Lapkričio 17d. Sekmadienis

Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

2013 Gegužės 29d.
Peržiūrų skaičius: 98112

Kuriant būsto interjerą, sienų dangai teikiama daug dėmesio. Ne paslaptis, kad tik su meile įsirengtas būstas, kai į kiekvieną puošybos detalę įdedama dalelė sielos, gali išsiskirti ypatinga šiluma ir jaukumu. Būtent būsto sienoms šiame procese tenka vienas iš pagrindinių vaidmenų, nes jos lemia visus vidinės erdvės sprendimus, išryškindamos ar, atvirkščiai, paslėpdamos atskiras interjero puošybos detales. Ieškantiesiems įdomesnių interjero sprendimų ir naujai atgimusių klasikinės puošybos sprendimų vokiečių gamintojai „Meffert AG Farbwerke“ siūlo atkreipti dėmesį į ženklu „Düfa“ žymimus kokybiškus ir gana nebrangius dekoratyvinius dažus „effekt-design“, suteikiančius galimybę kiekvienam apipavidalinti būsto vidines sienas pagal savo skonį.

Viduržemio jūros regiono stilistika

Kambaryje sukurti šilumos, lengvumo pojūtį, romantišką Viduržemio jūros regiono atmosferą padės faktūrinis tinkas „effekt-design Wisch-Strukturputz“. Šiuo tinku galima dengti miegamojo, svetainės, koridoriaus ar prieškambario sienas ir lubas. Tinkas virsta nedilia ir drėgmei atsparia smulkiagrūde faktūra.

Šį tinką dengti labai paprasta. Paruoštas pagrindas dengiamas trumpaplaukiu voleliu arba teptuku (stipriai įgeriantys pagrindai prieš tai papildomai gruntuojami gruntu „Düfa Tiefgrund“). Dar drėgnam tinkui teptuku suteikiama faktūra. Spalvą galima suteikti spalvinamaisiais dažais „effekt-design Vollton-und Abtönfarbe“. Dar išraiškingesnis efektas gaunamas padengus paviršių pusiau skaidriais dažais. Viduržemio jūros regiono stiliaus interjerą galima papildyti tokiai stilistikai būdinga tekstile, marinistinės tematikos puošyba, vaisių motyvais, kaltiniais baldais arba ryškiai dažytais mediniais daiktais.

Saulėtasis Provansas

Reljefinisglaistas „effekt-design Relief-Wandspachtel“ − aliuzija į Pietryčių Prancūzijos Provanso regionui būdingą puošybos stilių, kur sienų apdailai naudojamas grubiai tinkuotas akmeninis mūras. Glaistas dengiamas plienine glaistykle ant švarios, sausos ir tvirtos sienos (stipriai įgeriančios vietos papildomai gruntuojamos gruntu „Düfa Tiefgrund“ („LF“ arba „D314“). Norima faktūra formuojama iškart per vieną darbo ciklą. Net jei reljefas ganėtinai gilus (iki 3 mm), danga neskilinėja. Glaisto džiūvimo trukmė (12–36 val.) priklauso nuo dengiamo sluoksnio storio.

Išdžiūvęs pagrindas dengiamas pusiau skaidriais dažais (dažyve) „effekt-design Wandlasur Classic“ prieš tai esančios dangos spalva. Norint suteikti daugiau autentiškumo, kuklus Provanso stiliaus interjeras gali būti papildomas kaltiniais metalo šviestuvais arba žvakidėmis, beicuotais ąžuoliniais baldais ar pintomis kėdėmis.

Struktūros, reljefo ir spalvos žaismas

Akrilo pagrindu pagaminti klasikiniai pusiau skaidrūs matiniai dažai „effekt-design Wandlasur Classic“ naudojami smulkiagrūdžiam arba šiurkščiam tinkui dengti. Jie puikiai dera su struktūriniu tinku „Wisch-Strukturputz“ ir reljefiniuglaistu „Relief-Wandspachtel“, suteikdami jiems ypatingą raišką ir reikiamą atspalvį. Siūloma dvylika standartinių atspalvių, o norint išgauti daugiau, jie gali būti maišomi tarpusavyje ar spalvinami koncentruotais dažikliais. Skaidrūs dažai dengiami voleliu arba teptuku ir nedelsiant užtrinami teptuku arba trinti skirta pirštine. Dengiama įvairiomis puošybos technikomis: trynimo, sukimo. Prireikus, dažai skiedžiami vandeniu (iki 10 proc.). Išdžiūvę skaidrūs dažai atsparūs šlapiems trynimams ir puikiai išlaiko gyvenamosioms patalpoms būdingas apkrovas.

Prabanga alsuojanti praeitis

Įvairiaspalviais skaidriais dažais „effekt-design Colori Fino“ galima ne tik dažyti paviršius, bet ir suteikti jiems praeities prabanga alsuojančią puošybą. Šiais dažais gali būti dengiamos tik sausų patalpų – miegamųjų, prieškambarių, svetainių ir koridorių – sienos. Tokiais dažais dengtos sienos interjerui sutiekia tradiciškumo ir jaukumo, gražina malonias gyvenimo akimirkas, sukelia šiltas asociacijas, tarsi saugodamos ryšį su ankstesnėmis kartomis. Pagrindinė tokio efekto priežastis − dažų sudėtyje esančios netirpios šviesios dalelės. Itin įspūdingai atrodo šviesiuose paviršiuose įkomponuotos tamsių atspalvių dalelės. Ant ryškių faktūrų baltos dekoratyvios šviesių skaidrių dažų dalelės tampa nepastebimos. Šie dažai gali būti dešimties skirtingų atspalvių ir balti, siekiant interjerą dekoruojančiajam suteikti galimybę maišant dažus sukurti neįprastą atspalvį. Spalvinama dažais „effekt-design Vollton- und Abtönfarbe“: į 2,5 l bazinių dažų pilama 250 ml spalvinamosios pastos ir atsargiai, nepažeidžiant dalelių, maišoma medine mentele. Šiais skaidriais dažais dengiami lygūs, sausi, švarūs ir matiniais arba šilkiniais ir matiniais baziniais dažais „effekt-design“ padengti pagrindai. Dažai „Colori Fino“ dengiami laisvais mostais kailine pirštine arba minkštu natūralių plaukų plokščiu teptuku. Po 10–15 min. padžiūvę dažai lengvais judesiais įvairiomis kryptimis užtrinami plastikine glaistykle.

Brangakmeniais spindinčios sienos

Įvairiaspalvių skaidrių dažų „effekt-design Wandlasur 3D Brillant“ pavadinime slypi užburiantis brangakmenių švytėjimas ir kerintis spindesys. Šiandien brangakmeniais puošiami ne tik telefonai ir automobiliai, bet ir sienos bei lubos. „Wandlasur 3D Brillant“ sukuriamos prabangos paslaptis – skaidriuose dažuose pasklidę smulkūs stikliniai rutuliukai. Skaidrių dažų ypatybės itin ryškiai atsiskleidžia dengiant juos ant tapetų ir stiklo audinių šiurkštaus paviršiaus bei smulkiagrūdžio ar stambiagrūdžio tinko. Be to, jais tikslinga dažyti ir pagrindus, padengtus firminėmis faktūrinėmis dangomis „Wisch-Strukturputz“ ir „Relief-Wandspachtel“. Gamykliniais arba pačių pasigamintais šablonais išgaunami įmantrūs raštai su brangakmenių atspindžiais. Skaidrūs dažai plokščiuoju teptuku (3 x 7 arba 3 x 12) kryžmais mostais dengiami ant švaraus ir tvirto pagrindo. Vėliau padengtas paviršius apdorojamas minkštu šepečiu. Dengiama be pertraukų (net maži paviršiai), antraip gali likti matomų sandūrų.

Renesanso įkvėpta puošyba

Šiaurės rytų Italijos Veneto regiono miestų, o iš dalies ir sostinės Venecijos pastatų interjeras žavi įspūdinga darna ir begaline faktūrų bei spalvų įvairove. Tarp jų yra ir viena žinomiausių medžiagų, nukeliančių mus į Renesanso epochą − tai žymusis Venecijos tinkas. Kadaise jis buvo gaminamas iš marmuro miltelių ir kalkių. Šiandien šį tinką imituoja vandeniniai polimeriniai mišiniai. Vienas iš jų – glaistas „effekt-design Stucco Fino“, pagamintas marmuro miltelių pagrindu.

Naudojant šį glaistą ant lygių paviršių, marmuro faktūra išgaunama lengvai ir greitai. Glaistas gali būti keturių skirtingų atspalvių. Mėgstantiesiems originalesnes spalvas siūloma baltus bazinius dažus spalvinti specialiomis spalvinamosiomis pastomis „effekt-design Vollton- und Abtönfarbe“. Prieš dengiant, paviršius išlyginamas, dažomas baltais, matiniais, drėgmei atspariais dažais, gerinančiais sukibimą, ir paliekamas gerai išdžiūti. Glaistas „Stucco Fino“ dengiamas specialia „venecijietiška“ glaistykle, trumpais ir lengvais kryžmais mostais įvairiomis kryptimis per visą paviršių. Glaistui visiškai išdžiūvus, norint išgauti „gilumo“ efektą dengiama antrą kartą. Norint išlyginti mažiausius nelygumus paviršius papildomai dengiamas plonu sluoksniu (stipriai spaudžiant mentelę).

Pagal būsto savininko norus paviršius paliekamas matinis arba daug kartų braukant specialiu geležiniu įrankiu jam gali būti suteikiamas blizgesys. Specialus vaškas „Wachsemulsion“ apsaugo paviršių, didina jo atsparumą drėgmei ir purvui. Vaškas dengiamas „venecijietiška“ glaistykle po darbų praėjus 24 valandoms. Likučiai šalinami nepūkuotu skudurėliu. Paviršius poliruojamas tokiu pat (švariu) skudurėliu. Vėliau dengiamas naujas emulsijos sluoksnis, poliruojama, paliekama išdžiūti (sluoksnių skaičius priklauso nuo to, kokios apsaugos ir efekto siekiama). Baigti poliruoti galima švaria mentele.

Daugiau informacijos:

„Meffert AG Farbwerke“
atstovas Lietuvoje
Mob. 8 650 11 770
El. paštas info@meffert.lt
Svetainė http://meffert.lt/


Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

ThermoShield Interieur sistema gaivus,vėsus oras be „užklijuojančio sandarinimo“-nauja vasariškai maloni savijauta. Gera savijauta priklauso nuo atmosferos. Prie to lemiamai prisideda ThermoShield Interieur dažų sluoksnis.Tiek...


Šviečiantis lakas tamsoje

Šviečiantis lakas tamsoje

TAIKA GLOW lakas, tai naujiena rinkoje. Matykite tamsoje! Matinis tamsoje (žalsvai) šviečiantis lakas. Šviečia apie 6 valandas. Vandens pagrindu. Pasikrauna dienos šviesoje ir yra beveik nematomas šviesioje patalpoje. Tai novatoriškas sprendimas...


Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Dažymui paruoštos sienos kviečia prisiliesti teptuku. Tačiau ar tikrai žinote, į kokius dažus geriausia būtų jį merkti? Tai pirmas klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti sau ar dažymo specialistui. Dažų pasirinkimas priklauso nuo patalpų...


Dažai. KUO SKIRIASI DAŽŲ KOKYBĖ – kokius dažus pasirinkti? - DAFASTA

Dažai. KUO SKIRIASI DAŽŲ KOKYBĖ – kokius dažus pasirinkti? - DAFASTA

Dideliame statybinių medžiagų centre - dažų „jūra“. Ką pasirinkti jeigu norite (pavyzdžiui) baltai nusidažyti lubas, o parduotuvėje baltų emulsinių dažų luboms yra 10 rūšių. Ir 1 ltr kaina nuo 5 iki 20 Lt? Visų tikslas natūralus...


Geresnis dengiamumas

Geresnis dengiamumas

Kai kalbama apie vidaus dažus, kaip taisyklė, viena iš pagrindinių temų yra geras dengiamumas, t.y. dažų galimybė uždengti arba paslėpti dažomą paviršių. Geras dengiamumas, tai geras nudažyto paviršiaus vaizdas. Naudojant geriau dengiančius dažus...


Kaip dažyti

Kaip dažyti

Dažykite kambarį nuo viršaus į apačią tokiu eiliškumu: lubos pirmiausia, toliau sienos, langai, durys ir galiausiai grindys. Didelio interjero dažymas paprastas kaip vienas, du, trys... Yra daug priežasčių dėl ko labiausiai paplitęs namų grąžinimo...


Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termokeraminiai dažai THERMOSHIELD tai šiltinamoji medžiaga, savo sudėtyje turinti milijonus stiklo keramikos rutuliukų. Išdžiūvęs dažų sluoksnis polimerizuojasi ir tampa tvirta, tankia, nepraleidžiančia drėgmės 0,3 mm storio struktūra su...


Išmanieji dažai verčia tobulėti

Išmanieji dažai verčia tobulėti

Kadaise vienas išminčius yra pasakęs: „Jeigu nori valgyti – valgyk, nori miegoti – miegok, bet jeigu nori kurti – neribok savęs“. Ir tai yra kaip tik tai, ką siūlo išmanieji sienų dažai – kurti ir neriboti...


Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.