Vasario 19d. Trečiadienis

"Plaukiojančios" grindys

2013 Birželio 15d.
Peržiūrų skaičius: 107112
"Plaukiojančios" grindys

Specialistai teigia, kad jau beveik dešimtmetį daugiasluoksnės parketlentės – viena dažniausiai pasirenkamų dangų Lietuvoje. Sujungtos tarpusavyje ir nepriklijuotos prie pagrindo trisluoksnės parketlentės vadinamos "plaukiojančia" danga. Ši danga pasižymi kokybe ir atsparumu, o svarbiausia – tokias grindis gali susidėti kiekvienas be pašalinės pagalbos, už kurią tektų mokėti.

Parketlenčių sujungimo būdai

Šiuo metu yra du trisluoksnių parketlenčių sujungimo būdai. Pirmasis, tradicinis, naudojant klijus, antrasis – "Clic-Conect" sistema (grindų montavimas be klijų). Pastarasis, atsiradęs prieš keletą metų, dabar sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Pagrindinis parketlenčių su "Clic-Conect" sistema privalumas – greitas, paprastas, švarus grindų klojimas. Paklotoms grindims nereikia laiko išdžiūti, jas galima eksploatuoti iš karto, o sujungimas – stabilus. Tiesa, jei renkatės parketlentes su "Clic-Conect" sistema, turėtumėte žinoti, kad skirtingų firmų gaminiai turi skirtingus sujungimo mechanizmus. Vis dėlto galutinis rezultatas išlieka toks pat.

Įrankiai

Ypatingų įrankių, kurie būtų privalomi klojant "plaukiojančias" grindis, nėra. Tiesa, pravers specialūs plaktukai, kurie padeda ištiesinti paskutines parketo eiles prie sienos. O visi kiti įrankiai – tradiciniai: plaktukas, pieštukas, matavimo ruletė, plastikinės mentelės klijams nuvalyti, jei klojama ne "Clic-Conect" sistema. Klojimą paspartintų elektrinis diskinis pjūklas.

Parengiamieji darbai

Tiek "Clic-Conect", tiek tradiciniu būdu klojamų parketlenčių paruošiamieji darbai yra identiški. Skiriasi tik sujungimo technika.
Jei jau susiruošėte sudėti parketlenčių grindis, patalpoje jas būtina palikti mažiausiai 48 valandoms, kad aklimatizuotųsi. Žiemą patartina jas palaikyti net iki 4–5 parų. Prieš pradedant klojimo darbus, reikia išmatuoti drėgmę patalpose, kur bus dedamas parketas. Drėgmė neturi viršyti 2–3 proc. Nepamirškite – klojant parketą, kambario temperatūra turi būti ne mažesnė nei 15 ˚C.
Laikui bėgant medis natūraliai plečiasi, todėl parketas gali šiek tiek "susibanguoti"". Ši deformacija bus nepastebima, jei parketlentės bus suklotos teisinga – šviesos kritimo – kryptimi, tad atsižvelkite į tai, kur yra langai.

Kaip paklosi, taip ir... vaikščiosi

Sėkmingam parketlentėmis padengtų grindų eksploatavimui didelę įtaką turi pagrindas. Jis turi būti lygus, sausas, apsaugotas nuo iš apačios kylančios drėgmės. Tai gali būti betonas, gipsas ar sena danga – linoleumas, vinilas, veltinis, plastikas. Pagrindo aukštis gali svyruoti 3 milimetrus 2 metrų plotyje. Drėgmės izoliacijai tarp pagrindo ir parketlenčių klojama ne plonesnė nei 0,2 mm polietileno plėvelė. Plėvelės kraštai maždaug 20 cm uždedami vienas ant kito, o siūlės sandariai užklijuojamos lipnia plėvele. Prie sienos esantys plėvelės kraštai turi būti užtempiami į viršų. Tuomet ant polietileno plėvelės tiesiamas garsą slopinantis paklotas.

Garsą izoliuojantys paklotai

Norint išvengti nemalonaus žingsnių garso ar aido, būtina naudoti specialius garsą izoliuojančius paklotus. Žingsnių sukeliamas garsas matuojamas vienu aukštu žemiau esančiame bute, o aidas – tame pačiame kambaryje, kur suklotas parketas. Žinoma, garso izoliacijai įtaką daro ir namo konstrukcija, dydis, statybos kokybė. Vienas iš būdų padidinti komfortą, susijusį su garsu, yra paklotai, tiesiami tarp pagrindo ir parketlenčių. Šiuo metu Lietuvoje galima pasirinkti kelių rūšių paklotus:
•polistirolas. Jo yra įvairių tankių. Reikia turėti omenyje, kad kuo jis tankesnis, tuo geriau sugeria garsą. Deja, jis ir brangesnis. Polistirolo kaina svyruoja nuo 1,2 Lt/m2 iki 16 Lt/m2;
•MPP plaušo plokštės. Jos geriau iškelia pagrindą, tad lengviau derinti tarpusavyje kelių rūšių dangas, pavyzdžiui, parketlentes ir plyteles. Jų kaina – apie 5 Lt/m2;
•gofro kartonas. Geriausiai slopina garsą, taip pat vienas patikimiausių šilumos izoliatorių. Tinkamas naudoti ant šildomų grindų. Jo kaina – apie 8 Lt/m2.

O jei grindys šildomos?

Yra įvairių šildomų grindų tipų, kuriuose naudojama elektra arba vanduo. Trisluoksnės parketlentės labiausiai tinkamos tokioms grindims, kurių išskiriama šiluma neviršija 60 W/m2,o paviršiaus temperatūra – ne didesnė nei 27 ˚C. Šildymo sistema turi būti sumontuota tokiu būdu, kad šiluma po visą grindų plotą pasiskirstytų tolygiai.

Specialisto komentaras: kilimo, klojamo ant šildomų grindų, apatinė dalis negali būti padengta guma ar kitokia tankia medžiaga, izoliuojančia šilumą, – ji gali pažeisti parketą.


Parketo klojimas

Jei naudojate "Clic-Conect" sistemą...

1.Pirma parketlentė dedama įlaidu, nukreiptu į sieną. Paliekamas minimalus 10 mm tarpas iki sienos. Norint, kad atstumas visur būtų vienodas, naudojami mediniai kaiščiai. Parketlenčių įpjovos ir įlaidos turi būti švarios, be jokių atplaišų. Pastebėjus bet kokį defektą ant parketlentės, būtina ją pakeisti.
2.Antrosios lentos įlaida įstatoma nuožulniai į pirmos lentos išdrožą ir leidžiama žemyn tol, kol užsifiksuoja. Tokiu pačiu būdu užbaigiama pirmoji eilė.
3.Antra eilė taupumo sumetimais pradedama likusia pirmosios eilės nuopjova, jei ji ilgesnė nei 40 cm. Lenta nuožulniai įstatoma į jau gulinčios eilės lentų išdrožą, lengvai nuleidžiama ir užfiksuojama.
4.Lengvais medinės trinkelės stuktelėjimais per apatinį pagrindą suklotos lentų eilės sutvirtinamos. Suklojus 3–4 eiles, pareguliuojamas atstumas iki sienos.
5.Prieš paklojant paskutinę eilę, jai skirtos lentos turi būti susiaurinamos tiek, kad liktų rekomenduojamas 10–15 mm atstumas iki galinės sienos.
6.Paskutinė eilė užfiksuojama specialiu plaktuku.
7.Aplink vamzdžius, slenksčius, durų staktas turi būti išpjaunamos kuo didesnės skylės, kad "vaikščiojančios" grindys neįsiremtų į vamzdžius ar sienas.

Jei pasirinkote klijus...

Iš esmės procesas yra identiškas "Clic-Conect" sistemai. Tiesiog čia parketlentės sujungiamos klijais, jų sandaroje nėra medinių "raktų", tvirtinančių vieną parketlentę prie kitos.
Klijais sutepama visa parketlentės išdrožos viršutinė dalis ir parketlentė prijungiama prie anksčiau patiestosios. Parketlentės užfiksuojamos lengvais stuktelėjimais medinėmis trinkelėmis, jei reikia, gali būti koreguojamos specialiais diržais.

Specialisto komentaras: suklojus pirmąsias eiles, joms privalu džiūti ne mažiau kaip 45 minutes. Svarbu užtepti tinkamą klijų kiekį: jei klijų bus per mažai, parketlentės tvirtai nesusiklijuos. Jungiant parketlentes, klijai turi trykšti iš siūlių. Ištryškę klijai nuvalomi drėgnu rankšluosčiu.

Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų grindų klojimo būdų yra tas, kad "Clic-Conect" būdu suklotas grindis galima eksploatuoti iš karto. O prieš pradedant vaikščioti ar statyti baldus ant klijais sutvirtintų parketlenčių, patartina palaukti bent 24 valandas, kol išdžius klijai. Mediniai kaiščiai ištraukiami po 12 valandų.


Kas geriau?

Tiek "Clic-Conect", tiek įprastinių parketlenčių kainos yra panašios ir priklauso nuo tų pačių veiksnių: medienos rūšies ir kokybės, pagaminimo vietos, firmos vardo. Jei nutartumėte rinktis parketlentes, kurių kaina yra apie 100 Lt/m2, paklotą nuo 1 iki 6 Lt/m2, klijus už 1 Lt/m2, o darbą atliktumėte ne patys, 1 kvadratinio metro kaina siektų maždaug 112–121 Lt/m2. Naudojant "Clic-Conect" sistemą, klijų kainos skaičiuoti nereikia. Jei klosite patys, sutaupysite 10–14 Lt/m2, nes apytiksliai tiek kainuotų specialistų paslaugos.
Vieningos nuomonės dėl to, kuris klojimo būdas yra geresnis, nėra. Dedant grindis tiek "Clic-Conect", tiek įprastiniu būdu, darbas vyksta greitai, nereikalauja specialių įgūdžių, tad rinktis, kuris būdas yra priimtinesnis ir patikimesnis, lieka jums.

Konsultavo Tomas Sigliukas , UAB "Geros grindys" komercijos direktorius

Grindų įrengimas

Grindų įrengimas

Gerai paruoštas pagrindas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, nulemiančių kokybišką parketo paklojimą. Pagrindo įrengimo darbus galima pradėti tik esant tinkamam patalpos ir betoninės perdangos drėgnumui. Rekomenduojamas patalpos santykinis oro...


Klijai kiliminei dangai ir linoliaumui

Klijai kiliminei dangai ir linoliaumui

Kiliminėms dangoms ir linoleumui kloti reikalingi specialūs klijai. Juos parenkant būtina atsižvelgti į dangos rūšį bei savybes ir laikytis gamintojo instrukcijos. Dažniausiai klijai gaminami iš sintetinės dervos. Įvairių rūšių klijai skiriasi...


Medinių grindų spalvos ( parketlenčių padengimo tipai ir spalvos) 

Medinių grindų spalvos ( parketlenčių padengimo tipai ir spalvos) 

Žvelgiant į nūdienos interjero tendencijas, galima drąsiai teigti, jog mediena, kurį laiką vidaus apdailoje buvusi nustumta į antra planą modernesnių medžiagų, šiandien ir vėl išgyvena savotišką renesansą. Solidu, elegantiška, kokybiška bei...


Medinės grindys – stilingas namų interjero komponentas

Medinės grindys – stilingas namų interjero komponentas

Vienas iš svarbiausių būsto elementų yra grindys, jos suteikia būstui jaukumo ir šilumos. Prieš įrenginėjant jas iškyla klausimas – kokias pasirinkti? Daugiausia natūralumo suteikiančios yra medinės grindys. Medinės grindys būna dviejų tipų:...


Kodėl verta rinktis TOP-LAG dvisluoksnes ąžuolo parketlentes?

Kodėl verta rinktis TOP-LAG dvisluoksnes ąžuolo parketlentes?

2006 metais „STAKI“ ąžuolinių grindų gamintojas sukūrė naują produktą – dvisluoksnes ąžuolo grindis TOP-LAG. Tai rezultatas ilgamečio darbo medienos apdirbimo srityje. Šios konstrukcijos grindys buvo sukurtos specialiai Belgijos...


VARIANO – nestandartinė QUICK STEP parketlenčių kolekcija su pjūklo žymėmis

VARIANO – nestandartinė QUICK STEP parketlenčių kolekcija su pjūklo žymėmis

Pristatomos QUICK-STEP VARIANO grindys yra unikalios tuo, kad šių parketlenčių paviršius yra suklijuotas iš skirtingų matmenų ąžuolo lentelių, ir tai tik įrodo, kad jos pagamintos iš specialiai atrinktos, perdirbimui skirtos, ekologiškos medienos....


Grindys tavo namams

Grindys tavo namams

Planuojate kloti grindis savo namuose? Negalite surasti tinkamiausio sprendimo? Jums padės grindų salonas “Solum”. "Solum" grindų salonas yra prekinis UAB "Beka" ženklas. "Solum" grindų salonas yra...


Kaip pasirinkti kiliminę dangą

Kaip pasirinkti kiliminę dangą

Paprastai kilimą ar kiliminę dangą renkamės pagal spalvą, deriname prie sienų, baldų. Tačiau nepamirškime pasižiūrėti, iš kokio pluošto – sintetinio ar natūralaus – mūsų pasirinktas gaminys. Nuo to priklauso šios grindų dangos savybės...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.