Birželio 4d. Ketvirtadienis

Kaip dažyti

2013 Vasario 13d.
Peržiūrų skaičius: 68968
Kaip dažyti

Visas kambarys

Dažykite kambarį nuo viršaus į apačią tokiu eiliškumu: lubos pirmiausia, toliau sienos, langai, durys ir galiausiai grindys. Didelio interjero dažymas paprastas kaip vienas, du, trys...

Yra daug priežasčių dėl ko labiausiai paplitęs namų grąžinimo būdas - interjero dažymas. Dažant galima greitai ir iš esmės pakeisti kambario ar visų namų išvaizdą; tai malonu; nebrangu; pakelia nuotaiką. Ir kas svarbiausia, interjerą dažyti nėra sunku. Sekdami mūsų siūlomas naujoves visada profesionaliai nusidažysite, jeigu laikysitės trijų paprastų taisyklių.

Pirma taisyklė: paruoškite tinkamai paviršių.

•Geras dažymo rezultatas priklauso nuo gero dažų prikibimo, o dažai gerai kimba prie švarių ir tvirtų paviršių. Prieš paimant teptuką ar volelį, svarbu įsitikinti ar paviršius tinkamas dažymui.

•Susikaupę nešvarumai, dulkės ir purvas nuo sienų, lubų ar apkalimų turi būti pašalinti vandens – ploviklio skiediniu. Po nuplovimo paviršių reikia nuskalauti vandeniu ir leisti išdžiūti.

•Naudodami glaistyklę užglaistykite visus įtrūkimus ar ištrupėjusias vietas glaistu arba užtepkite plyšius kokybišku hermetiku. Išdžiūvusį glaistą būtina šlifuoti ir nuplauti dulkes. Hermetiko perteklių nuvalyti ir išlyginti paviršių reikia iškart užtepus.

•Galiausiai, jeigu ant sienų ar lubų yra dėmių ar kitokių aiškių išblukimų, prieš dažant būtina nugruntuoti dėmes blokuojančiu lateksiniu ar alkidiniu (aliejiniu) gruntu tam, kad dėmės neprasiskverbtų pro naujai dažytą sluoksnį.

Antra taisyklė: naudokite tik aukštos kokybės dažus.

•Lyginant su paprastais vidaus dažais, aukštos kokybės dažais lengviau dirbti ir jų tarnavimo laikas yra žymiai ilgesnis.

•Dažymo metu aukštos kokybės dažai nesitaško, geriau liejasi, žymiai mažiau šansų, kad liks teptuko žymės. Kadangi jie geriau dengia negu paprasti dažai, nudažius vieną kartą dažniausiai pasiekiamas norimas rezultatas, todėl taupomas laikas, pinigai ir išlaidos darbui.

•Aukštos kokybės vidaus dažai tvirtesni ir ilgaamžiskesni už paprastus dažus. Jie atsparūs blukimui, geltonavimui ir dėmėms. Pagaliau, jeigu jie apsitaško ar susitepa, dažniausia galima nuplauti be jokių paviršiaus pažeidimų.

Trečia taisyklė: Investuokite į kokybiškus įrankius.

•Tam, kad išgauti viską iš aukštos kokybės dažų, reikia juos užnešti su aukštos kokybės teptukais ar voleliais. Jais ne tik užnešite dažus lygiau, vienodžiau, bet ir pastangų tam reikės daug mažiau.

•Geras teptukas yra gerai išbalansuotas, ant jo laikosi dažų pakankamas kiekis ir dažai tepasi tolygiai. Ieškokite teptuko su nekrintančiais šeriais, elastingo ir įsitikinkite ar jis per daug neišsiskleidžia.

•Jeigu dažoma populiariausiais lateksiniais, vandens pagrindo dažais, įpraspta naudoti teptukus ar volelius su sintetiniais šeriais ar kailiuku. Jie neišmirks vandenyje ir išlaikys tinkamą kietumą ir formą.


Daugelis aliejų pagrindo dažų gali būti dažomi teptukais ir voleliais pagamintais iš sintetinių ar natūralių medžiagų.


Atsiminkite, dažyti viduje gali būti paprasta kaip vienas, du, trys. Bet tai nėra greitas darbas. Geras paviršiaus paruošimas, aukščiausios kokybės dažai ir aukštos kokybės įrankiai yra esminiai dalykai, kad gauti geriausią įmanomą rezultatą.

Lubos

Pirmiausia teptuku uždažykite ~50 mm pločio juostą apie lubų kampus. Naudokite voliuką (matiniams dažams dažniausiai 3/8 colio (~ 9 mm) ilgio plaukeliu) su prailginamu kotu. Koto ilgis galėtų būti apie 1,5 m. Pradėkite dažyti nuo kampo, ploteliais maždaug po 1 m2. Dažykite zigzagais, pradžioje išvoluokite „W“ formos potepį - tai padės dažams tolygiai pasiskirstyti ant volelio. Vienu volelio pamirkymu į dažus voluokite 1 m2 plotelį tol, kol pilnai pasidengs. Tęskite lubų dažymą, dirbdami ploteliuose maždaug po 1 m2 skersai lubų. Kad nesimatytų sujungimo žymių, stenkitės dirbti sparčiai ir sujungimus daryti tol, kol dažomo ploto kraštas neišdžiūvęs.

Sienos

Pradėkite prie lubų, teptuku uždažykite ~50 mm pločio juostą. Dažykite tokią juostą kampuose, apie langus, duris, spintas ir grindis. Beje, įsigykite įrankius, kuriais tokius „užvedžiojimus“ padarysite lengviau. Kitos „gudrybės“ – trupučiuką numaukite volelį nuo rankenos: rankenos kraštas netrukdys su voleliu prieiti arčiau lubų krašto, lango ar durų.

Pamirkę volelį dažykite vertikaliai zigzagais. Pirmu potepiu stumkite volelį aukštyn, suformuokite zigzagą panašų į raidę „M“ ir tolygiai paskirstykite dažus ant volelio (rekomenduojami dirbti 1 m2 ploteliuose). Vienu volelio pamirkymu į dažus voluokite 1 m2 plotelį tol, kol pilnai pasidengs. Tokiu būdu dažykite kol nudažysite visą sieną. Kad nesimatytų žymių ar blizgesio skirtumų, taisyti reikėtų tol, kol dažai neišdžiūvę.

Daugelis gamintojų rekomenduoja turėti pasiruošus tiek dažų, kad užtektų nudažyti visai sienai. Pradėjus viduryje sienos dažyti iš kitos talpos gali nežymiai skirtis atspalvis, kuris bus pastebimas viduryje sienos, tačiau skirtumo nesimatys lyginant atskiras sienas.

Durys

Duris atidarykite plačiai, kad pasiektumėte visus dažomus plotus. Vyrius ir kitas metalines detales apklijuokite lipnia juostele. Visada pradėkite dažyti nuo viršaus. Jeigu durys filinginės, pirmiausia stenkitės nudažyti horizontalias detales, po to vertikalias. Jeigu durys atsidaro į kambarį kuriame dažote, varčios kraštus nudažykite ta pačia spalva kaip ir rėmas. Jeigu durys atsidaro į kitą kambarį – kraštai geriau atrodys nudažyti tokia spalva kaip kitame kambaryje.

Terasos

Vis dažniau rengiamos medinės terasos, todėl atsiranda pakankamai platus asortimentas terasų padengimų – nuo visiems žinomų paprasčiausių impregnantų iki naujausių lateksinių produktų. Alkidiniai produktai gali būti skaidrūs, pusiau skaidrūs ir nepermatomi. Lateksiniai – pusiau skaidrūs ir nepermatomi.

Didesnė dalis savininkų naudoja pusiau skaidrius ar nepermatomus padengimus norėdami kuo ilgiau išsaugoti terasų paviršių nuo pažeidimų.

Pradėti reikia nuo nešvarumų, pelėsių ir senos dangos pašalinimo. Tam naudojami specialūs plovikliai ir plovimo įranga. Jeigu tepsite skaidriu impregnuojančiu produktu, medį atnaujinkite iki „naujo medžio“ specialiu medžio plovikliu – balintoju. Turėklus taip pat nuplaukite.

Kai išplauti paviršiai pilnai išdžius, pradėkite tepti teptuku ar voleliu turėklus nuo viršaus iš išorinės pusės. Toliau turėklus iš vidinės pusės ir galiausiai pačią terasą. Pradėkite dažyti voleliu nuo tolimiausio kampo namo link. Voliuką spauskite tolygiai ant kiekvienos lentos, kad susiformuotų vienodas padengimas ir blizgesys.

Kitas padengimo būdas yra purškimas – žymiai greitesnis negu teptukas ar volelis, bet būkite užtikrintas, kad nepripurkšite per daug. Purkštuvą reikėtų pasirinkti pagal produkto tipą, prieš tai pasitarus su specialistais. Prieš darbą apdenkite augalus, baldus ar kitus paviršius, kad jų neaptaškytumėte.Saugokite namo sieną. Pirmiausia purkškite turėklus, vėliau terasą. Dirbkite maždaug 1,5 – 2 m2 ploteliuose. Nupurkštą paviršių pavoluokite voleliu su vieno colio (~2,5 cm) ilgio plauku tam, kad tolygiau pasiskirstytų padengimas. Tęskite darbą tokiuose ploteliuose tol, kol pilnai pabaigsite.

Langai

Iš visų medinių gaminių namuose, langai sukelia daugiausia streso. Labiausiai veikiami temperatūrų ir drėgmės pokyčio langai greičiausiai keičia išvaizdą, todėl dažyti juos reikia dažniau negu kitus paviršius. Langų dažymas užima daug laiko, o ir rezultatas dažnai netenkina. Pasistengsime duoti keletą patarimų, kurie padės sutaupyti laiko, pinigų ir nervų.

Pradėkite nuo tinkamų įrankių pasirinkimo langų dažymui:

•1,5 ar 2 colių (~ 38 mm ar 50 mm) pločio kokybiškas teptukas. Jeigu dažysite lateksiniais dažais, geriausia rinktis sintetinio plauko teptuką;

•Teptukas nupjautas kampu reikalingas tiksliam, smulkiam dažymui;

•Lipni juostelė, plėvelė;

•Atsuktuvas;

•Reikiamas kiekis aukštos kokybės dažų.

Nuimkite užuolaidas, rankenas ir viską kas gali trukdyti jūsų darbui.

Prieš pradėdami dažyti užtaisykite bet kokius pažeidimus ir tinkamai paruoškite paviršių: pašalinkite senus besilupančius dažus, paviršių nušlifuokite, nugruntuokite tas vietas, kur matosi medis. (Pasistenkite gauti kuo daugiau informacijos apie paviršiaus paruošimą iš dažų pardavėjų ar kitų specialistų.)

•Langus pradėkite dažyti pirmoje dienos pusėje, kad užtektų laiko nudžiūti ir galėtumėte vakare uždaryti.

•Atidarykite langus ir nudažykite rėmo viršų, šonus ir apačią.

•Nudažykite skersinius ir visą rėmą.

•Nudažykite palanges ir apvadus.

•Kiekvieną paviršių baikite dažyti pagal medžio rievių kryptį.

•Stenkitės, kad pilnai neišdžiūvę paviršiai nesusiliestų, nes gali „susiklijuoti“.

Jeigu savimi pasitikite, naudodami nupjautą kampu teptuką, dažykite lango rėmą atsargiai, kad dažų nepatektų ant stiklo.

Yra du būdai kaip išsaugoti švarų stiklą: lipni juostelė arba uždangalas.

Jeigu naudosite lipnią juostelę, tvirtai prispauskite prie stiklo, kad po ja nepatektų dažai. Nuimkite juostelę kol dažai pilnai nesukietėjo. Jeigu vistik pateko dažų ant stiklo, nugramdykite juos specialiu gramdikliu arba skutimosi peiliuku.


Žymės: Kaip dažyti , dažymas
"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

"Antriniai" dažų kokybės kriterijai

Dažų, glaisto ir grunto gamintojai jaučia nuolatinį statybininkų ir eilinių pirkėjų spaudimą mažinti produkcijos kainas. Tačiau kadangi Lietuvoje statybinių medžiagų rinka dar nėra segmentuota pagal produktų kokybę, gamintojai, galintys pasiūlyti...


Durų ir langų dažymas

Durų ir langų dažymas

Lygios durys dažomos voleliu arba teptuku. Pirmiausia dažomos pagrindinės plokštumos, po to - durų briaunos ir staktos. Daugiau problemų kyla dažant senesnio tipo įsprūdines arba įstiklintas duris. Šiuo atveju patogu naudotis lipnia juostą, ją...


Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termoizoliaciniai šilumą taupantys dažai ThermoShield

Termokeraminiai dažai THERMOSHIELD tai šiltinamoji medžiaga, savo sudėtyje turinti milijonus stiklo keramikos rutuliukų. Išdžiūvęs dažų sluoksnis polimerizuojasi ir tampa tvirta, tankia, nepraleidžiančia drėgmės 0,3 mm storio struktūra su...


Sienų dažymas

Sienų dažymas

Kai sienos dažomos viena spalva, o lubos kita, spalvų susidūrimo vietose brėžiamos "atskyrimo" linijos. Nudažomi kraštai aplink langus ir duris. Norint nubrėžti tiesią liniją tarp skirtingų spalvų, galima naudotis silpno lipnumo juosta....


CROWN – geriausios kokybės dažų pavyzdys

CROWN – geriausios kokybės dažų pavyzdys

Jeigu būsite Druskininkų „AQUA“ sveikatingumo ir poilsio centre, atkreipkite dėmesį į freskas ant sienų. Visos jos yra išdažytos paprasta CROWN „Pusiau matine emulsija“. Panaudotas CROWN gruntas ir viskas atlikta pagal...


Geresnis dengiamumas

Geresnis dengiamumas

Kai kalbama apie vidaus dažus, kaip taisyklė, viena iš pagrindinių temų yra geras dengiamumas, t.y. dažų galimybė uždengti arba paslėpti dažomą paviršių. Geras dengiamumas, tai geras nudažyto paviršiaus vaizdas. Naudojant geriau dengiančius dažus...


Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

Naujai atgimę klasikiniai sienų dangų sprendimai

Kuriant būsto interjerą, sienų dangai teikiama daug dėmesio. Ne paslaptis, kad tik su meile įsirengtas būstas, kai į kiekvieną puošybos detalę įdedama dalelė sielos, gali išsiskirti ypatinga šiluma ir jaukumu. Būtent būsto sienoms šiame procese...


Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Pūslelės atsiranda dėl vietomis prie paviršiaus neprikibusios ir pakilusios dažų plėvelės. Ant drėgno arba šlapio paviršiaus uždažyta aliejiniais ar alkidiniais dažais. Per lauko sienas sunkiasi drėgmė į vidų (mažesnė tikimybė, kai nudažyta...


Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.