Gruodžio 16d. Pirmadienis

Praeities baldų grožis

Peržiūrų skaičius: 71700
Praeities baldų grožis

Naujos formos, įvairūs eksperimentai, modernumo paieškos interjere pamažu į šalį nustumia tai, kas sena ir atgyvenę. Bet ar iš tiesų yra taip? Neretai apsilankę skoningai senoviškais baldais apstatytame bute, galime spręsti apie šeimininko išsilavinimą, skonį, net pomėgius. Praeities dvelksmas sukuria ypatingą atmosferą ir prieglobstį, saugantį nuo triukšmingo ir intensyvaus gyvenimo tempo. Chaotiškame ir mobiliame laike senoviniai baldai tampa pastovumo ir patikimumo garantu.

Apie Art deco stilių

Art deco stiliaus baldus galime atpažinti sklaidydami Lietuvos tarpukario nuotraukų albumą. Iš jo žvelgia elegantiškos skrybėlėtos moterys, porcelianinės skulptūrėlės, ant stalelio pūpsantis gramofonas. Šiandien šio stiliaus baldų galima rasti kolekcionierių namuose ir antikvariatuose, tačiau pastebima tendencija ir šiuolaikiniams baldamas pritaikyti įvairių, Art deco stiliui būdingų, elementų.

Taigi kulminaciją pasiekęs apie 1920 metus, Art deco stilius susiformavo kaip prabangių ir unikalių daiktų stilius. Jo įtaka buvo jaučiama įvairiose srityse: architektūroje, dailėje, baldų gamyboje. Baldžiai naudojo rečiausią ir prabangiausią medieną. Plito inkrustacija, baldų raižymas, dekoravimas. Ypač pabrėžiama plastika, subtili daikto konstrukcija, minkštų dalių ir lanksčių rėmų konfigūracijos. Svarbiausiu Art deco bruožu tapo puošybiškumas. Interjere naudojami įvairūs medžiagų deriniai, atrandamos neįprastos formos, originalus paviršiaus dekoras. Baldus puošė naujais geometriniais piešiniais su rombais, zigzagais, laužytomis strėlėmis. Plito ir egzotiška ornamentika, egiptietiški motyvai (hieroglifai, skarabėjai, gyvatės, piramidės ir t. t.). Art deco skatino ir "tautinio stiliaus" išplitimą. Imti kurti raštai, artimi liaudies kūrybos dekorui. Taigi Art deco stilius gyvavo iki pat XX a. 7-ojo dešimtmečio ir šis laikotarpis buvo paženklintas įvairių kontrastų.

Pats terminas Art deco, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia "dekoratyvinė dailė". Ir nors šio stiliaus dvasia stipriai juntama ir šiandien, apibūdinti ir identifikuoti šį stilių gana sudėtinga. Viena iš priežasčių yra ta, kad jame gali būti sumišusios įvairios įtakos. Trumpai apibūdinant galima sakyti, jog Art deco stilius - tai įspūdinga visuma, kurią sudaro stilingi elementai - baldai, audiniai, sienų apmušalai, stiklas, keramika, metalas. Lengviausia su šiuo stiliumi susipažinti vaikščiojant po antikvarines parduotuves ar tiesiog naršant po internetą, o tai padaryti šiais laikais tikrai nesudėtinga.

Kodėl žmonės renkasi senovinius baldus?

Atsakymų galima rasti daug. Tai ir noras atitrūkti nuo šiuolaikinės kasdienybės, ir nostalgiškas potraukis praeičiai, ir tiesiog gerai apgalvota investicija.

Neretai vienas kitas senovinis baldas tampa pagrindiniu viso interjero akcentu. Šaltas ir erdvus kambarys gali įgauti šiltumo ir jaukumo atgabenus senovinę močiutės spintą ar tiesiog pastačius ant spintelės įmantrų šviestuvą. Tam nereikia daug pastangų ar lėšų, juk dažnai net neprisimename, jog palėpėje guli pamiršta senovinė spintelė ar kitas rakandas.

Anksčiau niekas per daug nesukdavo galvos dėl buto ar namo apstatymo. Nusipirkdavo sekciją, stalą, sofą ir dar kelis būtiniausius baldus. Visa tai buvo būtini ir funkcionalūs interjero atributai. Anksčiau, užėjęs pas draugus, neretai pamatydavai tokią pat spintą ar sofą, kaip ir savuose namuose.

Tačiau laikai keitėsi. Ekonominiai pokyčiai grąžino žmogui poreikį gyventi gražiau. Į madą grįžo židiniai, klasikiniai, baroko stiliaus interjerai.

Ir dabar ne visi gali įsigyti retą ar senovišką baldą, tačiau atsiradus pigesnei, bet ne prastesnei galimybei - imitacijai - daugelis gali paįvairinti savo interjerą retro stiliaus detalėmis. Nemažai firmų ėmėsi klasikinius baldus taikyti vartotojiškai visuomenei. Natūralios, kokybiškos medžiagos, profesionalumas ir patirtis leidžia šiais laikais pagaminti baldą, praktiškai niekuo nesiskiriantį nuo tikro, "muziejinio" eksponato už tikrai patrauklią kainą. Taip atveriama galimybė jaunėti pirkėjų ratui. Na, o tikrieji antikvarinių baldų žinovai leidžia sau investuoti ir įsigyti tikrai autentišką interjero puošmeną.

Kur galima įsigyti tokių baldų?

Pats paprasčiausias būdas - nusipirkti antikvarinėje parduotuvėje. Tačiau dažnai šis pasirinkimas būna nepriimtinas dėl labai didelių kainų. Tuomet galima pasidairyti naudotų baldų parduotuvėse. Kartais jose galima rasti tikrai neprastos kokybės ir nelabai brangių senovinių baldų.

Apskritai sendaikčių parduotuvių Lietuvoje nėra daug. Tik šiemet Kauno Rotušės aikštėje pradėjo veikti "Sendaikčių balaganas", kuriame galima įsigyti įvairių senienų. Šeštadieniais Vilniuje ant Tauro kalno renkasi kolekcionieriai. Taip pat yra keletas parduotuvių, prekiaujančių nenaujais baldais.

Tačiau yra dar viena galimybė įsigyti senovinio stiliaus baldų net nevarstant antikvariato durų. Tai tarsi tarpinis variantas dievinantiems senovės baldų puošnumą, bet tuo pačiu bijantiems nusipirkti baldus, turinčius blogą praeitį (pvz., vogtus), kaip sakoma, su bloga aura. Dabar atsiranda ir populiarėja pagal antikvarinių baldų pavyzdžius nagingų meistrų pagaminti baldai-reprodukcijos. Tai aukšto lygio kokybiškos kopijos, net 5-7 kartus pigesnės už originalą. Todėl jei namuose norite turėti nepriekaištingų formų naują, o ne specifiniu senienų kvapu dvelkiantį baldą, galite įsigyti puikią jo kopiją, kuri bus ilgaamžė, kokybiška, o ir gaminta taip pat, kaip ir prieš daugelį šimtmečių, kai apie gamybos stakles dar niekas nebuvo girdėjęs. Čia atsiveria ir kūrybinė galimybė, nes norimą baldą galėsite išsirinkti iš daugybės siūlomų pavyzdžių, kurių pasirinkimas daug kartų didesnis nei senovinius, nykstančius baldus pardavinėjančiuose salonuose.

Nepamirškite dirstelėti į savo ar giminaičių namų palėpės, rūsius, sandėliukus. Gal ten rasite unikalių senoviškų baldų, kuriuos teliks restauruoti ir pritaikyti savo būste. Juk kartais nesustabdomo gyvenimo ritmo įsukti galime pamiršti tai, kas seniau šildė ir puošė mūsų senelių ar net prosenelių namus.

Kurdami ir puoselėdami namų interjerą, į savo namus galite įsileisti dalelę senovės. Įsigiję senovinio stiliaus rankų darbo gamybos baldų ar kitų interjero detalių, būstą pagyvinsite ir paversite individualiu jaukiu kampeliu. Tai ne tik primena praeitį, bet ir paverčia namus originalia, jūsų išmonės ir originalumo sukurta erdve, kuri sutiks ir ateinančias kartas, nė kiek nenuvertėjusi nei moraline, nei materialine prasme.


AUTORIUS: Milda PUTVYTĖ


Sprendimas mažoms erdvėms - lengvai pakeliama sieninė lova

Sprendimas mažoms erdvėms - lengvai pakeliama sieninė lova

Gyvenimo tempui vis labiau įgaunant pagreitį mažos erdvės vis dažniau tampa pageidaujamos ir populiarios. Maži butai, apartamentai - šiuo metu rinkoje vieni geidžiamiausių. Tačiau ne vienam kyla klausimas kaip patogiai ir jaukiai įsikurti mažame...


Išvados apie kėdes

Išvados apie kėdes

Paskutiniu metu teko bendrauti su daugeliu skirtingų sričių specialistų. Daugelio jų klausiau apie namų baldus, man ypač aktualu buvo kėdės parinkimas. Apklausęs kelis stalius, baldų salonuose dirbančius pardavėjus ir net užsiminęs apie šią temą...


7 taisyklės ne tik dailiems, bet ir patogiems namams

7 taisyklės ne tik dailiems, bet ir patogiems namams

Komfortas ir jaukumas – esminiai principai, kuriais vadovaujamasi kuriant gyvenamąją erdvę. Visgi šiandien požiūris, kad namų priežiūra turi būti kuo paprastesnė, greitesnė, yra itin aktualus. Siekiant tokio tikslo paskubomis gana dažnai...


Minkštų baldų priežiūra

Minkštų baldų priežiūra

Minkšti baldai yra nemaža investicija į jaukią jūsų namų ar biuro atmosferą. Tiesa, tokie baldai yra jautresni ir reikalauja daugiau priežiūros. Svarbiausia, kad jų teikiamas malonumas neatimtų per daug laiko ir nesukeltų per daug rūpesčių. Taigi,...


Jūsų miegamasis

Jūsų miegamasis

Paslaptingiausias, intymiausias ir ramiausias kampelis namuose – miegamasis. Jame praleidžiame net trečdalį savo gyvenimo. Nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su žmonėmis, darbo rezultatai, savijauta, nuotaika. Pagrindinis miegamojo...


Virtuvės baldų planavimas

Virtuvės baldų planavimas

Susikurti tobulus bei funkcionalius virtuvės baldus nėra juokų darbas: spalvų, medžiagų, tekstūrų, baldų pasirinkimas bei derinimas užtrunka, o ką jau kalbėti apie baldų ir daiktų išdėstymo, laikymo galimybėmis, kurios turi būti ne tik estetiškai...


Biuro kėdės - svarbu teisingai pasirinkti

Biuro kėdės - svarbu teisingai pasirinkti

Kuriant biuro aplinką labai svaru atkreipti dėmesį į biuro baldus. Ne tik į jų išsidėstymą, tačiau ir į tai, jog biuro baldai privalo būti patogūs darbuotojams. Dirbant biuruose daugiausia laiko praleidžiame sėdėdami prie darbo stalo ar dirbdami...


Masažuotojo pamaina – krėslas

Masažuotojo pamaina – krėslas

Daug pranašumų turinčio įrenginio trūkumu laikoma didelė kaina Norint patirti masažo teikiamų malonumų nebūtina žingsniuoti pas masažuotoją. Pakanka masažuojamojo krėslo, turinčio kuo daugiau įvairių masažo programų. Reikia tik į jį atsisėsti ir į...


Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

OAKY OAK, UAB
OAKY OAK, UAB

Modernaus dizaino ąžuolo masyvo ir metalo baldai. Susikurkite savo svajonių erdvę.

TOP sofa, UAB
TOP sofa, UAB

TOP sofa – tai įmonė, gaminanti naujus nestandartinius minkštus baldus namams ir verslui.

Sakalius, UAB
Sakalius, UAB

Aurimo Sakalausko kūrybinės baldų dirbtuvės - nestandartiniai, virtuvės, restorano, svetainės, sakraliniai ir kt. mediniai baldai.

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

AUDĖJO BALDŲ CENTRAS
AUDĖJO BALDŲ CENTRAS

Kiekvieną mėnesį rengiame specialias pardavimo skatinimo akcijas, kurių metu dalį baldų parduodame žemesnėmis kainomis.

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Minkštų baldų idėja, UAB
Minkštų baldų idėja, UAB

Svetainės baldai, miegamojo baldai, baldai verslui, individualūs projektai

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

Korpusiniai, kieti baldai - gamyba pagal užsakymus.

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.