Sausio 19d. Trečiadienis

Ispaniškų plytelių dizaino tendencijos: tradicinių raštų ir atspalvių atgimimas

2015 Rugsėjo 23d.
Peržiūrų skaičius: 29120

Ieškoti įkvėpimo šiuolaikinėms interjero detalių kolekcijoms vis dažniau gręžiamasi į praeitį: žvelgdami į senesnių kartų dirbinius, amatus, dizaineriai gvildena vakarykštės dienos autentiško jaukumo paslaptis ir stengiasi atrasti raktą, kuris padėtų įtikti išrankiam šiandienos vartotojui.


Ispaniškų plytelių gamintojai pastaruoju metu kryptingai juda ornamentuotos produkcijos link: blizgias ir nuobodžias vienspalves kolekcijas keičia nuostabių švelnių ir ryškių spalvų bei raštų deriniai, primenantys skiautinių (angl. patchwork, isp. almazuela) struktūrą.

Skiautinio technika

Skiautinys – tai technika, kai iš mažų įvairiaspalvių medžiagos gabaliukų siuvami kilimai, užtiesalai ir t. t. Niekas negali pasakyti, kada atsirado ši technika, tačiau pirmasis žinomas siūtas skiautinys datuojamas 3400 m. prieš mūsų erą. Skiautinių technika vystėsi nepriklausomai viena nuo kitos daugelyje pasaulio šalių: Egipte, Artimuosiuose Rytuose, Japonijoje, Kinijoje, Anglijoje, Rusijoje, Ispanijoje, Amerikoje, – kiekviena iš šių šalių gali pasigirti savo tradicijomis ir darbais. Skiautinio idėjos kilmė neabejotinai susijusi su siekiu panaudoti nuo kitų siuvinių likusius medžiagos skiaučių likučius. Elementarią mintį vėliau leido ištobulinti žmogaus kūrybinė išmonė ir techniniai sugebėjimai.

Ispaniškos tendencijos

Ispanai turi labai senas skiautinių gaminimo tradicijas – dar X a. jie susipažino su skiautinių kilimais (Ispaniją valdant arabams, atsirado rytietiškas žodis almazuela). XIX a. katalonų fabrikas „Garret, Rivet y Cía“ gamino plyteles, parinkdami įvairias mozaikos kompozicijas su geometrinėmis figūromis ir spalvotais puošybiniais elementais, kuriuos sujungdavo spalvotu cementu.


Ši tendencija Ispanijoje ilgainiui taip išpopuliarėjo, kad galiausiai raštuotomis plytelėmis būdavo klijuojamos visos patalpos, virsdavusios erdvėmis su nuostabiausių kiliminių raštų imitacijomis. Dažniausiai ant plytelių būdavo vaizduojama keletas piešinių, kurie jungdavosi vienas su kitu ir harmoningai užpildydavo visą plotą.

Tuo metu perkamiausios buvo ramių atspalvių plytelės, todėl kolekcijose vyravo kreminiai, pilki atspalviai. Paskutiniu metu ispaniškų plytelių dizaineriai pamėgo be reikalo pamirštą mėlyną spalvą ir jos atspalvius, kurie šiandien dominuoja ir skiautinio stiliaus plytelių spalvinėje gamoje. Ši spalva taip pat susijusi su tradicija, mat ir ispaniškų, ir portugališkų plytelių dizaine mėlyni atspalviai anksčiau vyravo.


Įspūdžio galia

Įsivyravus naujai dizaino tendencijai, kurios paplitimą nulėmė naujausios plytelių gaminimo technologijos, leidžiančios išgauti smulkius, įvairiaspalvius raštus, buvo sukurta daug nuostabių skiautinio technika pagrįstų plytelių kolekcijų. Interjerai, kuriuose panaudotos naujausios ispaniškų plytelių gamintojų kolekcijos, tampa šiltesni, patrauklesni akiai, atspindintys šeimininkų išlavintą šiuolaikiško grožio, stiliaus pojūtį. Vis daugiau naujakurių kreipiasi į profesionalius interjero dizainerius, kurie padeda suderinti ir įgyvendinti užsakovų lūkesčius puošiant namus ispaniško stiliaus plytelėmis. Naujosios kolekcijos leidžia sukurti išskirtines erdves, kurios džiugina ne tik šeimininkus, kiekvieną dieną supamus tų pačių sienų, bet ir svečius, akimirksniu pajuntančius tradicinio amato teikiamo įspūdžio galią šiuolaikiniame interjere.

Lietuviai, pavargę nuo nuobodžių „gėlėmis“ papuoštų vienspalvių plytelių kolekcijų, paskatinti nepakartojamų kelionių po nuosta- bius Ispanijos regionus įspūdžių, susipažinę ir pamilę ispaniškos stilistikos vidaus apdailą, labai pamėgo šiltas, įvairiaspalves, ryškiais ar prislopintais ornametais bei raštais papuoštas plyteles, kurios, išklotos namuose, sodybose, neatpažįstamai pakeičia įprastus vienspalvius, beveidžius interjerus.


Ieškodami daugiau idėjų, plytelių ar kokybiškų specialisto patarimo, užsukite į saloną, įsikūrusį Kaune:

Vytauto pr. 52, Kaunas

www.ispaniskosplyteles.lt

Tel. nr.: +370 646 02016, +370 670 38332


Moderni skandinaviško interjero detalė

Moderni skandinaviško interjero detalė

Praėjo paprastų ir neišradingų stalo kepsninių laikai. Šiandien funkcionalumas ir dizainas yra svarbiausia. "Eva Solo" stalo kepsninė puikiai atspindi šias dvi charakteristikas. Pagrindinis kepsninės indas, pagamintas iš tvirto ir daug...


Vakaro jaukumui – aliejinės lempos

Vakaro jaukumui – aliejinės lempos

Manoma, kad pirmosios aliejinės lempos atsirado apie IV a. prieš mūsų erą Graikijoje. Iki tol buvo naudojamos žvakės, fakelai ir balanos. Įdomu tai, kad to meto aliejinės lempos buvo labai primityvios. Žmonės alyvą ar riebalus tiesiog pildavo į...


Lygios sienos rąstiniame name

Lygios sienos rąstiniame name

Kuriant interjerą rąstiniame name dažniausiai paliekamos natūralių rąstų sienos. Tokio tipo namo gyventojams tai yra nepaprastai svarbus privalumas – rąstinės sienos faktūra yra archajiška, patraukli estetinių požiūriu, na ir tiesiog miela,...


3D plokštės – sienų dekoravimo menas

3D plokštės – sienų dekoravimo menas

Sienos – dažytos, tapetuotos, lygios – tradicinis sprendimas. Kur kas įdomiau galima pagyvinti interjerą dekoratyvinėmis 3D plokštėmis. Jos padeda namuose ar viešosiose erdvėse sukurti iškilų trimatį reljefą, o svarbiausia –...


PVC grindys interjere

PVC grindys interjere

Grindys namams suteikia jaukumo, patrauklumo ir šilumos. Tiesa, grindų dangų pasirinkimas yra toks platus, kad labai sunku nuspręsti, kuo puošti savo namus. Grindis, vis dėlto, renkamės ne vieneriems metams, tad svarbu įvertinti kelis kriterijus:...


Lotoso efektas plautuvėje

Lotoso efektas plautuvėje

Higiena ir švara. Kas yra apsaugos „Ultraclean“ ir „Microstop“? Tai pažangios technologijos, nuolat saugančios „Plados“ granitines plautuves nuo nešvarumų, dėmių, kvapų ir bakterijų.


Įprastus plastikinius langus paverskite ypatingais: rinkitės roletus

Įprastus plastikinius langus paverskite ypatingais: rinkitės roletus

Šiandien gana sunku rasti namus, kuriuose naudojami ne plastikiniai langai. Pastarųjų privalumus jau spėjo įvertinti daugybė lietuvių, todėl dabar jų namuose, sodybose įprastus medinius langus dažnai pakeičia plastikiniai. Šie pasižymi sandarumu,...


Pirkiniai, jūsų gyvenimui suteikiantys jaukumo...

Pirkiniai, jūsų gyvenimui suteikiantys jaukumo...

Dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad jie nori gražaus, turtingo, sėkmingo, laimingo gyvenimo.Tačiau pastaruoju metu vis dažniau galima išgirsti ir apie dar vieną siekį, tai – noras gyventi jaukiai.Ar ir jūs esate vienas iš tų žmonių,...


Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...