Birželio 4d. Ketvirtadienis

Kaip įrengti modernią "Rustic" stiliaus virtuvę?

2020 Balandžio 2d.

Pagal „Rustic“ dizaino principus įrengta virtuvė pasižymi savita šiluma ir žavesiu. O kai ateina laikas susikurti šį jaukų vaizdelį namų širdyje, tikrai netrūksta dekoravimo idėjų – nuo sendintą įvaizdį turinčių medinių sijų, dažytų spintelių iki akmens grindų, masyvių stalų. Šis klasikinis stilius suteikia patalpai ramybės, saugumo jausmą bet kuriuose namuose. Didelis privalumas, kad toks įvaizdis atrodo prabangiai tiek mažose erdvėse, tiek dideliuose būstuose. Įsirengti „Rustic“ stiliaus virtuvę ganėtinai lengva, tik reikia vadovautis keliais patarimais. Taip pat dera atminti, kad pasirenkami virtuvės baldai, medžiagos, spalvos turėtų būti įkvėpti gamtos.

Atidžiai parinkite spalvas

Projektuodami tokią virtuvę, namų savininkai kaip pagrindinį akcentą neretai pasirenka baltą spalvą, ypač jei patalpa ankštoka: tai vizualiai padidina erdvę. Tačiau jei norite virtuvei pridėti tikro žavesio, charakterio, rekomenduojama naudoti ryškesnes spalvas – svarbiausia įsitikinti, kad nepersistengiate.

„Rustic“ stiliaus patalpose dažniausiai įkomponuojami natūralūs tonai, tarpusavyje derinami kreminiai, žemės, žalumynų, medienos atspalviai. Jei atrodo, kad tokios spalvos atrodys niūriai, apsvarstykite galimybę pridėti dangiškos mėlynos, raudonos spalvos dekoracijų, indų.

Nepamirškite medienos, akmens gaminių

Šios dvi medžiagos – esminiai stiliaus elementai. Naudojami iš medienos pagaminti virtuvės baldai, sienų papuošimai, kitos dekoro detalės. Tinkamas bet koks tipas, natūralus ar perdirbtas, svarbiausia, kad susidarytų įspūdis, jog jie gaminti rankomis.

Akmuo – gausiai gamtoje randama medžiaga. Populiarus pasirinkimas – grindis dengti medinėmis lentelėmis, tačiau taip pat žaviai atrodo ir klotos akmenį imituojančiomis plytelėmis. Kitokių uolienų elementai, pavyzdžiui, kvarco ar granito, gali būti pritaikomi prie virtuvės stalviršių. Iš esmės bet koks natūralus mineralas – puikus pasirinkimas „Rustic“ virtuvei.

Įkomponuokite raštus

Languoto rašto antklodės ir tvido gaminiai šiame stiliuje naudojami dažniausiai. Tačiau yra ir daugiau tipų, kuriuos galima lengvai įtraukti į naujos virtuvės dizainą. Virtuvės baldai, papuošti juostuotais, gėlėtais, gyvūnų raštų audiniais atrodys žaismingai ir suteiks aplinkai džiugesio jausmą.

Taip pat verta apmąstyti ir indų bei stalo įrankių pasirinkimą. Atsižvelgiant į jų stilių ir spalvą, stalo reikmenimis galima sukurti darnią erdvės spalvinę schemą, ypač jei juos pasirenkate eksponuoti lentynose. Virtuvės aksesuarai taip pat svarbūs. Rekomenduojama įsigyti margus virtuvinius rankšluosčius, puodkėlius. Šie daiktai suteikia kambariui jaukumo, šilumos, todėl nebijokite derinti skirtingas spalvas ir raštus.

Pridėkite antikvarinį įvaizdį turinčių detalių

Jei nenorite, kad jūsų „Rustic“ virtuvė atrodytų per daug moderni, įkomponuokite keletą senovinių elementų. Jie ne tik patalpai suteiks tradicijų pojūtį, bet kartu ir ją pagyvins. Virtuvės baldai – pietų stalas, kėdės – gali būti iškeisti į sendintos medienos variantus, o jei to nenorite daryti, pakanka į lentynas, ant stalviršio padėti keletą mažų antikvarinių dekoracijų.

Jos gali būti įvairios: laikrodžiai, šviestuvai, vazonai, puošnūs metaliniai įrankiai, žvakidės, padėklai, indai ir dar daugiau. Šie žvilgantys akcentai sudaro balansą tarp natūralių ir modernistinių kambario elementų. Rekomenduojama rinktis tokias detales, kurios geriausiai atspindi jūsų charakterį ir atitinka estetinius lūkesčius.

Nebijokite derinti skirtingo dizaino elementus

Tokio tipo virtuvė neturi atrodyti tobula – tiesą sakant, jos atrodo žymiai patraukliau, šilčiau, jei suderinami priešingų stilių daiktai. Tie patys virtuvės baldai, jų dalys puikiai tinka tam pasiekti. Pavyzdžiui, aplink stalą galite sustatyti keturias skirtingas kėdes arba prie spintelių durelių pritvirtinti kontrastingų dizainų rankenas. Taip lengvai padidinamas patalpos žavesys, jai suteikiamas nerūpestingumo, kūrybiškumo, žaismingumo pojūtis.

Eksponuokite savo indus bei įrankius

Kai kuriems gali pasirodyti, kad šiame kambaryje viskas turi būti itin švaru, griežtai tvarkinga. Iš tikrųjų daugelis žmonių, kurie renkasi šį stilių, kaip tik daro kitaip – nuo rankšluosčių iki puodelių, jie viską, ką turi, nuoširdžiai eksponuoja. O tai, vėlgi, suteikia erdvei jaukumo, sufleruojama, kad čia išties maloniai praleidžiamas laikas.

Tą galite padaryti ir jūs. Apsvarstykite galimybę į spinteles įdėti stiklines duris, čia sustatyti turimas lėkštes, dubenėlius, puodelių kolekciją. Taip pat žavus variantas – ant sienos įmontuoti kabliukus, o ant jų sukabinti orkaitės pirštines, rankšluosčius, prijuostes.

Nesvarbu, ar gyvenate triukšmingame miesto rajone, ar ramiame, mažame miestelyje – „Rustic“ stiliaus virtuvė tinka bet kokiam būstui. Dera prisiminti, kad čia virtuvės baldai, spalvos, dekoro detalės turėtų būti įkvėptos gamtos, todėl kiekvienas elementas turi ją vienaip ar kitaip atspindėti. Virtuvė išties yra namų širdis – tad pasinaudokite šiais patarimais ir įsirenkite jaukią, šiltą, svetingą aplinką.

Prieš perkant spintą

Prieš perkant spintą

Spinta yra didelis ir svarbus mūsų namų baldas. Tiesa, daugelis žmonių šį ir daugelį kitų baldų perka nepagalvoję. Tai nėra gera praktika. Prieš perkant didelius baldus, o ypač spintas reikia sau užduoti kelis svarbius klausimus. Juos pateikiame...


Jaukus biuras- gero verslo garantas

Jaukus biuras- gero verslo garantas

Norint kanceliarinį bei administracinį darbą padaryti lengvesnį ir paprastesnį, labai svarbu atkreipti dėmesį renkantis baldus biurui.. Tai gali pasirodyti nereikšminga, tačiau vis dėlto, nuo jų priklauso ir darbo efektyvumas. Tam tikrą specifinę...


Modernūs virtuvės baldai

Modernūs virtuvės baldai

Virtuvė yra viena iš svarbiausių namų erdvių. Joje praleidžiame nemažai laiko: gaminame valgį, bendraujame su artimaisiais, draugais. Juk kartu gaminamas maistas suartina. Tad labai svarbu įsirengti patogią, funkcionalią, modernią virtuvę, kur...


Remontas miegamajame: specialistų patarimai

Remontas miegamajame: specialistų patarimai

Planuojate remontuoti savo miegamąjį? Nors teoriškai miegamajame praleidžiate laiką tik miegodami ir jums turėtų rūpėti tik jame esanti lova, miegamąjį galite paversti vieta, kuri nėra skirta tik miegui. Kaip sukurti tokį miegamąjį, kuriame leisti...


Į Lietuvą atkeliauja Gladiator®!

Į Lietuvą atkeliauja Gladiator®!

Gladiator® - Whirlpool korporacijos, vieno iš didžiausių pasaulyje buities prietaisų gamintojo, prekės ženklas. Gladiator® tai inovacija garažų, dirbtuvių bei kitų pagalbinių patalpų įrengimo rinkoje.


Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Ąžuolo lovos - sveikam miegui

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame ilsėdamiesi ir miegodami lovoje, tačiau ne visada skiriame pakankamą dėmesį savo lovos kokybei – o svarbu juk ne tik patogus miegas, bet ir miegamojo aplinka, kuri kiekvieną rytą ir vakarą veikia...


Kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės?

Kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės?

Kartais atrodo, kad Jūs miegate labai neilgą laiko tarpą. Bet ar tikrai? Jūs trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl lovos pagrindas – čiužinys – turi būti aukščiausios kokybės, kitaip Jūs...


Nestandartiniai baldai – standartinis pasirinkimas

Nestandartiniai baldai – standartinis pasirinkimas

Įsirengiant namus vis daugiau dėmesio skiriama baldams. Teisingai, juk tai vienas pagrindinių elementų būste, darantis įtaką komfortui, nuotaikai, kuriantis namų dvasią bei charakterį. Baldai iš parduotuvių siūlomo pasirinkimo, aišku, variantas...


Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

MOBLER, S.Laskausko I.Į
MOBLER, S.Laskausko I.Į

Miegamojo baldai, virtuvės baldai, lauko baldai, mediniai laiptai, lauko langų ir durų apdaila, svetainės baldai, vonios baldai

Sakalius, UAB
Sakalius, UAB

Aurimo Sakalausko kūrybinės baldų dirbtuvės - nestandartiniai, virtuvės, restorano, svetainės, sakraliniai ir kt. mediniai baldai.

Era Moderna, MB
Era Moderna, MB

Lieto akmens stalviršiai kuriantiems savitas erdves.

Liteurika, UAB
Liteurika, UAB

poliuretaniniai čiužiniai, spyruokliniai čiužiniai, multipocket čiužiniai, lovos.

TOP sofa, UAB
TOP sofa, UAB

TOP sofa – tai įmonė, gaminanti naujus nestandartinius minkštus baldus namams ir verslui.

Nimava, UAB
Nimava, UAB

Lova spintoje - interjero sprendimai mažoms erdvėms!

KASPARO BALDAI, UAB
KASPARO BALDAI, UAB

Baldų gamyba, prekyba, Dekoratyviniai stiklai, Buitinė technika, Vonios baldai, Ofiso baldai, Virtuvės baldai, Komodos, lovos, Sekcijos, spintos, Vaikų kambario baldai

Algimanto baldai, UAB
Algimanto baldai, UAB

Virtuvės baldai, svetainės baldai, miegamojo baldai, vaikų kambario baldai, prieškambario baldai, spintos, vonios kambario baldai, komerciniai baldai, biuro (kabineto) baldai, staliukai

AUDĖJO BALDŲ CENTRAS
AUDĖJO BALDŲ CENTRAS

Kiekvieną mėnesį rengiame specialias pardavimo skatinimo akcijas, kurių metu dalį baldų parduodame žemesnėmis kainomis.

Vegas LT, UAB
Vegas LT, UAB

Vegas, atstovybė Lietuvoje - aukščiausios kokybės čiužiniai, pagalvės ir grotelės

Lavada, UAB
Lavada, UAB

Sukursime unikalų ir išskirtinį dizainą Jūsų namams ar ofisui. Baldų gamyba.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.