Liepos 15d. Trečiadienis

Saulės šviesa patalpoje

2014 Gegužės 28d.
Peržiūrų skaičius: 38168
Saulės šviesa patalpoje

Šviesa. Be jos neįsivaizduojame savo gyvenimo. Įsirengdami patalpas susiduriame su apšvietimo problemomis. Pasirinkimas nemažas, tai ką geriausiai pasirinkti, norint įsileisti šviesą į namus? Stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal tiesiog projekte numatyti daugiau langų? Tačiau, sutikite, juk ne visuose kambariuose būna vienodai šviesu, net jei langų kiekis ir dydis – toks pat. Jei  gyvenama patalpa  į šiaurinę pusę, kambaryje vis tiek bus tamsiau. Tuomet teks galvoti apie papildomą apšvietimą. O jeigu patalpoje išvis nėra langų, pvz. laiptinėje, vonios kambaryje, sandėliuke ar rūsyje – ką daryti tokiu atveju? Optimaliausias sprendimas – įsirengti natūralios dienos šviesos apšvietimą, sumontavus vamzdinius šviesolaidžius, kuriuos beveik prieš dvidešimtmetį sukūrė Australijos įmonės „Solatube International Inc “ specialistai. Apie ekonomiškus, ekologiškus bei modernius natūralios dienos šviesos įrenginius kalbamės su oficialios Solatube® atstovybės UAB „Vilniaus Ejotra“ direktorium Sauliumi Jankūnu.

Kalbant apie dienos šviesą, ji labai palanki sveikatai, puikiai veikia nuotaiką, darbingumą, rodos, net energijos daugiau, įkvėpimas aplanko, smagiau gyventi. Tačiau sutikite, rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį šviesos tikrai trūksta. Dėl to ir nuotaika subjūra, ir darbingumas sumažėja, neretai užklumpa depresija ar apatija. Galų gale, kai anksti temsta, ar dangus apniukęs, nebesinori nieko daryti ir diena atrodo tokia trumpa. Puikus sprendimas Solatube® - natūrali šviesa iš gamtos.

Įsivaizduoti saulės šviesą kambaryje be langų gana sunku, tačiau naudojant šiuolaikinę įrangą, pasirodo, galima „sugauti" saulę ir jos spinduliais apšviesti patalpas, kuriose  nėra nė vieno lango ar stoglangio. Sakysite, kam to reikia, kai galima apšviesti dirbtine šviesa? Natūralus apšvietimas kuria sveiką mikroklimatą, kelia geras emocijas, darbingumą, padeda išvengti ligų. Juk maloniau gyventi ir dirbti natūralioje šviesoje nei dirbtinėje.

Šviesa, jos intensyvumas veikia žmones tiek fiziškai, tiek emociškai. Ji geba mums sukelti nuovargį, nerimą arba suteikti jėgų, energijos, gerų emocijų. Natūralios šviesos ir dirbtinio apšvietimo poveikio sveikatai tyrinėtojas dr. John Ott teigia, kad dirbtinėje šviesoje nėra pakankamai pagrindinių ilgių bangų. Todėl žmonėms, patalpose praleidžiantiems daug laiko (kai kurie net iki 90 proc.), labai trūksta natūralios šviesos.

Pasidaro aišku, kodėl žiemą, ilgai būnant dirbtinėje šviesoje apninka apatija ar depresija, dėl tos pačios priežasties pasaulyje atsirado šviesos terapija. Bet vėlgi - natūralios šviesos trūkumas gydomas dirbtine šviesa. Tai galbūt ir geriau negu nieko, bet yra ir geresnė išeitis - įsileisti į patalpas kuo daugiau natūralios šviesos, kad ji kompensuotų tamsiąją paros dalį ir stimuliuotų organizmą.

Jei kyla dilema, ar ją įsirengti reiks papildomo vargo, Saulius Jankūnas antrina, kad  įsirengti dienos šviesos apšvietimą namuose, biure ar visuomeninės paskirties patalpose yra labai paprasta. Tam nereikia daryti remonto, perplanuoti patalpų, griauti sienų (kaip, pvz., statant langus) ir pan. Nusprendus sumontuoti vamzdinį šviesolaidį, jums bus parengtas individualus projektas, pagal kurį taps aišku, kaip išlankstyti, kur nuvesti vamzdį, kad jis netrukdytų, negadintų bendro vaizdo, taip pat bus matyti, kiek ir kokių šviesos sklaidytuvų reikia, kur juos montuoti (pvz., virš valgomojo stalo, virš darbastalio virtuvėje ar svetainės zonoje ir pan.). Žinoma, dienos šviesa nebūtina apšviesti  viso pastato. Galima šį apšvietimą naudoti tik ten, kur neįmanoma sumontuoti langų, pvz., vonios kambaryje, WC patalpoje, rūsyje, sandėliuke, laiptinėje ir kt.  Dar vienas pliusas, kad toks  apšvietimas nekainuoja, juk nebereikės deginti elektros!

Apskaičiuota, kad, pavyzdžiui, 18 kv.m ploto kambaryje be langų atitinkant higienos normas (pagal jas patalpų apšvietimas turi būti 250 - 1000 liuksų) užtenka vienos  53 mm skersmens šviesolaidžio sistemos. Tiek giedrą, tiek apsiniaukusią dieną pro šviesolaidžius patenkantis šviesos srautas bus stipresnis nei įeinantis pro langus ar stoglangius. Be to, pačiu geriausiu laikomas toks apšvietimas, kai į akis nespigina tiesioginė saulė, jos spinduliai neatsimuša nuo blizgių daiktų.

Kur ir kodėl naudingi šviesolaidžiai?

Šviesos tunelius labai patogu įrengti laiptinėse, vonios kambariuose, drabužinėse, sandėliuose, parduotuvėse, gamybinėse patalpose ir kt. panašiose vietose. Šių šviesos šaltinių nereikia prižiūrėti ir valyti, nes jie turi savaime nusivalantį paviršių.

Šviesolaidžiai arba šviesos tuneliai yra gera alternatyva langams ir stoglangiams ne tik ten, kur jų neįmanoma sudėti, bet  ir tuo atveju, kai norima sutaupyti, nes šviesolaidžių reikia mažiau nei langų.

Patalpose, kur įrengiamas stogo šviesolaidis,  šviesos bus daugiau nei įrengus stoglangį. Giedrą dieną per šviesolaidį į patalpas pateks daugiau šviesos ir stipresnis jos srautas. Tuo pačiu šviesolaidžiai taupo ir vis brangstančią elektros energiją.

Kaip šviesolaidis įrengiamas? Gal jis tampa šilumos tilteliu sandariame stoge? Paklaustas apie tai, UAB „Vilniaus Ejotra" vadovas Saulius Jankūnas atsakė, jog šviesos tunelis nėra didesnis šilumos tiltelis nei bet kuri kita komunikacija, be  to, jo perimetras lyginant su langu, daug mažesnis. Standartinės sistemos šilumos laidumo koeficientas U = 0,43 W/(m·K) +  SHGC (Solar heat Grain Coeficient - prikaitimo koeficientas, apie 0,30). Šviesolaidis montuojamas gana greitai - specialistas tą gali padaryti per porą valandų, o jeigu viskas paruošta iš anksto - ir per keletą minučių.

Šviesos tunelio montavimas


Šviestuvai kuriais prekiaujame yra modernus energijos taupymo sprendimas. Šviestuvai (šviesos tuneliai) dieną šviesdami nenaudoja elektros energijos (esame oficialus Solatube® šviesos tunelių atstovas Lietuvoje). Nedideli pakabinami modernūs šviestuvai skleidžia natūralią dienos šviesą be elektros lemputės, tiesiog per ant stogo esančią movą ir specialų lęšį, šviesos tuneliu nukreipia natūrali saulės šviesa į reikiamą patalpą. Solatube® šviestuvai turi labai mažą šviesos praradimo kiekį - 99,7% jos praleidžia į apšviečiamą patalpą. Šiuo šviesos tuneliu kambarys daug geriau apšviečiamas nei naudojant kitus šviesos šaltinius. Šviestuvai skleidžia šviesą šiek tiek didesnę nei sumontavus didelius stoglangius”

Kreipkitės www.ejotra.lt ir džiaukitės dienos šviesa.


Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Manipuliacija apšvietimu, arba Ką daryti, kad biologinis laikrodis neužmigdytų žiemos miegu?

Sulig elektros lemputės išradimu ėmėme kryptingai judėti link 24 valandas per parą aktyvios visuomenės. Visgi rudenėjant dėl saulės šviesos stokos ir ilgėjančių vakarų nukenčia ne tik gyvenimo kokybė bei darbingumas, bet ir bendra savijauta. Tai...


Tegul kiemas atrodo įspūdingai net sutemus

Tegul kiemas atrodo įspūdingai net sutemus

Prieš įsigyjant šviestuvus sodui, kaip ir namams, pirmiausia, vertėtų nustatyti šviesos poreikį. Kiek, kur ir kokia šviesa yra reikalinga? Be to, kiekvienas šviestuvas lauke turi būti jam gerai parinktoje vietoje. Kartais šviestuvus norisi sulieti...


Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Tamsiuoju metų laiku, kuomet natūralios šviesos sumažėja, tampame itin priklausomi nuo dirbtinio apšvietimo. Nes jis leidžia pratęsti mūsų aktyvų gyvenimą tada, kai už lango stoja tamsa. Koks bus tas dirbtinis apšvietimas, tokios gyvenimo kokybės...


Apšvietimo sprendimai - prieškambaris

Apšvietimo sprendimai - prieškambaris

Įžengus į namus, pirmas dalykas, kurį mes matome, tai koridoriaus arba prieškambario interjeras. Malonu, kai mus „pasitinka“ jauki aplinka ir šiltas apšvietimas. Deja, ne visuose namuose įvertinama įėjimo zonos svarba. Dažnai...


Originalūs  LED šviestuvai iš aliuminio profilio

Originalūs LED šviestuvai iš aliuminio profilio

Originalūs LED šviestuvai iš aliuminio profilio LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Apšvietimas – svarbi interjero dalis

Nuo tų laikų, kai Tomas Edisonas išrado pirmąją elektros lemputę praėjo dešimtys metų. Daugybė inžinierių, architektų ir dizainerių kiekvieną dieną dirba ieškodami naujų apšvietimo sprendimų, energiją taupančių šviesos šaltinių, originalių...


Gražesnė šviesa

Gražesnė šviesa

Parduotuvių lentynos lūžta nuo šviestuvų gausos. Tačiau net ir čia sunku surasti šviestuvą, atitinkantį paprastus kriterijus: gera kaina ir stilinga išvaizda. Žinoma, dar norėtųsi, kad pas trys kaimynes iš penkių tokio paties nebūtų ir naujasis...


Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.