Gruodžio 6d. Penktadienis

Kiliminės dangos priežiūra

2013 Gegužės 18d.
Peržiūrų skaičius: 38568
Kiliminės dangos priežiūra

Kasdienė kiliminės dangos priežiūra
Net ir kokybiškai kiliminei dangai reikia kasdienės priežiūros. Atlikite žemiau išvardytas kiliminės dangos priežiūros procedūras ir jūsų kilimas išlaikys mielą naujos dangos išvaizdą.

Kuo dažniau siurbkite kiliminę dangą dulkių siurbliu – dangos plaukeliai bus labiau papurę ir apsisaugosite nuo dulkių. Pasirinkite stiprų siurblį ir antgalį su standžiais šeriais, kurie pajėgtų atpalaiduoti nešvarumus. Reguliariai keiskite siurblio maišelius. Jei ką nors išliejote – tučtuojau sausinite ir valykite.

Jei norite ne tik išsaugoti dangos išvaizdą, bet ir apsaugoti ją nuo nešvarumų – naudokite apsauginį purškiamą valiklį. Jis tinka kiliminėms dangoms ir sienų apmušalams neaustiniu pagrindu, baldams. Puškiamas valiklis apsaugo nuo dulkių, neleidžia susidaryti dėmėms.

Rimtesnis dangos valymas
Natūraliaus pluošto kiliminėms dangoms naudojamos „sausos putos”. Tai valymas be vandens. Šis valymo būdas tinka:

 • Vilnonėms dangoms
 • Šilkinėms dangoms
 • Kokoso pluošto dangoms,
 • Džiutui,
 • Sizaliui,
 • Tapetams neaustiniu pagrindu.

Jei norite gerai išvalyti didelį dangos plotą, rekomenduojame naudoti „šlapią metodą”. Geriau naudoti specialią mašiną ar plaunantį dulkių siurblį, tačiau patenkinami rezultatai gausite naudodami šepetį bei skudurą. Šiuo atveju padės šampūnas kiliminei dangai. Norėdami išsirinkti tinkamą šampūną – pasikonsultuokite su pardavėju.

Sintetinio pluošto dangos plaunamos sintetinės dangos valikliu. Jis tinka visoms sintetinio pluošti kiliminėms dangoms ir kilimams. Valyti galite siurbliu ir rankomis.

Bendrieji patarimai

 • Nelaukite, kol išsipylęs skystis virs dėme – veikite žaibiškai.
 • Jei naudojate valomąją priemonę – visada patikrinkite jos veikimą mažai matomoje vietoje.
 • Jokiu būdu netrinkite dėmės – tik nusausinkite spaudimu.
 • Valydami dėmę geriau naudokite vandenį nei šampūną.
 • Jeigu nutarėte panaudoti šampūną – valykite juo visą dangos plotą.

Dėmių valymas
Jei dangoje atsirado dėmė – reikia ją tučtuojau sausinti skudurais arba popieriniais rankšluoščiais. Galima juos patiesti ir kuriam laikui prislėgti sunkiu daiktu. Paskui patartina naudoti dėmių valiklį. Jis išvalo rašalo ir tušinuko, ketčupo, alaus, uogienės, vaisių ir sulčių, kraujo, koka kolos, kiaušinių, likerio, raudonojo vyno, šlapimo dėmes.

Jei valiklio nėra – nenusiminkite. Rekomenduojame keletą „liaudiškų” receptų, kurie veikia labai efektyviai!

Gėrimai, sultys
Nusausinkite. Paskui gausiai drėkinkite – ir vėl sausinkite. Jei reikia – atlikite tai kelis kartus.

Alus, vynas, kava, arbata, odekolonas
Kuo geriau nusausinkite! Tada neutralizuokite skystį stalo acto tirpalu (1/3 stiklinės acto ir 2/3 stiklinės vandens). Toliau elkitės kaip ir su vaisvandenių dėmėmis.

Vandeniniai dažai, kraujas
Neutralizuokite dėmę, apipurškę ją amoniako tirpalu (1 šaukštas amoniako pusei stiklinės vandens). Toliau plaukite dėmę vamdeniu, tačiau tik šaltu, nes karštas gali ją užfiksuoti visiems laikams.

Kiaušiniai, ekskrementai, šlapimas, vėmalai
Pašalinkite masę aštria mentele ar peiliu. Tada nusausinkite. Neutralizuokite dėmę amoniako tirpalu ir gausiai plaukite vandeniu. Netrinkite dangos ir venkite sukamųjų judesių, nes galite pažeisti dangos pluošto struktūrą.

Profesionalus valymas
Net jeigu jūs reguliariai valote savo dangą, mes rekomenduojame kartą į metus išsikviesti profesionalių valytojų brigadą. Profesionalai naudoja valymą garais, sausas putas bei galingą įrangą – todėl ir rezultatai yra iškart akivaizdūs.

Medžio masyvo grindinės lentos

Medžio masyvo grindinės lentos

Medžio masyvo grindys – tai ilgalaikė investicija į jūsų namus. Jos jums gali tarnauti daugiau nei 30 metų, priklausomai nuo jų priežiūros, galėsite jas restauruoti mažiausiai 5-7 kartus. Kiekvieną kartą peršlifavus grindis ir visiškai...


C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

Visi šiandieninėje rinkoje esantys betoną kietinantys ir tankinantys junginiai pasižymi trimis pagrindinėmis savybėmis: Šios savybės yra cheminės reakcijos vykstančios tarp silikatų, Portlendo cemento ir kalcio hidroksido (laisvos kalkės)...


Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Beveik per tris dešimtmečius projektuojant ir įrenginėjant pramonines grindis stipriai patobulėjome. Deformacinių siūlių vietose įbetonuojamus kampuočius pakeitė profesionalesnės siūlės kaip PERMABAN Alpha joint, o sandėliuose pradėjus naudoti...


Lygios grindys- jauki gyvenamoji aplinka

Lygios grindys- jauki gyvenamoji aplinka

Baigiamasis įvairių patalpų įrengimo darbų etapas – lubų,
sienų ir grindų apdaila. Šiame straipsnyje norėtume pakomentuoti
įvairius grindų įrengimo aspektus. Juk eksploatuojant
būstą grindims tenka didžiausia apkrova. Tad...


Kamštinės grindys

Kamštinės grindys

Floover kamštinės grindys yra visiškai natūralus produktas sukurtas naudojant naujausias technologijas. Naujas dizainas apjungiantis geriausias kamštinių dangų ir pvc dangų savybes.


Grindų įrengimas

Grindų įrengimas

Gerai paruoštas pagrindas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, nulemiančių kokybišką parketo paklojimą. Pagrindo įrengimo darbus galima pradėti tik esant tinkamam patalpos ir betoninės perdangos drėgnumui. Rekomenduojamas patalpos santykinis oro...


Sendintos grindys išskirtiniam namų interjerui

Sendintos grindys išskirtiniam namų interjerui

Kelis dešimtmečius buvęs populiarus tradicinis parketukas, sudėliotas iš mažų lentučių, vis labiau pozicijas užleidžia vientisoms grindinėms lentoms, kurios namams suteikia erdvės ir natūralumo pojūtį. 2015-2016 metų interjerui, Lietuviškų...


Klijai kiliminei dangai ir linoliaumui

Klijai kiliminei dangai ir linoliaumui

Kiliminėms dangoms ir linoleumui kloti reikalingi specialūs klijai. Juos parenkant būtina atsižvelgti į dangos rūšį bei savybes ir laikytis gamintojo instrukcijos. Dažniausiai klijai gaminami iš sintetinės dervos. Įvairių rūšių klijai skiriasi...


Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia