Liepos 14d. Antradienis

Kiliminės dangos priežiūra

2013 Gegužės 18d.
Peržiūrų skaičius: 38568
Kiliminės dangos priežiūra

Kasdienė kiliminės dangos priežiūra
Net ir kokybiškai kiliminei dangai reikia kasdienės priežiūros. Atlikite žemiau išvardytas kiliminės dangos priežiūros procedūras ir jūsų kilimas išlaikys mielą naujos dangos išvaizdą.

Kuo dažniau siurbkite kiliminę dangą dulkių siurbliu – dangos plaukeliai bus labiau papurę ir apsisaugosite nuo dulkių. Pasirinkite stiprų siurblį ir antgalį su standžiais šeriais, kurie pajėgtų atpalaiduoti nešvarumus. Reguliariai keiskite siurblio maišelius. Jei ką nors išliejote – tučtuojau sausinite ir valykite.

Jei norite ne tik išsaugoti dangos išvaizdą, bet ir apsaugoti ją nuo nešvarumų – naudokite apsauginį purškiamą valiklį. Jis tinka kiliminėms dangoms ir sienų apmušalams neaustiniu pagrindu, baldams. Puškiamas valiklis apsaugo nuo dulkių, neleidžia susidaryti dėmėms.

Rimtesnis dangos valymas
Natūraliaus pluošto kiliminėms dangoms naudojamos „sausos putos”. Tai valymas be vandens. Šis valymo būdas tinka:

 • Vilnonėms dangoms
 • Šilkinėms dangoms
 • Kokoso pluošto dangoms,
 • Džiutui,
 • Sizaliui,
 • Tapetams neaustiniu pagrindu.

Jei norite gerai išvalyti didelį dangos plotą, rekomenduojame naudoti „šlapią metodą”. Geriau naudoti specialią mašiną ar plaunantį dulkių siurblį, tačiau patenkinami rezultatai gausite naudodami šepetį bei skudurą. Šiuo atveju padės šampūnas kiliminei dangai. Norėdami išsirinkti tinkamą šampūną – pasikonsultuokite su pardavėju.

Sintetinio pluošto dangos plaunamos sintetinės dangos valikliu. Jis tinka visoms sintetinio pluošti kiliminėms dangoms ir kilimams. Valyti galite siurbliu ir rankomis.

Bendrieji patarimai

 • Nelaukite, kol išsipylęs skystis virs dėme – veikite žaibiškai.
 • Jei naudojate valomąją priemonę – visada patikrinkite jos veikimą mažai matomoje vietoje.
 • Jokiu būdu netrinkite dėmės – tik nusausinkite spaudimu.
 • Valydami dėmę geriau naudokite vandenį nei šampūną.
 • Jeigu nutarėte panaudoti šampūną – valykite juo visą dangos plotą.

Dėmių valymas
Jei dangoje atsirado dėmė – reikia ją tučtuojau sausinti skudurais arba popieriniais rankšluoščiais. Galima juos patiesti ir kuriam laikui prislėgti sunkiu daiktu. Paskui patartina naudoti dėmių valiklį. Jis išvalo rašalo ir tušinuko, ketčupo, alaus, uogienės, vaisių ir sulčių, kraujo, koka kolos, kiaušinių, likerio, raudonojo vyno, šlapimo dėmes.

Jei valiklio nėra – nenusiminkite. Rekomenduojame keletą „liaudiškų” receptų, kurie veikia labai efektyviai!

Gėrimai, sultys
Nusausinkite. Paskui gausiai drėkinkite – ir vėl sausinkite. Jei reikia – atlikite tai kelis kartus.

Alus, vynas, kava, arbata, odekolonas
Kuo geriau nusausinkite! Tada neutralizuokite skystį stalo acto tirpalu (1/3 stiklinės acto ir 2/3 stiklinės vandens). Toliau elkitės kaip ir su vaisvandenių dėmėmis.

Vandeniniai dažai, kraujas
Neutralizuokite dėmę, apipurškę ją amoniako tirpalu (1 šaukštas amoniako pusei stiklinės vandens). Toliau plaukite dėmę vamdeniu, tačiau tik šaltu, nes karštas gali ją užfiksuoti visiems laikams.

Kiaušiniai, ekskrementai, šlapimas, vėmalai
Pašalinkite masę aštria mentele ar peiliu. Tada nusausinkite. Neutralizuokite dėmę amoniako tirpalu ir gausiai plaukite vandeniu. Netrinkite dangos ir venkite sukamųjų judesių, nes galite pažeisti dangos pluošto struktūrą.

Profesionalus valymas
Net jeigu jūs reguliariai valote savo dangą, mes rekomenduojame kartą į metus išsikviesti profesionalių valytojų brigadą. Profesionalai naudoja valymą garais, sausas putas bei galingą įrangą – todėl ir rezultatai yra iškart akivaizdūs.

Alloc grindys – viso gyvenimo garantija

Alloc grindys – viso gyvenimo garantija

Tie, kurie rūpinasi namų aplinka, svarsto įvairiausius variantus, kaip gi namus padaryti jaukius – galvoti turėtų pradėti nuo pradžių. Šiuo atveju – nuo grindų. Renkantis grindis įprastai galvojame tikrai ne apie “vieną...


Laminuotos grindys jau ir vonioje!

Laminuotos grindys jau ir vonioje!

Quick Step laminuotų grindų gamintojo naujiena - LAGUNE (laivo denio) kolekcija. Tai laivo denio stiliaus grindys, sukurtos specialiai vonios kambariui, tačiau šie raštai gali būti naudojami ir kitose namų vietose. Svarbiausios Quick Step grindų...


Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Griauname mitus apie šildomąsias grindis

Paskutiniu metu vis daugiau gyventojų įsirengia viso būsto grindinio šildymo sistemą. Tačiau daugelį vartotojų dar veikia visiškai neteisinga informacija apie šildomųjų grindų sistemas. Taip yra dėl elementaraus paprastų, bet labai svarbių dalykų...


Nauja parketlenčių kolekcija

Nauja parketlenčių kolekcija

Naujausia tendencija įrenginėjant miesto loftus ir ultra modernius interjerus - ypatingo blizgesio ir metalo atspalvių derinimas. Tai vienos pagrindinių savybių, kuriomis pasižymi Švedijos gamintojo Kahrs kolekcija „Shine“.


Pagrindas po grindų danga

Pagrindas po grindų danga

Grindų dangas reikia kloti tik ant švaraus, sauso ir lygaus pagrindo. Kai kurių dangų pagrindams keliami specialūs reikalavimai, pavyzdžiui, kamštinei ir linoleumo dangai pagrindo drėgmė neturi viršyti 3 proc.


Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Sienų ir grindų plytelės – apdailos medžiaga, kurią naudojant galima pasirinkti iš bene didžiausios spalvų, raštų, faktūros, formos ir kainų įvairovės. Gamintojai investuoja ne tiek į plytelių priežiūrą, kiek į estetiką. Dar neišrastos...


Linoleumas

Linoleumas

Linoleumas gaminamas iš natūralių žaliavų: sėmenų aliejaus, natūralių sakų, kalcio, medienos bei kamščio miltelių ir dažų. Pagrindas - natūralus džiutas. Linoleumas yra vienalytė (homogeniška) danga, pasižymi antielektrostatinėmis,...


Dangos lakštų jungimas

Dangos lakštų jungimas

Ant pirmo pritaikyto lakšto uždedamas kitas su užlaidomis, kad galima būtų suderinti piešinius. Abi dangos dalys atlenkiamos, pagrindas patepamas klijais. Atlenktos dalys klijuojamos prie pagrindo. Kai abu lakštai jau iš dalies priklijuoti,...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.