Balandžio 2d. Ketvirtadienis

Praeities baldų grožis

Peržiūrų skaičius: 71700
Praeities baldų grožis

Naujos formos, įvairūs eksperimentai, modernumo paieškos interjere pamažu į šalį nustumia tai, kas sena ir atgyvenę. Bet ar iš tiesų yra taip? Neretai apsilankę skoningai senoviškais baldais apstatytame bute, galime spręsti apie šeimininko išsilavinimą, skonį, net pomėgius. Praeities dvelksmas sukuria ypatingą atmosferą ir prieglobstį, saugantį nuo triukšmingo ir intensyvaus gyvenimo tempo. Chaotiškame ir mobiliame laike senoviniai baldai tampa pastovumo ir patikimumo garantu.

Apie Art deco stilių

Art deco stiliaus baldus galime atpažinti sklaidydami Lietuvos tarpukario nuotraukų albumą. Iš jo žvelgia elegantiškos skrybėlėtos moterys, porcelianinės skulptūrėlės, ant stalelio pūpsantis gramofonas. Šiandien šio stiliaus baldų galima rasti kolekcionierių namuose ir antikvariatuose, tačiau pastebima tendencija ir šiuolaikiniams baldamas pritaikyti įvairių, Art deco stiliui būdingų, elementų.

Taigi kulminaciją pasiekęs apie 1920 metus, Art deco stilius susiformavo kaip prabangių ir unikalių daiktų stilius. Jo įtaka buvo jaučiama įvairiose srityse: architektūroje, dailėje, baldų gamyboje. Baldžiai naudojo rečiausią ir prabangiausią medieną. Plito inkrustacija, baldų raižymas, dekoravimas. Ypač pabrėžiama plastika, subtili daikto konstrukcija, minkštų dalių ir lanksčių rėmų konfigūracijos. Svarbiausiu Art deco bruožu tapo puošybiškumas. Interjere naudojami įvairūs medžiagų deriniai, atrandamos neįprastos formos, originalus paviršiaus dekoras. Baldus puošė naujais geometriniais piešiniais su rombais, zigzagais, laužytomis strėlėmis. Plito ir egzotiška ornamentika, egiptietiški motyvai (hieroglifai, skarabėjai, gyvatės, piramidės ir t. t.). Art deco skatino ir "tautinio stiliaus" išplitimą. Imti kurti raštai, artimi liaudies kūrybos dekorui. Taigi Art deco stilius gyvavo iki pat XX a. 7-ojo dešimtmečio ir šis laikotarpis buvo paženklintas įvairių kontrastų.

Pats terminas Art deco, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia "dekoratyvinė dailė". Ir nors šio stiliaus dvasia stipriai juntama ir šiandien, apibūdinti ir identifikuoti šį stilių gana sudėtinga. Viena iš priežasčių yra ta, kad jame gali būti sumišusios įvairios įtakos. Trumpai apibūdinant galima sakyti, jog Art deco stilius - tai įspūdinga visuma, kurią sudaro stilingi elementai - baldai, audiniai, sienų apmušalai, stiklas, keramika, metalas. Lengviausia su šiuo stiliumi susipažinti vaikščiojant po antikvarines parduotuves ar tiesiog naršant po internetą, o tai padaryti šiais laikais tikrai nesudėtinga.

Kodėl žmonės renkasi senovinius baldus?

Atsakymų galima rasti daug. Tai ir noras atitrūkti nuo šiuolaikinės kasdienybės, ir nostalgiškas potraukis praeičiai, ir tiesiog gerai apgalvota investicija.

Neretai vienas kitas senovinis baldas tampa pagrindiniu viso interjero akcentu. Šaltas ir erdvus kambarys gali įgauti šiltumo ir jaukumo atgabenus senovinę močiutės spintą ar tiesiog pastačius ant spintelės įmantrų šviestuvą. Tam nereikia daug pastangų ar lėšų, juk dažnai net neprisimename, jog palėpėje guli pamiršta senovinė spintelė ar kitas rakandas.

Anksčiau niekas per daug nesukdavo galvos dėl buto ar namo apstatymo. Nusipirkdavo sekciją, stalą, sofą ir dar kelis būtiniausius baldus. Visa tai buvo būtini ir funkcionalūs interjero atributai. Anksčiau, užėjęs pas draugus, neretai pamatydavai tokią pat spintą ar sofą, kaip ir savuose namuose.

Tačiau laikai keitėsi. Ekonominiai pokyčiai grąžino žmogui poreikį gyventi gražiau. Į madą grįžo židiniai, klasikiniai, baroko stiliaus interjerai.

Ir dabar ne visi gali įsigyti retą ar senovišką baldą, tačiau atsiradus pigesnei, bet ne prastesnei galimybei - imitacijai - daugelis gali paįvairinti savo interjerą retro stiliaus detalėmis. Nemažai firmų ėmėsi klasikinius baldus taikyti vartotojiškai visuomenei. Natūralios, kokybiškos medžiagos, profesionalumas ir patirtis leidžia šiais laikais pagaminti baldą, praktiškai niekuo nesiskiriantį nuo tikro, "muziejinio" eksponato už tikrai patrauklią kainą. Taip atveriama galimybė jaunėti pirkėjų ratui. Na, o tikrieji antikvarinių baldų žinovai leidžia sau investuoti ir įsigyti tikrai autentišką interjero puošmeną.

Kur galima įsigyti tokių baldų?

Pats paprasčiausias būdas - nusipirkti antikvarinėje parduotuvėje. Tačiau dažnai šis pasirinkimas būna nepriimtinas dėl labai didelių kainų. Tuomet galima pasidairyti naudotų baldų parduotuvėse. Kartais jose galima rasti tikrai neprastos kokybės ir nelabai brangių senovinių baldų.

Apskritai sendaikčių parduotuvių Lietuvoje nėra daug. Tik šiemet Kauno Rotušės aikštėje pradėjo veikti "Sendaikčių balaganas", kuriame galima įsigyti įvairių senienų. Šeštadieniais Vilniuje ant Tauro kalno renkasi kolekcionieriai. Taip pat yra keletas parduotuvių, prekiaujančių nenaujais baldais.

Tačiau yra dar viena galimybė įsigyti senovinio stiliaus baldų net nevarstant antikvariato durų. Tai tarsi tarpinis variantas dievinantiems senovės baldų puošnumą, bet tuo pačiu bijantiems nusipirkti baldus, turinčius blogą praeitį (pvz., vogtus), kaip sakoma, su bloga aura. Dabar atsiranda ir populiarėja pagal antikvarinių baldų pavyzdžius nagingų meistrų pagaminti baldai-reprodukcijos. Tai aukšto lygio kokybiškos kopijos, net 5-7 kartus pigesnės už originalą. Todėl jei namuose norite turėti nepriekaištingų formų naują, o ne specifiniu senienų kvapu dvelkiantį baldą, galite įsigyti puikią jo kopiją, kuri bus ilgaamžė, kokybiška, o ir gaminta taip pat, kaip ir prieš daugelį šimtmečių, kai apie gamybos stakles dar niekas nebuvo girdėjęs. Čia atsiveria ir kūrybinė galimybė, nes norimą baldą galėsite išsirinkti iš daugybės siūlomų pavyzdžių, kurių pasirinkimas daug kartų didesnis nei senovinius, nykstančius baldus pardavinėjančiuose salonuose.

Nepamirškite dirstelėti į savo ar giminaičių namų palėpės, rūsius, sandėliukus. Gal ten rasite unikalių senoviškų baldų, kuriuos teliks restauruoti ir pritaikyti savo būste. Juk kartais nesustabdomo gyvenimo ritmo įsukti galime pamiršti tai, kas seniau šildė ir puošė mūsų senelių ar net prosenelių namus.

Kurdami ir puoselėdami namų interjerą, į savo namus galite įsileisti dalelę senovės. Įsigiję senovinio stiliaus rankų darbo gamybos baldų ar kitų interjero detalių, būstą pagyvinsite ir paversite individualiu jaukiu kampeliu. Tai ne tik primena praeitį, bet ir paverčia namus originalia, jūsų išmonės ir originalumo sukurta erdve, kuri sutiks ir ateinančias kartas, nė kiek nenuvertėjusi nei moraline, nei materialine prasme.


AUTORIUS: Milda PUTVYTĖ

Išskirtiniai baldai – geriausia dovana svajonių namams

Išskirtiniai baldai – geriausia dovana svajonių namams

Tikriausiai esate buvę tokioje situacijoje, kai renkatės baldus ir niekaip negalite rasti tinkamų? www.dendrus.lt - nestandartinių, išskirtinių baldų gamintojas siūlo rinktis nestandartinius baldus! Nestandartiniai baldai - vienintelė ir...


Audėjo baldų centras -  baldai namams

Audėjo baldų centras - baldai namams

Atvėsus orams, vis daugiau laiko praleidžiame namuose, todėl dabar puikus metas jais pasirūpinti: juos dekoruoti ar kiek atnaujinti, kurti jų jaukumą. Baldai - vieni iš savrbiausių akcentų namų interjere, todėl kviečiame apsilankyti "Audėjo...


Kai norisi atnaujinti viską, arba kaip išsirinkti kokybišką sofą

Kai norisi atnaujinti viską, arba kaip išsirinkti kokybišką sofą

Įsigijote naują būstą, o gal turimą atnaujinote iš pagrindų? Keitėte viską, ką tik galima – langus, grindis, sienų spalvą ir net jų vietą... Kambariai dar kvepia dažais, o juose taip trūksta baldų... Juk nesinori naują kambarį apstatyti...


„Audėjo“ baldų centras pristato naujas klasikinių baldų kolekcijas!

„Audėjo“ baldų centras pristato naujas klasikinių baldų kolekcijas!

Klasikinis interjeras niekada nesensta ir neišeina iš mados! Klasikiniai baldai visada buvo ir yra populiarūs bei reikalingi, nes jų harmoningos linijos ir formos niekada nepabosta ir optimaliai tinka prie bet kokio šiuolaikiško dizaino.


Čiužinio priežiūra: kad visada būtų kaip naujas

Čiužinio priežiūra: kad visada būtų kaip naujas

Švara yra svarbiausias aspektas visose srityse. Ypač, jei tai yra daiktai, su kuriais nuolat liečiasi mūsų kūnas. Vieni iš jų – čiužiniai. Labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, norint išvengti erkučių ir dulkių, kurios dažnai sukelia ne tik...


Pirkti naujus ar restauruoti senuosius baldus?

Pirkti naujus ar restauruoti senuosius baldus?

Baldai tai daiktas, prie kurio žmonės yra linkę prisirišti. Visi visi jų įbrėžimai, spintelės durelės girgždėjimai ar stalo nelygumai atrodo savi ar kelia prisiminimus. Tiesa, vieną dieną ateina laikas pasikeitimams. Suvokiama, kad baldai jau...


4 dalykai, kuriuos privalote žinote prieš pirkdami virtuvės kėdes

4 dalykai, kuriuos privalote žinote prieš pirkdami virtuvės kėdes

Virtuvė yra mūsų namų širdis, todėl savaime aišku, kad baldai šioje namų patalpoje turi būti išrinkti tiesiog idealiai. Svarbiausias baldas virtuvėje yra stalas, tuo tarpu antroje vietoje yra virtuvinės kėdės. Ir jeigu stalą virtuvėje jau turite,...


Išskirtiniai virtuvės baldai

Išskirtiniai virtuvės baldai

Kurdami vientisą namų interjerą, ar tiesiog atnaujindami virtuvę, turime suderinti keletą iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų dalykų – išorinį vaizdą, funkcionalumą ir patikimumą. Skirtingiems žmonėms svarbiausi vis kiti elementai, juk...


Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

AUDĖJO BALDŲ CENTRAS
AUDĖJO BALDŲ CENTRAS

Kiekvieną mėnesį rengiame specialias pardavimo skatinimo akcijas, kurių metu dalį baldų parduodame žemesnėmis kainomis.

Alneka
Alneka

Baldų dažymo paslaugos, mdf plokščių pjovimas, CNC frezavimas.

Baldžiai, UAB
Baldžiai, UAB

Korpusiniai, kieti baldai - gamyba pagal užsakymus.

Algimanto baldai, UAB
Algimanto baldai, UAB

Virtuvės baldai, svetainės baldai, miegamojo baldai, vaikų kambario baldai, prieškambario baldai, spintos, vonios kambario baldai, komerciniai baldai, biuro (kabineto) baldai, staliukai

Dendrus, UAB
Dendrus, UAB

Korpusinių baldų gamyba (Spintos, sekcijos, komodos, virtuvės, stumdomos durys, prieškambario baldai, svetainės baldai, biuro baldai, ekspozicijų baldai, viešbučių baldai)

Sakalius, UAB
Sakalius, UAB

Aurimo Sakalausko kūrybinės baldų dirbtuvės - nestandartiniai, virtuvės, restorano, svetainės, sakraliniai ir kt. mediniai baldai.

KASPARO BALDAI, UAB
KASPARO BALDAI, UAB

Baldų gamyba, prekyba, Dekoratyviniai stiklai, Buitinė technika, Vonios baldai, Ofiso baldai, Virtuvės baldai, Komodos, lovos, Sekcijos, spintos, Vaikų kambario baldai

Liteurika, UAB
Liteurika, UAB

poliuretaniniai čiužiniai, spyruokliniai čiužiniai, multipocket čiužiniai, lovos.

BSM furniture service
BSM furniture service

Baldų surinkimas, baldų montavimas, santechnikos perdarymas/pajungimas, buitinės technikos pajungimas, baldų mechanizmų kalibravimas/keitimas, staliaus darbai

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.