Gruodžio 6d. Penktadienis

Interjerą sendinančios detalės - kokios jos?

2019 Lapkričio 12d.

Kai kurios interjero detalės, skaičiuojančios keletą dešimtmečių, iki šių dienų nepraranda savo žavesio ir kuria vintažinį, klasikinį stilių. Visgi yra grupė interjero elementų, kuri neišlaikė laiko testo ir gali akimirksniu paversti namų erdvę tokia sena, jog svečiams pasirodys, kad namų nerenovavote jau šimtmetį. Tad jei dairotės naujos kėdės internetu ar kitokios interjero detalės, įsitikinkite, kad nepasirinksite tokios, kuri pavers jūsų namus senovės reliktų muziejumi.

1. Tamsios spalvos mediena

Tamsi, artima juodai spalvai mediena buvo itin populiari 1960 ir 1970 metais – šiuo laikotarpiu nebuvo kaimynų, kurie namuose neturėtų bent vieno tokio stiliaus baldo. Šiandien, nors jau daug namų šeimininkų išniro iš tamsaus ir niūraus šokoladinės medienos šešėlio, tokio stiliaus dailylentės vis dar puošia daugelį dešimtmečius nerenovuotų namų. Jeigu jūsų namas ar būstas yra vienas iš jų, patariame perdažyti šiuos nykius elementus šviesesnėmis, ryškesnėmis spalvomis – tai akimirksniu atgaivins interjerą.

2. Kilimai, kur tik dairaisi

Šiandien galimybės plačios – vos prireikus gali būti užsakytos spintelės, lovos, kėdės internetu. Tokiu apsipirkimo būdu vilioja ir kilimų ar kitų detalių pardavėjai. Daugeliui gali pasirodyti, jog nesibaigiantys kilimų horizontai apsaugos kambario grindis nuo mechaninių pažeidimų. Tačiau šiuolaikinių baldų gamintojai tikrai rūpinasi, kad jų kojelės nesubraižytų paviršiaus. Jei visgi nerimaujate, kilimą tieskite tik po pačiu baldu.

Žinoma, buvo laikai, kai nuo sienos iki sienos besitęsiantis kilimas simbolizavo prabangą ir buvo neatsiejama stiliaus detalė. Laikai keičiasi, ir mes turime keistis su jais. Nedideli, švelnūs kilimėliai šalia sofos, miegamosios lovos ar fotelio kurs komfortą ir jaukumą, tačiau kiekvieną grindų lopinėlį dengiantys kilimai kurs ką kitą. Tai yra nešvara: juk grindis išplauti kur kas lengviau nei išvalyti kilimą.

3. Nelygios tekstūros lubos

Iškilūs taškeliai, gumbeliai, randeliai – nesvarbu, kaip bepavadintume, tačiau faktas išlieka, jog lubas ši tekstūra puošė XX a. viduryje. Laikais, kai mus lengvai pasiekia kėdės internetu ir net pačių šaldytuvų užsakomas maistas, tokioms luboms namuose ne vieta. Nors jų populiarumas ženkliai sumažėjo, pakėlus galvą svečiuose vis dar galima pamatyti spragėsius primenančią lubų tekstūrą. Daugelis renkasi ją palikti, nes netvarkingo, sveikatą žalojančio asbesto, naudoto tokių lubų gamybai šalinimas – brangus.

4. Vertikalios žaliuzės

Vertikalios žaliuzės ne tik patenka į namus sendinančių dekoro elementų sąrašą. Jos gana nepraktiškos auginantiems gyvūnus: jie išdraiko plonytį žaliuzių audinį, o kartais net nutempia uždangą žemyn, ant grindų. Šiandien galite rinktis iš didelės stilingų langų uždangų gausos – pavyzdžiui, roletų ar langinių. Jei nesate tikri dėl sprendimo, pasikonsultuokite su parduotuvių, prekiaujančių dekoro priemonėmis, konsultantais.

5. Senas geras linoleumas

Tikriausiai kiekvienas prisimena, kaip savo vasaras leisdavo išmėtęs žaislus ant močiutės linoleumo. Pigus ir ilgaamžis linoleumas, deja, greitai nublunka ir apsitrina – kėdės internetu ar kiti užsisakyti baldai aštriomis kojelėmis gali greitai jį „dekoruoti“ skylėmis. Jeigu alternatyvos pasirinkimą riboja finansinės galimybės, rinkitės laminuotas grindų lenteles – jos ženkliai pigesnės už medines.

6. Pušiniai baldai

Anksčiau iš pušų medienos žmonės gamino ir savo namuose statė įvairiausius baldus – tai stalai, kėdės, daiktų laikymo skrynios ir daug kitų. Kambariai tiesiog skendėjo šios šviesios medienos atspalviuose. Nedidelis kiekis tokios medienos nėra blogai, tačiau kas per daug, tas nesveika. Derinkite ją su kitokia: tam puikiai tinka tikmedis, riešutmedis ar gumamedis. Kiti iš medienos pagaminti baldai, pavyzdžiui, staliukai ar kėdės internetu, gali padėti derinti skirtingus paviršius bet kurio kambario interjere.

Naujų spalvų ir interjero detalių gūsis atgaivins sielą ir mintis. Neprisiriškite prie daiktų, kurie jūsų namus daro niūrius, nykius ir pasenusius. Atgaivinkite aplinką, kurioje gyvenate ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų nuotaika, kaip po vizito apstulbsta svečiai ir kaip kiekvieną dieną nekantraujate grįžti į naujus savo namus.


Spalvos grožiui ir sėkmei

Spalvos grožiui ir sėkmei

Specialistai akcentuoja nuo seno žinomą spalvų gydomąją galią ir galimybę, kad ir netiesiogiai, turėti įtakos žmonių gyvenimui, elgesiui. "Kokia spalva tinkamiausia konkrečių namų erdvei, geriausiai patars interjero dizaineriai arba fengšui...


Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Kaip dekoruoti langus: dizainerės patarimai renkantis užuolaidas (1 dalis)

Visada gali kilti klausimas, kam reikia puošti langus užuolaidomis, jeigu kambario langai veriasi į nuostabų vaizdą? Galite nuspręsti, kad prie jo nieko daugiau ir nereikia, juk jis ir taip gražus. Su UAB „Auduvija“ salono direktore ir...


Jūros alsavimas jūsų namuose

Jūros alsavimas jūsų namuose

Visais metų laikais apie atostogas prie jūros primenantį namų interjerą gali susikurti ir kaimiško, ir prabanga dvelkiančios klasikos ar šalto modernaus stiliaus mėgėjai. Interpretuojant jūros temą užteks "pažaisti" tik spalvomis bei...


Dekoratyvinis akmuo

Dekoratyvinis akmuo

Ar jaučiate, kaip ateina pavasaris? Ne tik oras atšyla, atsigauna ir gamta, regis – atsinaujina viskas aplink mus, besirengdami naujam sezonui. Esate viso šito dalis, tad pajauskite pavasario gaivos dvelksmą ne tik širdyje – įneškite...


Jaukumo, arba kantri (kaimiškas), stilius

Jaukumo, arba kantri (kaimiškas), stilius (1)

Tai stilius, kurį galima pavadinti ir jaukumo, ir pompastiškumo stiliumi. Jį charakterizuoja beicuoto ąžuolo detalės, masyvūs mediniai baldai, kartais netgi truputį griozdiški karnizai, parketas arba šlifuoto akmens grindys. Pats svarbiausias...


Artėjant didžiosioms metų šventėms pasirūpinkite jaukia namų aplinka

Artėjant didžiosioms metų šventėms pasirūpinkite jaukia namų aplinka

Nors už lango sniego dar nematyti, artėja laikas, kai pradėsime galvoti, ką padovanoti artimiesiems Kalėdų proga ir kaip papuošti namus. Artėjant didžiosioms metų šventėms namuose norisi kurti jaukią ir šiltą nuotaiką. Tad kokios priemonės šiemet...


Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Akmuo yra viena ilgaamžiškiausių natūralių medžiagų, naudojamų buityje. Šiuo metu ypatingai madinga akmens žaliavą naudoti kaip prabangą atspindinčią interjero ir eksterjero detalę. Populiariausios interjero detalės yra kuriamos pasitelkus...


C&D STYLE – jaukus dovanų atradimas!

C&D STYLE – jaukus dovanų atradimas!

C&D STYLE kas kart ieško naujų daiktų, tokių kurie kutentų prisiminimus, puoštų namus ir džiugintų akį. Mums visada malonu matyti užsukančius ir kaskart pas mus sugrįžtančius žmones, tampančiais mūsų draugais. Būtent jie yra tie, kurie domisi...


Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Miško šviesos, MB
Miško šviesos, MB

Lauko apšvietimas, vidaus apšvietimas, šventinis apšvietimas, konsultacijos, įrengimas

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Alfa metalas, MB
Alfa metalas, MB

Metalo tekinimo bei frezavimo darbai, suvirinimas, pjovimas, gręžimas ir sriegimas.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

EUROKERAMIKA, UAB
EUROKERAMIKA, UAB

Keraminės, akmens masės, klinkerio plytelės, stiklo mozaikos, betono mozaikos (teraco), fasadinės plytos, klinkerio trinkelės kiemui ar šaligatviui.

Plyteles1.lt
Plyteles1.lt

Esame keraminių ir akmens masės plytelių gamintojų atstovai Lietuvoje, todėl Jums galime pasiūlyti geriausias kainas mūsų rinkoje.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia