Spalio 22d. Penktadienis

Interjerą sendinančios detalės - kokios jos?

2019 Lapkričio 12d.

Kai kurios interjero detalės, skaičiuojančios keletą dešimtmečių, iki šių dienų nepraranda savo žavesio ir kuria vintažinį, klasikinį stilių. Visgi yra grupė interjero elementų, kuri neišlaikė laiko testo ir gali akimirksniu paversti namų erdvę tokia sena, jog svečiams pasirodys, kad namų nerenovavote jau šimtmetį. Tad jei dairotės naujos kėdės internetu ar kitokios interjero detalės, įsitikinkite, kad nepasirinksite tokios, kuri pavers jūsų namus senovės reliktų muziejumi.

1. Tamsios spalvos mediena

Tamsi, artima juodai spalvai mediena buvo itin populiari 1960 ir 1970 metais – šiuo laikotarpiu nebuvo kaimynų, kurie namuose neturėtų bent vieno tokio stiliaus baldo. Šiandien, nors jau daug namų šeimininkų išniro iš tamsaus ir niūraus šokoladinės medienos šešėlio, tokio stiliaus dailylentės vis dar puošia daugelį dešimtmečius nerenovuotų namų. Jeigu jūsų namas ar būstas yra vienas iš jų, patariame perdažyti šiuos nykius elementus šviesesnėmis, ryškesnėmis spalvomis – tai akimirksniu atgaivins interjerą.

2. Kilimai, kur tik dairaisi

Šiandien galimybės plačios – vos prireikus gali būti užsakytos spintelės, lovos, kėdės internetu. Tokiu apsipirkimo būdu vilioja ir kilimų ar kitų detalių pardavėjai. Daugeliui gali pasirodyti, jog nesibaigiantys kilimų horizontai apsaugos kambario grindis nuo mechaninių pažeidimų. Tačiau šiuolaikinių baldų gamintojai tikrai rūpinasi, kad jų kojelės nesubraižytų paviršiaus. Jei visgi nerimaujate, kilimą tieskite tik po pačiu baldu.

Žinoma, buvo laikai, kai nuo sienos iki sienos besitęsiantis kilimas simbolizavo prabangą ir buvo neatsiejama stiliaus detalė. Laikai keičiasi, ir mes turime keistis su jais. Nedideli, švelnūs kilimėliai šalia sofos, miegamosios lovos ar fotelio kurs komfortą ir jaukumą, tačiau kiekvieną grindų lopinėlį dengiantys kilimai kurs ką kitą. Tai yra nešvara: juk grindis išplauti kur kas lengviau nei išvalyti kilimą.

3. Nelygios tekstūros lubos

Iškilūs taškeliai, gumbeliai, randeliai – nesvarbu, kaip bepavadintume, tačiau faktas išlieka, jog lubas ši tekstūra puošė XX a. viduryje. Laikais, kai mus lengvai pasiekia kėdės internetu ir net pačių šaldytuvų užsakomas maistas, tokioms luboms namuose ne vieta. Nors jų populiarumas ženkliai sumažėjo, pakėlus galvą svečiuose vis dar galima pamatyti spragėsius primenančią lubų tekstūrą. Daugelis renkasi ją palikti, nes netvarkingo, sveikatą žalojančio asbesto, naudoto tokių lubų gamybai šalinimas – brangus.

4. Vertikalios žaliuzės

Vertikalios žaliuzės ne tik patenka į namus sendinančių dekoro elementų sąrašą. Jos gana nepraktiškos auginantiems gyvūnus: jie išdraiko plonytį žaliuzių audinį, o kartais net nutempia uždangą žemyn, ant grindų. Šiandien galite rinktis iš didelės stilingų langų uždangų gausos – pavyzdžiui, roletų ar langinių. Jei nesate tikri dėl sprendimo, pasikonsultuokite su parduotuvių, prekiaujančių dekoro priemonėmis, konsultantais.

5. Senas geras linoleumas

Tikriausiai kiekvienas prisimena, kaip savo vasaras leisdavo išmėtęs žaislus ant močiutės linoleumo. Pigus ir ilgaamžis linoleumas, deja, greitai nublunka ir apsitrina – kėdės internetu ar kiti užsisakyti baldai aštriomis kojelėmis gali greitai jį „dekoruoti“ skylėmis. Jeigu alternatyvos pasirinkimą riboja finansinės galimybės, rinkitės laminuotas grindų lenteles – jos ženkliai pigesnės už medines.

6. Pušiniai baldai

Anksčiau iš pušų medienos žmonės gamino ir savo namuose statė įvairiausius baldus – tai stalai, kėdės, daiktų laikymo skrynios ir daug kitų. Kambariai tiesiog skendėjo šios šviesios medienos atspalviuose. Nedidelis kiekis tokios medienos nėra blogai, tačiau kas per daug, tas nesveika. Derinkite ją su kitokia: tam puikiai tinka tikmedis, riešutmedis ar gumamedis. Kiti iš medienos pagaminti baldai, pavyzdžiui, staliukai ar kėdės internetu, gali padėti derinti skirtingus paviršius bet kurio kambario interjere.

Naujų spalvų ir interjero detalių gūsis atgaivins sielą ir mintis. Neprisiriškite prie daiktų, kurie jūsų namus daro niūrius, nykius ir pasenusius. Atgaivinkite aplinką, kurioje gyvenate ir stebėkite, kaip keičiasi jūsų nuotaika, kaip po vizito apstulbsta svečiai ir kaip kiekvieną dieną nekantraujate grįžti į naujus savo namus.


Medis  namų interjere

Medis namų interjere

Medis yra puikus sprendimas, kuriant šiltą ir jaukų interjerą. Tai nuostabi medžiaga tiek baldams, tiek įvairiems interjero elementams (luboms, grindims, sienų dekorui), siekiant sukurti savitą ir originalų stilių.


STOUN - natūralus akmuo interjere

STOUN - natūralus akmuo interjere

Dažnai apie natūralų akmenį sklando mitas, kad jis itin brangus ir finansiškai labiau apsimoka rinktis dirbtinį dekoratyvinį akmenį. Skubame išsklaidyti šį mitą. Akmens rūšių bei apdirbimo būdų yra labai daug ir tai suteikia galimybę klientams...


Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Svarbiausi kriterijai besirenkantiems modulinę sofą

Jeigu rinktume svarbiausią erdvę namuose, ja, ko gero, taptų svetainė. Šiame kambaryje nuolatos verda gyvenimas: jame mes atsipalaiduojame, priimame svečius ar žiūrime savo mėgstamiausias televizijos laidas. Pagrindiniam svetainės akcentui galima...


Skysti tapetai

Skysti tapetai

Skysti tapetai - tai natūrali sienų ir lubų danga iš medvilnės, šilko, celiuliozės ir įvairių mineralų. Pradėta naudoti prieš kelis šimtus metų Japonijoje. Tinka gyvenamųjų patalpų, ofisų, restoranų, salonų, vonių, laiptinių ir kitų patalpų,...


Miegamasis pagal FENG SHUI

Miegamasis pagal FENG SHUI

Feng Shui filosofija teigia, kad miegamasi turi būti patogus, malonus ir kupinas teigiamos energijos. Kaip to pasiekti? Miegamajame naudokite skirtingo intensyvumo apšvietimą. Jei įmanoma, įsigykite jungiklį, kuriuo reguliuojamas apšvietimo...


Viskas apie autorines reprodukcijas

Viskas apie autorines reprodukcijas

Autorinė reprodukcija, tai originalaus meno kūrinio ( paveikslo, piešinio ar grafikos) kopija, gauta fotografijos arba skenavimo būdu perkėlus originalaus meno kūrinio vaizdą į skaitmeninį formatą ir atspausdinus vienokia ar kitokia forma. Žodis...


Ką galime padėti ar pakabinti virš židinio

Ką galime padėti ar pakabinti virš židinio

Neretai galime matyti viešėdami svečiuose ar tiesiog stebėdami interjero tendencijas, kad žmonės mėgsta virš židinio pakabinti paveikslą, veidrodį, televizorių, ant įrengtos lentynėlės sudėti knygas, vazas ir kitas dekoravimo detales.


Interjero spalvų reikšmės

Interjero spalvų reikšmės

Kokias spalvas pasirinkti kambarių apdailai, priklauso nuo daugelio aplinkybių: nuo kambario padėties, jo dydžio ir paskirties, baldų, užuolaidų ir patiesalų spalvos. Lubų, sienų ir grindų spalvas reikia pasirinkti ir suderinti taip, kad jos...


Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

IKS forma, UAB
IKS forma, UAB

Interjero tekstilė - karnizų sistemos. Atvykstame į kliento namus. Atliekame matavimus. Konsultuojame. Montuojame karnizus. Pakabiname užuolaidas.
Siūlome itin platų audinių pasirinkimą.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...