Lapkričio 18d. Pirmadienis

Renkantis kaitlentę verta pagalvoti ir apie puodus

2012 Gruodžio 9d.
Peržiūrų skaičius: 61448
Renkantis kaitlentę verta pagalvoti ir apie puodus

Šiuolaikinių kaitlenčių įvairovė kiekvienam leidžia rinktis atsižvelgiant į tai, kas atrodo svarbiau: dizainas, patogumas valyti, galimybė gaminti greičiau ir taupiau, funkcijų skaičius ar tiesiog kaina.

Pasak bendrovės "Avitela" buities technikos vadybininkės Astos Ežerinskienės, šiuo metu populiariausios yra dujinės ir elektrinės stiklo keramikos kaitlentės. Anksčiau naudotos elektrinės ketaus kaitlentės perkamos labai retai. Jomis domisi, pavyzdžiui, poilsio namai ar tie, kurie retai gamina maistą ir rūpinasi tik tiek, kad prireikus galimybė ką nors išsivirti būtų. Ketaus kaitlentės yra pigesnės už stiklo keramikos, bet ir įkaista triskart lėčiau.

"Stiklo keramikos kaitvietės įkaista maždaug per 10 sekundžių. Dar greičiau, per 3-5 sekundes, įkaista turinčiosios vadinamuosius "highlight" kaitinimo elementus", - sakė A. Ežerinskienė.

Bendrovės "Elektromarktas" buitinės technikos vyriausioji vadybininkė Alina Podelytė teigia, kad perkamiausios yra dviejų "highlight" vietų kaitlentės.

Atsiliepus telefonu neprisvils

Elektrinių kaitlenčių kaina priklauso ir nuo valdymo - ar jis sensorinis, ar mechaninis. Turinčiąsias sensorinį valdymą patogiau valyti, be to, ant kaitlentės lieka daugiau vietos. Galima rinktis ir tokias, kurių valdymas įmontuotas orkaitėje (būna ir elektrinės, ir dujinės).

Pasak A. Ežerinskienės, tokią kaitlentę patogiau valyti nei turinčią mechaninį valdymą, tačiau ji jau negali būti savarankiška - teks montuoti tik virš orkaitės.

Jei valdymas sensorinis, yra galimybė kiekvienai kaitvietei nustatyti skirtingą galingumo lygį - kaitvietės savarankiškos. Brangesniosios turi ir užraktą. Tai, anot A. Podelytės, ypač aktualu jaunoms šeimoms. Nustačius reikiamą galingumo lygį ir kaitlentę "užrakinus", galima nesibaiminti, kad vaikai programą pakeis.

Kai kurios kaitlentės turi ir priminimo funkciją - žadintuvą. Skaitant knygą ar žiūrint televizorių nustatytu laiku pasigirs garsinis signalas, pranešantis, kad atėjo laikas gaminti.

Kaitlentes, turinčias laikmatį, galima suprogramuoti, kad nustatytu laiku pačios išsijungtų.

"Yra ir tokia funkcija "stop+go". Jeigu kas nors atėjo ar paskambino, vieno mygtuko spustelėjimu galima nustatyti, kad kaitvietė veiktų tik šilumos palaikymo režimu. Taip niekas neprisvils ir neišbėgs, kol, pavyzdžiui, kalbėsite telefonu. Baigus pokalbį reikia tik paspausti mygtuką, ir patiekalas vėl bus gaminamas taip, kaip buvo nustatyta anksčiau", - sakė A. Ežerinskienė.

Liekamosios šilumos indikatoriai padeda išvengti nelaimingų atsitikimų. Stiklo keramikos paviršius gaminant įkaista iki 400-500 laipsnių, ir nukėlus puodą galima nudegti. Šilumos indikatoriai švies tol, kol paviršius atvės iki 55 laipsnių šilumos ir pavojaus nudegti nebebus.

Stiklo keramikos paviršiai gali turėti ir kintamo dydžio kaitvietes, arba vadinamąjį išplėtimą. Tai suteikia galimybę efektyviai naudoti skirtingų diametrų puodus ant tos pačios kaitvietės. Kai kurios kaitlentės gali turėti ir ovalo formos kaitvietę. Taip kaista visas ovalo formos puodo ar, pasak A. Podelytės, dabar labai populiarių stiklinių troškintuvų, dugnas.

Stiklo keramikos kaitlentės gali turėti nerūdijančio plieno apvadus arba būti be jų - šlifuotais kraštais. Valyti patogiau kaitlentę šlifuotais kraštais, tačiau, anot A. Ežerinskienės, plieniniai apvadai apsaugo stalviršį, jei gaminant išbėga skystis - kraštai jį truputį sulaiko, ir skystis nepatenka ant darbastalio.

"Jeigu kas nors kris ant kaitlentės su metaliniais kraštais, nenuskels kampo. Kita vertus, ar taip jau dažnai tie puodai krenta", - svarstė A. Podelytė.

"Bijo" cukraus

Paskutiniuoju metu labai populiarėja indukcinės kaitlentės, nors ir yra brangesnės. Pasak A. Ežerinskienės, palyginti su paprastomis kaitlentėmis jos leidžia sutaupyti iki 45 proc. elektros energijos ir 50 proc. gaminimo laiko.

Indukcinėse kaitlentėse įmontuota indukcinė ritė, kuri sukuria elektromagnetinį lauką, šiluma susidaro puodo viduje ir tokiu būdu pereina į gaminamą maistą. Kaitinamas tik puodas, tokiu būdu taupoma energija.

"Indukcinės pliusas - nukėlei puodą, ir kaitvietė labai greitai atvėsta, nenudegsi", - sakė A. Podelytė.

Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad indukcinei kaitlentei tiks ne bet koks puodas. Aliumininiai ar stikliniai indai ant jos paprasčiausiai nešils. Emaliuoti nerekomenduojami elektrinėms stiklo keramikos kaitlentėms, nes emalė lydosi ir gali sugadinti paviršių. Patariama įsigyjant puodą pasidomėti, ar jis tiks indukcinei ar elektrinei kaitlentei - tai turėtų būti pažymėta ant pakuotės.

Pasak A. Podelytės, išeitis mėgstantiems gaminti stikliniuose troškintuvuose ar kituose indukcinėms kaitlentėms netinkamuose induose yra pirkti keturvietę kaitlentę su dviem indukcinėm kaitvietėm.

Beje, stiklo keramikos paviršius reikia labai saugoti nuo uogienių ar kitų saldžių gaminamų produktų, nes prikepęs cukrus paviršių išgraužia, nuvalius liks dėmės. Indukcinėms tai negresia, nes paviršius gaminant išlieka šaltas.

Stiklo keramikos ir stiklinių paviršių nepatartina valyti aštriais šepetėliais bei valikliais. Jiems yra skirti specialūs valikliai. Pasak A. Ežerinskienės, kai kuriuose orkaitės ir kaitlentės komplektuose būna ir specialūs gremžtukai kaitlentei valyti.

Dujinės kaitlentės gali būti ir nerūdijančio plieno, ar stiklo, o jei kombinuotos su elektrinėmis kaitvietėmis - ir stiklo keramikos. Renkamasi, anot A. Podelytės ir A. Ežerinskienės, derinant prie interjero.

Dujinių kaitlenčių laikikliai gaminami iš dažyto metalo arba iš ketaus. Pastarosios, nors ir brangesnės, yra populiaresnės. Šiurkštus ketaus paviršius neleidžia slidinėti puodams, be to, jis ilgaamžiškesnis - apdegus geležiai dažai po kiek laiko ima luptis.

Kai kurios dujinės kaitlentės turi dviejų diametrų degiklius viename - tas pats degiklis gali degti ir mažesnio, ir didesnio diametro liepsna, galima uždegti ir abi iškart.

Apsauga nuo dujų nuotėkio, anot A. Ežerinskienės, labai patogi turintiems mažų vaikų - jei vaikas atsuks dujas, bet neįskels kibirkšties ir jų neuždegs, dujos netekės.

Įprastai dujinės kaitlentės turi tik mechaninį valdymą. Vis dėlto, anot A. Ežerinskienės, visai neseniai pasirodė naujovė - dujinė kaitlentė ant stiklinio paviršiaus su sensoriniu valdymu.


Kino teatras namie – tai ne tik ekranas

Kino teatras namie – tai ne tik ekranas (1)

Jokių bilietų, kėdes spardančių vaikų ar šalia traškučius šlamščiančių kaimynų. Kino teatras namie. Atskiras kambarys, skirtas žiūrėti filmus, sporto transliacijas ar tiesiog klausytis muziką – XXI amžiuje vakariečių šeimoms jau tapo nebe...


Derekis.lt: Ar tikrai mums reikalinga išmanioji buitinė technika?

Derekis.lt: Ar tikrai mums reikalinga išmanioji buitinė technika?

Futurologai ir technologijų ekspertai dar prieš keletą metų sakė – jau netrukus visa buitinė technika bus išmanioji. Praėjo keletas metų, tačiau ar mūsų namai tapo išmanesni? Robotų namuose masiškai neturime, kaip rodoma fantastiniuose...


Ekonomiškiausios - indukcinės kaitlentės

Ekonomiškiausios - indukcinės kaitlentės

Vienos ekonomiškiausių kaitlenčių, yra indukcinės kaitlentės. Jų pranašumas, kad kaitina magnetinėmis bangomis.Šiluma tiesiogiai ir nuosekliai sklinda į indo paviršių, dėl to paspartėja maisto gamyba ir mažiau suvartojama elektros energijos....


Kaip išsirinkti šaldytuvą

Kaip išsirinkti šaldytuvą

Pirmiausia apsispręskite, kokios talpos šaldytuvas bus reikalingas – ji svyruoja nuo 45 iki 600 litrų naudingojo tūrio, galima rasti ir 800 l gigantų. Taip pat gali būti svarbūs ir buitinės technikos išmatavimai, nes ne kiekvienas gali...


Ar žinojote, kad Samsung gamina ne tik televizorius bet ir įmontuojamą buitinę techniką?

Ar žinojote, kad Samsung gamina ne tik televizorius bet ir įmontuojamą buitinę techniką?

Korėjos kompaniją Samsung daugelis žino kaip didžiausią pasaulyje televizorių ir išmaniųjų telefonų gamintoją. Naujieji telefonai Samsung Galaxy S10 laikomi geriausiai rinkoje pagal daugelį parametrų ir jau seniai lenkia Apple produkciją....


Apie indaploves

Apie indaploves

Dabar rinkoje yra daugybė įvairiausių firmų gaminių. Indaplovės skirstomos į laisvai pastatomas ir integruojamas į baldus. O pastarosios gali būti su matomu ar paslėptu valdymo pultu.Jų plotis - 45 arba 60 cm. Pirmosiose telpa 8- 9 komplektai...


Su kino teatru vykstame į gamtą

Su kino teatru vykstame į gamtą

Patraukliai skambančią idėją įgyvendinti lauko sąlygomis ne taip paprasta. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad mažesnį ar didesnį kino teatrą teoriškai galima įsirengti bet kur gamtoje. Svarbu tik, kad kur nors šalia būtų elektros šaltinis, pavyzdžiui,...


Kavos aparatas namų interjere

Kavos aparatas namų interjere

Šiuo metu rinkdamiesi kavos aparatą pirkėjai domisi ne tik kokią kavą su juo pagamins, bet ir kaip jis tiks prie namų interjero, pirmiausiai, žinoma, prie virtuvės. Pirkėjai ieško patogaus, kompaktiško, daug vietos neužimančio kavos aparato. Dabar...


Hifi Centras, UAB
Hifi Centras, UAB

Stereo aparatūra, namų kino aparatūra, garso kolonėlės, kabeliai, ausinės, aksesuarai

IMARKET, UAB
IMARKET, UAB

IMARKET.LT tinklapyje išsirinkti ir įsigyti prekę patogu ir paprasta.

Audiocentras, UAB
Audiocentras, UAB

AUDIOCENTRAS vykdo prekybą garso ir vaizdo technika. Platus asortimentas ir greitas pristatymas! Kokybiškas garsas jums!

AP TRADE, UAB
AP TRADE, UAB

derekis.lt - geriausi namų elektronikos ir buitinės technikos pasiūlymai Jums!

SATORA, UAB TELEVIZORIŲ IŠPARDUOTUVĖ
SATORA, UAB TELEVIZORIŲ IŠPARDUOTUVĖ

TELEVIZORIŲ IŠPARDAVIMAS - el. parduotvė. Telvizoriai geriausiomis kainomis!
+37067614979

RMB prekyba, UAB Salonas "Garso Harmonija"
RMB prekyba, UAB Salonas "Garso Harmonija"

Garso ir vaizdo sistemų projektavimas, montavimas butuose, namuose, komercinės paskirties patalpose (kavinės, barai, restoranai, prekybinės salės).

D. Kubiliaus firma „Muzikinis Garažas“
D. Kubiliaus firma „Muzikinis Garažas“

Mūsų klijentams siūlome nuostabų muzikos ir vaizdo perteikimą, garso aparatūrą sukuriančią artimą idealui klausytojo ryšį su autoriaus idėja ir kūriniu.

Eimeta, UAB
Eimeta, UAB

Buitinė technika aukščiausia kokybė - palankiausios kainos!

V. Matulio įmonė
V. Matulio įmonė

Internetinė buitinės technikos parduotuvė

Daneka, UAB
Daneka, UAB

Virtuvės ir vonios kambario buitinė technika

Vektrona, UAB
Vektrona, UAB

Buitinė technika internetu – tai greitas ir patogus būdas apsipirkti nė neišeinant iš namų!

UAB "Serva Se" Garso aparatūros salonas "Lyra"
UAB "Serva Se" Garso aparatūros salonas "Lyra"

Didžiausias kokybiškos garso aparatūros pasirinkimas. Stereo sistemos, namų kino ir multiroom įranga. Garso kolonėlės, stiprintuvai, grotuvai, AV resiveriai, jungiamieji laidai.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.