Spalio 30d. Penktadienis

Itin veiksminga medienos apsauga nuo ugnies

2020 Spalio 15d.


„Tikkurila Fontefire WF Clear“

Pastebime vis daugiau interjerų, kuriuose naudojamas medis. Medžio apdaila populiarėja ne tik namuose, bet ir visuomeninėse patalpose: biuruose, kavinėse, restoranuose, kino teatruose.  Todėl dažnai užduodamas klausimas, kaip apsaugoti medieną nuo ugnies, kuri vos per kelias akimirkas gali sunaikinti tai, kas buvo kurta dešimtmečius. Ieškantiems pačių naujausių technologijų, kompanija „Tikkurila“ turi sprendimus medienos apsaugai nuo ugnies.

Aukščiausias standartas

Medienos naudojimas tiek interjere, tiek ir pačiose pastato konstrukcijose, gaisro atveju, prisideda prie greitesnio ugnies plitimo. Būtent todėl, kompanija „Tikkurila“ sukūrė vandeninį laką „Fontefire WF Clear“.


„Tikkurila Fontefire WF Clear

Tai vienas iš naujausių produktų, kuris pagal standartą EN 13501-1:2007+A1:2009 priskiriamas pačiai aukščiausiai medienos degumo klasei B-s1, d0. „Fontefire WF Clear“ leidžia naudoti medieną patalpose, kurioms keliami itin griežti gaisrinės saugos reikalavimai, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose.

Vandens pagrindu pagamintas lakas, suteikia medienai ypač didelį atsparumą ugniai: priemonė, veikiama karščio, plečiasi ir sudaro izoliacinį putų sluoksnį.

Kiekvienam vartotojui

Laku galima dengti bet kokį medinį paviršių, kurį reikia apsaugoti nuo ugnies: sienas, stogo konstrukcijas ir dailylentes. Svarbu ir tai, kad šis gaminys tinka įvairiems vartotojams, nes laką galima džiovinti tiek kambario temperatūroje, tiek ir džiovinimo kameroje.

Vandeninis lakas „Fontefire WF Clear“ užtikrina ypač veiksmingą patalpose esančių minkštos medienos paviršių apsaugą nuo ugnies bei suteikia medienai permatomą baltą atspalvį nepaslėpdamas jos rašto.

Dažniausiai užduodami klausimai apie priešgaisrines dangas

Kuo naudingas priešgaisrinis lakas?

Priešgaisrinis lakas lėtina medienos užsidegimą ir liepsnos plitimą, be to, degant juo padengtai medienai susidaro mažiau dūmų nei degant neapdorotai medienai. Gaisro metu, kuomet visa pastate naudota mediena yra dengta šiuo laku, atsiranda daugiau laiko evakuacijai bei ugniagesiams atvykti. Dėl šios priežasties gerokai sumažinami nuostoliai.

Gaminys atitinka degumo klasę B-s1, d0. Ką tai reiškia?

B-s1, d0 yra aukščiausia galima medienos degumo klasė. Statybinės medžiagos skirstomos į įvairias klases pagal Europos gaisrinės saugos standartą EN 13501-1. Pagal šią klasifikaciją degumo klasei A gali būti priskirtos tik nedegiosios medžiagos, pvz., plienas.

Statybinės medžiagos, išskyrus grindų dangas, pagal degumą skirstomos į klases A1, A2, B, C, D, E, F.

Dūmų susidarymo sparta ir liepsnojančių lašų kiekis žymimas raidėmis „s“ ir „d“. Dūmų susidarymo spartos klasės yra s1, s2 ir s3, o liepsnojančių lašų – d0, d1 ir d2.

A1 = Visiškai nepalaiko degimo (nedegiosios medžiagos)
A2 = Beveik nepalaiko degimo
B = Nežymiai palaiko degimą
C = Šiek tiek palaiko degimą
D = Labai palaiko degimą
E = Skatina degimą
F = Nereglamentuojama
s1 = Labai maža dūmų susidarymo sparta
s2 = Maža dūmų susidarymo sparta
s3 = Dūmų susidarymo sparta neatitinka klasių s1 ir s2 reikalavimų
d0 = Nesusidaro liepsnojančių lašų ir dalelių
d1 = Liepsnojantys lašai ir dalelės greitai sudega
d2 = Liepsnojančių lašų ir dalelių susidarymas neatitinka klasių d0 ir d1 reikalavimų

Šaltinis – Suomijos statybos taisyklių nacionalinis kodeksas E1.

Ar priešgaisriniu laku „Fontefire WF Clear“ galima dengti gruntuotą ar dažytą paviršių?

Ne. Priešgaisrinis lakas „Fontefire WF Clear“ turi būti dengiamas ant grynos medienos be jokio grunto, kad atitiktų degumo klasės B-s1, d0 reikalavimus.

Priešgaisrinis lakas „Fontefire WF Clear“ yra permatomos baltos spalvos. Visos kompanijos „Tikkurila“ priešgaisrinės dangos yra skirtos grynai medienai dengti. Jei bus padengtas gruntuotas ar dažytas paviršius, lako priešgaisrinės savybės gali susilpnėti. Be to, šviesi lako danga lauš šviesą išryškindama padengto paviršiaus spalvą, o tai gali būti nepageidaujamas efektas.

Ar priešgaisrinį laką „Fontefire WF Clear“ galima spalvinti?

Negalima. Tik skaidrus nespalvintas lakas atitinka reikiamą degumo klasę.

Ar priešgaisrines dangas būtina padengti viršutinio sluoksnio dažais arba laku?

Patalpose esantiems mediniams paviršiams, kurie nėra veikiami mechaniškai, pvz., luboms, pakanka vien priešgaisrinio lako.

Ar priešgaisrinės dangos tausoja aplinką?

Kompanijos „Tikkurila“ priešgaisrinėse dangose nėra žmonėms pavojingų sudedamųjų dalių. Būdamos vandeninės jos pasižymi mažesne lakiųjų organinių junginių emisija, todėl tausoja aplinką ir yra saugios naudoti. Mūsų priešgaisrinės dangos skirtos dengti pramoniniu būdu, t. y. dengimas vyksta gamykloje kontroliuojamomis sąlygomis, o ne statybvietėje. Tai užtikrina dar mažesnę lakiųjų organinių junginių emisiją ir leidžia išvengti nekontroliuojamos emisijos statybvietėje.

Daugiau informacijos rasite https://tikkurila.lt/pramonei arba prašom kreiptis į pardavimo atstovą tel. 8 620 62282.

Dažai sveikai aplinkai

Dažai sveikai aplinkai

Įmonė "Denimas ir Co" atstovaujantis Vakarų Vokietijos dažų gamintojui Brilliux", klientams,besirūpinantiems sveikata ir saugia aplinka,siūlo produktus,kuriuose nenaudojami kenksmingi plastifaktoriai,tirpikliai bei lakiosios...


Metalų dažymas

Metalų dažymas

Metalai – vienas iš sunkiausiai nudažomų paviršių. Svarbu viskas – metalo paviršiaus paruošimas, likutinės rūdys, gruntas, dažai, dažymo sąlygos ir t.t. Nesilaikant kažkokių sąlygų ar technologijų – ir vėl dažai lupsis. CROWN...


Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Aižėjimas Raštuotas dažų plėvelės aižėjimas – paviršius tampa panašus į aligatoriaus odą. Užnešus kietą, visai nelanksčią dažų plėvelę, (pvz., alkidinių dažų), ant žymiai elastingesnio paviršiaus (pvz., lateksinio grunto).


Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Medinių fasadų dažai - faktais patvirtintas ilgaamžiškumas

Medinis fasadas ar tvora – nuo seno Šiaurės šalyse ir pas mus labai mėgstami būsto eksterjero elementai, suteikiantys namui ir aplinkai klasikinę išvaizdą. Tačiau norint, kad mediniai paviršiai ilgai tarnautų ir džiugintų akį, juos reikia...


PENTACOLOR ARGENTUM – ANTIBAKTERINIAI DAŽAI SU SIDABRO JONAIS

PENTACOLOR ARGENTUM – ANTIBAKTERINIAI DAŽAI SU SIDABRO JONAIS

Ištisus šimtmečius sidabras yra gerai žinomas kaip didžiausias bakterijų priešas, pasižymintis gydomosiomis savybėmis, kuriomis žmonija naudojasi visą gyvavimo laikotarpį. Nieko keisto, kad imperatoriai skatino karius vandenį gabenti tik...


Išmanieji dažai verčia tobulėti

Išmanieji dažai verčia tobulėti

Kadaise vienas išminčius yra pasakęs: „Jeigu nori valgyti – valgyk, nori miegoti – miegok, bet jeigu nori kurti – neribok savęs“. Ir tai yra kaip tik tai, ką siūlo išmanieji sienų dažai – kurti ir neriboti...


Individualaus namo dažymo sprendimai

Individualaus namo dažymo sprendimai

Kaip tinkamai prižiūrėti namo išorę, kokius gaminius pasirinkti, kurie užtikrintų ne tik norimą estetinį vaizdą, bet ir pailgintų eksploatacijos laikotarpį. Suomių kompanija „Tikkurila“ turi sukaupusi didžiulę šios srities patirtį....


Imkitės dažymo darbų patys

Imkitės dažymo darbų patys

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų pasižymi noru sutaupyti. Žinoma, tai labiausiai pastebima tada, kai eina kalba apie didesnes išlaidas, tačiau tai aktualu bene visiems. Visgi, net ir norint sutaupyti, išlieka poreikis gauti nepriekaištingą kokybę....


Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.