Gegužės 26d. Antradienis

Šarvuotos durys. Kaip pasirinkti spyną?

Peržiūrų skaičius: 56560
Šarvuotos durys. Kaip pasirinkti spyną?

Itališko tipo spynos pagal jose naudojamo užrakto tipą skirstomos į seifines (rakinamas seifiniu raktu) bei cilindrines (jų konstrukcijoje yra cilindras).

Seifinė spyna

Svarbiausias seifinių spynų privalumas yra tas, kad seifinės spynos užtikrina labai didelį saugumo lygį už palyginus mažą kainą. Geriausios rinkoje seifinės spynos mažmeninė kaina be montavimo yra mažesnė nei 200 litų, o pakankamai gerą galima nusipirkti ir už 160 litų. Šio tipo spynos gali turėti visas kitas spynoms reikiamas apsaugas, pavyzdžiui, visos Lietuvos rinkoje parduodamos šio tipo MOTTURA spynos turi apsaugas nuo atrakinimo visrakčiu Antideco 2 bei dviejų milimetrų storio mangano plokštės apsaugas nuo pragręžimo.

Svarbiausias visų seifinių spynų trūkumas yra tai, kad jų rakto kopiją galima pagaminti praktiškai kiekvienoje raktų dirbtuvėje pateikus raktą, t. y. raktų neįmanoma technologiškai apsaugoti. Tiesa, ant seifinių raktų nebūna numeriukų, pagal kuriuos būtų įmanoma pagaminti rakto kopiją, fiziškai nepateikus paties rakto. Bet vis dėlto šeimoms, turinčioms mažų vaikų ar žmonėms, kurie „mėgsta“ raktus palikinėti bet kur, reikia žinoti, kad net trumpam šį raktą “pasiskolinus”, galima lengvai pasidaryti jo kopiją. Dėl to pasirinkus kokią nors spyną, antra spyna būtinai turi turėti nuo kopijavimo apsaugotus raktus. Kitas seifinės spynos trūkumas – didelis raktas.

Cilindrinė spyna

Itališko tipo cilindrinė spyna – tinkamai sukomplektuota tokia spyna yra saugiausia ir geriausia, kokią Jūs galite įsidėti į šarvuotas duris Lietuvoje. Tokio tipo spynos turi turėti tris būtinus kokybiškus elementus: spynos korpusą, cilindrą, cilindro apsaugą. Esminiai tokio tipo spynos privalumai: labai saugi, spynos raktai gali būti patentuoti ir apsaugoti nuo nelegalaus kopijavimo, raktai yra nedideli ir patogūs nešioti, o pametus raktą nebūtina keisti spynos – galima pasikeisti tik cilindrą.

Pavyzdžiui, kiekviena Lietuvoje parduodama MOTTURA Champion cilindrinė spyna turi turbūt visas šiuo metu žinomas apsaugas: raktai patentuoti ir apsaugoti nuo nelegalios kopijos darymo tiek technologiškai tiek juridiškai, spynos cilindras apsaugotas nuo atrakinimo visrakčiu ir vibratorium, yra magnetinis elementas - apsauga nuo“bumpingo”, cilindras apsaugotas nuo pragręžimo, papildoma apsauga saugo nuo pragręžimo ir cilindro išmušimo / ištraukimo. Net sulaužius apsaugą ir sulaužius cilindrą spynos įveikti nepavyks, nes spyna iškart užsiblokuos, o blokavimas užsifiksuos.

Visose MOTTURA Champion spynose parduodamose Lietuvoje yra ir papildoma apsauga nuo spynos liežuvėlių sustūmimo, taip pat prie Champion spynų siūloma papildoma mangano lydinio viso korpuso apsauga nuo pragręžimo ar kito mechaninio poveikio. Esminis tokių spynų trūkumas – kaina. Mažmeninė geriausių spynų šioje kategorijoje kaina yra apie 500 litų be montavimo. Galima įsigyti kokybiškų cilindrinių itališko tipo spynų ir už 250 litų, tačiau tokiu atveju jos, tikėtina, nebus saugesnės už to paties gamintojo seifines spynas, nors turės mažą ir patogų raktą.

Mažesnė kaina dažniausiai pasiekiama pigesnio ir gerokai mažiau apsaugoto cilindro (su neapsaugotais nuo kopijavimo raktais) bei nežymiai paprastesnio ir mažiau apsaugoto spynos korpuso pagalba. Tačiau tai reiškia, kad spynos pirkėjas bet kada galės į šią pigiau pirktą cilindrinę spyną su pakankamai saugiu korpusu ir kokybiška cilindro apsauga įsidėti net ir pačio aukščiausio saugumo lygio cilindrą ir taip bendrą spynos bei jos raktų saugumą žymiai padidinti.

Būtent dėl to pigesnės komplektacijos, bet itin kokybiškos cilindrinės spynos (pavyzdžiui, FIAM spynos) paskutiniu metu labai dažnai montuojamos naujai statomuose daugiabučiuose – juk buto pirkėjas, pasibaigus remontui visada galės be jokio vargo ženkliai padidinti spynos saugumą, pakeisdamas spynos cilindrą. Labai patogus ir klientams naudingas dalykas yra dar ir tai, kad, tarkime, itališkos MOTTURA ir FIAM spynos į Lietuvą tiekiamos identiškų išmatavimų, t.y. bet kurią vieno šių gamintojų spyną galima pakeisti su kito gamintojo, o taip pat turimą spyną seifiniu raktu galima be jokių problemų pakeisti į cilindrinę spyną.

Taip pat rinkoje galima įsigyti ir daug įvairiausių papildomų apsaugų prie jau esamų itališko tipo spynų – net tokių, kurios neleidžia prieiti prie rakto skylės, neturint atitinkamo kodo.

Skandinaviško tipo bazinė - spyna su rankena

Kaip jau buvo minėta, didžiausią įtaką durų saugumui turi itališko tipo didelė šarvuotų durų spyna. Svarbiausios skandinaviško tipo spynos fukcijos yra spragtuko bei papildomo užrakto funkcijos. Tačiau gerai sukomplektuota skandinaviško tipo spyna kartu gali ženkliai padidinti bendrą durų saugumo lygį.

Kalbant apie funkciją, ši spyna patogi tuo, kad dažniausiai iš vidaus turi užsuktuką ir įėjus į namus nereikia kišti rakto, kad užsirakintų durys – užtenka pasukti užsuktuką (to beveik niekada nebūna itališko tipo spynose). Kadangi tai yra cilindrinė spyna, vienas svarbiausių dalykų, kurie gali ženkliai padidinti durų saugumą – patentuoti, apsaugoti nuo nelegalios kopijos raktai.

Jei itališko tipo spyna bus su seifiniu raktu, kuris technologiškai negali būti apsaugotas nuo nelegalaus kopijavimo, primygtinai rekomenduojama, kad skandinaviško tipo spyna būtų su patentuotais išskirtinio profilio raktais ir identifikacine kortele, t. y. rakto kopiją bus galima padaryti tik įgaliotose dirbtuvėse, pateikus raktą ir identifikacinę kortelę vienu metu (kaip apsaugotų nuo nelegalaus raktų kopijavimo pavyzdžius galima paminėti austrų firmos EVVA produktus – visi EVVA cilindrai parduodami Lietuvoje yra apsaugoti nuo nelegalaus kopijavimo tiek technologiškai tiek juridiškai).

Dauguma Lietuvoje parduodamų skandinaviško tipo spynų cilindrai turi 6 ar daugiau dangtelių, bei įvairaus lygio apsaugas nuo pragręžimo, atrakinimo visrakčiu ir pan. Rinkoje yra ir ypatingai sudėtingų skandinaviško tipo cilindrų, turinčių daugumą šiuo metu žinomų apsaugų nuo atrakinimo visrakčiais, vibratoriais, “bumpingu”, apsaugas nuo pragręžimo, daug bilijonų rakto kombinacijų (Lietuvos rinkoje yra parduodami vienais geriausių pasaulyje laikomi EVVA 3KS cilindrai).

Taigi didžiausias skandinaviškų spynų privalumas – patogi užrakinimo iš vidaus funkcija bei galima apsauga nuo nelegalaus rakto kopijavimo.

Didelis šių spynų privalumas yra tai, kad spynos cilindrą galima pakeisti į geresnį bet kada – taigi net įsigijus ne patį geriausią produktą, jį pagerinti visada bus galima. Didžiausi trūkumai – pažeidžiamas spynos korpusas (galima apsaugoti papildoma grūdinto plieno apsauga), standartiškai nėra cilindro apsaugos (net jei pats cilindras apsaugotas nuo pragręžimo ir pritvirtintas tiesiai prie korpuso), Lietuvos rinkoje į šarvuotas duris montuojamos žinomo skandinavų gamintojo spynos, kurių rakto kopiją galima padaryti pagal 5 skaičius, esančius ant rakto net nepateikus paties rakto.

Kokybiškas skandinaviško tipo spynas be montavimo galima nupirkti už 130 litų, su apsauga nuo nelegalaus raktų kopijavimo ir patentuotais raktais - už 180 litų, o pačias geriausias – už 400 – 500 litų be montavimo.

Naktinė sklendė

Naktinė sklendė yra dar viena būtina spyna šarvuotoms durims. Ji kainuoja minimaliai (nuo 20 iki 150 litų be montavimo), o gali labai padidinti durų saugumą – juk iš išorės net nesimato, kad tokia sklendė duryse yra. Taigi, pavyzdžiui, pametus raktus ar kažkam slapta pasidarius jų kopiją bent naktį būsite ramūs, kas niekas, pritaikęs raktus, į namus nepateks ir nesukels grėsmės Jūsų šeimos narių ir turto saugumui. Naktinės sklendės būna trejopos: 1)  sklendės – leidžia papildomai užrakinti duris nakčiai; 2)  grandinėlės – leidžia kelis centimetrus praverti duris ir paimti tarkime laiškanešio atneštą paštą; 3)  sklendės – grandinėlės viename užrakte. Be abejonės trečias variantas yra pats geriausias, t.y. naktį galite papildomai užrakinti duris ir, kai reikia, praverti jas tik kelis centimetrus.

Spynų pasirinkimo kriterijai:

Kadangi spynos užsakomos kartu su šarvuotomis durimis, o ne perkamos atskirai – rekomenduotina detaliai išklausinėti durų pardavėjo ar konsultanto apie kiekvieną siūlomą spyną, išgirsti spynų privalumus ir trūkumus, palyginti su tuo, ką apie spynas buvote girdėję ar skaitę ir kritiškai įvertinus informaciją, priimti teisingiausią sprendimą.

Rekomenduojama, kad visos spynos būtų Europos gamintojų – tai geriausi produktai.

Verta pasidomėti, kokias apsaugas ir kokius tai patvirtinančius dokumentus spynos turi.

Bent viena iš spynų – pageidautina itališko tipo - turi būti aukšto saugumo lygio. Jei, siekiant neviršyti norimos sumos už duris, viena iš spynų pasirenkama pigesnė, tai tikrai nevertėtų taupyti spynos korpuso sąskaita, t.y. spynos korpusas turi būtinai būti kokybiškas, Europos gamintojo. Juk spynos cilindrą galėsite bet kada pakeisti į saugesnį, o spynos korpusas dažniausiai duryse lieka visam laikui. Be to sugedus spynos korpusui durys gali užsiblokuoti, o pasirinkus pigesnį cilindrą Jūs tiesiog gaunate mažiau saugumo. Reikia paminėti, kad kol kas Europoje neteko matyti kokybiškų kinietiškų spynų korpusų, tinkančių šarvuotoms durims.

Lauko medinės durys ar lauko šarvuotos durys?

Lauko medinės durys ar lauko šarvuotos durys?

Kalbėdami apie būstą, visų pirma pradedame jį įsivaizduoti nuo durų slenksčio. Išorinės durys – svarbus klausimas visiems, saugantiems ne tik privatumą, bet ir siekiantiems saugumo pojūčio. Šiuo atveju, kalbėdami apie lauko duris, galime...


Vakcina nuo triukšmadarių – geros akustinės savybės

Vakcina nuo triukšmadarių – geros akustinės savybės

Lauko durys turi saugoti ne tik nuo pašalinių žmonių, bet ir nuo triukšmo. Tad kokybiškomis vadinamos tik tokios durys, kurių triukšmo atsparumo rodiklis ne mažesnis kaip 30 decibelų. Lietuvoje jau galima įsigyti lauko durų, nepraleidžiančių 41 ir...


Securifor RENFE remonto bazėje

Securifor RENFE remonto bazėje

La Sagra provincijoje (tarp Toledo ir Madrido) yra įkurta pagrindinė RENFE remonto bazė. Tai didžiausias tokių paslaugų centras pietų Ispanijoje. Jame geležinkelių kompanija atlieką greitųjų traukinių remontą ir tobulinimą.


Betefance tvoros stulpai užtikrins dar didesnį patvarumą

Betefance tvoros stulpai užtikrins dar didesnį patvarumą

Montuojant tvorą stulpai yra vienas svarbiausių dalykų – jie padeda palaikyti tvoros tvirtumą, tad visada yra svarbu tai, kad būtų pasirenkami pakankamai patvarūs stulpeliai. Betafence tvoros stulpai gali būti viena palankiausių pasirinkimo...


Hexanet saugo Ispanijos greituosius traukinius

Hexanet saugo Ispanijos greituosius traukinius

Greitieji traukiniai ruože Cordoba - Malaga gali pasiekti net iki 350 km/h greitį, tad saugūs ir stabilūs bėgiai – svarbiausias prioritetas. Todėl bėgių pylimui sutvirtinti buvo pasirinktas storos vielos šešiakampių akučių tinklas.


Saugios futbolo varžybos Italijoje

Saugios futbolo varžybos Italijoje

Pro Vercelli stadionas buvo pastatytas 1932 metais Vercelli miesto, esančio Piemont regione, centre. Jam buvo suteiktas „Silvio Piola“ vardas - 30-tais šio amžiaus metais komandoje žaidusio galingo ir rezultatyvaus puolėjo atminimui....


Skydinės (antivandalinės) vidaus durys

Skydinės (antivandalinės) vidaus durys

Skydinės (antivandalinės) durys - tai padidinto atsparumo smūgiams, mechaninio stiprumo ir standumo garantas. Šios durys naudojamos biuruose, viešbučiuose, visuomeninėse patalpose (ligoninės, mokyklos, darželiai ir t.t) bei kaip laiptinės...


Šarvuotos durys. Kaip išsirinkti?

Šarvuotos durys. Kaip išsirinkti?

Šarvuotos durys tarsi atspindi patį šeimininką. Kaip ir šeimininkas, jos sutinka ir išlydi svečius, saugo namų šilumą, užtikrina gyventojų ir turto saugumą. Mums kalbant apie geležines duris, reikia suprsti, kad tokios durys nėra iš grynos...


Faneruotų durų gamybos įmonė
Faneruotų durų gamybos įmonė

Faneruotos durys, montavimas

DURŲ ŠALIS, UAB
DURŲ ŠALIS, UAB

Šarvuotos lauko durys, šarvuotos buto durys, metalinės durys, faneruotos vidaus durys, spynos

TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST
TIKS LANGAI, UAB AVEPLAST

"TIKS langai" - "Greiti kaip Jūsų norai

A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA
A.Kisieliaus IĮ ŠARVUVA

Šarvuotos durys, medinės durys, langai, balkonų stiklinimas

Durų galerija, UAB
Durų galerija, UAB

Vidaus ir lauko durys - didmeninė, mažmeninė prekyba. Durys iš uosio, ąžuolo, pušies, faneruotos, metalinės, laminuotos, dažytos, įvairių spalvų.

SUMEDA, UAB
SUMEDA, UAB

UAB „Sumeda“- saugesnė, gražesnė, patogesnė ir šilumos taupymo aspektu efektyvesnė aplinka!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.