Balandžio 1d. Trečiadienis

Interjerą sendinančios detalės - kokios jos?

2019 Lapkričio 12d.

Kai kurios interjero detalės, skaičiuojančios keletą dešimtmečių, iki šių dienų nepraranda savo žavesio ir kuria vintažinį, klasikinį stilių. Visgi yra grupė interjero elementų, kuri neišlaikė laiko testo ir gali akimirksniu paversti namų erdvę tokia sena, jog svečiams pasirodys, kad namų nerenovavote jau šimtmetį. Tad jei dairotės naujos kėdės internetu ar kitokios interjero detalės, įsitikinkite, kad nepasirinksite tokios, kuri pavers jūsų namus senovės reliktų muziejumi.

1. Tamsios spalvos mediena

Tamsi, artima juodai spalvai mediena buvo itin populiari 1960 ir 1970 metais – šiuo laikotarpiu nebuvo kaimynų, kurie namuose neturėtų bent vieno tokio stiliaus baldo. Šiandien, nors jau daug namų šeimininkų išniro iš tamsaus ir niūraus šokoladinės medienos šešėlio, tokio stiliaus dailylentės vis dar puošia daugelį dešimtmečius nerenovuotų namų. Jeigu jūsų namas ar būstas yra vienas iš jų, patariame perdažyti šiuos nykius elementus šviesesnėmis, ryškesnėmis spalvomis – tai akimirksniu atgaivins interjerą.

2. Kilimai, kur tik dairaisi

Šiandien galimybės plačios – vos prireikus gali būti užsakytos spintelės, lovos, kėdės internetu. Tokiu apsipirkimo būdu vilioja ir kilimų ar kitų detalių pardavėjai. Daugeliui gali pasirodyti, jog nesibaigiantys kilimų horizontai apsaugos kambario grindis nuo mechaninių pažeidimų. Tačiau šiuolaikinių baldų gamintojai tikrai rūpinasi, kad jų kojelės nesubraižytų paviršiaus. Jei visgi nerimaujate, kilimą tieskite tik po pačiu baldu.

Žinoma, buvo laikai, kai nuo sienos iki sienos besitęsiantis kilimas simbolizavo prabangą ir buvo neatsiejama stiliaus detalė. Laikai keičiasi, ir mes turime keistis su jais. Nedideli, švelnūs kilimėliai šalia sofos, miegamosios lovos ar fotelio kurs komfortą ir jaukumą, tačiau kiekvieną grindų lopinėlį dengiantys kilimai kurs ką kitą. Tai yra nešvara: juk grindis išplauti kur kas lengviau nei išvalyti kilimą.

3. Nelygios tekstūros lubos

Iškilūs taškeliai, gumbeliai, randeliai – nesvarbu, kaip bepavadintume, tačiau faktas išlieka, jog lubas ši tekstūra puošė XX a. viduryje. Laikais, kai mus lengvai pasiekia kėdės internetu ir net pačių šaldytuvų užsakomas maistas, tokioms luboms namuose ne vieta. Nors jų populiarumas ženkliai sumažėjo, pakėlus galvą svečiuose vis dar galima pamatyti spragėsius primenančią lubų tekstūrą. Daugelis renkasi ją palikti, nes netvarkingo, sveikatą žalojančio asbesto, naudoto tokių lubų gamybai šalinimas – brangus.

4. Vertikalios žaliuzės

Vertikalios žaliuzės ne tik patenka į namus sendinančių dekoro elementų sąrašą. Jos gana nepraktiškos auginantiems gyvūnus: jie išdraiko plonytį žaliuzių audinį, o kartais net nutempia uždangą žemyn, ant grindų. Šiandien galite rinktis iš didelės stilingų langų uždangų gausos – pavyzdžiui, roletų ar langinių. Jei nesate tikri dėl sprendimo, pasikonsultuokite su parduotuvių, prekiaujančių dekoro priemonėmis, konsultantais.

5. Senas geras linoleumas

Tikriausiai kiekvienas prisimena, kaip savo vasaras leisdavo išmėtęs žaislus ant močiutės linoleumo. Pigus ir ilgaamžis linoleumas, deja, greitai nublunka ir apsitrina – kėdės internetu ar kiti užsisakyti baldai aštriomis kojelėmis gali greitai jį „dekoruoti“ skylėmis. Jeigu alternatyvos pasirinkimą riboja finansinės galimybės, rinkitės laminuotas grindų lenteles – jos ženkliai pigesnės už medines.

6. Pušiniai baldai

Anksčiau iš pušų medienos žmonės gamino ir savo namuose statė įvairiausius baldus – tai stalai, kėdės, daiktų laikymo skrynios ir daug kitų. Kambariai tiesiog skendėjo šios šviesios medienos atspalviuose. Nedidelis kiekis tokios medienos nėra blogai, tačiau kas per daug, tas nesveika. Derinkite ją su kitokia: tam puikiai tinka tikmedis, riešutmedis ar gumamedis. Kiti iš medienos pagaminti baldai, pavyzdžiui, staliukai ar kėdės internetu, gali padėti derinti skirtingus paviršius bet kurio kambario interjere.

Naujų spalvų ir interjero detalių gūsis atgaivins sielą ir mintis. Neprisiriškite prie daiktų, kurie jūsų namus daro niūrius, nykius ir pasenusius. Atgaivinkite aplinką, kurioje gyvenate ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų nuotaika, kaip po vizito apstulbsta svečiai ir kaip kiekvieną dieną nekantraujate grįžti į naujus savo namus.


Praktiški langų dekoravimo sprendimai

Praktiški langų dekoravimo sprendimai

Langai – atviros mūsų namų akys. UAB “Soliteka” papuoš juos originaliomis langų dekoracijomis bei aksesuarais: roletais, žaliuzėmis, romanetėmis ar kitais mūsų įmonės gaminamais gaminiais. Mūsų pareiga – pagaminti tokius...


Židinio ir krosnelės šiluma rudenį

Židinio ir krosnelės šiluma rudenį

Rudenį, kai vėsta orai, žmoguje atsiranda natūralus šilumos ir šviesos poreikis. Tuomet supamės į šiltus rūbus, pledus, degamės žvakes, o tie kurie turi – kuria krosneles arba židinius (jei už lango ne „minusas“, pakanka ir...


Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Atnaujinta serija „Aveo” – jausmus žadinančio šiuolaikiško dizaino gaminiai vonios kambariui

Ar įmanoma keramikoje įkūnyti gyvybės archetipą, gyvybės atsiradimą simbolizuojantį kiaušinį, kaip apsauginį gaubtą ir saugią erdvę, ar jis gali įkvėpti sukurti vonios kambario kolekciją? Įmanoma, byloja kompanija „Villeroy & Boch”...


BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

BRAZILIŠKOS BARCAMP SKALŪNO PLYTELĖS

Išskirtinio grožio BARCAMP (Brazilija) juodos spalvos skalūno plytelės su pilkais tonais ir tipiška natūralaus skalūno tekstūra. BARCAMP gamintojas didžiausią dėmesį skiria gaminių kokybei, kas užtikrina aukščiausios klasės plytelių storio ir...


Spalvos grožiui ir sėkmei

Spalvos grožiui ir sėkmei

Specialistai akcentuoja nuo seno žinomą spalvų gydomąją galią ir galimybę, kad ir netiesiogiai, turėti įtakos žmonių gyvenimui, elgesiui. "Kokia spalva tinkamiausia konkrečių namų erdvei, geriausiai patars interjero dizaineriai arba fengšui...


Kaip mažoje virtuvėje susikurti daugiau erdvės

Kaip mažoje virtuvėje susikurti daugiau erdvės (1)

Ar jūs nusipirkę naujų indų nebeturite jų kur talpinti savo mažoje virtuvėje? Ar pradėję gaminti maisto nebesugebate patogiai judėti, nes jums trukdo virtuvės baldai? Jei tokios problemos jus kamuoja, šis straipsnius turėtų padėti jas išspręsti.


5 puikūs mažo miegamojo sprendimai

5 puikūs mažo miegamojo sprendimai

Jei susiduriate su įprasta mažų butų problema – mažu miegamuoju, kuriame vargiai telpa dvigulė lova (ką jau kalbėti apie ką nors kitą), turime jums erdvę taupančių sprendimų sąrašą. Jame rasite gerai apgalvotas idėjas, padėsiančias...


7 idėjos siekiantiems sukurti elegantišką svetainės interjerą

7 idėjos siekiantiems sukurti elegantišką svetainės interjerą

Svetainė yra mažiausiai privatumo sulaukiantis kambarys, todėl šioje patalpoje visuomet norisi sukurti išskirtinį, aplinkinius sužavėsiantį interjerą. Būtent dėl šios priežasties daugelis nusprendžia pasirinkti elegantišką stilių. Visgi, jį...


AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

plyteles247.lt
plyteles247.lt

Akmens masės plytelės, keraminės plytelės laukui ir vidui

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.