Liepos 13d. Pirmadienis

Įsileiskite stiklą į namus

Peržiūrų skaičius: 142080
Įsileiskite stiklą į namus

Stiklas vis smarkiau veržiasi į mūsų namus. Vis daugiau jo naudojama statybose, interjere. Neretai, pasitelkus išmonę ir vaizduotę, galima ne tik padidinti namų erdvę, bet ir niūrius namus paversti šviesiais.

Dažnas, gyvendamas standartiniame bute, jaučiasi suvaržytas. Tai lemia ne tik mažos erdvės, bet ir pagreitėjęs gyvenimo tempas. Ankstų rytą išskubama į darbą, o grįžtama vėlai vakare, todėl dauguma gali tik pasvajoti apie namus, kuriuose galima pailsėti kūnu ir dvasia. Tačiau vis dėlto įmanoma mažas erdves padidinti ir suteikti joms jaukumo. Stiklo blokeliai ir vitražai yra vienas iš būdų įgyvendinti šias idėjas.

Kaip ir kur naudoti stiklo blokelius?

Stiklo blokeliai vis labiau populiarėja. Dabar jie pasižymi didele spalvų, formų įvairove ir naudojimo galimybėmis.

Kaip praktiška ir lengvai prižiūrima medžiaga stiklo blokeliai paprastai naudojami patalpų, kuriose dažnai drėgna, sienoms ir grindims. Universaliai pritaikomi pirtyse, baseinuose, voniose, dušuose. Tačiau šiuolaikiniame interjere paskirtis žymiai platesnė. Stiklo blokeliais apipavidalinami įvairūs paviršiai (stalai, pertvaros, balkonų atbrailos ir kt.). Kaip originalus akcentas jie komponuojami lubose, grindyse, kartais net laiptuose. Dažnai iš stiklo blokelių daromos ištisos sienos ten, kur yra nepakankamai šviesos ir norima padidinti erdvę. Praverčia šie blokeliai įrengiant žiemos sodus ar oranžerijas. Iš jų galima sumūryti net laiptų aikštelę ar platformą.

Stiklo blokelius interjere galima naudoti įvairiai, tačiau nereikia pamiršti kai kurių montažo galimybių ir išdėstymo erdvėje reikalavimų. Šiuos blokelius galima montuoti įvairioje erdvėje – horizontalioje, vertikalioje ir pasvirusioje. Tačiau sumanius juos įmontuoti lubose, reikia įsitikinti, kad nėra apkrovos iš viršaus, nes ši medžiaga puikiai atlaiko spaudimą, tačiau yra neatspari konstrukcijos įtempimams. Sienos plotas negali viršyti 15kv. m, nes patys blokeliai yra pakankamai sunkūs (2,5–4,5kg), ir dėl didelių apkrovimų apatinės eilės gali paprasčiausiai sutrupėti. Jei ketinate keletą blokelių įmontuoti jau pastatytoje sienoje, būtina labai tiksliai išgręžti reikiamą ertmę, nes siūlė tarp blokelių neturi viršyti 10–12mm. Kai kuriais atvejais tai gali tapti labai daug darbo ir lėšų reikalaujančiu malonumu.

Iš stiklo blokelių galima sumontuoti ne tik lygią pertvarą ar sieną. Nesunku įrengti ir suapvalintą, banguotą ar išlenktą konstrukciją. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į pakankamai didelį suapvalinimo skersmenį. Antraip plyšiai tarp blokelių bus per dideli ir konstrukcijos stiprumas sumažės.

Svarbu nepamiršti ir to, kad stiklo blokelis negali būti naudojamas kaip laikančioji konstrukcija. Jam būtina atrama. Tai gali būti kita siena ar konstrukcija iš plytų, medžio, metalo.

Taigi stiklo blokeliai – šiuolaikiška, madinga ir praktiška medžiaga. Jie net ir pačią niūriausią erdvę gali užlieti šiluma, šviesa ir spalvomis. Ši optiškai lengva medžiaga dera ir su kitomis statybinėmis apdailos medžiagomis. Stiklo blokeliai suteikia lengvumo net ir masyviems pastatų fasadams. Juos galima naudoti ir balkonų atbrailoms atitverti. Iš šalies toks sprendimas atrodys originaliai ir moderniai. Pasirinkę stiklo blokelius savo interjerą pagyvinsite ir suteiksite jam naujų elementų.

Vitražo istorija ir jo vieta interjere

Savo buto ar namo interjerą galite pagyvinti ir pašviesinti ne tik naudodami stiklo blokelius. Tam puikiausiai tinka ir vitražas. Čia jau galite duoti valią fantazijai, nes spalvų, formų, ornamentų pasirinkimas yra labai platus, o neradę tinkamo varianto, galite užsisakyti individualų vitražą, kuris atspindės jūsų skonį ir originalumą.

Vitražas – ornamentinis arba siužetinis kūrinys iš spalvoto stiklo. Piešinys gali būti kuriamas pagal išankstinį projektą. Vitražą galima įstatyti į langą, duris, pano, pertvaras. Apšviestas natūralia ar dirbtine šviesa, jis sukuria ypatingą spalvos žaismą, kuris ir yra pagrindinis meninės išraiškos akcentas.

Šiuo metu vitražas jau tampa gero skonio, originalaus interjero ženklu. Jo pritaikymas priklauso nuo kiekvieno fantazijos ir išmonės. Įspūdingiausiai vitražas atrodo tose vietose, kurias pasiekia natūrali ar dirbtinė šviesa. Spalvotuose stikliukuose lūžtantys šviesos spinduliai sukuria magišką, žaismingą vaizdą.

Turbūt labiausiai įprasta vitražą regėti languose. Mažo palėpės langelio ar kurios nors lango dalies pagražinimas vitražu pagyvina eksterjero ir interjero vaizdą. Tačiau vitražą galima įmontuoti ir durų stikluose. Parinkus atitinkamas spalvas ir raštus, juos galima priderinti prie sienų apmušalų ar kilimų bei minkštųjų baldų. Dar vienas vitražo pritaikymas interjere – stiklinės pertvaros. Jeigu norite, kad stiklinė pertvara būtų nepermatoma ir galėtumėte džiaugtis privačia erdve, rinkitės grūdintą stiklą arba pagražinkite ją siužetiniu ar abstrakčiu vitražu.

Neturintieji galimybių įtaisyti vitražą, gali pasinaudoti kita originalia išeitimi. Savo langą, pertvarą ar net durų stiklą galima dekoruoti jau pagamintais ir dailės parduotuvėse pardavinėjamais vitražiniais paveikslėliais. Galėsite pasirinkti ne tik norimą piešinį, bet ir pritaikyti formą, dydį, spalvas.

Tiems, kam atsibodo sėdėti namuose apsuptiems keturių tamsių sienų ir niūrių kampų, siūlytume pasitelkti į pagalbą savo išmonę bei kūrybingumą ir pabandyti namuose susikurti mažą stiklo pasaulėlį.

Pasidarykite vitražą

Jeigu nenorite pirkti vitražo parduotuvėje, galite jį pasidaryti patys. Susiraskite reikiamas medžiagas ir pirmyn!

Prieš dirbdami su stiklu, pasiruoškite kartono, ant jo nupieškite būsimąjį vitražą ir apvedžiokite jo kontūrus tušu. Spalvoti stikliuklai išpjaunami stiklo pjaustytuvu pagal kartono piešinį. Po to ant kartono dedamas skaidraus stiklo lakštas, o ant jo pagal piešinį išdėliojami spalvoti stiklai. Tarpai tarp spalvoto stiklo gabalėlių užpilami klijuojančiu mišiniu. Mišinio sudėtis: 1 dalis cemento, 3 dalys smėlio ir 1 dalis klijų.

Stiklo blokelių įvairovė

Stiklo blokeliai yra tuščiaviduriai, nepjaustomi. Tačiau jei norite, galite rinktis skirtingo dydžio blokelius. Kvadratinių blokelių matmenys 90x190, 115x115, 190x190 (įprastas dydis), 240x240 ir 300x300 mm. Yra net stačiakampių blokelių, kurių metmenys 240x115 mm. Storis gali būti 80 ar 100 mm.

Priklausomai nuo blokelių dydžio, faktūros ir kokybiškumo, vieneto kainos įvairuoja nuo 3,99 Lt iki 25, 50 Lt.


Ispaniškų plytelių dizaino tendencijos: tradicinių raštų ir atspalvių atgimimas

Ispaniškų plytelių dizaino tendencijos: tradicinių raštų ir atspalvių atgimimas

Ieškoti įkvėpimo šiuolaikinėms interjero detalių kolekcijoms vis dažniau gręžiamasi į praeitį: žvelgdami į senesnių kartų dirbinius, amatus, dizaineriai gvildena vakarykštės dienos autentiško jaukumo paslaptis ir stengiasi atrasti raktą, kuris...


Kodėl apdailai verta rinktis dekoratyvinį akmenį? 1 dalis

Kodėl apdailai verta rinktis dekoratyvinį akmenį? 1 dalis

Rinkoje yra didelis namų interjero ir eksterjero apdailos medžiagų pasirinkimas. Vidaus sienų apdailai galime rinktis tapetus, medieną, dažus, PVC dangą ir kitus elementus. Tačiau ypač patrauklų ir originalų dizainą galima sukurti naudojant...


Jaukumo, arba kantri (kaimiškas), stilius

Jaukumo, arba kantri (kaimiškas), stilius (1)

Tai stilius, kurį galima pavadinti ir jaukumo, ir pompastiškumo stiliumi. Jį charakterizuoja beicuoto ąžuolo detalės, masyvūs mediniai baldai, kartais netgi truputį griozdiški karnizai, parketas arba šlifuoto akmens grindys. Pats svarbiausias...


10 klaidų, pasitaikančių renkantis langų dangą

10 klaidų, pasitaikančių renkantis langų dangą

Esama daugybės aspektų, kuriuos norint išsirinkti tinkamą langų dangą būtina įvertinti. Siekiant gero rezultato – komforto, jaukumo, patrauklumo, paprastos priežiūros – reikia atrankai skirti daug dėmesio. Kai kurie aspektai aktualūs...


Tapetų klijavimas

Tapetų klijavimas

Jei tapetų raštų nereikia derinti skersine kryptimi, jų ilgis nustatomas pagal patalpos aukštį nuo lubų iki grindų, pridedant 10 cm užlenkti viršuje ir apačioje. Pažymima pirma juosta ir nukerpama. Jei patalpos aukštis vienodas, atkerpama keletas...


Sienų dekoravimo įdėjos

Sienų dekoravimo įdėjos

Pokyčiai, naujovės nepaliaujamai lydi žmogaus gyvenimą. Tai puikiausiai atsispindi per gamtą, darančią didžiausią įtaką mūsų dvasinei būsenai. Ankstyvą pavasarį nuogas šakas papuošia žirnio didumo pumpuras, kuris visai netrukus virsta...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 3 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas ( 3 dalis)

Toliau pildome straipsnių ciklą apie langų dekoravimą ir dalinamės specialistų patarimais ne tik apie užuolaidų pasirinkimą ar derinimą, bet ir apie tai, kokia kabinimo sistema geriausiai tiks Jūsų svajonių namams papuošti. Konsultuojamės su UAB...


Išskirtinio interjero grožio salonai

Išskirtinio interjero grožio salonai

Kai žmonių yra klausiama, kokiems grožio salonams jie teikia pirmenybę, dažniausiai pasigirsta štai tokie atsakymai: paslaugų įvairovė, naudojamos produkcijos kokybė, grožio meistrų profesionalumas ar paslaugų kaina. Tačiau negalima nepastebėti,...


Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.