Vasario 26d. Trečiadienis

Interjero ašis - akvariumas

Peržiūrų skaičius: 100796
Interjero ašis - akvariumas

Šiuolaikiniai akvariumai tokie gražūs ir skirtingi, kad jau seniai tapo ne tik atpalaiduojančiu pomėgiu, bet ir tikrų tikriausia gyvenamųjų patalpų, biurų, restoranų, prekybos centrų puošmena.

Šis gyvosios gamtos gabalėlis ne tik džiugina akį ir nukreipia dėmesį nuo kasdienių rūpesčių, bet ir gali tapti šiuolaikinio bet kokio stiliaus interjero ašimi.

Labiausiai paplitę yra ant grindų statomi akvariumai. Paprastai tokio įrenginio konstrukciją sudaro spintelė, pats akvariumas ir dangtis-šviestuvas. Deja, standartinių akvariumų spintelės ne visada džiugina akį, netgi dažnai nukreipia žvilgsnį nuo pagrindinės akvariumo dalies, ir stokoja stilių bei formų įvairovės.

Geras, bet gana brangus šios problemos sprendimo būdas - užsisakyti vienetinę spintelę arba pirkti akvariumą specializuotame salone. Puikiai atrodo natūralaus medžio padėklai, bet praktiškiau vis dėlto bus plastikinis akvariumo pagrindas. Įspūdingiausiai tokie akvariumai (150-200 litrų talpos) atrodo darbo kabinetuose ir miegamuosiuose. Be to, šis nuostabus mažas pasaulėlis galėtų užimti vietą, kurią įprasta "atiduoti" televizoriui.

Patys įdomiausi interjero dizaino požiūriu yra integruoti akvariumai, dažniausiai naudojami kaip pertvarėlės tarp kambarių arba užpildyti nišoms. Dviejų trijų metrų ilgio akvariumas su tinkamai parinktomis žuvytėmis, augalais ir apšvietimu gali būti originali priemonė atskirti erdvėms. Atlikdamas šią funkciją jis dar ir papuoštų abi patalpas. Dažniausiai šiuo tikslu akvariumas įkurdinamas tarp virtuvės ir valgomojo arba valgomojo ir svetainės. Be to, jis gali atlikti ir ypač efektingai atrodančio naktinio šviestuvėlio vaidmenį.

Įdomiai šių tipų akvariumai atrodo ir kaip staliukų ar spintelių pagrindas.

Trečias akvariumų tipas - akvariumas-diorama. Jis gali būti ir statomas ant grindų, ir įmontuojamas. Tačiau išskirtinis jo bruožas yra gaubtas priekinis stiklas, sukuriantis nuostabų pasinėrimo į povandeninį pasaulį efektą. Tokie akvariumai įspūdingiausiai atrodo didelėse erdvėse - restoranuose, biuruose ir pan. Neįprastai, bet stilingai akvariumai-dioramos atrodo ir didžiuliuose vonios kambariuose.

Vis didesnio populiarumo sulaukia pakabinami akvariumai. Jie idealiai tinka mažiems butukams, nes beveik neužima vietos. Vienintelis trūkumas - jie negali sverti daugiau nei centnerį. Iš pakabinamų akvariumų įvairovės reikėtų išskirti akvariumus-paveikslus, taip pramintus dėl pločio, paprastai neviršijančio 15 cm. Tokį gyvąjį kampelį galima pakabinti kur tik norima: kabinete, miegamajame ar netgi vaikų kambaryje, figūrėlėmis ir kriauklėmis sukūrus jame gražią panoramą jūros tema.

Kartais sukurti neįprastam interjerui naudojami akvariumai-baseinai, sumontavus juose fontanus ir apgyvendinus stambias gražias žuvis. Tačiau tokios dizainerių išmonės tinka tik ypač didelėse patalpose. Be to, jie atrodo ne itin efektingai ir yra stacionarūs - į kitą vietą neperkelsi.

Dar vienas ne visai įprastas sprendimas - įkurdinti kambaryje keletą nedidukų akvariumų, kuriuose gyventų tik po vieną žuvelę. Tačiau sprendimas nelabai humaniškas, nes žuvytėms reikia erdvės, tinkamo vandens ir temperatūros. Be to, kažin ar vieniša žuvytė bus laiminga jūsų namuose.

Interjero ašis gali būti ne tik akvariumo forma ar dydis, bet ir jo gyventojas. Pavyzdžiui, įkurdinus kambaryje rykliuką, nederėtų sienų išklijuoti rožiniais tapetais su gėlytėmis.

Kuriant kambario interjerą naudojantis akvariumu, būtina daug dėmesio skirti jo apšvietimui. Spektrinė lempa padės sukurti tam tikrą, tik jūsų interjerui tinkamą vandens spalvą. Tačiau nederėtų pernelyg susižavėti efektais ir pamiršti tikrųjų akvariumo gyventojų. Kuriant bet kokį interjerą ir įsigyjant bet kokį akvariumą pirmiausia reikia pagalvoti apie jo priežiūrą.

Jeigu nesate pasiruošę prisiimti atsakomybę už mažuosius povandeninės karalystės gyventojus, o grožėtis jūra savo namuose vis tiek norite, įsigykite akvariumą be gyventojų - "apgyvendinkite" jame įvairias figūrėles ar spalvingus oro burbulus.


Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Akmuo yra viena ilgaamžiškiausių natūralių medžiagų, naudojamų buityje. Šiuo metu ypatingai madinga akmens žaliavą naudoti kaip prabangą atspindinčią interjero ir eksterjero detalę. Populiariausios interjero detalės yra kuriamos pasitelkus...


LED veidrodžiai iš profesionalo rankų

LED veidrodžiai iš profesionalo rankų

UAB "Mavy Studija" jau daugiau nei tris metus užsiima vienetiniu veidrodžių gamyba bei LED produkcijos prekyba. Sujungus patirtį, dirbant šiose srityse, gaunamas unikalus produktas. Įmonės atstovai kiekvieną dieną ieško naujovių ir gali...


Niūriai nuotaikai išblaškyti - šviečiantys tapetai

Niūriai nuotaikai išblaškyti - šviečiantys tapetai

Švedijos dizainerė Camilla Diedrich sukūrė kiek neįprastus šviečiančius tapetus, pavadintus Nature Ray Charles Wallpaper. Tapetai išraizgyti plonais šviesolaidžio siūleliais, kurie formuoja įvairiausius ornamentus. Dizainerė norėjo tokiais...


3D plokštės – sienų dekoravimo menas

3D plokštės – sienų dekoravimo menas

Sienos – dažytos, tapetuotos, lygios – tradicinis sprendimas. Kur kas įdomiau galima pagyvinti interjerą dekoratyvinėmis 3D plokštėmis. Jos padeda namuose ar viešosiose erdvėse sukurti iškilų trimatį reljefą, o svarbiausia –...


Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Šviečiantys veidrodžiai iš MAVY STUDIJOS

Sparčiai populiarėjant LED apšvietimui, šis taikomas beveik visur, kur tik reikalinga šviesa. Na, pradėkime nuo bendro namų vidaus ar kiemo apšvietimo, baldų ar net mažiausių interjero detalių paryškinimo... O ar kada pagalvojote apie šviečiančius...


Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Jeigu rinktume svarbiausią erdvę namuose, ja, ko gero, taptų svetainė. Šiame kambaryje nuolatos verda gyvenimas: jame mes atsipalaiduojame, priimame svečius ar žiūrime savo mėgstamiausias televizijos laidas. Pagrindiniam svetainės akcentui galima...


Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambarys - tai vieta, kur mažylis, o paskui ir jaunuolis, praleidžia daug laiko.Todėl tėvų uždavinys - skurti čia mikropasaulį, kuriame vaikas jausis maksimaliai komfortiškai, jaukiai, ramiai ir saugiai.


Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Interjero idėjos naudojant dekoratyvinį akmenį

Originalūs interjero sprendimai domina dažną iš mūsų, juk visada stengiamės, kad namai turėtų išskirtinio žavesio, nekasdienių idėjų ir subtilumo. Konsultuodamiesi su UAB „Stonesta“ specialistais, pateikiame nestandartines interneto...


D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.