiu režimu, t. y. palaiko žemesnę temperatūrą.

„Skirtingas šildymo programas galima valdyti ir nuotoliniu būdu, tad, pavyzdžiui, jei matote, kad su visa šeimyna iš svečių grįšite gerokai vėliau nei planavote ar net kitą dieną, telefonu galima atidėti komfortiško šildymo režimo įsijungimo laiką“, - apie išmaniųjų namų funkcijas pasakojo R. Skurdenis.

Oro nepritrūks. Jei vakarėlį rengsite savuose namuose, pačiame jo įkarštyje nereikės rūpintis skubiai praverti langą tam, kad žmonės neperkaistų ar neužsnūstų dėl oro stygiaus. Išmaniuosiuose būstuose esanti klimato kontrolė automatiškai vėdina patalpas ir palaiko nustatytą temperatūrą. Sistemos sumanumas – ji moka „skaičiuoti“, tad idealus deguonies kiekis nustatomas ne pagal kokį iš anksto suplanuotą veikimo režimą, o pagal tikslų tuo metu namuose esantį žmonių skaičių. Tad daugiau jokių miegančių, nuvargusių ar skaudančias galvas susiėmusių svečių per jūsų kalėdinius ir naujametinius vakarėlius!

Vagys namus lenks iš toli. Nusikaltimų statistika rodo, kad didžiosios metų šventės ilgapirščiams – pats darbymetis. Nes daugelis ilgesniam laikui išvykstame iš namų: keliaujame pas draugus ar važiuojame į sodybas, o gal net skrendame savaitei ar dviem svetur – slidinėti ar patirti tolimų šalių egzotikos.

Net jei šeimininkų nėra, išmanieji namai geba imituoti jų veiklą ir taip smarkiai trikdyti vagis, nes iš šalies stebintiems gyvenamąsias patalpas atrodo (o vagys prieš lauždamiesi visuomet stebi namus), kad juose kažkas yra. Pavyzdžiui, dega šviesa, pasikelia ar nusileidžia žaliuzės ir panašiai. O svarbiausia – išmanieji namai imituoja veiklą ne atsitiktinai, pavyzdžiui, junginėdami šviesas vidury dienos, o pagal šeimininkams įprastus gyvenimo ritmus. Tai yra jei parastai šeima eina miegoti 23 valandą vakaro, tai ir išmanusis namas, prieš tai laikęs vieną kitą įjungtą švieselę namuose, it lempelę prie lovos skaitant, ją užgesins apie 23 valandą.

Beje, išmanioji pastatų automatika apsaugo ne tik nuo išorinių grėsmių, bet ir nuo paties žmogaus užmaršumo ir kitų force majeure nelaimių. Pavyzdžiui, vonioje ar ant grindų visuose namuose gali būti sumontuoti jutikliai, kurie į didesnį ant jų užtiškusio vandens kiekį reaguoja kaip į potvynį ar vandens tinklo avariją, todėl ne tik susisiekia su, pvz., tuo metu Tailande atostogaujančiais šeimininkais bei saugos tarnybomis, bet ir automatiškai blokuoja vandens tiekimą.

Sukurs šventinę nuotaiką. Viena Kalėdų ir Naujųjų sudedamųjų - melodijos, kurių nesupainiosi nei su gimtadienio muzika, nei su vestuvių maršu. Pastatų automatiką galima suprogramuoti taip, kad vos jums įžengus į namus pasigirstų kalėdinės melodijos, įsijungtų mėgstama radijo stotis arba net nuotaikingas Kalėdų senelio kvatojimas: ho, ho, ho! Juk muzika – vienas iš žmogų akimirksniu paveikti galinčių dalykų, todėl gali būti pasitelkta ne tik kalėdinei, naujametinei, bet ir bet kokiai kitai pageidaujamai atmosferai sukurti. „O jei dar muziką sinchronizuosime su eglutės ar kitų dekoracijų apšvietimu, tuomet ne tik ausys, bet ir akys džiaugsis vienu ritmu“, - pasakojo R. Skurdenis.

Kalėdos ištisus metus? O smagiausia gyvenant išmaniuosiuose namuose tai, jog net ir šventėms praėjus gyvenimo komfortas liks. Juk gyvenimo kokybė ir komfortas – dalykai, kuriuos vieną dieną susikūrę daugiau apie jus nebegalvojame, o tiesiog mėgaujamės nežiūrėdami šventinių ar paprastų dienų.

Daugiau informacijos:

Elena Dumpienė
„vipcommunications” jaunesnioji projektų vadovė
Mob. 8 685 535 77
El. p. Elena@vipcommunications.lt

Susikurti jaukų ir funkcionalų interjerą dar niekada nebuvo taip paprasta

Susikurti jaukų ir funkcionalų interjerą dar niekada nebuvo taip paprasta

Populiarus posakis sako: mano namai – mano tvirtovė. Ši erdvė turbūt kiekvienam žmogui – kiek svarbi, tiek ir suasmeninta. Gyvenimas funkcionaliai įrengtuose namuose – tai didžiulis komfortas, buities palengvinimas ir jaukumas....


"Išjungti" žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

"Išjungti" žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti ar stumti pasislėpus po ilgesne...


Ignas Rėksnys: "Gyventi protingame name yra tiesiog įdomiau"

Ignas Rėksnys: "Gyventi protingame name yra tiesiog įdomiau"

Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.


Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Naujakuriams siūlo būdą, kaip sutaupyti laiko: pristatomas virtualus namų elektros prietaisų konfigūratorius

Šią savaitę tarptautinėje statybų parodoje „Resta“ būsto profesionalai pristato naujausias rinkos tendencijas. Viena renginio naujovių – pirmąkart plačiajai visuomenei demonstruojama lietuviška internetinė platforma „Switch...


Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog Lietuvoje išmaniojo (ar protingo) namo sąvoką žino net 88 proc. respondentų. Vis dėlto sulig pastatų automatikos populiarėjimu kuriasi ir nauji mitai. Iš jų...


Naujos durų ir pastatų komunikacijos tradicijos atkeliauja iš Vokietijos

Naujos durų ir pastatų komunikacijos tradicijos atkeliauja iš Vokietijos

Nuo šiol jau ir Lietuvoje prie privačių namų ar didžiulių biurų, ar net senovinių dvarų bus galima išvysti naujos estetikos durų ir pastatų komunikacijos sistemas. Nuo savo pirmtakių – paprasčiausių telefonspynių – jos skiriasi kaip...


5 dizainerio patarimai: kaip rinktis telefonspynę, kad ji nesugadintų namo eksterjero?

5 dizainerio patarimai: kaip rinktis telefonspynę, kad ji nesugadintų namo eksterjero?

Privačiuose namuose, daugiaaukščiuose ir milžiniškuose biurų kompleksuose montuojamos telefonspynės jau seniai nėra tik paprastas durų skambutis. Išorinę ir vidinę komunikaciją apimančios sistemos padeda paskirstyti interesantų srautus –...


„Jung“ –  gyvenk išmaniai!

„Jung“ – gyvenk išmaniai!

Išmanieji namai? Pastatų automatizavimas? Tai – netolima ateitis! „Jung Vilnius“ daugiau papasakos apie išmaniuosius namus. Susipažinkite su vieną dieną visų mūsų realybe virsiančia pastatų automatika. Milžiniški jos privalumai...


Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Jei pirmadieniai kelia didžiulį diskomfortą, vadinasi, pats laikas surašyti Kalėdų seneliui laišką prašant didesnio kapšo pinigų ir kraustytis į išmanius namus. Ir nors pirmadieniai jų neaplenkia, vis dėlto pastatų automatika gali pirmos darbo...


Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Sodybos bei laisvalaikis Lietuvos gamtoje išgyvena tikrą renesansą. Dabar kas antram miestiečiui ne tik prabangus vasarnamis kur prie ežero, bet ir iš senelių paveldėta kaimo troba ar net sodo namelis –milžiniška prabanga, leidžianti pabėgti...


Lietuvoje populiarėja supaprastinta, butams skirta, išmanaus būsto sistema

Lietuvoje populiarėja supaprastinta, butams skirta, išmanaus būsto sistema

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai plinta supaprastinta išmaniosios pastatų automatikos alternatyva - „eNet“ sistema. Vos prieš kelis mėnesius mūsų šalyje pristatytosinovacijos išskirtinumas – ji valdoma radijo bangomis, todėl...


Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

Kalėdos kvepia ne tik mandarinais, bet ir kone ištisą mėnesį trunkančiais šventiniais rūpesčiais? Kaip išmanieji namai gali palengvinti buitį šiuo džiaugsmingu, tačiau sykiu ir labai nelengvu kalėdiniu, naujametiniu periodu, pasakoja automatizuotų...


Sklaidome mitus: ar išmanieji namai gali išprotėti ir net nužudyti?

Sklaidome mitus: ar išmanieji namai gali išprotėti ir net nužudyti?

Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį - apie...


Išmaniosios sistemos sename bute, nedarant remonto – misija įmanoma!

Išmaniosios sistemos sename bute, nedarant remonto – misija įmanoma!

Nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybė sutaupyti prieinami ne tik namų bei naujai statomų butų savininkams. Lietuvoje jau diegiamos modernios radijo bangomis veikiančios „eNet“ sistemos, kurių dėka...


Išmanieji namai: ką jie gali atskleisti apie savo šeimininkus?

Išmanieji namai: ką jie gali atskleisti apie savo šeimininkus?

Populiarus posakis skelbia: mano namai – mano tvirtovė. Ši erdvė turbūt kiekvienam žmogui – kiek svarbi, tiek ir suasmeninta. Ką apie mūsų charakterį, prioritetus, gyvenimo būdą, materialinę gerovę ir net vertybes gali papasakoti...


Išmanieji namai kitaip: keisti, juokingi ir net šokiruojantys šeimininkų pageidavimai

Išmanieji namai kitaip: keisti, juokingi ir net šokiruojantys šeimininkų pageidavimai

Išmanieji pastatai žavi daugybe įvairiausių funkcijų – nuo galimybės taupyti, didžiausio įmanomo komforto iki apsaugos. Vienas didžiausių išmaniųjų namų privalumų – sistemos suprogramuojamos individualiai, pagal šeimininkų poreikius,...


Saugumas išmaniuose namuose: apdraus ir nuo nelaimingo atsitiktinumo, ir nuo žioplumo

Saugumas išmaniuose namuose: apdraus ir nuo nelaimingo atsitiktinumo, ir nuo žioplumo

Net jei nesame patyrę, kas yra gaisras, daugelis gerai žinome nemalonų išgąsčio jausmą, kuris ištinka prisiminus galbūt namuose paliktą įjungtą lygintuvą. Gerai, jei esame tik darbe ir galime į namus sugrįžti. O ką daryti, jei lipame į lėktuvą,...


Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.