Rugsėjo 25d. Šeštadienis

Keraminės ir akmens masės plytelės. Kaip išsirinkti?

2013 Sausio 15d.
Peržiūrų skaičius: 102892

Kiekvienas ieško savų sprendimų, kaip namuose sukurti estetišką ir išskirtinę aplinką. Vieni renkasi meno kūrinius – paveikslus, vazas, kiti skoningą ir menišką erdvę kuria originaliomis priemonėmis. Vienas iš tokių būdų – keraminių ar akmens masės plytelių panaudojimas interjere. Jei anksčiau plytelių pasirinkimas buvo gana ribotas, o jas dažniausiai vartotojai rinkdavosi dėl elementarių praktinių priežasčių, šiandien plytelių formų, dizaino ir spalvų įvairovė padeda sukurti patrauklią, estetišką aplinką. Plytelės tinka tiek vidaus, tiek išorės apdailai.

Ką reiktų žinoti renkantis plyteles, pasakoja „Aparici“ prekybos tinklo atstovas Tomas Vareika.

Kokiose patalpose nerekomenduojama kloti plytelių?

Šį klausimą norėčiau panagrinėti dviem aspektais. Pirmasis – estetinis, antrasis – technologinis.
Vyrauja nuomonė, jog plytelės vizualiai yra pakankamai šalta danga, kuri, palyginti su medžiu, kilimu ar kamščiu, nesukuria namuose jaukumo. Iš estetinės pusės plytelėms jokių naudojimo apribojimų nėra: vidaus patalpose jos dažniausiai klojamos vonios kambariuose (dušuose, WC, prie baseinų), virtuvėse zonose, prieškambariuose, garažuose, pagalbinėse patalpose; lauke – balkonuose (terasose), ant laiptų. Plytelės pasirenkamos dėl jų praktiškumo ir/ar atsparumo savybių.

Kodėl lietuviai plytelių nekloja, pavyzdžiui, miegamuosiuose ar svetainėse?

Manau, jog tai susiformavusių kultūrinių tradicijų, mentaliteto įtaka, nes, pavyzdžiui, italai ar ispanai jas kloja ir šiose zonose. Dažnai plytelių šaltumo, nejaukumo problema sprendžiama įrengus grindų šildymo sistemą.
Iš technologinės pusės nerekomenduočiau kloti plytelių ant medinio pagrindo. Nors šiuolaikinių statybinių medžiagų gamintojai teigia išsprendę šią problemą, ji vis dar išlieka aktuali. Taip pat plytelių nerekomenduojama kloti vietose, kuriose egzistuoja specifiniai atsparumo (nusidėvėjimo, šalčiui ir kt.) ir slidumo reikalavimai.

Kuo skiriasi akmens masės plytelės nuo keraminių?

Akmens masės plytelės nuo keraminių skiriasi techninėmis savybėmis (vandens įmirkio, atsparumo). Tiksliau sakant, visos plytelės yra keraminės, kaip nurodo Lietuvos standartas LST EN 14411, ir visos jos grupuojamos pagal gaminimo būdą (juostinio formavimo arba sauso presavimo) bei vandens įmirkio (mažo, vidutinio, didelio) charakteristikas. Pagal susitarimą skiriamos keraminės, akmens masės bei klinkerio plytelės.

Keraminėmis paprastai vadinamos glazūruotos plytelės, skirtos vidui. Akmens masės vadinamos neglazūruotos plytelės (nors yra ir glazūruotų), kurių įgeriamumas yra labai mažas. Jos gali būti naudojamos ir viduje, ir lauke.
Klinkerio plytelės gali būti glazūruotos arba neglazūruotos. Neglazūruotos paprastai klojamos lauke (kad būtų paprastesnė priežiūra, specialistai rekomenduoja jas impregnuoti).

Kokios yra naujausios plytelių raštų, spalvų, faktūrų tendencijos?

Su pačiomis naujausiomis stilistinėmis raštų, spalvų, faktūrų tendencijomis bus galima susipažinti rugsėjo pabaigoje Bolonijoje (Italija) vyksiančioje parodoje CERSAIE. Iki šiol vyrauja jaukios gamtos spalvos ir motyvai - stilizuoti augalai, odos, kaulo ir medienos imitacija. Prabangos įspūdį sustiprina žėrintys metalizuoti paviršiai, įmantri glazūra. Taip pat populiari tapo netradicinė apdaila – metalo rūdžių, betoninių paviršių atvaizdavimas.

Kokie plytelių dydžio pasirinkimo kriterijai?

Pasirinkimo kriterijai tokie įvairūs, kad nedrįsčiau jų įvardinti keliais sakiniais. Dažniausiai užsakovui (dizaineriui, architektui) svarbesni yra plytelių raštas, spalva, faktūra, ir tik po to domimasi, kokios formatų pasirinkimo galimybės.
Žinoma, jei norima iškloti didelius plotus, paprastai pasirenkamos didesnio formato plytelės, ir atvirkščiai.

Į kokius kokybinius parametrus reiktų atkreipti dėmesį vartotojui renkantis plyteles?

Reikalavimai plytelėms priklauso nuo to, kur jas planuojama kloti.  Sieninės plytelės neskirstomos pagal atsparumo klases, o svarbiausia keraminių grindinių plytelių charakteristika yra paviršiaus atsparumas nusidėvėjimui. Pagal ES normas grindinės plytelės klasifikuojamos į 5 atsparumo klases. Vonios kambaryje užtenka 2 atsparumo klasės, o virtuvėje, koridoriuje, hole reikalinga 4 atsparumo klasė. Svarbiausia atkreipti dėmesį į judėjimo intensyvumą ir braižančio purvo kiekį.

Akmens masės plytelės – įmirkis (turi būti ≤0,5%, bet siūlyčiau rinktis ne mažesnį kaip 0,5%), taip pat atsparumas giliajam dilimui.

Kaip jau minėjau, yra dar apie 20 parametrų, kurie konkrečiu atveju taip pat gali būti labai svarbūs, pavyzdžiui, kalibracija. Ji gali atitikti standartus, bet netikti klientui, todėl kartais verčiau pasirinkti vadinamas „retifikuotas“ (apipjautas) plyteles, kurių matmenys yra pakankamai tikslūs, bet dėl papildomo apipjovimo jų kaina būna didesnė.

Svarbu pasirinkti kompetentingą ir sąžiningą pardavėją, kuris kiekvienu konkrečiu atveju pasiūlys tinkamiausią variantą ir perspės net apie jokiuose standartuose nenurodytas savybes ar aplinkybes: galimą atspalvių neatitikimą, klojimo specifiką, tiekimo ypatumus.

Pasirinkti būtų tikrai paprasčiau, jei klientas aiškiai suformuluotų savo pageidavimus ir pateiktų kuo išsamesnę informaciją apie patalpas, kuriose plytelės bus klojamos.

Kaip pasirinkti tinkamą plytelių klojimo meistrą?

Jo niekada nesiūlyčiau rinktis atsitiktinai pagal skelbimą. Geriau ieškoti meistro su patikimomis rekomendacijomis. Taip pat labai svarbu užsitikrinti atliktų darbų garantijas.

Informuojame, kad vienas iš APARICI salonų įsikūręs NIC prekybos centre, Pramonės g. 17B, Šiauliuose.

„Daugiau naujienų ir patarimų interjero temomis rasite
portale www.nicentras.lt ir facobook

Grindų dangos klojimas

Grindų dangos klojimas

Norint apskaičiuoti, kiek reikia dangos, būtina išmatuoti patalpos, kurioje ji bus klojama, ilgį ir plotį kartu su visomis nišomis. Prie kiekvieno matmens reikia dar pridėti apie 15 cm. Rekomenduotina rinktis tokią dangą, kurios plotis atitinka...


BONA priežiūros priemonės – kad medinės gringys atrodytų kaip naujos

BONA priežiūros priemonės – kad medinės gringys atrodytų kaip naujos

Pristatome naujieną - Bona Spray Mop šluotą, skirtą lengvai, efektyviai ir ekonomiškai medinių grindų priežiūrai. Tai ergonomiška šluota greitesniam ir paprastesniam tvarkymuisi, sukurta medinių grindų valymui. Puikus valymo įrankis tiek...


Kokias grindis rinktis?

Kokias grindis rinktis?

Įsirengiant namus bene svarbiausias elementas – grindys .Todėl labai svarbu, jog Jūs pasirinktumėte teisingą variantą, atitinkantį Jūsų lūkesčius bei poreikius.Grindų pasirinkimo klausimais ir išsamesniu pristatymų patars grindų dangos...


Medinės grindys. Kaip išsirinkti?

Medinės grindys. Kaip išsirinkti?

Jaukūs namai neįsivaizduojami be grindų, juk jos vienas pagrindinių būsto interjero akcentų. Jos suteikia namams jaukumo, šilumos, o kartais ir išskirtinumo. Grindų pasirinkimas tikrai gausiu, todėl prieš įrenginėjant jas iškyla svarbiausias...


Parketo klojimas

Parketo klojimas

Parketas - ekologiška, švari grindų danga, nekenkia sveikatai. Jį galima lengvai perdirbti, neteršiant gamtos. Plati parketų gama leidžia pritaikyti juos įvairios paskirties patalpoms, išlaikant vieningą stilių. Parketas, žiūrint iš istorinės...


Lakuotų trisluoksnių medinių grindų atsparumo tyrimas

Lakuotų trisluoksnių medinių grindų atsparumo tyrimas

Šį mėnesį "Žurnalisto laboratorijoje" vyko intensyvūs eksperimentavimo darbai. Norėdami patikrinti įvairių medžio rūšių grindų lentų atsparumą aplinkos poveikiui darbavomės iš peties. Keturių rūšių grindys buvo raižomos peiliuku ir...


Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Sienų ir grindų plytelės – apdailos medžiaga, kurią naudojant galima pasirinkti iš bene didžiausios spalvų, raštų, faktūros, formos ir kainų įvairovės. Gamintojai investuoja ne tiek į plytelių priežiūrą, kiek į estetiką. Dar neišrastos...


C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

C2 Kietikliai, kurių pagrindas mažos ir gerai reaguojančios ličio molekulės

Visi šiandieninėje rinkoje esantys betoną kietinantys ir tankinantys junginiai pasižymi trimis pagrindinėmis savybėmis: Šios savybės yra cheminės reakcijos vykstančios tarp silikatų, Portlendo cemento ir kalcio hidroksido (laisvos kalkės)...


www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.