Balandžio 4d. Šeštadienis

Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

2013 Gegužės 29d.
Peržiūrų skaičius: 98112

Kuriant būsto interjerą, sienų dangai teikiama daug dėmesio. Ne paslaptis, kad tik su meile įsirengtas būstas, kai į kiekvieną puošybos detalę įdedama dalelė sielos, gali išsiskirti ypatinga šiluma ir jaukumu. Būtent būsto sienoms šiame procese tenka vienas iš pagrindinių vaidmenų, nes jos lemia visus vidinės erdvės sprendimus, išryškindamos ar, atvirkščiai, paslėpdamos atskiras interjero puošybos detales. Ieškantiesiems įdomesnių interjero sprendimų ir naujai atgimusių klasikinės puošybos sprendimų vokiečių gamintojai siūlo atkreipti dėmesį į žymimus kokybiškus ir gana nebrangius dekoratyvinius dažus, suteikiančius galimybę kiekvienam apipavidalinti būsto vidines sienas pagal savo skonį.

Viduržemio jūros regiono stilistika

Kambaryje sukurti šilumos, lengvumo pojūtį, romantišką Viduržemio jūros regiono atmosferą padės faktūrinis tinkas „effekt-design Wisch-Strukturputz“. Šiuo tinku galima dengti miegamojo, svetainės, koridoriaus ar prieškambario sienas ir lubas. Tinkas virsta nedilia ir drėgmei atsparia smulkiagrūde faktūra.

Šį tinką dengti labai paprasta. Paruoštas pagrindas dengiamas trumpaplaukiu voleliu arba teptuku (stipriai įgeriantys pagrindai prieš tai papildomai gruntuojami gruntu „Düfa Tiefgrund“). Dar drėgnam tinkui teptuku suteikiama faktūra. Spalvą galima suteikti spalvinamaisiais dažais „effekt-design Vollton-und Abtönfarbe“. Dar išraiškingesnis efektas gaunamas padengus paviršių pusiau skaidriais dažais. Viduržemio jūros regiono stiliaus interjerą galima papildyti tokiai stilistikai būdinga tekstile, marinistinės tematikos puošyba, vaisių motyvais, kaltiniais baldais arba ryškiai dažytais mediniais daiktais.

Saulėtasis Provansas

Reljefinisglaistas „effekt-design Relief-Wandspachtel“ − aliuzija į Pietryčių Prancūzijos Provanso regionui būdingą puošybos stilių, kur sienų apdailai naudojamas grubiai tinkuotas akmeninis mūras. Glaistas dengiamas plienine glaistykle ant švarios, sausos ir tvirtos sienos (stipriai įgeriančios vietos papildomai gruntuojamos gruntu „Düfa Tiefgrund“ („LF“ arba „D314“). Norima faktūra formuojama iškart per vieną darbo ciklą. Net jei reljefas ganėtinai gilus (iki 3 mm), danga neskilinėja. Glaisto džiūvimo trukmė (12–36 val.) priklauso nuo dengiamo sluoksnio storio.

Išdžiūvęs pagrindas dengiamas pusiau skaidriais dažais (dažyve) „effekt-design Wandlasur Classic“ prieš tai esančios dangos spalva. Norint suteikti daugiau autentiškumo, kuklus Provanso stiliaus interjeras gali būti papildomas kaltiniais metalo šviestuvais arba žvakidėmis, beicuotais ąžuoliniais baldais ar pintomis kėdėmis.

Struktūros, reljefo ir spalvos žaismas

Akrilo pagrindu pagaminti klasikiniai pusiau skaidrūs matiniai dažai „effekt-design Wandlasur Classic“ naudojami smulkiagrūdžiam arba šiurkščiam tinkui dengti. Jie puikiai dera su struktūriniu tinku „Wisch-Strukturputz“ ir reljefiniuglaistu „Relief-Wandspachtel“, suteikdami jiems ypatingą raišką ir reikiamą atspalvį. Siūloma dvylika standartinių atspalvių, o norint išgauti daugiau, jie gali būti maišomi tarpusavyje ar spalvinami koncentruotais dažikliais. Skaidrūs dažai dengiami voleliu arba teptuku ir nedelsiant užtrinami teptuku arba trinti skirta pirštine. Dengiama įvairiomis puošybos technikomis: trynimo, sukimo. Prireikus, dažai skiedžiami vandeniu (iki 10 proc.). Išdžiūvę skaidrūs dažai atsparūs šlapiems trynimams ir puikiai išlaiko gyvenamosioms patalpoms būdingas apkrovas.

Prabanga alsuojanti praeitis

Įvairiaspalviais skaidriais dažais „effekt-design Colori Fino“ galima ne tik dažyti paviršius, bet ir suteikti jiems praeities prabanga alsuojančią puošybą. Šiais dažais gali būti dengiamos tik sausų patalpų – miegamųjų, prieškambarių, svetainių ir koridorių – sienos. Tokiais dažais dengtos sienos interjerui sutiekia tradiciškumo ir jaukumo, gražina malonias gyvenimo akimirkas, sukelia šiltas asociacijas, tarsi saugodamos ryšį su ankstesnėmis kartomis. Pagrindinė tokio efekto priežastis − dažų sudėtyje esančios netirpios šviesios dalelės. Itin įspūdingai atrodo šviesiuose paviršiuose įkomponuotos tamsių atspalvių dalelės. Ant ryškių faktūrų baltos dekoratyvios šviesių skaidrių dažų dalelės tampa nepastebimos. Šie dažai gali būti dešimties skirtingų atspalvių ir balti, siekiant interjerą dekoruojančiajam suteikti galimybę maišant dažus sukurti neįprastą atspalvį. Spalvinama dažais „effekt-design Vollton- und Abtönfarbe“: į 2,5 l bazinių dažų pilama 250 ml spalvinamosios pastos ir atsargiai, nepažeidžiant dalelių, maišoma medine mentele. Šiais skaidriais dažais dengiami lygūs, sausi, švarūs ir matiniais arba šilkiniais ir matiniais baziniais dažais „effekt-design“ padengti pagrindai. Dažai „Colori Fino“ dengiami laisvais mostais kailine pirštine arba minkštu natūralių plaukų plokščiu teptuku. Po 10–15 min. padžiūvę dažai lengvais judesiais įvairiomis kryptimis užtrinami plastikine glaistykle.

Brangakmeniais spindinčios sienos

Įvairiaspalvių skaidrių dažų „effekt-design Wandlasur 3D Brillant“ pavadinime slypi užburiantis brangakmenių švytėjimas ir kerintis spindesys. Šiandien brangakmeniais puošiami ne tik telefonai ir automobiliai, bet ir sienos bei lubos. „Wandlasur 3D Brillant“ sukuriamos prabangos paslaptis – skaidriuose dažuose pasklidę smulkūs stikliniai rutuliukai. Skaidrių dažų ypatybės itin ryškiai atsiskleidžia dengiant juos ant tapetų ir stiklo audinių šiurkštaus paviršiaus bei smulkiagrūdžio ar stambiagrūdžio tinko. Be to, jais tikslinga dažyti ir pagrindus, padengtus firminėmis faktūrinėmis dangomis „Wisch-Strukturputz“ ir „Relief-Wandspachtel“. Gamykliniais arba pačių pasigamintais šablonais išgaunami įmantrūs raštai su brangakmenių atspindžiais. Skaidrūs dažai plokščiuoju teptuku (3 x 7 arba 3 x 12) kryžmais mostais dengiami ant švaraus ir tvirto pagrindo. Vėliau padengtas paviršius apdorojamas minkštu šepečiu. Dengiama be pertraukų (net maži paviršiai), antraip gali likti matomų sandūrų.

Renesanso įkvėpta puošyba

Šiaurės rytų Italijos Veneto regiono miestų, o iš dalies ir sostinės Venecijos pastatų interjeras žavi įspūdinga darna ir begaline faktūrų bei spalvų įvairove. Tarp jų yra ir viena žinomiausių medžiagų, nukeliančių mus į Renesanso epochą − tai žymusis Venecijos tinkas. Kadaise jis buvo gaminamas iš marmuro miltelių ir kalkių. Šiandien šį tinką imituoja vandeniniai polimeriniai mišiniai. Vienas iš jų – glaistas „effekt-design Stucco Fino“, pagamintas marmuro miltelių pagrindu.

Naudojant šį glaistą ant lygių paviršių, marmuro faktūra išgaunama lengvai ir greitai. Glaistas gali būti keturių skirtingų atspalvių. Mėgstantiesiems originalesnes spalvas siūloma baltus bazinius dažus spalvinti specialiomis spalvinamosiomis pastomis „effekt-design Vollton- und Abtönfarbe“. Prieš dengiant, paviršius išlyginamas, dažomas baltais, matiniais, drėgmei atspariais dažais, gerinančiais sukibimą, ir paliekamas gerai išdžiūti. Glaistas „Stucco Fino“ dengiamas specialia „venecijietiška“ glaistykle, trumpais ir lengvais kryžmais mostais įvairiomis kryptimis per visą paviršių. Glaistui visiškai išdžiūvus, norint išgauti „gilumo“ efektą dengiama antrą kartą. Norint išlyginti mažiausius nelygumus paviršius papildomai dengiamas plonu sluoksniu (stipriai spaudžiant mentelę).

Pagal būsto savininko norus paviršius paliekamas matinis arba daug kartų braukant specialiu geležiniu įrankiu jam gali būti suteikiamas blizgesys. Specialus vaškas „Wachsemulsion“ apsaugo paviršių, didina jo atsparumą drėgmei ir purvui. Vaškas dengiamas „venecijietiška“ glaistykle po darbų praėjus 24 valandoms. Likučiai šalinami nepūkuotu skudurėliu. Paviršius poliruojamas tokiu pat (švariu) skudurėliu. Vėliau dengiamas naujas emulsijos sluoksnis, poliruojama, paliekama išdžiūti (sluoksnių skaičius priklauso nuo to, kokios apsaugos ir efekto siekiama). Baigti poliruoti galima švaria mentele.

Lubų dažymas

Lubų dažymas

Dažant patalpų lubas lateksiniais arba alkidiniais dažais, patartina laikytis tokios darbo tvarkos. Dažymo kryptis turi sutapti su šviesos sklidimo kryptimi. Iš pradžių teptuku pagal visus lubų kontūrus, kur lubos ribojasi su sienomis, dažoma apie...


Nuspalvink namus

Nuspalvink namus

Namai – ne vien stogas virš galvos. Šimtmečiais žmogus tobulino ir gražino savo būstą, ir pasiekė stulbinamų rezultatų. Šiuolaikiniai būstai nepaprastai universalūs. Jie žmogui gali atstoti restoraną, vaikų darželį, viešbutį, biurą,...


Sienų dažymas

Sienų dažymas

Kai sienos dažomos viena spalva, o lubos kita, spalvų susidūrimo vietose brėžiamos "atskyrimo" linijos. Nudažomi kraštai aplink langus ir duris. Norint nubrėžti tiesią liniją tarp skirtingų spalvų, galima naudotis silpno lipnumo juosta....


Dažome patys. Nuo ko pradėti?

Dažome patys. Nuo ko pradėti?

Atliekate namuose remontą ir beliko nudažyti tik sienas? Tučtuojau papasakosime, kas, kaip ir su kuo, kad netektų sukti galvos ir viską atliktumėte teisingai. Sienų ir lubų dažymas 1. Darbo vietos paruošimas. Visus baldus, jei neįmanoma išnešti,...


Dažykite vandeniniais dažais nedvejodami!

Dažykite vandeniniais dažais nedvejodami!

Yra žinoma, kad tirpikliai gali sukelti galvos skausmus, svaigimą ar nuovargį. Nepaisant šio pavojaus, daugelis vis dar naudoja tirpiklinius dažus, manydami, kad tokie dažai tvirtesni ir patikimesni. Ar tai tiesa? Šiandieninių technologijų dėka...


"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

Dažų, glaisto ir grunto gamintojai jaučia nuolatinį statybininkų ir eilinių pirkėjų spaudimą mažinti produkcijos kainas. Tačiau kadangi Lietuvoje statybinių medžiagų rinka dar nėra segmentuota pagal produktų kokybę, gamintojai, galintys pasiūlyti...


CROWN – geriausios kokybės dažų pavyzdys

CROWN – geriausios kokybės dažų pavyzdys

Jeigu būsite Druskininkų „AQUA“ sveikatingumo ir poilsio centre, atkreipkite dėmesį į freskas ant sienų. Visos jos yra išdažytos paprasta CROWN „Pusiau matine emulsija“. Panaudotas CROWN gruntas ir viskas atlikta pagal...


Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Lietuvoje visi labai nemėgsta blizgesio ir nori viską dažyti tik matiniais dažais. Tačiau reikėtų pagalvoti ne tik apie sienų blizgesį, bet apie jų eksploataciją nudažius. Kuo dažai labiau blizga, tuo jie yra stipresni ir atsparesni plovimui,...


Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.