Liepos 9d. Ketvirtadienis

Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Peržiūrų skaičius: 98500
Dažymas viduje, problemos ir sprendimai

Pūslėjimasis

Pūslelės atsiranda dėl vietomis prie paviršiaus neprikibusios ir pakilusios dažų plėvelės.

Atsiradimo priežastys:

•Ant drėgno arba šlapio paviršiaus uždažyta aliejiniais ar alkidiniais dažais.
•Per lauko sienas sunkiasi drėgmė į vidų (mažesnė tikimybė, kai nudažyta lateksiniais dažais).
•Drėgnose patalpose nudažius lateksiniais dažais ir pradėjus eksploatuoti pilnai neišdžiūvus dažų plėvelei. Ypač, kai nebuvo tinkamai paruoštas paviršius.

Sprendimas:

Jeigu pūslėjasi tik viršutinis dažų sluoksnis: nugrandykite arba nušveiskite ir perdažykite kokybiškais lateksiniais - akriliniais dažais. Jeigu plėvelė pakilusi nuo pat pagrindo: esant galimybei, pašalinkite drėgmės atsiradimo priežastį. Sutvarkykite ištrupėjusį glaistą. Pasvarstykite galimybę įrengti ventiliaciją ar pajungti ventiliatorius. Nugrandykite arba nušveiskite pūsles; nepamirškite paviršių gruntuoti prieš dažant.

Paveikslo rėmas

Nevienodai padengta spalva. Atsiranda tada, kai sienos dažomos voleliu, o kampai teptuku. Teptuku dažytas plotas būna tamsesnis, panašus į "paveikslo rėmą". Panašus efektas gali gautis purškiant dažus šalia teptuku ar voleliu dažyto ploto. "Paveikslo rėmo" efektas gali atsirasti dėl skirtingo blizgesio dažų.

Atsiradimo priežastys:

•Dažniausiai tai būna dengiamumo priežastis. Skiriasi volelio ir teptuko dažų paskirstymo santykis. Dažant teptuku dažai mažiau skleidžiasi, formuojasi storesnė plėvelė.

Sprendimas:

Įsitikinkite, kad teptuko ir volelio dažų paskirstymo santykis yra panašus. Dirbkite mažesniuose ploteliuose tam, kad išsaugoti šlapią dažų plėvelės kraštą. Nenutraukite darbo nepabaigę dažyti visos sienos. Gerai išmaišykite dažus.

Putojimas/krateriukų atsiradimas

Dažant atsiranda pūslelės (putos), kurios džiūnant dažams sproginėja ir pasilieka ant plėvelės kraterio pavidalo.

Atsiradimo priežastys:

•Per stipriai išplakta nepilna dažų talpa.
•Per daug atskiesti dažai.
•Prastos kokybės arba pasenę dažai.
•Per greitai dažoma (ypač voleliu).
•Naudojamas netinkamo plauko volelis.
•Dažoma dažais su blizgesiu ant porėtų paviršių.

Sprendimas:

Daugiau ar mažiau, tačiau visi dažai pūslėjasi dažant. Aukštos kokybės dažuose tokios pūslelės išsilieja nespėjus plėvelei sukietėti. Jeigu tokios pūslelės džiūnant neišsilieja, pasistenkite lėčiau dažyti (ypač voleliu). Sekite gamintojo rekomendacijas dėl skiedimo. Dažant dažais su blizgesiu naudokite trumpesnio plauko volelį. Nepamirškite paviršių gruntuoti prieš dažant. Pasitikrinkite dažų galiojimo laiką. Susiformavusius krateriukus būtina nušveisti prieš perdažant.

Volelio žymės/graviruotė

Charakteringa, nepageidaujama paviršiaus tekstūra, atsirandanti nuo volelio plauko.

Atsiradimo priežastys:

•Neteisingas volelio pasirinkimas.
•Dažoma žemos kokybės dažais.
•Dažoma nekokybišku voleliu.
•Neteisinga dažymo technika voleliu.

Sprendimas:

Pasirinkite volelį, rekomenduojamą turimos rūšies dažams ir tinkantį dažomam paviršiui. Dažykite kokybiškais voleliais - vienodu sluoksniu paskirstančiais dažus ant paviršiaus. Kuo daugiau kietųjų dalelių dažuose, tuo geriau jie pasiskirsto dažant voleliu. Jeigu dažysite lateksiniais dažais, tai sudrėkinkite volelį vandeniu prieš dažymą, kiek galima geriau nuspauskite. Sekite, kad dažai nesikauptų ant volelio kraštų. Pradėkite dažyti nuo kampo prie lubų, žemyn maždaug 1 m2 ploteliais. Pamirkę volelį dažuose išdažykite zigzagą, panašų į raides W arba M. Pirmą potepį geriausia daryti iš viršaus į apačią - tai padeda išvengti taškymosi. Neatkeldami volelio pabaikite dažyti pradėtą plotelį vienodomis, lygiagrečiomis juostomis.

Vietomis atsiradęs blizgesys/nupoliravimas

Vietomis padidėjęs dažų plėvelės blizgesys po patrynimo, pašveitimo ar atnaujinimo.

Atsiradimo priežastys:

•Nudažyta matiniais dažais ten, kur vyksta intensyvus judėjimas (tokiose vietose patartina dažyti dažais su blizgesiu).
•Dažnas plovimas ar dėmių valymas.
•Daiktų trynimasis (pvz. baldų) į sienas.
•Išdažyta prastos kokybės, neatspariais trinčiai ir nešvarumams, dažais.

Sprendimas:

Paviršius, kur bus intensyvus judėjimas, reikėtų dažyti aukštos kokybės dažais su blizgesiu (minimum kiaušinio lukšto blizgesio dažais). Plaunant nenaudokite šveičiančių ar poliruojančių plovimo priemonių. Geriausia plauti muilu ir vandeniu, naudojant minkštą skudurą ar kempinę.

Persidengimai

Labiau blizgančios arba sodresnės spalvos dėmės, tose vietose kur persidengia ankščiau dažyti ir dabar dažomi ploteliai.

Atsiradimo priežastys:

•Pagrindinė tokios problemos priežastis - neišlaikytas "šlapias kraštas" dažant (ankščiau dažytas plotelis jau pradėjęs džiūti).
•Dažoma pigiais, prastos kokybės dažais, kurių sudėtyje yra mažai kietųjų dalelių.

Sprendimas:

Kad nesimatytų persidengimų ar sujungimo vietų, dažant būtina pastoviai saugoti "šlapią kraštą". Tai pasiekiama užnešant dažus nuo dažyto link nedažyto paviršiaus ir atgal. Tokia dažymo technika vadinama "nuo šlapio link sauso" ir užtikrina tolygų dažų plėvelės paskirstymą. Pertraukas planuokite prie kampo (durų, lango). Dažykite maždaug 1 m2 ploteliais. Galima naudoti lateksinių dažų kondicionierių (priemonę džiūvimo laiko prailginimui). Aukštos kokybės lateksinių dažų sudėtyje yra daugiau kietųjų dalelių, todėl sujungimo žymės mažiau pastebimos. Porėtus paviršius būtina gruntuoti. Dažant alkidiniais dažais persidengimo problemų beveik nebūna.

Sulipimas

Nepageidaujamas sulipimas dviejų nudažytų paviršių jiems susilietus (pvz. durų varčios ir staktos).

Atsiradimo priežastys:

•Neužteko laiko pilnai išdžiūti nudažytiems paviršiams prieš juos suglaudžiant (uždarant langus, duris).
•Nudažyta žemos kokybės blizgančiais ar pusiau blizgančiais dažais.

Sprendimas:

Dažykite aukščiausios kokybės akriliniais, pusiau blizgančiais ar blizgančiais, dažais. Žemos kokybės dažai gali būti neatsparūs sulipimui, ypač šiltomis ir drėgnomis oro sąlygomis. Sekite gamintojo rekomendacijas dėl džiūvimo laiko. Akriliniai dažai greičiau pasiekia atsparumą sulipimui, palyginus su alkidiniais dažais.


Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus?

Kiekvieną džiugina šiltas oras, kuomet galime jaukiai leisti laiką terasoje. Mums visiems patinka vasarą vaikščioti basomis šilta ir lygia terasa. Tačiau norint pasimėgauti terasos teikiamais privalumais, reikia ją ir joje esančius medinius baldus...


Išmanieji dažai verčia tobulėti

Išmanieji dažai verčia tobulėti

Kadaise vienas išminčius yra pasakęs: „Jeigu nori valgyti – valgyk, nori miegoti – miegok, bet jeigu nori kurti – neribok savęs“. Ir tai yra kaip tik tai, ką siūlo išmanieji sienų dažai – kurti ir neriboti...


Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

Šilumą sulaikantys ir kondensatui neleidžiantys kauptis TERMOSHIELD dažai

ThermoShield Interieur sistema gaivus,vėsus oras be „užklijuojančio sandarinimo“-nauja vasariškai maloni savijauta. Gera savijauta priklauso nuo atmosferos. Prie to lemiamai prisideda ThermoShield Interieur dažų sluoksnis.Tiek...


Namus galite perdažyti per savaitgalį!

Namus galite perdažyti per savaitgalį!

Anksčiau žodis remontas reiškė daug rūpesčių, buvo traktuojamas kaip vargas, nes dažai turėjo stiprų kvapą ir remonto metu tekdavo išsikraustyti iš namų. Dabar tai gali būti įdomus savaitgalio iššūkis! Netiesa, kad visi dažai skleidžia stiprų...


Interjero dažai,  pagaminti Vokietijoje

Interjero dažai, pagaminti Vokietijoje

Interjero dažai, pagaminti Vokietijoje Atitinkantys aukščiausius kokybės reikalavimus: Interjero dažai be lakiųjų medžiagų, tirpiklių ir plastifikatorių, lengva dažyti


Dažai. KUO SKIRIASI DAŽŲ KOKYBĖ – kokius dažus pasirinkti? - DAFASTA

Dažai. KUO SKIRIASI DAŽŲ KOKYBĖ – kokius dažus pasirinkti? - DAFASTA

Dideliame statybinių medžiagų centre - dažų „jūra“. Ką pasirinkti jeigu norite (pavyzdžiui) baltai nusidažyti lubas, o parduotuvėje baltų emulsinių dažų luboms yra 10 rūšių. Ir 1 ltr kaina nuo 5 iki 20 Lt? Visų tikslas natūralus...


Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Dažymas lauke: aižėjimas kas tai?

Aižėjimas Raštuotas dažų plėvelės aižėjimas – paviršius tampa panašus į aligatoriaus odą. Užnešus kietą, visai nelanksčią dažų plėvelę, (pvz., alkidinių dažų), ant žymiai elastingesnio paviršiaus (pvz., lateksinio grunto).


Imkitės dažymo darbų patys

Imkitės dažymo darbų patys

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų pasižymi noru sutaupyti. Žinoma, tai labiausiai pastebima tada, kai eina kalba apie didesnes išlaidas, tačiau tai aktualu bene visiems. Visgi, net ir norint sutaupyti, išlieka poreikis gauti nepriekaištingą kokybę....


Volonta, UAB
Volonta, UAB

Dažai, interjero dažai, eksterjero dažai, lakai, alyva, amerikietiški dažai, DULUX, SHERWIN WILLIAMS, RELIUS, THOMSONS – prekyba.

Bygma, UAB
Bygma, UAB

Silikatiniai dažai laukui ir vidui, neformuojantys plėvelės ir leidžiantys konstrukcijai kvėpuoti.

Daža, UAB
Daža, UAB

Pramoninis medienos (dailylenčių, tvoros lentų) dažymas automatizuota įranga, priešgaisrinis medienos impregnavimas. Aukščiausia kokybė!

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Duliuksa, UAB
Duliuksa, UAB

UAB „Duliuksa“ Lietuvoje atstovauja aukščiausio lygio vidaus ir lauko dažų, dekorų bei dažymo priedų, medžio apsaugos priemonių, struktūrinių tinkų gamintojus iš JAV, Anglijos, Suomijos, Italijos, Airijos, Prancūzijos, Olandijos.

Osmo Lietuva, UAB
Osmo Lietuva, UAB

Osmo - vokiški medienos apdailos produktai Jūsų interjerui bei eksterjerui.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.