Rugpjūčio 14d. Penktadienis

Laminuota grindų danga

Peržiūrų skaičius: 80364
Laminuota grindų danga

Laminuota grindų danga tampa vis populiaresnė.
Yra daug jos privalumų. Skirtingai nuo medinio parketo, laminuotas sluoksnis nereikalauja grandymo, šlifavimo ir dengimo laku. Laminatas neišdega saulėje, o įvairios dėmės šalinamos acetono pagalba. Laminatas ypač ekologiškas, nes nėra kenksmingų žmogaus organizmui emisijos medžiagų. Todėl žmonės su alergiškais susirgimais jaučiasi komfortiškai patalpose su laminuota danga.

Vieningam tokios dangos kokybių įvertinimui 1999 metais buvo įvestos specialios normos laminuotoms grindims, patvirtintos Europos laminuotų grindų gamintojų Asociacija, į kurią įeina 19 šalių-gamintojų.

Kiekviena grindų rūšis praeina išbandymus 18 skirtingais testais, tokiais kaip nusitrynimas, atsparumas smūgiui, pralaidumas garsui, atsparumas įbrėžimams, šviesai, t.t. Didesnė vartotojų dalis visiškai nežino kaip įvertinti laminato atsparumą nusidėvėjimui.

Svarbiausias klausimas, kurį reikia užduoti pardavėjui: «Kiek apsisukimų?». Todėl reikia paaiškinti kas yra „Tabertestas“, kuris nustato „apsisukimų“ skaičių. Testas yra tame, jog prie išorinės laminato pusės prispaudžiamas abrazyvinis prietaisas – šlifavimo ratas su tiksliai nustatytais parametrais. Šio rato apsisukimų kiekis iki viršutinio laminato sluoksnio nusitrynimo (paprastai nuo 6000 iki 20000) ir nurodomas, paprastai, kaip pagrindinė charakteristika. Čia yra vienas subtilumas: bandymo metu, pirma nustatomas IP dydis (pradinė fazė) – apsisukimų skaičius, po kuriuo atsiranda pirmi nusitrynimo ženklai, po to – FP (galutinė fazė), kai nusidėvėjimas sudaro 95%, ir, pagaliau, apskaičiuojamas aritmetinis vidurkis AT. Reklamose, kainoraštyse dažniausiai nurodomas tik vienas dydis, be raidinio paženklinimo IP, FP ar AT, kas neleidžia vartotojui nustatyti laminato charakteristikos, o nedoram prekiautojui leidžia pakoreguoti duomenis į reikiamą pusę.

Europietiškos normos patvirtino klasifikaciją su laminato paskirstymu į klases, priklausomai nuo atsparumo nusidėvėjimui. Pagal testų rezultatus grindims priskiriama panaudojimo klasė:

21 – namų patalpos (miegamasis);

22 – namų patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (vaikų kambarys);

23 – namų patalpos su padidintu vaikščiojimo intensyvumu (virtuvė, prieškambaris);

31 – komercinės patalpos su žemu vaikščiojimo intensyvumu (posėdžių kambarys);

32 – komercinės patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (ofisas);

33 – komercinės patalpos su aukštu vaikščiojimo intensyvumu (parduotuvė);

Tam kad įvertinti tikrą grindų kokybę, reikia atkreipti dėmesį į garantijos, kurią teikia gamintojai, trukmę.

Be visų laminuotų grindų privalumų, būtina atminti, jog kai kurių laminato rūšių nepakankamas vandens atsparumas. Nors praktika rodo, jog laminuotos grindys aukštos kokybės (31, 32, 33 ir net 23) gali be pastebimų padarinių atlaikyti keleto valandų sąlytį su vandeniu.

Perkant, būtina pasidomėti, kokį apsauginį sluoksnį turi grindys, nes jei jūs perkate vidutinės kokybės grindis, atminkite, jog po ilgalaikio sąlyčio su vandeniu gali šiek tiek pakisti lentjuosčių geometrija.

Kai kurių gamintojų klijai turi nedrėkstančių vandenyje savybių, tačiau geriau nerizikuoti.

Nepaisant to kas buvo pasakyta, grindų plovimas visai neveikia laminato, kasdieniniam vartojimui rekomenduojama naudoti drėgną skudurą arba dulkių siurblį. Dėmių atsiradimo atveju, jas galima pašalinti acetonu, spiritu ar benzinu. Jei jūs netyčia įbrėžėte grindis, įbrėžimą galima paslėpti remonto pieštuku ar glaistu.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, klijinių grindų plovimui neverta vartoti muilo tirpalų, nes jie gali sukelti „baltų sandūrų“ efektą. Ofise rekomenduojama naudoti kedės ir krėslus guminiais ratukais, taip pat kilimėlius prie įėjimo.

Šiuo metu mūsų laminato dangų rinkoje dešimtys gamintojų siūlo begalines spalvų, dydžių, klasių kombinacijas, nekalbant apie kainas.

Dėjimo lengvumas ir paprastumas priklauso nuo daugelio faktorių: pirmiausia, nuo tuo koks lygus yra paviršius. Eikvojant jėgas pasiruošimo išlyginimo darbams, jūs sutaupysite ant paties dėjimo, o jei paskubėsite galite susiduri su tuo, kad laminatas išsilenks, girgždės. Laminuotos dangos dėjimo procesas detaliai aprašomas instrukcijose bei rekomendacijose, kurios būtinai pridedamos prie gaminių kiekvienos save gerbiančios firmos. Pagrindinis principas – „plaukiančios“ dėjimo technologijos laikymasis, kuri teigia jog grindys tvirtinamos „smeigė į išdrožą“, o ne fiksuojamos prie pagrindo. Be to, dėl sezoninių grindų išplėtimų be susitraukimų, būtina laikytis įtraukų (5-7 mm) nuo sienų, vamzdžių ir kitų fiksuotų objektų, durų angų, skliautų, kambarių kampų patalpose didesnėse nei 8 x 12 m.

Dėjimas vykdomas nuo langų prie durų. Tai sudaro didelės patalpos įspūdį ir laikoma klasika grindų dėjime.

Neklijiniai ir „rakinami“ laminatai paprastesni surinkime nei klijiniai, nes reikalauja profesionalių prietaisų. Lentjuostės tiesiog užsiskleidžia tarpusavyje smeigės ir išdrožos ypatingo pjovimo dėka. Tokių grindų pagrindas – medienos drožlių plokštės. Jos yra aukšto patvarumo ir lankstumo. Todėl klijų stoka smeigėse neveikia grindų tvirtumo. Kas liečia medienos drožlių plokštes, ši medžiaga leidžia gilų klijų patekimą į struktūrą, todėl ir naudojama daugiausiai klijinio laminato gamybai.

Neklijines grindis galima lengvai išardyti, pernešti ir dėti kitoje patalpoje. Vienintelis dalykas, apie kurį reikia atminti – žemas grindų atsparumas drėgmei. Klijinis surinkimo variantas šiek tiek trukdo drėgmės patekimą į sandūras. Neklijinį laminatą protingai dėti tik sausose patalpose (užmiestiniuose patalpose – tik ten, kur palaikoma nuolatinė kambarinė temperatūra). Tik nereikia daryti „pelkės“, o taip pat piktnaudžiauti plovimo medžiagomis – jos gali palikti baltas dėmes.

Teisingai prižiūrint ir su ilgalaike garantija laminuota danga jums tarnaus ilgus metus."Plaukiojančios" grindys

"Plaukiojančios" grindys

Specialistai teigia, kad jau beveik dešimtmetį daugiasluoksnės parketlentės – viena dažniausiai pasirenkamų dangų Lietuvoje. Sujungtos tarpusavyje ir nepriklijuotos prie pagrindo trisluoksnės parketlentės vadinamos "plaukiojančia"...


Terasa svajonių namuose

Terasa svajonių namuose

Amžinai užklumpančios pavasario problemos, kai po žiemos tenka šlifuoti, impregnuoti, dažyti medines terasos lentas… Ir taip kasmet! Ar vis dar norite užsiimti šiais darbais? Tik pagalvokite, kiek sveikatos, laiko ir jėgų sutaupytumėte...


Nauja parketlenčių kolekcija

Nauja parketlenčių kolekcija

Naujausia tendencija įrenginėjant miesto loftus ir ultra modernius interjerus - ypatingo blizgesio ir metalo atspalvių derinimas. Tai vienos pagrindinių savybių, kuriomis pasižymi Švedijos gamintojo Kahrs kolekcija „Shine“.


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


Kokias grindis rinktis?

Kokias grindis rinktis?

Įsirengiant namus bene svarbiausias elementas – grindys .Todėl labai svarbu, jog Jūs pasirinktumėte teisingą variantą, atitinkantį Jūsų lūkesčius bei poreikius.Grindų pasirinkimo klausimais ir išsamesniu pristatymų patars grindų dangos...


Lygios grindys- jauki gyvenamoji aplinka

Lygios grindys- jauki gyvenamoji aplinka

Baigiamasis įvairių patalpų įrengimo darbų etapas – lubų,
sienų ir grindų apdaila. Šiame straipsnyje norėtume pakomentuoti
įvairius grindų įrengimo aspektus. Juk eksploatuojant
būstą grindims tenka didžiausia apkrova. Tad...


Kaip išsirinkti kokybiškas parketlentes

Kaip išsirinkti kokybiškas parketlentes

Grindys – vienas pagrindinių namų interjero akcentų, pirmiausia krentančių į akis ir kuriančių visą namų stilių. Dėl to labai svarbu išsirinkti tinkamas grindis, prieš tai atsakius į keletą klausimų: ar namuose bus dažnai vaikščiojama su...


Parketas ir jo pasirinkimas

Parketas ir jo pasirinkimas

Laikas, kada dedamas parketas, yra svarbus faktorius, nuo kurio priklauso galutinė grindų kokybė. Dedant parketą optimaliausios darbams sąlygos: temperatūra ir santykinis oro drėgnumas patalpoje atitinkamai turi būti tarp 10 ir 20 C° ir tarp...


www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.