Liepos 6d. Pirmadienis

Gražūs laiptai interjere

2013 Gruodžio 12d.
Peržiūrų skaičius: 97370

Gražūs laiptai, be abejonės papuoš jūsų namų interjerą, nereikia pamiršti, kad tai itin svarbi namų dekoravimo detalė, skyrus daugiau laiko ir dėmesio laiptų įkomponavimui bei dizainui, jie taps pagrindiniu interjero akcentu.

Pagrindiniai reikalavimai laiptams: saugumas ir patogumas, tik po to derinamas dizainas. Kartais laiptams skiriamas nepakankamas dėmesys, taupant vietą ir pinigus įrengiami itin statūs, siauri, nepatogūs laipioti, be turėklų, laiptai, kurie ne tik erzina nuolat jais besinaudojančius gyventojus, bet ir gali būti pavojingi. Rekomenduojamas laiptų pakopos aukštis 15-18 cm, plotis 25-33 cm. Nesilaikant šių parametrų, jausite diskomfortą, Jūsų laiptai bus nepatogūs. Kitas svarbus matmuo - laiptų (maršo) plotis - mažiausiai 80-90 cm. Laiptų plotis tiesioginės įtakos saugumui neturi, bet platesniais ir erdvesniais laiptais patogiau naudotis. Taip pat laiptų saugumąužtikrina gerai ir saugiai įrengtas turėklas. Saugus aukštis 80-90 cm aukščio, tarp vertikalių elementų 12 cm atstumu.


Laiptus, esančius viduje, geriau daryti atvirus, nes lengva, ažūrinė laiptų konstrukcija vizualiai nemažina patalpos. Taip pat po laiptais erdvė savaime užpildoma nereikalingais daiktais, tačiau ją reiktų įrengti taip, kad joje būtų tvarka, vertėtų rinktis atviras lentynas,ypač nedidelėse patalpose, nes komodos ir spintos užima daug erdvės.

Natūrali mediena interjere skleidžia šilumą ir jaukumą. Medines galima pasirinkti ne tik pakopas, turėklus, bet ir sijas. Tačiau eksploatuojant laiptus medinės sijos ir pakopos netrukus ima klibėti ir girgždėti, be to iš medžio gaminti lenktus konstrukcijos elementus-sudėtinga ir brangu. Be to-medinės sijos jau nėra tokios populiaros kaip anksčiau. Kur kas patikimesnės metalinės konstrukcijos, prie kurių medinė pakopa tvirtinama bent dviejuose taškuose. Sumontavus, galutiniame rezultate tvirtinimų nesimato, niekas vaizdo negadina, netgi atvirkščiai- metalinė konstrukcija atrodo itin plastiška, lygi, ar dantyta apačia. Grįžtant prie medienos-pakopoms tradiciškai naudojama ąžuolo, uosio mediena, pastaruoju metu ir buko. Jei siekiate sutaupyti, tiks ir pušis, bet po kelių sezonų vaizdas bus graudokas dėl pušies medienos minkštumo. Lauko medinius laiptus geriausia gaminti iš tiko ir maumedžio- pastarasis nepūva net dirvožemyje. Turėklų porankiai taip pat dažniausiai mediniai (nesvarbu koks būtų pats turėklas-stiklo, kalto metalo, nerūdyjančio plieno...), nes mediena pasižymi šiltumu, ji maloni liesti.

Daugelis mano, kad tvirčiausias ir geriausias variantas laiptams-betonas. Betono liejimas susijęs su daug vadinamųjų šlapių darbų pastato viduje. Betono liejiniai yra didesnės masės, tad užima nemažai patalpos tūrio. Konstrukciją būtina armuoti - sunaudojama nemažai metalo. Kad betonas atrodytų ištaigingiau, laiptų apačią tenka tinkuoti, glaistyti ir šlifuoti-lietuviai eksperimentuoti su netinkuotu betonu pasiryžta labai retai. Trumpai tariant, gal ir paprasta, bet nepigu.

Laiptai-tai tarsi ta vertikalioji pastato ašis, aplink kurią išdėstomos patalpos tiek pirmame aukšte, tiek pastogėse. Galima naudoti įvairius laiptų planinio sprendimo variantus:

1-tiesūs „I“ formosl aiptai;

2-į vieną pusę lenkti laiptai „J“ formos;

3-į abi puses lenkti laiptai „J“ formos abiejuose galuose;

4-dviejų maršų „L“ formos;

5-dviejų maršų su aikštel ar be jos „U“ formos;

6-sukti laiptai „spiralės“ formos;

7-mišrūs netaisyklingi laiptų modeliai (kai derinami keli skirtingi variantai).

Dažniausios laiptų klaidos:

  • Statybos metu pakeltos lubos 2-3 plytomis ir tik tuomet projektuojami laiptai

  • Patiestos komunikacijos (šildymo kabeliai, vamzdžiai) toje vietoje, kur turėtų atsiremti laiptai

  • "Iš akies" suprojektuota 2 aukšto perdanga, nepaliekant pakankamai vietos laiptinei.

  • Laiptai ir turėklai gaminami pas skirtingus gamintojus

Kiekvienam linkime suderinti laiptų dizainą su supančia aplinka, ypač jei laiptų vieta yra atvira, susieta su kitomis namo patalpomis.

Dar keli patarimai, norintiems teisingai prižiūrėti laiptus bei jų turėklus - jei netyčia paliejote skysčio ant laiptų, pasistenkite kuo greičiau tai nuvalyti, kitaip laiptai tampa slidūs. Jeigu susibraižė medinė laiptų dalis, galima naudoti vašką, bet visuomet geriau yra išsikviesti specialistą. Jeigu norite perlakuoti medines laiptų dalis, būtinai reikia žinoti lako tipą, kadangi skirtingi lakai gali sureaguoti tarpusavyje, o tai gali turėti neigiamų pasekmių laiptams.

Taigi, teisingai pasirinkus bei teisingai laiptus prižiūrint, būsite garantuoti, kad jie tarnaus itin ilgai.


Vaiko kambarys priešmokyklinio amžiaus vaikui

Vaiko kambarys priešmokyklinio amžiaus vaikui

Įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems atsiklaupti ant kelių ir skersai bei išilgai perropoti per visą kambarį. Tokiu būdu galėtumėte...


Interjero ašis - akvariumas

Interjero ašis - akvariumas (1)

Šiuolaikiniai akvariumai tokie gražūs ir skirtingi, kad jau seniai tapo ne tik atpalaiduojančiu pomėgiu, bet ir tikrų tikriausia gyvenamųjų patalpų, biurų, restoranų, prekybos centrų puošmena. Šis gyvosios gamtos gabalėlis ne tik džiugina akį ir...


Moderni skandinaviško interjero detalė

Moderni skandinaviško interjero detalė

Praėjo paprastų ir neišradingų stalo kepsninių laikai. Šiandien funkcionalumas ir dizainas yra svarbiausia. "Eva Solo" stalo kepsninė puikiai atspindi šias dvi charakteristikas. Pagrindinis kepsninės indas, pagamintas iš tvirto ir daug...


Natūralus akmuo interjere

Natūralus akmuo interjere

Apsupti begalės dirbtinių ir sintetinių darinių, sunkiai galime sugrįžti prie to, kas randama gamtoje. Nors dar visai neseniai natūralus akmuo buvo naudojamas dvarininkų, bajorų ar grafų namuose: akmeninės grindys ir stalviršiai, palangės ar sienų...


Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

Išmanusis stiklas iš „Mavy studija“

UAB „Mavy Studija“ visada ieško naujovių, šiandien prisato naujausią technologiją „Smart Glass“. Kas tai? Tai visiškai naujas atradimas Lietuvos rinkoje, leidžiantis valdyti stiklo transparentines savybes. Paprasčiau sąkant...


Kodėl kloti plyteles?

Kodėl kloti plyteles?

Plytelės - aktuali ir universali medžiaga, kuri nuo seno labai plačiai naudojama. Atitinkamos medžiagos plytelėmis galima iškloti bet kurią konstrukciją ar patalpą: sienas ir grindis vonios kambaryje, svetainėje, halėje, terasoje, garaže ar rūsyje.


Fototapetai

Fototapetai

Rinkdamiesi fototapetus, pirmiausia apsispręskite, kokios kainos ir kokybės norėsite. Jei planuojate pigiai „prasisukti“, teks rinktis iš popierinių fototapetų. Jie spausdinami ant popieriaus pagrindo, o pats fototapetas suklijuojamas...


Laiptai. Patikimi ir patogūs

Laiptai. Patikimi ir patogūs (1)

Tinkamai pasirinktas laiptai gali ne tiktai sutaupyti plotą, bet būti gražūs ir patikimi. Latvijos turguje yra gana didelė laiptų medžiagų ir formų įvairovė, kas leidžia pasirinkti įvairius spendimus ir juos realizuoti. Geri laiptai tarsi...


Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Paltaja, UAB
Paltaja, UAB

Granuliniai šildymo katilai, kieto kuro katilai, saulės kolektorių sistemos, krosnelės, židinių kapsulės. Prekyba, įrengimas, priežiūra.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Dezo paslaugos, MB
Dezo paslaugos, MB

Kenkėjų kontrolės paslaugos namams ir verslui. Tel +37061085800

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Akmens šalis, UAB "Rudmarma"
Akmens šalis, UAB "Rudmarma"

Akmens apdirbimas. Akmens gaminiai, marmuro ir granito plokštės, židiniai, židinių apdaila, laiptai, palangės - gamyba, prekyba.

Celestina, UAB "Renversa"
Celestina, UAB "Renversa"

Celestina, UAB - užuolaidų salonas!

Destinus, UAB
Destinus, UAB

Žaliuzių gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba. Užuolaidos.

Soliteka, UAB
Soliteka, UAB

Soliteka, UAB - roletų, žaliuzių, romanečių gamyba Kaune.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

Patikimas turtas, UAB
Patikimas turtas, UAB

"Classic Line Decor" tai populiariausia interjero dekoro elementų iš poliuretano kolekcija Lietuvoje!

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.