Gruodžio 6d. Penktadienis

Ką reikia žinoti apie laiptų įrengimo reikalavimus?

2014 Birželio 20d.
Peržiūrų skaičius: 41552

Laiptai yra neatsiejama bet kurio didesnio nei vieno aukšto namo dalis. Jie ne tik yra patogus būdas pasiekti kitus pastato aukštus, bet taip pat gali pagerinti arba visiškai pakeisti namų interjerą. Visa tai priklauso dar ir nuo pačio namo funkcionalumo ir laiptų įrengimo plano.

Verta paminėti, kad laiptai pirmiausia turi atlikti patogumo ir saugumo funkcijas, o tik po to estetinio grožio. Saugumo kriterijus labiau yra skiriamas evakuaciniams laiptams, tačiau, saugumas turėtų būti svarbus kiekvieniems laiptams. Priešingu atveju, jei jie bus įrengti ne pagal taisykles, bus labai lengva nukristi.

Pagrindiniai reikalavimai laiptų statymui:

 • Laiptai turi būti tokioje pastato vietoje, kad būtų nesunkiai pasiekiami iš įvairių namo patalpų;
 • Šalia laiptų turi būti tinkama ventiliacija ir pakankamas šviesos kiekis;
 • Priklausomai nuo paskirties, kur yra statomi laiptai (gyvenamajame name ar evakuacijos tikslais), jie turi būti pakankamai platūs, kad nelaimės atveju tilptų daug žmonių. Jei laiptus rengiate namuose – pločio pasirinkimas jau yra lankstesnis, tačiau jis neturėtų būti mažesnis nei 50 centimetrų. Viešbučiuose ir moteliuose – nemažesnis nei 90 centimetrų.
 • Pakopų turėtų būti ne mažiau nei 3, bet ne daugiau nei 12. Jų aukštis turėtų būti 16-19 centimetrų ir būtina, kad visos pakopos būtų vienodo aukščio.
 • Reikia nepamiršti erdvumo – ne tik, kad aukštas žmogus nesusižeistų galvos, lipdamas, bet, kad ir būtų suteikiamas erdviškumo įspūdis, nes tai suteikia patogumą ir jaukumą. Vertikalus atstumas neturėtų būti mažesnis nei 2,15 metro.
 • Laiptai neturėtų būti statesni nei 45 laipsnių. Nebent tik tais atvejais, kai yra norima itin stačių laiptų, siekiant sutaupyti erdvę. Dažnai statūs laiptai yra įrengiami į mažai naudojamas patalpas, pavyzdžiui, palėpę. Verta žinoti, kad visi laiptai, o statūs ypač, turi būti įrengti su neslidžia ir kokybiška danga. Tai galėtų būti mediena, polivinilchloridas (PVC) ar natūralus linoleumas. Taip pat galite ant laiptų ištiesti kilimą. Venkite keramikinių plytelių, stiklo ar akmens, nes ant tokių paviršių yra labai lengva nuslysti. Geriausia, jei paviršius yra sušiurkštintas.
 • Būtina pažymėti būsimų grindų lygius tiek laiptų viršuje, tiek ir apačioje. Tokiu būdu vėliau bus įrengti tinkamai suprojektuoti laiptai, nes pirmiausia yra įrenginėjami jie, o tik po to grindys (Jei turima galvoje naujo namo statybą).

Projektuojant laiptus, reikėtų kruopščiai pagalvoti apie turėklus. Jie yra reikalingi žmonių saugumui užtikrinti.

Pagrindiniai reikalavimai laiptų turėklams:


 • Turėklų aukštis turėtų būti 86-96 centimetrai.
 • Turėklų ilgis turi eiti palei visus laiptus ir geriau, kad strypai būti vertikalūs, o ne horizontalūs – nes taip yra užtikrinamas didesnis saugumas, ypač mažiems vaikams.
 • Turėklų rankenų diametras turėtų būti 2,5-5 centimetrai.
 • Turėklai neturi būti prisišlieję prie pat sienos. Reikia palikti atitinkamus tarpus, kad žmonėms būtų įmanoma į juos remtis. Minimalus tarpas turėtų būti bent 2 centimetrai.

Skysti tapetai

Skysti tapetai

Skysti tapetai - tai natūrali sienų ir lubų danga iš medvilnės, šilko, celiuliozės ir įvairių mineralų. Pradėta naudoti prieš kelis šimtus metų Japonijoje. Tinka gyvenamųjų patalpų, ofisų, restoranų, salonų, vonių, laiptinių ir kitų patalpų,...


Optinė dryžių apgaulė

Optinė dryžių apgaulė

Užsienio šalyse svetainę, miegamąjį ar kitą gyvenamąją patalpą marginti dryžiais - jau įprasta. Mūsų šalyje irgi daugėja žmonių, norinčių išsiskirti ir nebijančių eksperimentuoti dryžiais. Daugėja ir dryžuotą interjerą kuriančių specialistų....


Langai irgi turi "rūbą"

Langai irgi turi "rūbą"

Langas yra šviesos šaltinis, o jo apipavidalinimas turi įsilieti į bendrą namų stilių, pabrėžti jų savitumą. Tad pasirinkdami paprasčiausia sprendimą – dienines ir naktines užuolaidas, pakabindami žaliuzes ar visai nederančius roletus,...


Švediško stiliaus interjeras

Švediško stiliaus interjeras (1)

Skandinavų dizainas tampa vis populiaresnis. Didelį populiarumą įgavo ne tiktai skandinavų dizainerių ypatingos lempos ir kartais savotiški, netgi asketiški baldai, bet ir švediško stiliaus motyvai bei dekoracijos elementai interjere. Švediškam...


Medis namų interjere

Medis namų interjere

Medis yra puikus sprendimas, kuriant šiltą ir jaukų interjerą. Tai nuostabi medžiaga tiek baldams, tiek įvairiems interjero elementams (luboms, grindims, sienų dekorui), siekiant sukurti savitą ir originalų stilių.


Išskirtinis židinio dizainas ir maksimalus šilumos panaudojimas

Išskirtinis židinio dizainas ir maksimalus šilumos panaudojimas (1)

Daugumos austriškų židinių ir krosnelių dizainas - asmeninis dizainerio Christophe Mag Weiermayer indėlis kuriant elitinius modelius. Preciziškai, su meile išdirbta kiekviena smulkmena: rankenėlė, svirtelė ar net kabliukas. Dizainerio...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 2 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 2 dalis)

Vienas paprasčiausių būdų nuspręsti, kaip dekoruosite kambario langus, tai paklausti savęs, kokie yra Jūsų prioritetai, ką noretumėte turėti ir kaip patys įsivaizduojate dekoruotus langus. Didelė tikimybė, kad užaugote namuose, kuriuose...


Gelžbetonis laiptams suteikia unikalią formą bei patvarumą

Gelžbetonis laiptams suteikia unikalią formą bei patvarumą (1)

Laiptai dažnai laikomi viena sudėtingiausių konstrukcinių namo dalių, tad ir naudojami turi būti ne vienerius metus. Patvarumas − būtina sąlyga laiptams. Tačiau modernioje architektūroje tai toli gražu ne vienintelis kriterijus laiptams...


Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia