Spalio 17d. Ketvirtadienis

Interjero ašis - akvariumas

Peržiūrų skaičius: 100796
Interjero ašis - akvariumas

Šiuolaikiniai akvariumai tokie gražūs ir skirtingi, kad jau seniai tapo ne tik atpalaiduojančiu pomėgiu, bet ir tikrų tikriausia gyvenamųjų patalpų, biurų, restoranų, prekybos centrų puošmena.

Šis gyvosios gamtos gabalėlis ne tik džiugina akį ir nukreipia dėmesį nuo kasdienių rūpesčių, bet ir gali tapti šiuolaikinio bet kokio stiliaus interjero ašimi.

Labiausiai paplitę yra ant grindų statomi akvariumai. Paprastai tokio įrenginio konstrukciją sudaro spintelė, pats akvariumas ir dangtis-šviestuvas. Deja, standartinių akvariumų spintelės ne visada džiugina akį, netgi dažnai nukreipia žvilgsnį nuo pagrindinės akvariumo dalies, ir stokoja stilių bei formų įvairovės.

Geras, bet gana brangus šios problemos sprendimo būdas - užsisakyti vienetinę spintelę arba pirkti akvariumą specializuotame salone. Puikiai atrodo natūralaus medžio padėklai, bet praktiškiau vis dėlto bus plastikinis akvariumo pagrindas. Įspūdingiausiai tokie akvariumai (150-200 litrų talpos) atrodo darbo kabinetuose ir miegamuosiuose. Be to, šis nuostabus mažas pasaulėlis galėtų užimti vietą, kurią įprasta "atiduoti" televizoriui.

Patys įdomiausi interjero dizaino požiūriu yra integruoti akvariumai, dažniausiai naudojami kaip pertvarėlės tarp kambarių arba užpildyti nišoms. Dviejų trijų metrų ilgio akvariumas su tinkamai parinktomis žuvytėmis, augalais ir apšvietimu gali būti originali priemonė atskirti erdvėms. Atlikdamas šią funkciją jis dar ir papuoštų abi patalpas. Dažniausiai šiuo tikslu akvariumas įkurdinamas tarp virtuvės ir valgomojo arba valgomojo ir svetainės. Be to, jis gali atlikti ir ypač efektingai atrodančio naktinio šviestuvėlio vaidmenį.

Įdomiai šių tipų akvariumai atrodo ir kaip staliukų ar spintelių pagrindas.

Trečias akvariumų tipas - akvariumas-diorama. Jis gali būti ir statomas ant grindų, ir įmontuojamas. Tačiau išskirtinis jo bruožas yra gaubtas priekinis stiklas, sukuriantis nuostabų pasinėrimo į povandeninį pasaulį efektą. Tokie akvariumai įspūdingiausiai atrodo didelėse erdvėse - restoranuose, biuruose ir pan. Neįprastai, bet stilingai akvariumai-dioramos atrodo ir didžiuliuose vonios kambariuose.

Vis didesnio populiarumo sulaukia pakabinami akvariumai. Jie idealiai tinka mažiems butukams, nes beveik neužima vietos. Vienintelis trūkumas - jie negali sverti daugiau nei centnerį. Iš pakabinamų akvariumų įvairovės reikėtų išskirti akvariumus-paveikslus, taip pramintus dėl pločio, paprastai neviršijančio 15 cm. Tokį gyvąjį kampelį galima pakabinti kur tik norima: kabinete, miegamajame ar netgi vaikų kambaryje, figūrėlėmis ir kriauklėmis sukūrus jame gražią panoramą jūros tema.

Kartais sukurti neįprastam interjerui naudojami akvariumai-baseinai, sumontavus juose fontanus ir apgyvendinus stambias gražias žuvis. Tačiau tokios dizainerių išmonės tinka tik ypač didelėse patalpose. Be to, jie atrodo ne itin efektingai ir yra stacionarūs - į kitą vietą neperkelsi.

Dar vienas ne visai įprastas sprendimas - įkurdinti kambaryje keletą nedidukų akvariumų, kuriuose gyventų tik po vieną žuvelę. Tačiau sprendimas nelabai humaniškas, nes žuvytėms reikia erdvės, tinkamo vandens ir temperatūros. Be to, kažin ar vieniša žuvytė bus laiminga jūsų namuose.

Interjero ašis gali būti ne tik akvariumo forma ar dydis, bet ir jo gyventojas. Pavyzdžiui, įkurdinus kambaryje rykliuką, nederėtų sienų išklijuoti rožiniais tapetais su gėlytėmis.

Kuriant kambario interjerą naudojantis akvariumu, būtina daug dėmesio skirti jo apšvietimui. Spektrinė lempa padės sukurti tam tikrą, tik jūsų interjerui tinkamą vandens spalvą. Tačiau nederėtų pernelyg susižavėti efektais ir pamiršti tikrųjų akvariumo gyventojų. Kuriant bet kokį interjerą ir įsigyjant bet kokį akvariumą pirmiausia reikia pagalvoti apie jo priežiūrą.

Jeigu nesate pasiruošę prisiimti atsakomybę už mažuosius povandeninės karalystės gyventojus, o grožėtis jūra savo namuose vis tiek norite, įsigykite akvariumą be gyventojų - "apgyvendinkite" jame įvairias figūrėles ar spalvingus oro burbulus.


Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kaip apšvietimu sukurti išskirtinę erdvę

Kalbėdami apie neribotas apšvietimo galimybes, jau seniai nesiribojame vien nuobodžiais šviestuvų modeliais. Dabar apšvietimą naudojame originaliems interjero variantams, moderniems patalpų apšvietimo sprendimams, atitinkamiems kambarių ar patalpų...


Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis

Susipažinkime su skirtingomis tapetų rūšimis. Flizelinas - celiuliozės pluošto masė ir tekstilės pluoštas, surištas rišamąja medžiaga. Šis audinys sutvirtintas akrilu, pigmentai suteikia nepermatomumą. Specialios priemaišos suteikia stiprumo bei...


Smagios ir išskirtinės vonios dekoravimo idėjos

Smagios ir išskirtinės vonios dekoravimo idėjos

Šios idėjos ypač patiks kūrybingiems, fantazijos nestokojantiems ir išradingiems žmonėms, mėgstantiems kuklius ir nieko neišsiskiriančius namus paversti tikru meno šedevru iš paprastų niekučių Žaismės vonios kambariui suteiks seniai nenaudojami...


Stiklinė palangė

Stiklinė palangė

Palangė, atrodytų, nėra gyvybiškai svarbi ir itin vaizduotę kaitinanti vieta namuose. Bet nebūtų jos – ir pasidarytų nejauku. Juk palangės paskirtis ne tokia ir paprasta – ji suteikia langui išbaigtumo, paslepia sienos ir lango rėmo...


Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Kokybiškam interjerui – išskirtinės žinomų dailininkų paveikslų reprodukcijos

Autorizuotos paveikslų reprodukcijos arba trumpiau “printai” – tai didelės raiškos, fragmentais nufotografuotos ir ant tikros tapybinės drobės atspausdintos originalaus paveikslo kopijos. Šiandieninės technologijos leidžia...


Paruoškite namus Velykoms!

Paruoškite namus Velykoms!

„C&D Style” jau ruošiasi gražiausiai pavasario šventei Šv. Velykoms! Bundanti gamta, pirmieji gėlių žiedlapiai, kutenantys saulės spinduliai ir glostantis švelnus vėjas – viso to išsiilgusios žiemos sukaustytos širdys....


Jūros alsavimas jūsų namuose

Jūros alsavimas jūsų namuose

Visais metų laikais apie atostogas prie jūros primenantį namų interjerą gali susikurti ir kaimiško, ir prabanga dvelkiančios klasikos ar šalto modernaus stiliaus mėgėjai. Interpretuojant jūros temą užteks "pažaisti" tik spalvomis bei...


Kaip atnaujinti pabodusią virtuvę?

Kaip atnaujinti pabodusią virtuvę?

Norint pagerinti bendrą virtuvės išvaizdą, būtina daugiau dėmesio skirti apšvietimui. Šviesi virtuvė tampa funkcionalesne ir jaukesne. Tamsi erdvė atrodo vizualiai mažesnė, todėl ji ne tokia patraukli. Tam, kad pasiektumėte geriausią apšvietimo...


MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Rimar Statyba, UAB
Rimar Statyba, UAB

Rimar Statyba, UAB

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre