Liepos 21d. Sekmadienis

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Peržiūrų skaičius: 97808
Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Sienų ir grindų plytelės – apdailos medžiaga, kurią naudojant galima pasirinkti iš bene didžiausios spalvų, raštų, faktūros, formos ir kainų įvairovės. Gamintojai investuoja ne tiek į plytelių priežiūrą, kiek į estetiką. Dar neišrastos plytelės, prie kurių neliptų kalkės ir nešvarumai. Galima nebent pasitelkti optinę apgaulę – rintis plyteles, ant kurių nesimato kalkių apnašų.

Naujos estetikos paieškos

"Plytelės pagal priežiūros ypatumus neskirstomos. Vieniems praktiškos atrodo vienspalvės matinės, kitiems blizgios, tretiems – raštuotos plytelės. Kuo plytelės margesnės, tuo kalkių apnašos mažiau matomos. Tačiau ant tamsių plytelių baltos apnašos išryškėja", – dėstė bendrovės "Linea" vadybininkė Daiva Juodelytė. Pasak jos, dažniausiai tai, kas estetiška ir labai gražu, būna nepraktiška. Tačiau būna ir atvirkščiai. Praktiškumas priklauso nuo plytelės paviršiaus – kuo jis labiau grublėtas, tuo sunkiau valyti.

Pasak D.Juodelytės, gamintojai naujas technologijas taiko kurdami naujus formatus. Pavyzdžiui, pastaruoju metu rinkoje siūlomos itin didelės plytelės. Yra gamintojų, kurie gamina 1 m pločio ir 3 m ilgio plyteles. Jos didelės, bet nesunkios, nes yra plonesnės, vos 3 mm storio. Pakelti ir priklijuoti tokią plytelę nėra sudėtinga.

Didelės plytelės gerai atrodo didelėse erdvėse. Beje, pastaruoju metu plytelės yra universalios – tinka ne tik vonios kambariui ar virtuvei.

Praktiškiausia – nematyti apnašų

Paruoduvėje konsultantai teigė, kad plytelės – gana lengvai prižiūrima apdailos medžiaga, nes nešvarumai į jas neįsigeria. Svarbiausia – impregnuoti tarpus tarp plytelių, kad apnašos neįsigertų į glaistą. Pedantams plyteles norisi valyti kasdien, kitiems užtenka karto per savaitę ar mėnesį.

Tose patalpose, kur naudojamas vanduo, pavyzdžiui, duše, geriau rinktis šviesias plyteles – nuo vandens likusios apnašos mažiau matosi.

Lietuviai labiausiai mėgsta šviesias, kremines spalvas. Grindys klojamos ir tamsių plytelių.

Yra plytelių, kurias galima kloti nedarant tarpų. Vis dėlto klijuojant plyteles šildomoms grindims būtina palikti tarpelius – šildamos jos šiek tiek "vaikšto" ir suglaustos gali skilti.

Brangiausios – mozaikų

Plytelių dizaino gausa pirkėjai neturėtų skųstis. Galima įsigyti su inkrustuotais kristalais ar tarsi siuvinėtų aukso siūlais plytelių. Trokštantiems natūralumo ir praktiškumo, siūlomos medį imituojančios plytelės. Kai kurios "medinės" plytelės tokios pat formos, kaip ir parketlentės.

Naujose kolekcijose plytelės atrodo tarsi iš barokinio gobeleno ar sidabrinio atspalvio plieno.

Brangiau kainuoja didelės plytelės, taip pat tos, kurios gali būti klijuojamos be tarpų. Mozaikinės plytelės vienos brangiausių. Prižiūrėti jas sudėtingiau, nes ilgainiui net ir impregnuotose siūlėse pradeda kauptis purvas ir apnašos. Be mozaikinių plytelių neišsiverčiama ten, kur norima sukurti aptakias, užapvalintas formas, pavyzdžiui, dušo kabinose, pirtyse.

Į madą grįžta blizgios, nors kol kas pirkėjai ištikimesni matinėms, tarsi kiaušinio lukštas plytelėms. Tiek blizgias, tiek matines plyteles valyti nesudėtinga, tačiau didesnį sterilumo įspūdį kuria blizgios.

Plytelių 1 kv. m kaina gali būti nuo kelių dešimčių iki tūkstančio litų.

Optinės gudrybės

Bendrovės "Dvarčionių keramika" dizaineriai pataria, kaip vizualiai plytelėmis galima tobulinti erdvę:

• Kad patalpa būtų šviesesnė, vertėtų rinktis blizgaus paviršiaus plyteles, nes jos intensyviai atspindi šviesą.

• Minkštos šviesos įspūdį kuria matinėmis plytelėmis išklijuota plokštuma – toks paviršius tolygiai atspindi šviesą visomis kryptimis.

• Šiltos spalvos optiškai mažina erdvę, sudaro įspūdį, kad plokštuma yra arčiau. Ypač tokį įspūdį kuria geltona spalva. Šalti tonai tolina plokštumą, ypač mėlyna spalva. Klijuojant vienos kolekcijos skirtingų spalvų plyteles galima optiškai išlyginti sienos su nišomis plokštumą.

• Šviesios sienų plytelės patalpą vizualiai padaro erdvesnę.

• Tamsios spalvos atrodo sunkiai, todėl grindys klijuojamos tamsesnėmis plytelėmis, o viršutinė dalis – šviesesnėmis. Taip galima klijuoti plyteles, jei patalpos aukštos, pavyzdžiui, viršutinę sienos dalį galima išklijuoti tamsesnėmis plytelėmis, tuomet patalpa atrodys jaukesnė. Sieną taip pat galima dalyti vertikaliomis juostomis.

• Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė bei platesnė, jei plačiosios sienos bus išklijuotos tamsesnėmis, o siaurosios – šviesesnėmis plytelėmis.

• Vonia atrodys erdvesnė, jei plytelės bus su smulkiu, neryškiu piešiniu, ir atvirkščiai – plytelės su stambiu piešiniu optiškai sumažins nejaukiai didelę patalpą.

• Aukštesnės patalpos įspūdį kuria siena, išklijuota plytelėmis iki pat lubų. Kad tokia siena neatrodytų nuobodi ir monotoniška, ją galima skaidyti derinant skirtingos spalvos ar tono plyteles, naudojant dekoro juosteles, spalva ir piešiniu derančias prie plytelių.

• Optiškai patalpą galima pakoreguoti pasirinkus kitokią plytelių klijavimo kryptį: vertikaliai klijuojamos plytelės atitolina lubas, o horizontaliai – platina erdvę. Įstrižai priklijuotos grindų plytelės gali paslėpti patalpos geometrinius trūkumus.

Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas

Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas

Jei renkatės natūralaus medžio grindis, neišvengiamas klausimas – kokias? Gamintojai siūlo šimtus ar net tūkstančius įvairiausių medinių grindų variantų. Jie skiriasi konstrukcija, medžio rūšimi, grindinės lentos dydžiu, paviršiaus...


Terasa svajonių namuose

Terasa svajonių namuose

Amžinai užklumpančios pavasario problemos, kai po žiemos tenka šlifuoti, impregnuoti, dažyti medines terasos lentas… Ir taip kasmet! Ar vis dar norite užsiimti šiais darbais? Tik pagalvokite, kiek sveikatos, laiko ir jėgų sutaupytumėte...


Medžio masyvo grindinės lentos

Medžio masyvo grindinės lentos

Medžio masyvo grindys – tai ilgalaikė investicija į jūsų namus. Jos jums gali tarnauti daugiau nei 30 metų, priklausomai nuo jų priežiūros, galėsite jas restauruoti mažiausiai 5-7 kartus. Kiekvieną kartą peršlifavus grindis ir visiškai...


Parketas ir jo pasirinkimas

Parketas ir jo pasirinkimas

Laikas, kada dedamas parketas, yra svarbus faktorius, nuo kurio priklauso galutinė grindų kokybė. Dedant parketą optimaliausios darbams sąlygos: temperatūra ir santykinis oro drėgnumas patalpoje atitinkamai turi būti tarp 10 ir 20 C° ir tarp...


Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga tampa vis populiaresnė. Yra daug jos privalumų. Skirtingai nuo medinio parketo, laminuotas sluoksnis nereikalauja grandymo, šlifavimo ir dengimo laku. Laminatas neišdega saulėje, o įvairios dėmės šalinamos acetono pagalba....


Epoksidinė grindų danga – šiuolaikiškas plytelių dangos pakaitalas

Epoksidinė grindų danga – šiuolaikiškas plytelių dangos pakaitalas

Patalpų grindys yra veikiamos didelės apkrovos, todėl jos privalo būti labai stiprios, ir gerai apsaugotos paskutiniu grindų dangos sluoksniu. Danga paprastai veikia kaip gynybinis sluoksnis, kuris apsaugo paviršių nuo nusidėvėjimo. Idealus būdas...


Nauja “Pizza Express” picerija pasipuošė kvarciniu kilimu

Nauja “Pizza Express” picerija pasipuošė kvarciniu kilimu

Ką tik Kaune, V. Krėvės pr. 72a duris pravėrė picerija „Pizza Express“, kuriose grindys, su mūsų pagalba, įrengtos iš kvarco akmenukų. Šis vientisas (besiūlis) grindų sprendimas itin pagyvino bendrą vidaus interjerą ir puikiai...


Ar galima medines grindis kloti ant šildomų grindų?

Ar galima medines grindis kloti ant šildomų grindų?

Jeigu Jūs ruošiatės kloti medines grindis ant šildomo pagrindo, būtinai paklauskite gamintojo ar pardavėjo, ar pasirinktos grindys tam tinka. Kiekvienas rimtas gamintojas išduoda savo pirkėjams medinių grindų klojimo nt šildomo pagrindo...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Grindininkai, UAB
Grindininkai, UAB

MES ĮRENGSIME JUMS GRINDŲ DANGĄ!

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia