Spalio 28d. Ketvirtadienis

Namus galite perdažyti per savaitgalį!

2020 Birželio 30d.

Anksčiau žodis remontas reiškė daug rūpesčių, buvo traktuojamas kaip vargas, nes dažai turėjo stiprų kvapą ir remonto metu tekdavo išsikraustyti iš namų. Dabar tai gali būti įdomus savaitgalio iššūkis! Netiesa, kad visi dažai skleidžia stiprų kvapą – parduotuvių lentynose galima rasti ir labai kokybiškų, ekologinį ženklą turinčių dažų, su kuriais labai patogu ir paprasta dažyti.

Tereikia išsirinkti spalvą bei dažus ir namai gali visiškai pasikeisti per vieną savaitgalį!


Nuotr. „Vivacolor“

„Šiais laikais, kai dažų pasirinkimas didelis, labai nesunkiai galima baldą atnaujinti, perdažius jo detales ir, pritaikius prie kambario sienų spalvos, sukurti visiškai naują interjerą. Pavyzdžiui, jeigu turite mylimą foteliuką, galima perdažyti jo porankius ir baldas bus kaip naujas. Ir svarbiausia čia yra foteliukas, o ne tendencijos. Mes patys galime būti tendencijų kūrėjai, jei vertinsime savo aplinką ir pastebėsime, kad prie naujai nudažytų pilkų sienų gali tikti geltoni ar žydri porankiai“, – drąsina atskleisti savo kūrybiškumą D. Mauricaitė-Kalinauskienė.


Fotelis perdažytas baldų dažais „Vivacolor Green Line Furniture 30
”. Dizainerė D. Mauricaitė-Kalinauskienė.

Dažyti dabar – vienas malonumas

Saulėta geltona spalva nudažiusi savo namus D. Mauricaitė-Kalinauskienė dažymą šiuolaikiniais dažais prilygina rašymui. „Dabar dažyti galima tiesiog dėl malonumo. Anksčiau tai atrodė kaip labai sudėtingas darbas. Sunkiausia yra apsiklijuoti sieną dažymo juosta, kad neišsiteptų lubos. O visa kita – juokų darbas: dažai labai gerai dengia, nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Tiesiog dažai ir viskas“, – džiaugiasi aplinką tausojančius, ekologinį ženklą turinčius dažus „Vivacolor Green Line“ atradusi pašnekovė.

Dizainerė pataria jokiu būdu neeksperimentuoti su neaiškios kilmės pigiais dažais. „Pigus variantas gali labai nuliūdinti, kai išbers odą ar prasidės alergijos. Be to, nekokybiški dažai gali labai prastai dengti paviršių: gali dažyti šešis kartus, o vis tiek šviečiasi siena. Kokybiški dažai ne veltui yra vertinami. Ir čia vėl ta pati filosofija, kad nereikia žiūrėti į kainą, o žiūrėti, kodėl tas daiktas yra toks. Ir kai tu išsiaiškini visus kriterijus, labai sumažėja pasirinkimo spektras“, – įsitikinusi moteris.

Atsargiai rinktis dažus pataria ir gydytoja alergologė E. Gasiūnienė. Anot jos, nekokybiški dažai į aplinką išskiria daug lakiųjų organinių junginių, dėl kurių alergiškiems žmonėms gali paūmėti esanti alerginė liga, pvz., suintensyvėja dusulys, paūmėja sloga ar blogėja odos ligos būklė. Sveikiems žmonėms taip pat galimi sveikatos sutrikimai ir apsinuodijimai: gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas ir netgi vėmimas, bendras silpnumas, akių gleivinės sudirginimas.

Dažant su saugiais ekologinį ženklą turinčiais dažais, į procesą gali įsijungti ir vaikai. Tad sienų dažymas gali virsti smagiu savaitgalio nuotykiu, po kurio jūsų namai neatpažįstamai pasikeis. „Džiugina ir tai, kad dažant dažais „Vivacolor Green Line“ nereikia uosti blogo kvapo, nes dažai bekvapiai, rankas ar įrankius galima nuplauti tiesiog vandeniu ir muilu. Be to, dažant ir po dažymo dažai į aplinką neišskiria kenksmingų medžiagų ir yra labai patvarūs. Dažymas gali tapti maloniu šeimos savaitgalio laiko praleidimu ir tikrai nereikia bijoti, kad vaikai „sugadins“ namus, kaip tik priešingai – patys prisidėję prie būsto gražinimo labiau pradės saugoti“, – nebijoti duoti vaikams teptuką į rankas, jei dažote ekologinį ženklą turinčiais dažais, ragino dizainerė.

Nepamirškite, kad pasirinkę kokybiškus įrankius ANZA darbas vyks daug greičiau ir po dažymo juos kruopščiai išplovę, galėsite naudoti ne vienerius metus.


Nuotr. „Vivacolor“

Seriją „Vivacolor Green Line“ sudaro lubų, sienų, baldų, radiatorių ir grindų dažai. Visi šie dažai yra vandeniniai, išskiria mažą lakiųjų organinių junginių kiekį, pasižymi puikiomis dengiamosiomis savybėmis, yra itin patvarūs ir užtikrina lengvą dažymą. Ant šių dažų pakuočių esantis Lietuvos pulmonologų ir alergologų draugijos ženklas bei Šiaurės šalių ekologinis ženklas („Šiaurės gulbė“) liudija, kad šių dažų gamybos procesas yra kruopščiai reglamentuotas nuo pat žaliavų pirkimo iki dažų išpilstymo į pakuotes, griežtai kontroliuojama tiek žaliavų, tiek jau pagamintų dažų kokybė.

Siekiant įsitikinti, kad šie dažai yra saugūs naudoti, jais dažyti paviršiai buvo ilgą laiką bandomi, tad, gydytojos alergologės E. Gasiūnienės teigimu, tai tinkamas pasirinkimas tiems, kas teikia pirmenybę sveikatą bei aplinką tausojančioms priemonėms.

Elektroninė parduotuvė eparduotuve.tikkurila.lt

Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Dažai. Kokiais dažais dažyti lubas ir sienas?

Lietuvoje visi labai nemėgsta blizgesio ir nori viską dažyti tik matiniais dažais. Tačiau reikėtų pagalvoti ne tik apie sienų blizgesį, bet apie jų eksploataciją nudažius. Kuo dažai labiau blizga, tuo jie yra stipresni ir atsparesni plovimui,...


Individualaus namo dažymo sprendimai

Individualaus namo dažymo sprendimai

Kaip tinkamai prižiūrėti namo išorę, kokius gaminius pasirinkti, kurie užtikrintų ne tik norimą estetinį vaizdą, bet ir pailgintų eksploatacijos laikotarpį. Suomių kompanija „Tikkurila“ turi sukaupusi didžiulę šios srities patirtį....


Dažome patys. Nuo ko pradėti?

Dažome patys. Nuo ko pradėti?

Atliekate namuose remontą ir beliko nudažyti tik sienas? Tučtuojau papasakosime, kas, kaip ir su kuo, kad netektų sukti galvos ir viską atliktumėte teisingai. Sienų ir lubų dažymas 1. Darbo vietos paruošimas. Visus baldus, jei neįmanoma išnešti,...


Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Renkantis dažus svarbi ne tik spalva

Dažymui paruoštos sienos kviečia prisiliesti teptuku. Tačiau ar tikrai žinote, į kokius dažus geriausia būtų jį merkti? Tai pirmas klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti sau ar dažymo specialistui. Dažų pasirinkimas priklauso nuo patalpų...


Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Mediniai fasadai su "Sadolin" ir "Pinotex" – lyg dažyti vakar

Lietuvoje tvirtos medinių namų statybos tradicijos, tačiau vis dar renkamės mūrą ir tinką. Kodėl? Paprasčiausiai – mažiau priežiūros. Tačiau niekas nesiginčys, kad mediniai namai yra kur kas sveikesni gyventi, draugiški aplinkai, o mūsų...


Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Aižėjimas Raštuotas dažų plėvelės aižėjimas – paviršius tampa panašus į aligatoriaus odą. Užnešus kietą, visai nelanksčią dažų plėvelę, (pvz., alkidinių dažų), ant žymiai elastingesnio paviršiaus (pvz., lateksinio grunto).


Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Medinis fasadas ar tvora – nuo seno Šiaurės šalyse ir pas mus labai mėgstami būsto eksterjero elementai, suteikiantys namui ir aplinkai klasikinę išvaizdą. Tačiau norint, kad mediniai paviršiai ilgai tarnautų ir džiugintų akį, juos reikia...


"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

Dažų, glaisto ir grunto gamintojai jaučia nuolatinį statybininkų ir eilinių pirkėjų spaudimą mažinti produkcijos kainas. Tačiau kadangi Lietuvoje statybinių medžiagų rinka dar nėra segmentuota pagal produktų kokybę, gamintojai, galintys pasiūlyti...


Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...