Rugsėjo 18d. Trečiadienis

Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

Peržiūrų skaičius: 100260
Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

Pasirinkdami baldus savo užmiesčio namui, mes dažniausiai vartome ir studijuojame spalvotus katalogus, ilgai galvojame, vaikščiojame po parduotuves. Jeigu yra galimybė konsultuojamės su dizaineriais. Tačiau, pradėję sodo pertvarkymą, apie baldus dažnai pamirštame. Tai klaida! Be patogių kėdžių, suoliukų ar sūpuoklių poilsis gamtoje nebus pilnavertis. Be to, sodo baldai labai puošia bet kurią žalią pievelę.

Sodo baldai turi ypatingą šarmą. Kartais, išėjus į sodą apžiūrėti gėlių ar paskanauti uogų, norisi atsisėsti ant medinio suoliuko ir panirti į romantiškas svajones. Kad sode būtų jauku ir norėtume ten praleisti laisvalaikį, reikia ir tinkamų sodo baldų.
Į sodo baldų sąrašą galima įrašyti šiuos baldus: fotelius- lovas, stalus darbui oranžerijoje, paplūdimio kėdes ir krėslus, sūpuokles, sofutes, suoliukus, staliukus, lentynas ir kitus tinkamus baldus. Parduotuvėse greta su tradiciniais baldais galima rasti ir kitų gana įdomių ir funkcionalių daiktų, pavyzdžiui, sofų ant skrynių, sodo sofučių ant ratelių su dviem kėdėm, kurios sujungtos staliuku ant ratų; sūpuoklių su stogeliu ir kt. Viskas priklauso tiktai nuo jūsų fantazijos ir finansinių galimybių.

Ankstyvą pavasarį, kai žemė šalta ir dar negalima sėdėti ant kilimėlio, neįkainojami dalykai yra sudedami staliukai ir sudedamos kėdės, kurios skirtos specialiai sodui. Nereikia ieškoti jokio kelmo ar nulūžusio medžio, kur galima būtų atsisėsti. Beveik bet kuriuo metu, netgi tada, kai oras labai drėgnas, jūs galite ramiai pasėdėti lauke ir maloniai praleisti laiką. Jeigu sėdėsite ant kelmų bei nulūžusių medžių, galite įsivaryti rakštį bei sugadinti ar suplėšyti drabužius.

Pasirenkant sudedamus krėslus, geriausia pasirinkti tokius, kurie pagaminti iš drėgmei atsparių medžiagų arba plastmasės. Paplūdimio variantus geriau palikti paplūdimiui.

Sodo sūpuoklės ir hamakas – be jų negalima apseiti, jeigu norime, kad poilsis būtų pilnavertis ir įsimenantis. Sūpuoklės ir hamakas padės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir apgalvoti ateinančios dienos darbus.

Grynas oras, aišku, yra labai svarbus ir sveikas, bet ką daryti, jeigu jūsų poilsį sutrukdo ryški saulė ar nelauktas lietutis? Nesijaudinkite – šią problemą galima išspęsti pastačius įvairias pastoges ir tentus. Uždari iš trijų pusių ar atviri - kokie labiau patinka – jie pailgins jūsų poilsį gryname ore ir apsaugos nuo oro kaprizų!


Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs Sodo baldų medžiaga
Sodo baldai dažniausiai gaminami iš medžio, plastmasės ar metalo. Kodėl būtent mediniai sodo baldai turi didžiausią paklausą pasaulyje? Taip yra todėl, kad pats „šilčiausias”, pats „gyviausias” gamtos produktas yra medis. Jis labai tinka kiekviename sode, gerai atrodo ir prie medinio namelio, ir prie plytinio kotedžo.

Daugelis skaitytojų tikriausiai galvoja, ar medinius baldus galima naudoti lauke, ar jie nepraranda savo išvaizdos? Galima, nes modernūs sodo baldai daug patvaresni ir saugesni negu mūsų įprastiniai primityvūs suoliukai. Šiandien gamintojai naudoja specialias medienos apdorojimo technologijas ir tokiu būdu sukuria drėgmei atsparius medienos sluoksnius. Todėl tokiems baldams nekenkia atmosferos ir klimato sąlygos.

Pati tvirčiausia ir atspariausia yra lapuočių mediena, nes lapuočių medienos tankis daug didesnis, jų sudėtyje yra daug įvairių aliejinių ir klijinių medžiagų elementų. Todėl saulės spindulių arba temperatūros kaitos įtakoje iš tokios medienos pagaminti baldai netrūkinėja ir neišblunka saulėje.

Pats patvariausias, specialistų nuomone, yra tikmedis, kurio beveik nereikia papildomai apdirbti drėgmei atspariomis medžiagomis ir laku. Vienintelė problema - tikmedžio medienos paruošimas yra ilgas procesas, kuris reikalauja gana daug darbo. Medžiai nupjaunami ir apdirbami rankiniu būdu, jie džiovinami dvejus metus ir tiktai po to naudojami. Tai viena iš priežasčių, kodėl tikmedžio baldai pasaulinėje rinkoje gana brangūs. Tačiau jų kokybė to verta. Jeigu tikmedžio baldai ilgai būna po atviru dangumi, po kurio laiko jie įgauna sidabriniai pilkšvą toną. Jį galima nuvalyti šiltame vandenyje suvilgytu šepetėliu. Jeigu norime, kad tokie gaminiai neišbluktų ir neprarastų spalvos, patartina juos kartais apdirbti tikmedžio aliejumi.

Lapuočių mediena turi daug gerų savybių. Ji gerai atlaiko drėgmės ir temperatūros svyravimus, lėtai reaguoja į aplinkos sąlygų pakitimus. Venecija pastatyta ant lapuočių medžių polių, kurie nuo 15 (!) šimtmečio tarnauja iki šiol. 19 amžiaus viduryje buvo atlikti tyrimai ir išsiaiškinta, kad poliai ne tiktai nesupuvę, bet pasidarę kieti kaip akmenys ir nepasiduoda jokiam mechaniniam poveikiui. Tokiu būdu galime sakyti, kad mūsų drėgname klimate sodo baldai iš lapuočių medžių - geriausias sprendimas.

Kartais sodo baldai gaminami iš akacijos medienos, eglės ar kitos pigesnės medienos. Tačiau iš karto reikėtų pabrėžti, kad tokie gaminiai šeimininkams sukelia daugybę rūpesčių netgi ir tada, jeigu jie bus sutepti alyva ir padengti laku. Kai ilgesnį laiką jie pabūna drėgmėje, po truputį išbrinksta , o jeigu ilgesnį laiką pabūna tiesioginiuose saulės spinduliuose- išdžiūsta. Todėl tokius baldus geriau naudoti verandoje arba terasoje. Jeigu labai norite tokius baldus išnešti į lauką, tai tiktai neilgam. Mediniai baldai gana sunkūs, todėl dažnai perstatinėti gana sunku.

Pasirenkant baldus sodui, reikėtų pasidomėti, kaip sujungtos tokių baldų detalės ir atidžiai apžiūrėti ne tiktai „fasadą”, bet ir gaminio „išvirkščią” pusę. Idealu, jeigu sujungimuose naudojami mediniai pleištai, o ne metaliniai varžtai. Jokiu būdu nepirkite tų sodo baldų, kuriuose sujungimuose panaudoti klijai. Medinis sujungimas drėgmėje truputį išbrinksta, todėl konstrukcijos tampa dar tvirtesnės. „Išvirkščioji” pusė turi būti apdirbta specialiu skysčiu- tirpalu (pavyzdžiui, drėgmei atspariu laku, ugniai atspariu skysčiu) taip pat kokybiškai kaip ir „fasado” elementai. Priešingu atveju mediniai baldai pradės pūti iš vidaus ar apačios ir juos reikės išmesti.


Ar brangios biuro kėdės tikrai patogesnės už pigias?

Ar brangios biuro kėdės tikrai patogesnės už pigias?

Taupyti ar netaupyti perkant kėdes? Koks skirtumas tarp pigių ir brangesnių? Kuo ergonominė kėdė skiriasi nuo paprastos? Visi šie ir daugelis kitų klausimų kankina kiekvieną planuojantį pirkti baldus savo naujajam biuriui ar darbo kambariui.


Nestandartiniai baldai – standartinis pasirinkimas

Nestandartiniai baldai – standartinis pasirinkimas

Įsirengiant namus vis daugiau dėmesio skiriama baldams. Teisingai, juk tai vienas pagrindinių elementų būste, darantis įtaką komfortui, nuotaikai, kuriantis namų dvasią bei charakterį. Baldai iš parduotuvių siūlomo pasirinkimo, aišku, variantas...


Svarbiausias mokinio baldas

Svarbiausias mokinio baldas

Artėjant naujiems mokslo metams tėvai vis dažniau varsto parduotuvių duris. Ypač galvas pasukti tenka norint išrinkti gerą rašomąjį stalą, prie kurio atžala nesiblaškydama ruoštų pamokas. Toks baldas yra bene pats svarbiausias pirkinys.


Nestandartinių baldų gamyba namams

Nestandartinių baldų gamyba namams

Tikriausiai esate buvę tokioje situacijoje, kai renkatės baldus ir niekaip negalite rasti tinkamų? www.epobaldai.lt - nestandartinių, išskirtinių baldų gamintojas siūlo rinktis nestandartinius baldus! Nestandartiniai baldai - vienintelė ir...


Kietųjų baldų gamybos medžiagos: kokią rinktis geriausia?

Kietųjų baldų gamybos medžiagos: kokią rinktis geriausia?

Kietieji baldai šiandien gaminami iš įvairių medžiagų. Dažniausiai tam naudojama mediena ir jos gaminiai. Didelė medienos tipų ir jų gaminių įvairovė leidžia įgyvendinti visas funkcionalumo ir dizaino idėjas, užtikrinant ne tik ilgaamžiškumą, bet...


Virtuvės "veidas" - darbastalis

Virtuvės "veidas" - darbastalis

Virtuvės vizitine kortele paprastai linkstama laikyti spinteles, tačiau tai - ne visai taip, juk pagrindinis krūvis tenka darbastaliui. Renkantis stalviršį dažniausiai apsistojama ties praktiškiausia ir ilgaamžiškiausia medžiaga. Stiklas atrodo...


Biuro baldai

Biuro baldai

Nors interjero kūrimas ir atrodo meninis procesas, jame gausu taisyklių, kurių laikantis pasiekiami patys geriausi rezultatai. Kiekvienas dizaineris patvirtins, jog baldų išdėstymas yra be galo svarbus, na o jų modeliai ar spalvos taip pat nėra...


Baldų atnaujinimas

Baldų atnaujinimas

Susidėvėjusio minkštasuolio, fotelio ar kėdės nebūtina išmesti. Seną patogų ir malonius prisiminimus saugantį baldą galima atnaujinti. Baldus remontuojančių, atnaujinančių ir restauruojančių verslininkų teigimu, galima atnaujinti net labai...


Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimas mažai erdvei

Evaldo baldai, UAB
Evaldo baldai, UAB

UAB Evaldo baldai – įmonė, pasiryžusi įgyvendinti pačius netikėčiausius jūsų sumanymus.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

Lavada, UAB
Lavada, UAB

Sukursime unikalų ir išskirtinį dizainą Jūsų namams ar ofisui. Baldų gamyba.

Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

TOP sofa, UAB
TOP sofa, UAB

TOP sofa – tai įmonė, gaminanti naujus nestandartinius minkštus baldus namams ir verslui.

AUDĖJO BALDŲ CENTRAS
AUDĖJO BALDŲ CENTRAS

Kiekvieną mėnesį rengiame specialias pardavimo skatinimo akcijas, kurių metu dalį baldų parduodame žemesnėmis kainomis.

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai