Spalio 15d. Antradienis

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Peržiūrų skaičius: 98216
Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Sienų ir grindų plytelės – apdailos medžiaga, kurią naudojant galima pasirinkti iš bene didžiausios spalvų, raštų, faktūros, formos ir kainų įvairovės. Gamintojai investuoja ne tiek į plytelių priežiūrą, kiek į estetiką. Dar neišrastos plytelės, prie kurių neliptų kalkės ir nešvarumai. Galima nebent pasitelkti optinę apgaulę – rintis plyteles, ant kurių nesimato kalkių apnašų.

Naujos estetikos paieškos

"Plytelės pagal priežiūros ypatumus neskirstomos. Vieniems praktiškos atrodo vienspalvės matinės, kitiems blizgios, tretiems – raštuotos plytelės. Kuo plytelės margesnės, tuo kalkių apnašos mažiau matomos. Tačiau ant tamsių plytelių baltos apnašos išryškėja", – dėstė bendrovės "Linea" vadybininkė Daiva Juodelytė. Pasak jos, dažniausiai tai, kas estetiška ir labai gražu, būna nepraktiška. Tačiau būna ir atvirkščiai. Praktiškumas priklauso nuo plytelės paviršiaus – kuo jis labiau grublėtas, tuo sunkiau valyti.

Pasak D.Juodelytės, gamintojai naujas technologijas taiko kurdami naujus formatus. Pavyzdžiui, pastaruoju metu rinkoje siūlomos itin didelės plytelės. Yra gamintojų, kurie gamina 1 m pločio ir 3 m ilgio plyteles. Jos didelės, bet nesunkios, nes yra plonesnės, vos 3 mm storio. Pakelti ir priklijuoti tokią plytelę nėra sudėtinga.

Didelės plytelės gerai atrodo didelėse erdvėse. Beje, pastaruoju metu plytelės yra universalios – tinka ne tik vonios kambariui ar virtuvei.

Praktiškiausia – nematyti apnašų

Paruoduvėje konsultantai teigė, kad plytelės – gana lengvai prižiūrima apdailos medžiaga, nes nešvarumai į jas neįsigeria. Svarbiausia – impregnuoti tarpus tarp plytelių, kad apnašos neįsigertų į glaistą. Pedantams plyteles norisi valyti kasdien, kitiems užtenka karto per savaitę ar mėnesį.

Tose patalpose, kur naudojamas vanduo, pavyzdžiui, duše, geriau rinktis šviesias plyteles – nuo vandens likusios apnašos mažiau matosi.

Lietuviai labiausiai mėgsta šviesias, kremines spalvas. Grindys klojamos ir tamsių plytelių.

Yra plytelių, kurias galima kloti nedarant tarpų. Vis dėlto klijuojant plyteles šildomoms grindims būtina palikti tarpelius – šildamos jos šiek tiek "vaikšto" ir suglaustos gali skilti.

Brangiausios – mozaikų

Plytelių dizaino gausa pirkėjai neturėtų skųstis. Galima įsigyti su inkrustuotais kristalais ar tarsi siuvinėtų aukso siūlais plytelių. Trokštantiems natūralumo ir praktiškumo, siūlomos medį imituojančios plytelės. Kai kurios "medinės" plytelės tokios pat formos, kaip ir parketlentės.

Naujose kolekcijose plytelės atrodo tarsi iš barokinio gobeleno ar sidabrinio atspalvio plieno.

Brangiau kainuoja didelės plytelės, taip pat tos, kurios gali būti klijuojamos be tarpų. Mozaikinės plytelės vienos brangiausių. Prižiūrėti jas sudėtingiau, nes ilgainiui net ir impregnuotose siūlėse pradeda kauptis purvas ir apnašos. Be mozaikinių plytelių neišsiverčiama ten, kur norima sukurti aptakias, užapvalintas formas, pavyzdžiui, dušo kabinose, pirtyse.

Į madą grįžta blizgios, nors kol kas pirkėjai ištikimesni matinėms, tarsi kiaušinio lukštas plytelėms. Tiek blizgias, tiek matines plyteles valyti nesudėtinga, tačiau didesnį sterilumo įspūdį kuria blizgios.

Plytelių 1 kv. m kaina gali būti nuo kelių dešimčių iki tūkstančio litų.

Optinės gudrybės

Bendrovės "Dvarčionių keramika" dizaineriai pataria, kaip vizualiai plytelėmis galima tobulinti erdvę:

• Kad patalpa būtų šviesesnė, vertėtų rinktis blizgaus paviršiaus plyteles, nes jos intensyviai atspindi šviesą.

• Minkštos šviesos įspūdį kuria matinėmis plytelėmis išklijuota plokštuma – toks paviršius tolygiai atspindi šviesą visomis kryptimis.

• Šiltos spalvos optiškai mažina erdvę, sudaro įspūdį, kad plokštuma yra arčiau. Ypač tokį įspūdį kuria geltona spalva. Šalti tonai tolina plokštumą, ypač mėlyna spalva. Klijuojant vienos kolekcijos skirtingų spalvų plyteles galima optiškai išlyginti sienos su nišomis plokštumą.

• Šviesios sienų plytelės patalpą vizualiai padaro erdvesnę.

• Tamsios spalvos atrodo sunkiai, todėl grindys klijuojamos tamsesnėmis plytelėmis, o viršutinė dalis – šviesesnėmis. Taip galima klijuoti plyteles, jei patalpos aukštos, pavyzdžiui, viršutinę sienos dalį galima išklijuoti tamsesnėmis plytelėmis, tuomet patalpa atrodys jaukesnė. Sieną taip pat galima dalyti vertikaliomis juostomis.

• Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė bei platesnė, jei plačiosios sienos bus išklijuotos tamsesnėmis, o siaurosios – šviesesnėmis plytelėmis.

• Vonia atrodys erdvesnė, jei plytelės bus su smulkiu, neryškiu piešiniu, ir atvirkščiai – plytelės su stambiu piešiniu optiškai sumažins nejaukiai didelę patalpą.

• Aukštesnės patalpos įspūdį kuria siena, išklijuota plytelėmis iki pat lubų. Kad tokia siena neatrodytų nuobodi ir monotoniška, ją galima skaidyti derinant skirtingos spalvos ar tono plyteles, naudojant dekoro juosteles, spalva ir piešiniu derančias prie plytelių.

• Optiškai patalpą galima pakoreguoti pasirinkus kitokią plytelių klijavimo kryptį: vertikaliai klijuojamos plytelės atitolina lubas, o horizontaliai – platina erdvę. Įstrižai priklijuotos grindų plytelės gali paslėpti patalpos geometrinius trūkumus.

Medinių grindų restauravimas

Medinių grindų restauravimas

Nedideliame plote dėl drėgmės parudo tarpai tarp natūralaus parketo lentų Peršlifuoti ir perlakuoti visą plotą; Išimti sugadintas parketines lentas ir įdėti naujas. Pasirinkus pirmą variantą, šlifuojamos ir lakuojamosbus ne tik sugadintos, bet ir...


Dangos lakštų jungimas

Dangos lakštų jungimas

Ant pirmo pritaikyto lakšto uždedamas kitas su užlaidomis, kad galima būtų suderinti piešinius. Abi dangos dalys atlenkiamos, pagrindas patepamas klijais. Atlenktos dalys klijuojamos prie pagrindo. Kai abu lakštai jau iš dalies priklijuoti,...


Pagrindas po grindų danga

Pagrindas po grindų danga

Grindų dangas reikia kloti tik ant švaraus, sauso ir lygaus pagrindo. Kai kurių dangų pagrindams keliami specialūs reikalavimai, pavyzdžiui, kamštinei ir linoleumo dangai pagrindo drėgmė neturi viršyti 3 proc.


Aukščiausios kokybės parketas - ilgaamžiškumo garantija

Aukščiausios kokybės parketas - ilgaamžiškumo garantija

Ąžuolo parketas - vertinantiems prabangą, ilgaamžiškumą bei praktiškumą. Ąžuolo parketas pasižymi tamsesniu atspalviu, kietumu, mažesniu reagavimu į patalpos mikroklimato pokyčius.


Parketo klojimas

Parketo klojimas

Parketas - ekologiška, švari grindų danga, nekenkia sveikatai. Jį galima lengvai perdirbti, neteršiant gamtos. Plati parketų gama leidžia pritaikyti juos įvairios paskirties patalpoms, išlaikant vieningą stilių. Parketas, žiūrint iš istorinės...


Medinių grindų spalvos ( parketlenčių padengimo tipai ir spalvos) 

Medinių grindų spalvos ( parketlenčių padengimo tipai ir spalvos) 

Žvelgiant į nūdienos interjero tendencijas, galima drąsiai teigti, jog mediena, kurį laiką vidaus apdailoje buvusi nustumta į antra planą modernesnių medžiagų, šiandien ir vėl išgyvena savotišką renesansą. Solidu, elegantiška, kokybiška bei...


Grindų šlifavimas

Grindų šlifavimas

Patarimai pradedantiesiems Naujos ar lakuotos grindys nuvalomos ir iššluojamos; pritvirtinamos judančios lentelės. Senos dažytos grindys patikrinamos, ar jose nėra kyšančių vinių galvučių. Jas būtina sukalti giliau, kad nesugadintų šlifavimo...


Sendintos grindys išskirtiniam namų interjerui

Sendintos grindys išskirtiniam namų interjerui

Kelis dešimtmečius buvęs populiarus tradicinis parketukas, sudėliotas iš mažų lentučių, vis labiau pozicijas užleidžia vientisoms grindinėms lentoms, kurios namams suteikia erdvės ir natūralumo pojūtį. 2015-2016 metų interjerui, Lietuviškų...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Grindininkai, UAB
Grindininkai, UAB

MES ĮRENGSIME JUMS GRINDŲ DANGĄ!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre