Liepos 21d. Sekmadienis

Laminuota grindų danga

Peržiūrų skaičius: 79984
Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga tampa vis populiaresnė.
Yra daug jos privalumų. Skirtingai nuo medinio parketo, laminuotas sluoksnis nereikalauja grandymo, šlifavimo ir dengimo laku. Laminatas neišdega saulėje, o įvairios dėmės šalinamos acetono pagalba. Laminatas ypač ekologiškas, nes nėra kenksmingų žmogaus organizmui emisijos medžiagų. Todėl žmonės su alergiškais susirgimais jaučiasi komfortiškai patalpose su laminuota danga.

Vieningam tokios dangos kokybių įvertinimui 1999 metais buvo įvestos specialios normos laminuotoms grindims, patvirtintos Europos laminuotų grindų gamintojų Asociacija, į kurią įeina 19 šalių-gamintojų.

Kiekviena grindų rūšis praeina išbandymus 18 skirtingais testais, tokiais kaip nusitrynimas, atsparumas smūgiui, pralaidumas garsui, atsparumas įbrėžimams, šviesai, t.t. Didesnė vartotojų dalis visiškai nežino kaip įvertinti laminato atsparumą nusidėvėjimui.

Svarbiausias klausimas, kurį reikia užduoti pardavėjui: «Kiek apsisukimų?». Todėl reikia paaiškinti kas yra „Tabertestas“, kuris nustato „apsisukimų“ skaičių. Testas yra tame, jog prie išorinės laminato pusės prispaudžiamas abrazyvinis prietaisas – šlifavimo ratas su tiksliai nustatytais parametrais. Šio rato apsisukimų kiekis iki viršutinio laminato sluoksnio nusitrynimo (paprastai nuo 6000 iki 20000) ir nurodomas, paprastai, kaip pagrindinė charakteristika. Čia yra vienas subtilumas: bandymo metu, pirma nustatomas IP dydis (pradinė fazė) – apsisukimų skaičius, po kuriuo atsiranda pirmi nusitrynimo ženklai, po to – FP (galutinė fazė), kai nusidėvėjimas sudaro 95%, ir, pagaliau, apskaičiuojamas aritmetinis vidurkis AT. Reklamose, kainoraštyse dažniausiai nurodomas tik vienas dydis, be raidinio paženklinimo IP, FP ar AT, kas neleidžia vartotojui nustatyti laminato charakteristikos, o nedoram prekiautojui leidžia pakoreguoti duomenis į reikiamą pusę.

Europietiškos normos patvirtino klasifikaciją su laminato paskirstymu į klases, priklausomai nuo atsparumo nusidėvėjimui. Pagal testų rezultatus grindims priskiriama panaudojimo klasė:

21 – namų patalpos (miegamasis);

22 – namų patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (vaikų kambarys);

23 – namų patalpos su padidintu vaikščiojimo intensyvumu (virtuvė, prieškambaris);

31 – komercinės patalpos su žemu vaikščiojimo intensyvumu (posėdžių kambarys);

32 – komercinės patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (ofisas);

33 – komercinės patalpos su aukštu vaikščiojimo intensyvumu (parduotuvė);

Tam kad įvertinti tikrą grindų kokybę, reikia atkreipti dėmesį į garantijos, kurią teikia gamintojai, trukmę.

Be visų laminuotų grindų privalumų, būtina atminti, jog kai kurių laminato rūšių nepakankamas vandens atsparumas. Nors praktika rodo, jog laminuotos grindys aukštos kokybės (31, 32, 33 ir net 23) gali be pastebimų padarinių atlaikyti keleto valandų sąlytį su vandeniu.

Perkant, būtina pasidomėti, kokį apsauginį sluoksnį turi grindys, nes jei jūs perkate vidutinės kokybės grindis, atminkite, jog po ilgalaikio sąlyčio su vandeniu gali šiek tiek pakisti lentjuosčių geometrija.

Kai kurių gamintojų klijai turi nedrėkstančių vandenyje savybių, tačiau geriau nerizikuoti.

Nepaisant to kas buvo pasakyta, grindų plovimas visai neveikia laminato, kasdieniniam vartojimui rekomenduojama naudoti drėgną skudurą arba dulkių siurblį. Dėmių atsiradimo atveju, jas galima pašalinti acetonu, spiritu ar benzinu. Jei jūs netyčia įbrėžėte grindis, įbrėžimą galima paslėpti remonto pieštuku ar glaistu.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klijinių grindų plovimui neverta vartoti muilo tirpalų, nes jie gali sukelti „baltų sandūrų“ efektą. Ofise rekomenduojama naudoti kedės ir krėslus guminiais ratukais, taip pat kilimėlius prie įėjimo.

Šiuo metu mūsų laminato dangų rinkoje dešimtys gamintojų siūlo begalines spalvų, dydžių, klasių kombinacijas, nekalbant apie kainas.

Dėjimo lengvumas ir paprastumas priklauso nuo daugelio faktorių: pirmiausia, nuo tuo koks lygus yra paviršius. Eikvojant jėgas pasiruošimo išlyginimo darbams, jūs sutaupysite ant paties dėjimo, o jei paskubėsite galite susiduri su tuo, kad laminatas išsilenks, girgždės. Laminuotos dangos dėjimo procesas detaliai aprašomas instrukcijose bei rekomendacijose, kurios būtinai pridedamos prie gaminių kiekvienos save gerbiančios firmos. Pagrindinis principas – „plaukiančios“ dėjimo technologijos laikymasis, kuri teigia jog grindys tvirtinamos „smeigė į išdrožą“, o ne fiksuojamos prie pagrindo. Be to, dėl sezoninių grindų išplėtimų be susitraukimų, būtina laikytis įtraukų (5-7 mm) nuo sienų, vamzdžių ir kitų fiksuotų objektų, durų angų, skliautų, kambarių kampų patalpose didesnėse nei 8 x 12 m.

Dėjimas vykdomas nuo langų prie durų. Tai sudaro didelės patalpos įspūdį ir laikoma klasika grindų dėjime.

Neklijiniai ir „rakinami“ laminatai paprastesni surinkime nei klijiniai, nes reikalauja profesionalių prietaisų. Lentjuostės tiesiog užsiskleidžia tarpusavyje smeigės ir išdrožos ypatingo pjovimo dėka. Tokių grindų pagrindas – medienos drožlių plokštės. Jos yra aukšto patvarumo ir lankstumo. Todėl klijų stoka smeigėse neveikia grindų tvirtumo. Kas liečia medienos drožlių plokštes, ši medžiaga leidžia gilų klijų patekimą į struktūrą, todėl ir naudojama daugiausiai klijinio laminato gamybai.

Neklijines grindis galima lengvai išardyti, pernešti ir dėti kitoje patalpoje. Vienintelis dalykas, apie kurį reikia atminti – žemas grindų atsparumas drėgmei. Klijinis surinkimo variantas šiek tiek trukdo drėgmės patekimą į sandūras. Neklijinį laminatą protingai dėti tik sausose patalpose (užmiestiniuose patalpose – tik ten, kur palaikoma nuolatinė kambarinė temperatūra). Tik nereikia daryti „pelkės“, o taip pat piktnaudžiauti plovimo medžiagomis – jos gali palikti baltas dėmes.

Teisingai prižiūrint ir su ilgalaike garantija laminuota danga jums tarnaus ilgus metus.Kokią naudą turi grindų vaškavimas?

Kokią naudą turi grindų vaškavimas?

Tam tikrus grindų dangos tipus, pvz., medieną, linoleumą, plyteles ir kamštines grindis naudinga reguliariai vaškuoti, ne tik valyti įprastu būdu. Šiame straipsnyje išvardijamos keturios priežastys, kodėl reikėtų vaškuoti grindis, taip pat...


Nematomas komfortas Jūsų namams

Nematomas komfortas Jūsų namams

Renkantis vieną iš mūsų siūlomų grindinio šildymo sistemų, Jums neabejotinai bus pasiūlytas patogus ir patikimas sprendimas. Pirmiausia, grindinis šildymas yra sveikas šildymas. Kadangi beveik nesukelia dulkėjimo, tai pukiausia šildymo sistema...


Parketlentės - parketas

Parketlentės - parketas

"Solum" grindų salone jūs rasite dviejų ir trijų sluoksnių parketlenčių (parketo), kurios gaminamos Lietuvoje, Italijoje, Lenkijoje ir Švedijoje. Mes siekiame pasiūlyti, kuo didesnį ir įvairesnį parketlenčių asortimentą. Didžiuojamės,...


Kamštinės grindys

Kamštinės grindys

Floover kamštinės grindys yra visiškai natūralus produktas sukurtas naudojant naujausias technologijas. Naujas dizainas apjungiantis geriausias kamštinių dangų ir pvc dangų savybes.


QUICK STEP pristato 2012 metų naujieną – naują laminato plytelių kolekciją EXQUISA

QUICK STEP pristato 2012 metų naujieną – naują laminato plytelių kolekciją EXQUISA

Metų naujiena – QUICK STEP laminato kolekcija, pasižyminti populiariais plytelių raštais su malonia liesti paviršiaus struktūra. Tai - novatoriškos lentos. Unikali didelių lentų koncepcija sudaro 4 galimų vaizdų pagrindą. Dėl subtilių...


Grindų dangos klojimas

Grindų dangos klojimas

Norint apskaičiuoti, kiek reikia dangos, būtina išmatuoti patalpos, kurioje ji bus klojama, ilgį ir plotį kartu su visomis nišomis. Prie kiekvieno matmens reikia dar pridėti apie 15 cm. Rekomenduotina rinktis tokią dangą, kurios plotis atitinka...


Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotos grindys tarnaus dešimtmečius, jeigu jūs reguliariai jas prižiūrėsite. Atminkite, kad jos bijo įbrėžimų, todėl atsargiau elkitės su aštriais daiktais. Naudokite veltinio arba fetro skrituliukus po baldų kojelėmis. Būkite ypač atsargūs,...


Terasinės grindys

Terasinės grindys

Prekiaujame masyvo grindimis, kurios skirtos montuoti lauke. Terasinės grindys gaminamos iš sibiro maumedžio, kuris yra ypač atsparus temperatūros pokyčiams. Mediena yra kruopščiai atrinkta, o aukšta gamybos kokybės kontrolė užtikrina, tik...


1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Grindininkai, UAB
Grindininkai, UAB

MES ĮRENGSIME JUMS GRINDŲ DANGĄ!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia