Liepos 21d. Sekmadienis

Saulės šviesa patalpoje

2014 Gegužės 28d.
Peržiūrų skaičius: 37844
Saulės šviesa patalpoje

Šviesa. Be jos neįsivaizduojame savo gyvenimo. Įsirengdami patalpas susiduriame su apšvietimo problemomis. Pasirinkimas nemažas, tai ką geriausiai pasirinkti, norint įsileisti šviesą į namus? Stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal tiesiog projekte numatyti daugiau langų? Tačiau, sutikite, juk ne visuose kambariuose būna vienodai šviesu, net jei langų kiekis ir dydis – toks pat. Jei  gyvenama patalpa  į šiaurinę pusę, kambaryje vis tiek bus tamsiau. Tuomet teks galvoti apie papildomą apšvietimą. O jeigu patalpoje išvis nėra langų, pvz. laiptinėje, vonios kambaryje, sandėliuke ar rūsyje – ką daryti tokiu atveju? Optimaliausias sprendimas – įsirengti natūralios dienos šviesos apšvietimą, sumontavus vamzdinius šviesolaidžius, kuriuos beveik prieš dvidešimtmetį sukūrė Australijos įmonės „Solatube International Inc “ specialistai. Apie ekonomiškus, ekologiškus bei modernius natūralios dienos šviesos įrenginius kalbamės su oficialios Solatube® atstovybės UAB „Vilniaus Ejotra“ direktorium Sauliumi Jankūnu.

Kalbant apie dienos šviesą, ji labai palanki sveikatai, puikiai veikia nuotaiką, darbingumą, rodos, net energijos daugiau, įkvėpimas aplanko, smagiau gyventi. Tačiau sutikite, rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį šviesos tikrai trūksta. Dėl to ir nuotaika subjūra, ir darbingumas sumažėja, neretai užklumpa depresija ar apatija. Galų gale, kai anksti temsta, ar dangus apniukęs, nebesinori nieko daryti ir diena atrodo tokia trumpa. Puikus sprendimas Solatube® - natūrali šviesa iš gamtos.

Įsivaizduoti saulės šviesą kambaryje be langų gana sunku, tačiau naudojant šiuolaikinę įrangą, pasirodo, galima „sugauti" saulę ir jos spinduliais apšviesti patalpas, kuriose  nėra nė vieno lango ar stoglangio. Sakysite, kam to reikia, kai galima apšviesti dirbtine šviesa? Natūralus apšvietimas kuria sveiką mikroklimatą, kelia geras emocijas, darbingumą, padeda išvengti ligų. Juk maloniau gyventi ir dirbti natūralioje šviesoje nei dirbtinėje.

Šviesa, jos intensyvumas veikia žmones tiek fiziškai, tiek emociškai. Ji geba mums sukelti nuovargį, nerimą arba suteikti jėgų, energijos, gerų emocijų. Natūralios šviesos ir dirbtinio apšvietimo poveikio sveikatai tyrinėtojas dr. John Ott teigia, kad dirbtinėje šviesoje nėra pakankamai pagrindinių ilgių bangų. Todėl žmonėms, patalpose praleidžiantiems daug laiko (kai kurie net iki 90 proc.), labai trūksta natūralios šviesos.

Pasidaro aišku, kodėl žiemą, ilgai būnant dirbtinėje šviesoje apninka apatija ar depresija, dėl tos pačios priežasties pasaulyje atsirado šviesos terapija. Bet vėlgi - natūralios šviesos trūkumas gydomas dirbtine šviesa. Tai galbūt ir geriau negu nieko, bet yra ir geresnė išeitis - įsileisti į patalpas kuo daugiau natūralios šviesos, kad ji kompensuotų tamsiąją paros dalį ir stimuliuotų organizmą.

Jei kyla dilema, ar ją įsirengti reiks papildomo vargo, Saulius Jankūnas antrina, kad  įsirengti dienos šviesos apšvietimą namuose, biure ar visuomeninės paskirties patalpose yra labai paprasta. Tam nereikia daryti remonto, perplanuoti patalpų, griauti sienų (kaip, pvz., statant langus) ir pan. Nusprendus sumontuoti vamzdinį šviesolaidį, jums bus parengtas individualus projektas, pagal kurį taps aišku, kaip išlankstyti, kur nuvesti vamzdį, kad jis netrukdytų, negadintų bendro vaizdo, taip pat bus matyti, kiek ir kokių šviesos sklaidytuvų reikia, kur juos montuoti (pvz., virš valgomojo stalo, virš darbastalio virtuvėje ar svetainės zonoje ir pan.). Žinoma, dienos šviesa nebūtina apšviesti  viso pastato. Galima šį apšvietimą naudoti tik ten, kur neįmanoma sumontuoti langų, pvz., vonios kambaryje, WC patalpoje, rūsyje, sandėliuke, laiptinėje ir kt.  Dar vienas pliusas, kad toks  apšvietimas nekainuoja, juk nebereikės deginti elektros!

Apskaičiuota, kad, pavyzdžiui, 18 kv.m ploto kambaryje be langų atitinkant higienos normas (pagal jas patalpų apšvietimas turi būti 250 - 1000 liuksų) užtenka vienos  53 mm skersmens šviesolaidžio sistemos. Tiek giedrą, tiek apsiniaukusią dieną pro šviesolaidžius patenkantis šviesos srautas bus stipresnis nei įeinantis pro langus ar stoglangius. Be to, pačiu geriausiu laikomas toks apšvietimas, kai į akis nespigina tiesioginė saulė, jos spinduliai neatsimuša nuo blizgių daiktų.

Kur ir kodėl naudingi šviesolaidžiai?

Šviesos tunelius labai patogu įrengti laiptinėse, vonios kambariuose, drabužinėse, sandėliuose, parduotuvėse, gamybinėse patalpose ir kt. panašiose vietose. Šių šviesos šaltinių nereikia prižiūrėti ir valyti, nes jie turi savaime nusivalantį paviršių.

Šviesolaidžiai arba šviesos tuneliai yra gera alternatyva langams ir stoglangiams ne tik ten, kur jų neįmanoma sudėti, bet  ir tuo atveju, kai norima sutaupyti, nes šviesolaidžių reikia mažiau nei langų.

Patalpose, kur įrengiamas stogo šviesolaidis,  šviesos bus daugiau nei įrengus stoglangį. Giedrą dieną per šviesolaidį į patalpas pateks daugiau šviesos ir stipresnis jos srautas. Tuo pačiu šviesolaidžiai taupo ir vis brangstančią elektros energiją.

Kaip šviesolaidis įrengiamas? Gal jis tampa šilumos tilteliu sandariame stoge? Paklaustas apie tai, UAB „Vilniaus Ejotra" vadovas Saulius Jankūnas atsakė, jog šviesos tunelis nėra didesnis šilumos tiltelis nei bet kuri kita komunikacija, be  to, jo perimetras lyginant su langu, daug mažesnis. Standartinės sistemos šilumos laidumo koeficientas U = 0,43 W/(m·K) +  SHGC (Solar heat Grain Coeficient - prikaitimo koeficientas, apie 0,30). Šviesolaidis montuojamas gana greitai - specialistas tą gali padaryti per porą valandų, o jeigu viskas paruošta iš anksto - ir per keletą minučių.

Šviesos tunelio montavimas


Šviestuvai kuriais prekiaujame yra modernus energijos taupymo sprendimas. Šviestuvai (šviesos tuneliai) dieną šviesdami nenaudoja elektros energijos (esame oficialus Solatube® šviesos tunelių atstovas Lietuvoje). Nedideli pakabinami modernūs šviestuvai skleidžia natūralią dienos šviesą be elektros lemputės, tiesiog per ant stogo esančią movą ir specialų lęšį, šviesos tuneliu nukreipia natūrali saulės šviesa į reikiamą patalpą. Solatube® šviestuvai turi labai mažą šviesos praradimo kiekį - 99,7% jos praleidžia į apšviečiamą patalpą. Šiuo šviesos tuneliu kambarys daug geriau apšviečiamas nei naudojant kitus šviesos šaltinius. Šviestuvai skleidžia šviesą šiek tiek didesnę nei sumontavus didelius stoglangius”

Kreipkitės www.ejotra.lt ir džiaukitės dienos šviesa.


Taupumo formulė, arba Tebūnie šviesa!

Taupumo formulė, arba Tebūnie šviesa!

Mūsų protėviai šimtus metų gyveno lydimi tų pačių dienos ir nakties, žiemos ir vasaros, rudens ir pavasario cikliškos kaitos. Smalsių akių iš žemės stebimi dangaus šviesuliai senoliams atstojo laikrodį, kelionėse tarnavo kelrodės žvaigždės,...


Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Per pastaruosius 30 metų pasaulio gatvėse įsivyravo gelsvą šviesą skleidžiančios aukšto slėgio natrio garų išlydžio (HPS) lempos, pasižyminčios santykinai prasta spalvine kokybe, bet dideliu šviesiniu našumu (~120 lm/W) ir patenkinamu...


Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Nuo tų laikų, kai Tomas Edisonas išrado pirmąją elektros lemputę praėjo dešimtys metų. Daugybė inžinierių, architektų ir dizainerių kiekvieną dieną dirba ieškodami naujų apšvietimo sprendimų, energiją taupančių šviesos šaltinių, originalių...


Prieškambario interjeras ir apšvietimas

Prieškambario interjeras ir apšvietimas

Prieškambario interjeras ir apšvietimas turi nuteikti taip, kad dalykinio aktyvumo būseną greitai pakeistų namų jaukumas ir ramybė. Vienas iš prieškambario ypatumų yra tai, kad dienos šviesos dažniausiai čia nėra. Ir dėl to, nepriklausomai nuo...


Apšvietimo patarimai 2018 metams

Apšvietimo patarimai 2018 metams

Kaip ir kasmet – naujus metus norisi pradėti stilingai, tiek kalbant apie atnaujintą drabužių spintą, tiek keičiant namų interjero dizainą. 2017 metų tendencijos siūlė atkreipti dėmesį į detales, šiltų spalvų suteikiamą jaukumą ir ragino...


Dienos šviesa patalpoje be langų

Dienos šviesa patalpoje be langų

Jei statotės namą ar renovuojate senąjį, o gal įsirengiate biurą ar visuomeninės paskirties patalpas, būtinai susidursite su apšvietimo problema. Ką pasirinkti – stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal tiesiog projekte numatyti...


Originalūs  LED šviestuvai iš aliuminio profilio

Originalūs LED šviestuvai iš aliuminio profilio

Originalūs LED šviestuvai iš aliuminio profilio LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


Prieškambario interjeras: dekoravimas šviestuvais

Prieškambario interjeras: dekoravimas šviestuvais

Prieškambario interjeras skirtas sudaryti maloniai atmosferai, kuri padėtų greitai ir lengvai pereiti nuo darbinio aktyvumo prie ramybės ir poilsio būsenos. Tas pats pasakytina ir apie apšvietimą. Vienas iš prieškambario ypatumų yra tas, kad...


Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia