Sausio 16d. Šeštadienis

Įsileiskite stiklą į namus

Peržiūrų skaičius: 142080
Įsileiskite stiklą į namus

Stiklas vis smarkiau veržiasi į mūsų namus. Vis daugiau jo naudojama statybose, interjere. Neretai, pasitelkus išmonę ir vaizduotę, galima ne tik padidinti namų erdvę, bet ir niūrius namus paversti šviesiais.

Dažnas, gyvendamas standartiniame bute, jaučiasi suvaržytas. Tai lemia ne tik mažos erdvės, bet ir pagreitėjęs gyvenimo tempas. Ankstų rytą išskubama į darbą, o grįžtama vėlai vakare, todėl dauguma gali tik pasvajoti apie namus, kuriuose galima pailsėti kūnu ir dvasia. Tačiau vis dėlto įmanoma mažas erdves padidinti ir suteikti joms jaukumo. Stiklo blokeliai ir vitražai yra vienas iš būdų įgyvendinti šias idėjas.

Kaip ir kur naudoti stiklo blokelius?

Stiklo blokeliai vis labiau populiarėja. Dabar jie pasižymi didele spalvų, formų įvairove ir naudojimo galimybėmis.

Kaip praktiška ir lengvai prižiūrima medžiaga stiklo blokeliai paprastai naudojami patalpų, kuriose dažnai drėgna, sienoms ir grindims. Universaliai pritaikomi pirtyse, baseinuose, voniose, dušuose. Tačiau šiuolaikiniame interjere paskirtis žymiai platesnė. Stiklo blokeliais apipavidalinami įvairūs paviršiai (stalai, pertvaros, balkonų atbrailos ir kt.). Kaip originalus akcentas jie komponuojami lubose, grindyse, kartais net laiptuose. Dažnai iš stiklo blokelių daromos ištisos sienos ten, kur yra nepakankamai šviesos ir norima padidinti erdvę. Praverčia šie blokeliai įrengiant žiemos sodus ar oranžerijas. Iš jų galima sumūryti net laiptų aikštelę ar platformą.

Stiklo blokelius interjere galima naudoti įvairiai, tačiau nereikia pamiršti kai kurių montažo galimybių ir išdėstymo erdvėje reikalavimų. Šiuos blokelius galima montuoti įvairioje erdvėje – horizontalioje, vertikalioje ir pasvirusioje. Tačiau sumanius juos įmontuoti lubose, reikia įsitikinti, kad nėra apkrovos iš viršaus, nes ši medžiaga puikiai atlaiko spaudimą, tačiau yra neatspari konstrukcijos įtempimams. Sienos plotas negali viršyti 15kv. m, nes patys blokeliai yra pakankamai sunkūs (2,5–4,5kg), ir dėl didelių apkrovimų apatinės eilės gali paprasčiausiai sutrupėti. Jei ketinate keletą blokelių įmontuoti jau pastatytoje sienoje, būtina labai tiksliai išgręžti reikiamą ertmę, nes siūlė tarp blokelių neturi viršyti 10–12mm. Kai kuriais atvejais tai gali tapti labai daug darbo ir lėšų reikalaujančiu malonumu.

Iš stiklo blokelių galima sumontuoti ne tik lygią pertvarą ar sieną. Nesunku įrengti ir suapvalintą, banguotą ar išlenktą konstrukciją. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į pakankamai didelį suapvalinimo skersmenį. Antraip plyšiai tarp blokelių bus per dideli ir konstrukcijos stiprumas sumažės.

Svarbu nepamiršti ir to, kad stiklo blokelis negali būti naudojamas kaip laikančioji konstrukcija. Jam būtina atrama. Tai gali būti kita siena ar konstrukcija iš plytų, medžio, metalo.

Taigi stiklo blokeliai – šiuolaikiška, madinga ir praktiška medžiaga. Jie net ir pačią niūriausią erdvę gali užlieti šiluma, šviesa ir spalvomis. Ši optiškai lengva medžiaga dera ir su kitomis statybinėmis apdailos medžiagomis. Stiklo blokeliai suteikia lengvumo net ir masyviems pastatų fasadams. Juos galima naudoti ir balkonų atbrailoms atitverti. Iš šalies toks sprendimas atrodys originaliai ir moderniai. Pasirinkę stiklo blokelius savo interjerą pagyvinsite ir suteiksite jam naujų elementų.

Vitražo istorija ir jo vieta interjere

Savo buto ar namo interjerą galite pagyvinti ir pašviesinti ne tik naudodami stiklo blokelius. Tam puikiausiai tinka ir vitražas. Čia jau galite duoti valią fantazijai, nes spalvų, formų, ornamentų pasirinkimas yra labai platus, o neradę tinkamo varianto, galite užsisakyti individualų vitražą, kuris atspindės jūsų skonį ir originalumą.

Vitražas – ornamentinis arba siužetinis kūrinys iš spalvoto stiklo. Piešinys gali būti kuriamas pagal išankstinį projektą. Vitražą galima įstatyti į langą, duris, pano, pertvaras. Apšviestas natūralia ar dirbtine šviesa, jis sukuria ypatingą spalvos žaismą, kuris ir yra pagrindinis meninės išraiškos akcentas.

Šiuo metu vitražas jau tampa gero skonio, originalaus interjero ženklu. Jo pritaikymas priklauso nuo kiekvieno fantazijos ir išmonės. Įspūdingiausiai vitražas atrodo tose vietose, kurias pasiekia natūrali ar dirbtinė šviesa. Spalvotuose stikliukuose lūžtantys šviesos spinduliai sukuria magišką, žaismingą vaizdą.

Turbūt labiausiai įprasta vitražą regėti languose. Mažo palėpės langelio ar kurios nors lango dalies pagražinimas vitražu pagyvina eksterjero ir interjero vaizdą. Tačiau vitražą galima įmontuoti ir durų stikluose. Parinkus atitinkamas spalvas ir raštus, juos galima priderinti prie sienų apmušalų ar kilimų bei minkštųjų baldų. Dar vienas vitražo pritaikymas interjere – stiklinės pertvaros. Jeigu norite, kad stiklinė pertvara būtų nepermatoma ir galėtumėte džiaugtis privačia erdve, rinkitės grūdintą stiklą arba pagražinkite ją siužetiniu ar abstrakčiu vitražu.

Neturintieji galimybių įtaisyti vitražą, gali pasinaudoti kita originalia išeitimi. Savo langą, pertvarą ar net durų stiklą galima dekoruoti jau pagamintais ir dailės parduotuvėse pardavinėjamais vitražiniais paveikslėliais. Galėsite pasirinkti ne tik norimą piešinį, bet ir pritaikyti formą, dydį, spalvas.

Tiems, kam atsibodo sėdėti namuose apsuptiems keturių tamsių sienų ir niūrių kampų, siūlytume pasitelkti į pagalbą savo išmonę bei kūrybingumą ir pabandyti namuose susikurti mažą stiklo pasaulėlį.

Pasidarykite vitražą

Jeigu nenorite pirkti vitražo parduotuvėje, galite jį pasidaryti patys. Susiraskite reikiamas medžiagas ir pirmyn!

Prieš dirbdami su stiklu, pasiruoškite kartono, ant jo nupieškite būsimąjį vitražą ir apvedžiokite jo kontūrus tušu. Spalvoti stikliuklai išpjaunami stiklo pjaustytuvu pagal kartono piešinį. Po to ant kartono dedamas skaidraus stiklo lakštas, o ant jo pagal piešinį išdėliojami spalvoti stiklai. Tarpai tarp spalvoto stiklo gabalėlių užpilami klijuojančiu mišiniu. Mišinio sudėtis: 1 dalis cemento, 3 dalys smėlio ir 1 dalis klijų.

Stiklo blokelių įvairovė

Stiklo blokeliai yra tuščiaviduriai, nepjaustomi. Tačiau jei norite, galite rinktis skirtingo dydžio blokelius. Kvadratinių blokelių matmenys 90x190, 115x115, 190x190 (įprastas dydis), 240x240 ir 300x300 mm. Yra net stačiakampių blokelių, kurių metmenys 240x115 mm. Storis gali būti 80 ar 100 mm.

Priklausomai nuo blokelių dydžio, faktūros ir kokybiškumo, vieneto kainos įvairuoja nuo 3,99 Lt iki 25, 50 Lt.


Lotoso efektas plautuvėje

Lotoso efektas plautuvėje

Higiena ir švara. Kas yra apsaugos „Ultraclean“ ir „Microstop“? Tai pažangios technologijos, nuolat saugančios „Plados“ granitines plautuves nuo nešvarumų, dėmių, kvapų ir bakterijų.


Geriausia Kalėdų stalo dekoracija – šviesa

Geriausia Kalėdų stalo dekoracija – šviesa

Kalėdos – tai viena gražiausių švenčių metuose, per kurią susitinka visa šeima, draugai, artimieji. Tai – laikas, kai namai prisipildo ypatingo jaukumo, o šventinę dvasią visur kuria šimtai lempučių ir dekoracijų. Šviesa Kalėdiniu...


Medis  namų interjere

Medis namų interjere

Medis yra puikus sprendimas, kuriant šiltą ir jaukų interjerą. Tai nuostabi medžiaga tiek baldams, tiek įvairiems interjero elementams (luboms, grindims, sienų dekorui), siekiant sukurti savitą ir originalų stilių.


Skysti tapetai ekodecor jaukiam interjerui

Skysti tapetai ekodecor jaukiam interjerui

Skysti tapetai leidžia kurti lygias ar reljefines sienų dangas be siūlių. Skysti tapetai išdžiūvę sudaro dangą, panašią į siūlais padengta medžiaga. Dangos sudėtyje gali būti kartūno, celiuliozės, neapdoroto šilko, tekstilės pluoštų, net aukso...


Dekoratyvinės plokštės 3D

Dekoratyvinės plokštės 3D

Plokštės pagamintos iš natūralių sudėtinių dalių, kurių pagrindinė - gipsas, tad jos visiškai nekenkia aplinkai ir žmonėms. Jų sudėtyje nėra jokių toksinių ir lakiųjų medžiagų, todėl tai yra ekologiškas produktas.


Dekoratyvinės plokštės 3D Jūsų interjerui

Dekoratyvinės plokštės 3D Jūsų interjerui

Dekoratyvinės plokštės 3D (arba trimatės plokštės), kurios būdamos kartu sudaro visą sistemą. Dekoratyvinės plokštės yra klijuojamos prie sienos. Jungimo siūlės yra šlifuojamo iki vientiso paviršiaus.


Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Moduliniai laiptai - paprastas ir nebrangus sprendimas

Laiptai labai svarbus, tačiau kartais užmirštamas namų elementas, kuriam skiriamas nepakankamas dėmesys. Neretai namo projektavimo stadijoje nutinka taip, kad projektuotojai laiptams palieka per mažai erdvės, o tas pastebima, kai jau visos sienos...


Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės -  prabanga tapo pasiekiama

Ilgaamžės natūralaus akmens plytelės - prabanga tapo pasiekiama

Marmuras, travertinas, kalkakmenis, skalūnas, kvarcas, granitas – ne vienam asocijuojasi su kokybe bei prabanga. Iš šių bei kitų akmens rūšių pagamintos plytelės daugeliui atrodo vis dar nepasiekiama namų interjero bei eksterjero tobulybė....


Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

baldai, gamyba

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.