Gruodžio 6d. Penktadienis

Kaip kloti grindų dangas

2013 Sausio 15d.
Peržiūrų skaičius: 69172
Kaip kloti grindų dangas

Pagrindas grindims turi būti lygus

Prieš pradėdami kloti grindis įsitikinkite, kad jų pagrindas lygus ir nedulkėtas. Dėl pagrindo defektų danga gali atsiknoti ar net tapti netinkama. Taigi pirmiausia pasirūpinkite būtent juo. Jam išlyginti galėtų tikti įvairūs glaistai, pavyzdžiui, "Vetonit".

Gana paplitusi klaida, dėl kurios remonto išlaidos tik padidėja, - kloti dangą ant drėgnų grindų. Statybos aikštelėje grindų drėgnumą galima išmatuoti maždaug 1 kv. m plote priklijavus sintetinę arba polietileninę plėvelę. Jei ji išliks sausa po kelių parų, o betonas nepatamsės, bus galima kloti grindų dangą. Drėgnumą galima pamatuoti ir elektroniniu prietaisu, kuris įleidžiamas į betone išgręžtą angą. Tuo pačiu prietaisu galima nustatyti ir grindų temperatūrą, kuri turi būti artima kambario temperatūrai, - ne žemesnė kaip 18 laipsnių.

Kamščio ar laminato grindų danga

Prieš pradėdami kloti dangą pasižymėkite tašką, nuo kurio pradėsite. Patikrinkite, kad prie sienų krašto nebūtų pernelyg siaurų juostų. Pirmiausia dantytu glaistymo peiliu ištepkite klijais nedidelį plotelį. Plokštės neturi slysti drėgnais klijais. Jos klojamos nuo pasižymėto taško visomis kryptimis piramidės principu, kol klijai neišdžiūvę.

Plokštes gerai prispauskite prie pagrindo ir vieną prie kitos, klijų perteklių sudūrimo vietose tuoj pat nuvalykite drėgnu skudurėliu. Klokite piramidės principu - kad kiekvienos dvi priklijuotos plokštės nurodytą kitos vietą. Paskutinę, prie sienos, plokštę reikia priderinti prie ankstesnės: uždėję ant viršaus, prispauskite prie sienos ir pažymėkite pjūvio vietą. Nupjautas gabalas gerai pritaps tarp paskutinės plokštės ir sienos.

Kad plokštės gerai priliptų prie pagrindo, pravartu perbraukti per jas lengvu volu ar į kilimo skiautę įsukta mūrininko mente.

Sintetinė grindų danga

Visos sintetinės dangos klojamos tuo pačiu būdu. Siūlės eina ta kryptimi, kuria pro langą krenta šviesa. Skersinių siūlių daryti nerekomenduojama. Nuo ritinio nupjaunami atmatuoti gabalai su atsarga. Jei danga su piešiniu, gabalus reikia priderinti.

Ant grindų pagrindo nubrėžiama centrinė linija, atpjauti gabalai klojami derinant pagal piešinį, užleidžiant 2-3 cm. Siūlės vieta perpjaunama per abu sluoksnius. Taip priderinti gabalai sulenkiami perpus ir tuščia vieta patepama klijais, paskui danga atverčiama pagal nubrėžtą liniją ir prispaudžiama prie grindų - nuo centro kraštų link.

Apdorojus pirmąją grindų pusę, tas pats daroma su antrąja. Siūlių vietoje ištryškusį klijų perteklių reikia tuoj pat nuvalyti, o siūlių kraštus prispausti atskirai, pavyzdžiui, švariu plaktuku. Klijams išdžiūvus siūlės užsandarinamos.

Parketo plokštės

Jos klojamos į vadinamąsias plaukiojančias grindis, netvirtinant prie pagrindo.

Prieš pradedant darbus reikėtų patikrinti, ar grindys lygios.Vietas, kurių nuolydis - daugiau kaip 4 mm 2 m atstumu, būtina išlyginti cementu. Parketo plokštės gražios savaime, jų nereikia puošti kilimu, o tai yra labai svarbu alergiškiems žmonėms.
"Sveikas namas"

Nuo grindų priklauso visos patalpos išvaizda.

Medinių grindų restauravimas

Medinių grindų restauravimas

Nedideliame plote dėl drėgmės parudo tarpai tarp natūralaus parketo lentų Peršlifuoti ir perlakuoti visą plotą; Išimti sugadintas parketines lentas ir įdėti naujas. Pasirinkus pirmą variantą, šlifuojamos ir lakuojamosbus ne tik sugadintos, bet ir...


Nauja “Pizza Express” picerija pasipuošė kvarciniu kilimu

Nauja “Pizza Express” picerija pasipuošė kvarciniu kilimu

Ką tik Kaune, V. Krėvės pr. 72a duris pravėrė picerija „Pizza Express“, kuriose grindys, su mūsų pagalba, įrengtos iš kvarco akmenukų. Šis vientisas (besiūlis) grindų sprendimas itin pagyvino bendrą vidaus interjerą ir puikiai...


Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas

Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas

Jei renkatės natūralaus medžio grindis, neišvengiamas klausimas – kokias? Gamintojai siūlo šimtus ar net tūkstančius įvairiausių medinių grindų variantų. Jie skiriasi konstrukcija, medžio rūšimi, grindinės lentos dydžiu, paviršiaus...


Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotų grindų priežiūra

Laminuotos grindys tarnaus dešimtmečius, jeigu jūs reguliariai jas prižiūrėsite. Atminkite, kad jos bijo įbrėžimų, todėl atsargiau elkitės su aštriais daiktais. Naudokite veltinio arba fetro skrituliukus po baldų kojelėmis. Būkite ypač atsargūs,...


Mitai apie medines grindis

Mitai apie medines grindis

Mitas: virtuvėje neverta kloti medinių grindų. Tiesa: kokybiškos medinės grindys virtuvėje tarnaus taip pat gerai, kaip ir plytelės. Tuo tarpu jautresnė yra laminuota danga, kuriai drėgmė yra mirtinas priešas.


Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Pokyčius skatinanti „Continental“ gamykla

Beveik per tris dešimtmečius projektuojant ir įrenginėjant pramonines grindis stipriai patobulėjome. Deformacinių siūlių vietose įbetonuojamus kampuočius pakeitė profesionalesnės siūlės kaip PERMABAN Alpha joint, o sandėliuose pradėjus naudoti...


Nauja parketlenčių kolekcija

Nauja parketlenčių kolekcija

Naujausia tendencija įrenginėjant miesto loftus ir ultra modernius interjerus - ypatingo blizgesio ir metalo atspalvių derinimas. Tai vienos pagrindinių savybių, kuriomis pasižymi Švedijos gamintojo Kahrs kolekcija „Shine“.


Medinės grindys - naturalūs namai

Medinės grindys - naturalūs namai

Grindys – vienas svarbiausių būsto elementų. Jei grindys paprastos ir neišvaizdžios – jomis tik vaikštome. Tada net mintis nekyla, kad tai, ką kasdien mindome, sukandę dantis siurbiame, plauname, galėtų tarnauti ir kaip stilingas namų...


Plastena, UAB
Plastena, UAB

UAB "Plastena" – techninių medžiagų tiekimo, detalių gamybos ir paslaugų įmonė.

Ecofloor.lt
Ecofloor.lt

Ecofloor.lt - protingas grindų pasirinkimas ilgam!!!

www.prosvp.lt
www.prosvp.lt

Plytelių išlyginimo sistema - Jūsų lygioms grindims!
Telefonas: +370 67 226422

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Plytelių meistrai
Plytelių meistrai

Plytelių meistrai - profesionalūs, turintys Ilgametę plytelių klijavimo patirtį, įgyvendinę daugelį projektų. Mes patariame, konsultuojame ir atliekame visus plytelių klijavimo darbus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Mes jau čia Mes jau čia