Spalio 17d. Ketvirtadienis

AB Vilma elektros jungiklių ir lizdų dizaino tobulinimo kelyje

2013 Birželio 11d.
Peržiūrų skaičius: 88808
AB Vilma elektros jungiklių ir lizdų dizaino tobulinimo kelyje

AB Vilma pradėjo gaminti elektros jungiklius ir lizdus 1995m. Pirmoji elektros jungiklių ir lizdų kolekcija  STandard ST 150 (pav.1) atitiko to meto dizaino madai: didelis klavišas, siauras rėmelis, užapvalinti kampai. Kolekcija pasižymi dideliu jungiklių ir lizdų asortimentu ir išlieka viena iš labiausiai perkamų iki šių dienų.

Vėliau sekęs LuXe LX 200 (pav.2) gaminių dizainas yra panašus į pirmąjį. Pasižymi plačiu gaminių asortimentu ir polikarbonato (PC) plastiko apdailos detalėmis, kurios yra kietesnės,  jų paviršius blizga, nesibraižo, negelsta. StyLe SL 250 (pav.3) gaminių dizainas, priešingai ankstesniems, pasižymi platesniu rėmeliu bei mažesne klaviša.

 

Sąlyginai, StyLe SL 250 gaminiai yra priskiriami žemos kainos gaminių grupei. Vidutinės kainos grupėje rikiuojasi Standard ST 150, o virš jos- LuXe LX 200 kolekcijų gaminiai. Tinkamas rinkos poreikių įvertinimas ir aukšta gaminių kokybė sudarė sąlygas  AB Vilmai tapti pirmaujančia elektros jungiklių ir lizdų gamybos ir pardavimo įmone Lietuvoje bei viena iš pirmaujančių Pabaltijyje. 2009m. gamykla įdiegė automatinę elektros jungiklių ir lizdų surinkimo liniją (pav.4 ). Buvo pagerinta jungiklių konstrukcija, ko pasiekoje pagerėjo jų techninės charakteristikos, tapo malonesnis jo perjungimas. A

utomatinis mechanizmų surinkimas leido sumažinti gaminių savikainą bei padidinti jų kokybę, nes automatai, surinkimo metu, vykdo gaminio parametrų kontrolę ir atmeta netinkamas komplektuojančias dalis.  Visų AB Vilma kolekcijų jungikliuose naudojami tie patys jungiklių mechanizmai ir keičiamos tik plastikinės apdailos. Elektros lizdų mechanizmai yra vienodi LX 200 ir SL 250 kolekcijoms.eXPress XP 500 - nauja, šiuolaikinio dizaino elektros jungiklių ir lizdų kolekcija.

Kylant pragyvenimo lygiui Lietuvoje o su juo ir privačių namų statyboms, augo šiuolaikinio dizaino, gerai derančių įvairaus interjero sąlygomis, elektros jungiklių ir lizdų poreikis. Atsižvelgiant į tai, 2008-09m. buvo sukurta aukštesnės kainos, šiuolaikinio dizaino elektros jungiklių ir lizdų kolekciją su plačiomis galimybėmis taikyti ją prie įvairaus kambarių interjero. Ji pavadinta eXPress XP 500 (pav. 5 ) vardu. Gaminių forma - stačiakampis, yra išskirtinė tarp daugelio šio produkto gamintojų. Ji atkartoja buityje naudojamų šiuolaikinių televizorių formą. EXPress XP 500 stačiakampės formos gaminiams reikalinga atskiras horizontalus ir atskiras vertikalus rėmelis.  Šiuo metu, įvertinusi poreikius, AB Vilma gamina eXPress XP 500 plastikinius rėmelius: horizontalaus grupavimo iki 5 vietų, vertikalaus grupavimo iki 2 vietų. Stiklo ir medžio rėmeliai gaminami tik horizontalaus grupavimo iki 3 vietų. Keičiantis poreikiui gaminamų rėmelių asortimentą numatoma plėsti.

Kita eXPress XP 500 gaminių dizaino savybė ta, kad kraštinės tiesios, kampai statūs,  kas sukuria šiuolaikinio dizaino įvaizdį, atitinkanti baldų ir buitinės technikos dizainams. Gaminys griežtomis kontūro linijomis išsiskiria namo sienoje, bet, priderinus jo spalvą bei rėmelį prie kambario interjero, pabrėžia interjero darnumą iki smulkmenų. Gaminio rėmelis yra 2mm atitrauktas nuo sienos- tai padeda paslėpti sienos netolygumus, ypatingai pastebimus jei gaminiai sumontuoti ilgame daugiaviečiame rėmelyje. Tinkamai instaliuoti  eXPress XP 500 gaminiai mažai išlenda iš sienos todėl nedarko kambario interjero bendrojo vaizdo.

Labai svarbi eXPress XP 500 gaminių kolekcijos savybė- didelis plastmasinių detalių spalvų bei rėmelių medžiagų pasirinkimas.  Plastikinės detalės yra baltos, "dramblio kaulo", rudos, "antracit" bei "metalic" spalvų. "Antracit", anglies juodumo, ir "metalic" spalvos gaunamos dažant plastikines dalis milteliniu būdų. Kitos spalvos gaunamos dedant  pigmentą į liejimo plastiką.    Rėmeliai gali būti iš matinio stiklo, keturių medžio rūšių: ąžuolo, buko, raudonmedžio ir riešutmedžio. Tai leidžia gerai priderinti eXPress XP 500 elektros jungiklius ir lizdus prie kambario interjero. Jei kambario interjerą nulemia baldai ar medžio (imitacijos) grindys, tai ir jungikliai ir lizdai turėtų turėti atitinkamo atspalvio medžio rėmelius. Jungiklių ir lizdų  plastikinių detalių spalvos parenkamos pagal rėmelio medžio atspalvį: šviesiems medžiams geriau tinka šviesios spalvos, tamsiems- tamsios.  Jeigu kambario interjere dominuoja erdvė ir stiklas tai patariame jungikliams ir lizdams dėti stiklo rėmelius. Plastikinių detalių spalvas reiktų priderinti prie sienų spalvų. Stiklo rėmeliai gaminami iš grūdinto matinio stiklo, nudažant jo užpakalinę sienelę balta spalva, todėl stiklas turi žalsvą atspalvį. Artimoje perspektyvoje AB Vilma numato gaminti eXPress XP 500 gaminiams rėmelius iš plieno. Mūsų nuomone tokie gaminiai geriau derėtų kambario interjere, kur yra metalo elementų: virtuvėse, laiptinėse su metaliniais turėklais ir t.t.

Nors eXPress XP 500 gaminiai sąlyginai priskiriami aukštos  kainos gaminių grupei, tačiau jie nėra brangūs, palyginus juos su Europos gamintojų analogais. Vidutiniškai jungiklio kaina su plastiko apdailomis yra apie 10 Lt su PVM, o su medžio ar stiklo rėmeliu- apie 28 Lt su PVM. Mes siūlome ekonomiškai pagrįsta ir šiuolaikiškai madingą namo elektros instaliavimą panaudojant eXPress XP 500 gaminius. Namo kambariuose, kuriuose priimame svečius: vestibiulyje, svetainėje, virtuvėje, laiptinėje instaliuokime eXPress XP 500 gaminius, priderintus prie šių kambarių interjero- su medžio, stiklo, plieno rėmeliais, o darbo, vaikų, miegamuosiuose kambariuose instaliuokime eXPress XP 500 gaminius su plastiko apdailomis, derindami plastiko spalvas prie sienų spalvų. Taip mes turėsime visą mūsų namą instaliuotą su vieno, šiuolaikinio dizaino elektros jungikliais ir lizdais: pabrėžtinu išskirtinumu tuose kambariuose, kuriuose lankysis svečiai ir ekonomišku praktiškumu jūsų darbo kambariuose ir kt. Tokiu būdų jūsų namo interjeras pasižymės savo vientisumu ir derės iki smulkmenų.

Kolekcijos eXPress XP 500 jungiklių ir lizdų asortimentas atitinka didžiausius vartotojo poreikius. Jungiklių grupę sudaro: 1-polis, 2-polis, 2 klavišų (5), perjungiklis (6), dviejų klavišų perjungiklis(6+6), kryžminis perjungiklis(7), mygtukas, užuolaidų valdymo mygtukai (4) bei visi šie gaminiai su išlydžio pašvietimo lempute. Taip pat gaminamas 1-polis jungiklis su kontroline lempute, kuri dega kai yra įjungta šviesa. Jis naudojamas , kai jungiklis įrengtas prie įėjimo į kambarį durų, pvz.: palėpės, sandėliuko ir t.t., siekiant signalizuoti, kad kambaryje palikta įjungta šviesa.

Elektros lizdai yra vienviečiai bei dviviečiai, su ar be įžeminimo gnybtais, gali turėti užsklandą, apsaugančią nuo vaikų neatsargaus elgesio, ar ne.

Kompiuterio bei telefono lizdai yra vienviečiai arba dviviečiai, arba viename apjungiantys kompiuterio ir telefono lizdus. Kompiuterio lizdai gamykloje komplektuojami 5e kategorijos jungtimis, bet pageidaujantys klientai įmonė parduotuvėje gali juos susikomplektuoti ir aukštesnių kategorijų RJ tipo jungtimis.

Kolekcija, be standartinių televizijos TV+ R ir TV+SAT turi televizijos (TV) vienvietį lizdą. Šio lizdo jungtis su laikikliu montuojama į kompiuterio lizdo jungties RJ tvirtinimo angą . Pasinaudodami šia savybe, galime daryti įvairias kompiuterio, telefono, televizijos lizdų kombinacijas, pvz.: surinkti 2-vietį TV lizdą, TV ir kompiuterio, TV ir telefono lizdus ir t.t.

Kolekcijoje yra garsiakalbio prijungimo lizdas GL 02. Prie jo gali būti jungiami iki 200W galingumo garsiakalbiai, prijungimo laidų skerspjūvis iki 3,5 kv.mm. Lizdo spyruokliniai gnybtai nėra atviri, kas sudaro sąlygas lengvam garsiakalbių prijungimui bei apsaugo stiprintuvo išėjimą nuo neatsargaus trumpo jungimo.

AB Vilma Rinkodaros direktorius Valdas Lideris

Vilma_electic


Elektros instaliacija Jūsų namuose

Elektros instaliacija Jūsų namuose

Norėčiau pateikti bendriausius patarimus, padedančius išspręsti elektros bei kitų tinklų instaliacijos problemas, atsirandančias statant ar remontuojant gyvenamą namą ar butą. Pirmiausia iškylantis klausimas - kokiame aukštyje įrengti jungiklius...


Kaip elektros energija pasiekia jūsų namus?

Kaip elektros energija pasiekia jūsų namus?

Funkciniams elektros tinklams instaliuoti prireikia daugelio įrenginių, jungiamųjų kabelių ir jų kanalų, kitokios įrangos ir patalpų, apie kurias iš karto žino tik kai kurie namų savininkai. Pavyzdžiui, į paprasčiausią elektros tiekimo liniją...


15 metų daugiabučių renovacijos: sienos šiltinamos, tačiau iki protingo namo dar toli

15 metų daugiabučių renovacijos: sienos šiltinamos, tačiau iki protingo namo dar toli

15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose...


Protingo namo šeimininko portretas: kuo lietuviai skiriasi nuo latvių ir estų?

Protingo namo šeimininko portretas: kuo lietuviai skiriasi nuo latvių ir estų?

Neseniai bendrovė „Spinter tyrimai“ aiškinosi, ką Lietuvos gyventojai žino apie protingus namus. Taip pat įmonė apibendrino Latvijoje ir Estijoje atlikto analogiško tyrimo* rezultatus. Ir nors pagrindiniai būstui keliami reikalavimai...


Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Išmanieji namai: kokie mitai sklando apie juos ir jų savininkus?

Neseniai bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog Lietuvoje išmaniojo (ar protingo) namo sąvoką žino net 88 proc. respondentų. Vis dėlto sulig pastatų automatikos populiarėjimu kuriasi ir nauji mitai. Iš jų...


Kaip apsisaugoti nuo žaibo

Kaip apsisaugoti nuo žaibo

Kiekvieną vasarą dėl žaibo iškrovos įvyksta nemažai nelaimingų atsitikimų. Kaip jų išvengti ir pataria Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos Sveikatos mokyklos specialistai.


Elektriko patarimai savarankiškoms moterims arba Ties kuriuo rozetės keitimo etapu jums prireiks specialisto?

Elektriko patarimai savarankiškoms moterims arba Ties kuriuo rozetės keitimo etapu jums prireiks specialisto?

Kibirkščiuojantys, klibantys ar iš sienų tiesiog iškristi grasinantys šviesos jungikliai bei rozetės verčia raudonuoti prieš svečius, o visa tai sutvarkyti galintis vyras – dar tik kažkur pakeliui į jūsų gyvenimą? Specialistai pataria,...


Elektros įrenginių relinės apsaugos ir automatikos įrengimo taisyklės

Elektros įrenginių relinės apsaugos ir automatikos įrengimo taisyklės

Elektros įrenginių relinės apsaugos ir automatikos įrengimo taisyklės (toliau - Taisyklės) parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos energetikos įstatymu (Žin., 2002, Nr. 56-2224) (toliau - Energetikos įstatymas). Jų reikalavimai yra privalomi...


Lukstata, MB
Lukstata, MB

Elektros instaliacijos darbai, Elektros darbai, Varžų matavimai

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Monteza, UAB
Monteza, UAB

Monteza, UAB - pjauname, gręžiame, demontuojame

VILMA, AB
VILMA, AB

Visos elektros instaliacijos prekės.

Aliarmas, UAB
Aliarmas, UAB

Elektros instaliacija, elektros darbai, įvadų įrengimas, žaibosauga, apsaugos sistemos, signalizacija, signalizacijos, apsaugos kameros, vaizdo stebėjimo sistemos, kameros, Secolink, DSC, PARADOX, HIKVISION, DAHUA

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Šilėja, UAB
Šilėja, UAB

Šilėja, UAB - Pastatų administravimas.

Solnepa, UAB
Solnepa, UAB

Elektros instaliacija, varžų matavimai, elektros ūkio priežiūra, įžemintuvų įrengimas, saulės elektrinės

Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Santjana, UAB
Santjana, UAB

Pastatų ūkio valdymas, dujų ūkio priežiūra, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra, automatikos sistemų priežiūra, elektros ūkio priežiūra, šilumos ūkio priežiūra, priešgaisrinių ir gaisro gesinimo sistemų priežiūra, vandentiekio ir nuotekų sistemų priežiūra, patalpų valymas ir teritorijų priežiūra

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre Baltyre