Sausio 18d. Antradienis

Ką reikia žinoti apie laiptų įrengimo reikalavimus?

2014 Birželio 20d.
Peržiūrų skaičius: 41552

Laiptai yra neatsiejama bet kurio didesnio nei vieno aukšto namo dalis. Jie ne tik yra patogus būdas pasiekti kitus pastato aukštus, bet taip pat gali pagerinti arba visiškai pakeisti namų interjerą. Visa tai priklauso dar ir nuo pačio namo funkcionalumo ir laiptų įrengimo plano.

Verta paminėti, kad laiptai pirmiausia turi atlikti patogumo ir saugumo funkcijas, o tik po to estetinio grožio. Saugumo kriterijus labiau yra skiriamas evakuaciniams laiptams, tačiau, saugumas turėtų būti svarbus kiekvieniems laiptams. Priešingu atveju, jei jie bus įrengti ne pagal taisykles, bus labai lengva nukristi.

Pagrindiniai reikalavimai laiptų statymui:

 • Laiptai turi būti tokioje pastato vietoje, kad būtų nesunkiai pasiekiami iš įvairių namo patalpų;
 • Šalia laiptų turi būti tinkama ventiliacija ir pakankamas šviesos kiekis;
 • Priklausomai nuo paskirties, kur yra statomi laiptai (gyvenamajame name ar evakuacijos tikslais), jie turi būti pakankamai platūs, kad nelaimės atveju tilptų daug žmonių. Jei laiptus rengiate namuose – pločio pasirinkimas jau yra lankstesnis, tačiau jis neturėtų būti mažesnis nei 50 centimetrų. Viešbučiuose ir moteliuose – nemažesnis nei 90 centimetrų.
 • Pakopų turėtų būti ne mažiau nei 3, bet ne daugiau nei 12. Jų aukštis turėtų būti 16-19 centimetrų ir būtina, kad visos pakopos būtų vienodo aukščio.
 • Reikia nepamiršti erdvumo – ne tik, kad aukštas žmogus nesusižeistų galvos, lipdamas, bet, kad ir būtų suteikiamas erdviškumo įspūdis, nes tai suteikia patogumą ir jaukumą. Vertikalus atstumas neturėtų būti mažesnis nei 2,15 metro.
 • Laiptai neturėtų būti statesni nei 45 laipsnių. Nebent tik tais atvejais, kai yra norima itin stačių laiptų, siekiant sutaupyti erdvę. Dažnai statūs laiptai yra įrengiami į mažai naudojamas patalpas, pavyzdžiui, palėpę. Verta žinoti, kad visi laiptai, o statūs ypač, turi būti įrengti su neslidžia ir kokybiška danga. Tai galėtų būti mediena, polivinilchloridas (PVC) ar natūralus linoleumas. Taip pat galite ant laiptų ištiesti kilimą. Venkite keramikinių plytelių, stiklo ar akmens, nes ant tokių paviršių yra labai lengva nuslysti. Geriausia, jei paviršius yra sušiurkštintas.
 • Būtina pažymėti būsimų grindų lygius tiek laiptų viršuje, tiek ir apačioje. Tokiu būdu vėliau bus įrengti tinkamai suprojektuoti laiptai, nes pirmiausia yra įrenginėjami jie, o tik po to grindys (Jei turima galvoje naujo namo statybą).

Projektuojant laiptus, reikėtų kruopščiai pagalvoti apie turėklus. Jie yra reikalingi žmonių saugumui užtikrinti.

Pagrindiniai reikalavimai laiptų turėklams:


 • Turėklų aukštis turėtų būti 86-96 centimetrai.
 • Turėklų ilgis turi eiti palei visus laiptus ir geriau, kad strypai būti vertikalūs, o ne horizontalūs – nes taip yra užtikrinamas didesnis saugumas, ypač mažiems vaikams.
 • Turėklų rankenų diametras turėtų būti 2,5-5 centimetrai.
 • Turėklai neturi būti prisišlieję prie pat sienos. Reikia palikti atitinkamus tarpus, kad žmonėms būtų įmanoma į juos remtis. Minimalus tarpas turėtų būti bent 2 centimetrai.

Medis namų interjere

Medis namų interjere

Medis yra puikus sprendimas, kuriant šiltą ir jaukų interjerą. Tai nuostabi medžiaga tiek baldams, tiek įvairiems interjero elementams (luboms, grindims, sienų dekorui), siekiant sukurti savitą ir originalų stilių.


Patys ploniausi led veidrodžiai Lietuvoje

Patys ploniausi led veidrodžiai Lietuvoje

UAB „Mavy Studija“ pristato: pirmasis, Lietuvoje pagamintas, itin plonas, tik 25 mm storio, veidrodis su LED apšvietimu. Jame įmontuotas ir maitinimo šaltinis. Patirtis veidrodžių gamyboje, nuolatinės naujovių paieškos ir kruopštus...


Modulinių laiptų elementai - paprastai ir aiškiai

Modulinių laiptų elementai - paprastai ir aiškiai

Modulinių laiptų konstrukcija yra gana paprasta: atraminė dalis yra metalinis rėmas (karkasas), kuris surenkamas iš atskirų modulių. Surinkus karkasą, ant jo montuojami laipteliai, tada montuojamos baliustradros ir turėklai, ir jei reikalinga...


Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Dekoratyviniam akmeniui visada atsiras vieta Jūsų namuose

Iš akmens masės gaminamas dekoratyvinis akmuo įneš į Jūsų interjerą tam tikrą, Jūsų pačių sukurta gamtos kampelį, sukurs neįtikėtiną atmosferą ir komforto pojūtį. Svetainėje dažniausiai dekoratyvinis akmuo puošia židinį, tai pat kolonas, sieneles...


Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Geras interjero dizaineris – šansas laimėti loterijoje

Interjero dizainerių paslaugomis dažniausiai naudojasi pasiturintys gyventojai, geriausiai suvokiantys, jog kiekvieną darbą labiau apsimoka patikėti profesionalams negu iš naujo išradinėti dviratį. Atrodo, būstą kuo puikiausiai galima įsirengti...


Nematoma kamera - namų saugumas

Nematoma kamera - namų saugumas

Mano namai – mano tvirtovė. Taip norėtume jaustis savo namuose, tačiau nevisuomet jaučiamės saugiai. Saugumo jausmą galima sustiprinti šiuolaikinių technologijų dėka. Vaizdo stebėjimo kameros - vienas efektingiausių sprendimų saugumui...


Sėdmaišiai išskirtinė interjero detalė

Sėdmaišiai išskirtinė interjero detalė

Svarstote, kodėl verta rinktis sėdmaišius? Šioje vietoje galima paminėti begales argumentų. Vienas jų – pritaikymo galimybės. Neretai norime atsinaujinti ir suteikti namams jaukumo, tačiau nežinome, kaip tai padaryti, nes reikia derinti prie...


Virtuvės baldai jaukiems namams

Virtuvės baldai jaukiems namams

Kurdami namų interjerą turimę dėmesį suteklti ir į virtuvę - juk joje praleidžiame nemažai laiko. Virtuvės interjeras – turbūt maloniausias, bet tuo pačiu ir sudėtingas dizainerio ar paprastos virtuvės šeimininkės uždavinys. Virtuvė –...


Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...