Kovo 31d. Antradienis

Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

Peržiūrų skaičius: 100260
Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs

Pasirinkdami baldus savo užmiesčio namui, mes dažniausiai vartome ir studijuojame spalvotus katalogus, ilgai galvojame, vaikščiojame po parduotuves. Jeigu yra galimybė konsultuojamės su dizaineriais. Tačiau, pradėję sodo pertvarkymą, apie baldus dažnai pamirštame. Tai klaida! Be patogių kėdžių, suoliukų ar sūpuoklių poilsis gamtoje nebus pilnavertis. Be to, sodo baldai labai puošia bet kurią žalią pievelę.

Sodo baldai turi ypatingą šarmą. Kartais, išėjus į sodą apžiūrėti gėlių ar paskanauti uogų, norisi atsisėsti ant medinio suoliuko ir panirti į romantiškas svajones. Kad sode būtų jauku ir norėtume ten praleisti laisvalaikį, reikia ir tinkamų sodo baldų.
Į sodo baldų sąrašą galima įrašyti šiuos baldus: fotelius- lovas, stalus darbui oranžerijoje, paplūdimio kėdes ir krėslus, sūpuokles, sofutes, suoliukus, staliukus, lentynas ir kitus tinkamus baldus. Parduotuvėse greta su tradiciniais baldais galima rasti ir kitų gana įdomių ir funkcionalių daiktų, pavyzdžiui, sofų ant skrynių, sodo sofučių ant ratelių su dviem kėdėm, kurios sujungtos staliuku ant ratų; sūpuoklių su stogeliu ir kt. Viskas priklauso tiktai nuo jūsų fantazijos ir finansinių galimybių.

Ankstyvą pavasarį, kai žemė šalta ir dar negalima sėdėti ant kilimėlio, neįkainojami dalykai yra sudedami staliukai ir sudedamos kėdės, kurios skirtos specialiai sodui. Nereikia ieškoti jokio kelmo ar nulūžusio medžio, kur galima būtų atsisėsti. Beveik bet kuriuo metu, netgi tada, kai oras labai drėgnas, jūs galite ramiai pasėdėti lauke ir maloniai praleisti laiką. Jeigu sėdėsite ant kelmų bei nulūžusių medžių, galite įsivaryti rakštį bei sugadinti ar suplėšyti drabužius.

Pasirenkant sudedamus krėslus, geriausia pasirinkti tokius, kurie pagaminti iš drėgmei atsparių medžiagų arba plastmasės. Paplūdimio variantus geriau palikti paplūdimiui.

Sodo sūpuoklės ir hamakas – be jų negalima apseiti, jeigu norime, kad poilsis būtų pilnavertis ir įsimenantis. Sūpuoklės ir hamakas padės atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir apgalvoti ateinančios dienos darbus.

Grynas oras, aišku, yra labai svarbus ir sveikas, bet ką daryti, jeigu jūsų poilsį sutrukdo ryški saulė ar nelauktas lietutis? Nesijaudinkite – šią problemą galima išspęsti pastačius įvairias pastoges ir tentus. Uždari iš trijų pusių ar atviri - kokie labiau patinka – jie pailgins jūsų poilsį gryname ore ir apsaugos nuo oro kaprizų!


Sodo baldai turi būti ir gražūs ir patvarūs Sodo baldų medžiaga
Sodo baldai dažniausiai gaminami iš medžio, plastmasės ar metalo. Kodėl būtent mediniai sodo baldai turi didžiausią paklausą pasaulyje? Taip yra todėl, kad pats „šilčiausias”, pats „gyviausias” gamtos produktas yra medis. Jis labai tinka kiekviename sode, gerai atrodo ir prie medinio namelio, ir prie plytinio kotedžo.

Daugelis skaitytojų tikriausiai galvoja, ar medinius baldus galima naudoti lauke, ar jie nepraranda savo išvaizdos? Galima, nes modernūs sodo baldai daug patvaresni ir saugesni negu mūsų įprastiniai primityvūs suoliukai. Šiandien gamintojai naudoja specialias medienos apdorojimo technologijas ir tokiu būdu sukuria drėgmei atsparius medienos sluoksnius. Todėl tokiems baldams nekenkia atmosferos ir klimato sąlygos.

Pati tvirčiausia ir atspariausia yra lapuočių mediena, nes lapuočių medienos tankis daug didesnis, jų sudėtyje yra daug įvairių aliejinių ir klijinių medžiagų elementų. Todėl saulės spindulių arba temperatūros kaitos įtakoje iš tokios medienos pagaminti baldai netrūkinėja ir neišblunka saulėje.

Pats patvariausias, specialistų nuomone, yra tikmedis, kurio beveik nereikia papildomai apdirbti drėgmei atspariomis medžiagomis ir laku. Vienintelė problema - tikmedžio medienos paruošimas yra ilgas procesas, kuris reikalauja gana daug darbo. Medžiai nupjaunami ir apdirbami rankiniu būdu, jie džiovinami dvejus metus ir tiktai po to naudojami. Tai viena iš priežasčių, kodėl tikmedžio baldai pasaulinėje rinkoje gana brangūs. Tačiau jų kokybė to verta. Jeigu tikmedžio baldai ilgai būna po atviru dangumi, po kurio laiko jie įgauna sidabriniai pilkšvą toną. Jį galima nuvalyti šiltame vandenyje suvilgytu šepetėliu. Jeigu norime, kad tokie gaminiai neišbluktų ir neprarastų spalvos, patartina juos kartais apdirbti tikmedžio aliejumi.

Lapuočių mediena turi daug gerų savybių. Ji gerai atlaiko drėgmės ir temperatūros svyravimus, lėtai reaguoja į aplinkos sąlygų pakitimus. Venecija pastatyta ant lapuočių medžių polių, kurie nuo 15 (!) šimtmečio tarnauja iki šiol. 19 amžiaus viduryje buvo atlikti tyrimai ir išsiaiškinta, kad poliai ne tiktai nesupuvę, bet pasidarę kieti kaip akmenys ir nepasiduoda jokiam mechaniniam poveikiui. Tokiu būdu galime sakyti, kad mūsų drėgname klimate sodo baldai iš lapuočių medžių - geriausias sprendimas.

Kartais sodo baldai gaminami iš akacijos medienos, eglės ar kitos pigesnės medienos. Tačiau iš karto reikėtų pabrėžti, kad tokie gaminiai šeimininkams sukelia daugybę rūpesčių netgi ir tada, jeigu jie bus sutepti alyva ir padengti laku. Kai ilgesnį laiką jie pabūna drėgmėje, po truputį išbrinksta , o jeigu ilgesnį laiką pabūna tiesioginiuose saulės spinduliuose- išdžiūsta. Todėl tokius baldus geriau naudoti verandoje arba terasoje. Jeigu labai norite tokius baldus išnešti į lauką, tai tiktai neilgam. Mediniai baldai gana sunkūs, todėl dažnai perstatinėti gana sunku.

Pasirenkant baldus sodui, reikėtų pasidomėti, kaip sujungtos tokių baldų detalės ir atidžiai apžiūrėti ne tiktai „fasadą”, bet ir gaminio „išvirkščią” pusę. Idealu, jeigu sujungimuose naudojami mediniai pleištai, o ne metaliniai varžtai. Jokiu būdu nepirkite tų sodo baldų, kuriuose sujungimuose panaudoti klijai. Medinis sujungimas drėgmėje truputį išbrinksta, todėl konstrukcijos tampa dar tvirtesnės. „Išvirkščioji” pusė turi būti apdirbta specialiu skysčiu- tirpalu (pavyzdžiui, drėgmei atspariu laku, ugniai atspariu skysčiu) taip pat kokybiškai kaip ir „fasado” elementai. Priešingu atveju mediniai baldai pradės pūti iš vidaus ar apačios ir juos reikės išmesti.

Stumdomų durų spinta, kaip išrinkti patikimą?

Stumdomų durų spinta, kaip išrinkti patikimą?

Kaip išsirinkti tokią spintą, kuri puikiai įsikomponuotų kambaryje? Kaip ją priderinti prie kambario interjero? Kaip užsitikrinti protingą produkto kainą bei kokybę? Į šiuos ir kitus aktualius klausimus atsako ilgamečiai nestandartinių baldų...


Kaip išsirinkti tinkamą medžiagą baldui

Kaip išsirinkti tinkamą medžiagą baldui

Rinkdamiesi medžiagą baldams, žinoma, pirmiausiai atsižvelgiame į aplinkos, kurioje baldas bus eksploatuojamas interjerą, į kūrybinę viziją, idėją bei pageidaujamos medžiagos rūšį, t.y. ar pageidaujame odinių baldų ar audiniu vilktų baldų.


Baldų atnaujinimas

Baldų atnaujinimas

Susidėvėjusio minkštasuolio, fotelio ar kėdės nebūtina išmesti. Seną patogų ir malonius prisiminimus saugantį baldą galima atnaujinti. Baldus remontuojančių, atnaujinančių ir restauruojančių verslininkų teigimu, galima atnaujinti net labai...


Čiužinio priežiūra: kad visada būtų kaip naujas

Čiužinio priežiūra: kad visada būtų kaip naujas

Švara yra svarbiausias aspektas visose srityse. Ypač, jei tai yra daiktai, su kuriais nuolat liečiasi mūsų kūnas. Vieni iš jų – čiužiniai. Labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, norint išvengti erkučių ir dulkių, kurios dažnai sukelia ne tik...


Originalios lovos šiuolaikiškam Jūsų miegamajam

Originalios lovos šiuolaikiškam Jūsų miegamajam

Šiais laikais vis dažniau išbandome nestandartinius sprendimus, todėl ir poilsio erdvę norime įsirengti originaliai ir įdomiai. Tam įtakos turi kiekviena miegamojo detalė, todėl atidžiai tenka rinktis kiekvieną šioje patalpoje stovėsiantį baldą....


Remontas miegamajame: specialistų patarimai

Remontas miegamajame: specialistų patarimai

Planuojate remontuoti savo miegamąjį? Nors teoriškai miegamajame praleidžiate laiką tik miegodami ir jums turėtų rūpėti tik jame esanti lova, miegamąjį galite paversti vieta, kuri nėra skirta tik miegui. Kaip sukurti tokį miegamąjį, kuriame leisti...


Darbo stalai Lietuvos aukštaūgiams

Darbo stalai Lietuvos aukštaūgiams

Sena naujiena, kad Lietuva yra aukštaūgių kraštas.Tai labai padeda, kai einame į krepšinio aikštelę. Taip pat padeda, kai namie nuo viršutinės lentynos reikia nukelti lagaminą, skinti vyšnias nuo viršutinių šakų ir dar labai daug kur padeda....


Svarbiausias mokinio baldas

Svarbiausias mokinio baldas

Artėjant naujiems mokslo metams tėvai vis dažniau varsto parduotuvių duris. Ypač galvas pasukti tenka norint išrinkti gerą rašomąjį stalą, prie kurio atžala nesiblaškydama ruoštų pamokas. Toks baldas yra bene pats svarbiausias pirkinys.


Minkštų baldų idėja, UAB
Minkštų baldų idėja, UAB

Svetainės baldai, miegamojo baldai, baldai verslui, individualūs projektai

Baldai PL, UAB
Baldai PL, UAB

Internetinė prekyba baldais

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

Litaugus, UAB
Litaugus, UAB

Biuro baldai internetu

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

Korpusiniai, kieti baldai - gamyba pagal užsakymus.

Albruva, UAB
Albruva, UAB

Baldai virtuvei, miegamojo baldai, indaujos, komodos, spintos, stalai restoranams, kavinėms, barams, medžio masyvo baldai namams, verslui

Liteurika, UAB
Liteurika, UAB

poliuretaniniai čiužiniai, spyruokliniai čiužiniai, multipocket čiužiniai, lovos.

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Olidėja, UAB
Olidėja, UAB

Nestandartinių baldų gamyba ir projektavimas

Vegas LT, UAB
Vegas LT, UAB

Vegas, atstovybė Lietuvoje - aukščiausios kokybės čiužiniai, pagalvės ir grotelės

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.