Gegužės 13d. Ketvirtadienis

Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

2013 Rugpjūčio 12d.
Peržiūrų skaičius: 89760
Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

Kaip apšviesite savo namą, turėtumėte numatyti įsigiję namo projektą.Jei projekto architektas kuria ir patalpų dizainą, jis pasiūlo apšvietimo schemas, derančias su būsimu interjeru. Nustačius patalpų paskirtį, reikia išvedžioti atitinkamą elektros laidų kiekį, apsispręsti, kur bus jungikliai. Pavyzdžiui, sieninis šviestuvas atrodys estetiškiau, jei laidai bus išvesti iš sienos.

Apšvietimo šaltiniai

Šviesos šaltiniai yra nukreipiamieji ir išlyginamieji. Dažniausiai šviesos srauto specifikas lemia naudojama lemputė ir šviestuvo gaubtas.

Įvairūs šviesos šaltiniai sukuria nevienodą įspūdį, pvz., kaitrinių lempučių skleidžiama geltona šviesa kuria jaukumo atmosferą. Halogeninių ir liuminescencinių lempų balta šviesa gali būti nemaloni.

Akį erzinančią liuminescencinėms lempoms būdingą šviesos pulsaciją (dėl 50 Hz dažnio elektros tinkluose) šalina elektroniniai paleidikliai, o reguliuojantys elektroniniai balastai leidžia reguliuoti šviesos intensyvumą.

Lliuminescencines lempas, kurių šviesos srautas 5 kartus intensyvesnis nei kaitrinių, siūloma naudoti apšviečiant plokštumą ar objektą stipriu šviesos srautu, taip pat ir nuolatiniam apšvietimui.

Pastebima tendencija, jog siekiama mažinti šviesos šaltinį ir didinti jo intensyvumą.

Ekonomiškesnes halogenines lemputes (20W halogeninė lemputė atitinka 120W kaitrinę) patogu naudoti, kur reikia pastovaus apšvietimo. Į halogenines lemputes yra įmontuotas reflektorius, kuris koncentruoja šviesą ir ji tampa akinama. Todėl siūloma nenaudoti atvirų halogenų (taip pat ir kryptinių) ten, kur namo gyventojai mėgsta atsipalaiduoti, pvz., virš vonios.

Tiesa, matinis stiklas sušvelnina neigiamą aktyvios šviesos poveikį, todėl gražiau atrodys sietynai, jei jiems naudosime neskaidrias pieno baltumo lempas.

Paraboliniai reflektoriai šviesos šaltinį daro nematomą, toks mechanizmas naudingas darbo kambaryje.

Kai yra keli, dažniausiai svetainėje naudojami apšvietimo šaltiniai, (paslėptas, funkcionalusis, lubų, šviesa skaityti), tuomet halogeninės lempos tiks praėjimui ar tamsesniam kraštui apšviesti.

Patalpų apšvietimo klaidos

Visuomeninėms ar gamybos patalpoms galioja apšvietimo normos, o nuosavam namui yra sudarytos rekomendacijos – liuksų kiekis paviršiui.

Dažniausia klaida – nepakankamai apšviečiamas virtuvėje maisto ruošimo paviršius (rekomenduojamas 700 liuksų šviesos srautas). Nors šiuolaikiškų baldų gamintojai į juos įrengia ir apšvietimą, tačiau rekomenduojama šią darbo vietą papildomai apšviesti po sieninėmis spintelėmis paslėptomis lempomis.

Vyrauja tendencija mažinti šviesos kiekį miegamuosiuose – apsiriboti sieniniais šviestuvais ir toršerais. Tai nerekomenduotina: stipresnės šviesos reikia higienos sumetimais, be to, kiekvienoj patalpoj kartu su šeimininkų sumanyta apšvietimo sistema turėtų būti įrengtas ir funkcionalus apšvietimas”. Lovos paviršiui apšviesti rekomenduojama 500 liuksų šviesa.

Skaityti skirtoje vietoje šviesa turi būti įrengta pečių lygyje, o stalines lempas patartina rinktis aukštesnes ir su reguliuojama šviesos kritimo kryptimi.

Svarbiausia apšviečiant vonios kambarį ir baseiną – hermetiški gaubtai. Šviestuvo hermetiškumo klasės turi atitikti ir saugumo reikalavimus: IP44 ir aukštesnius. “Veidrodžio zonai reikalingas ne tik horizontalus, bet ir vertikalus (sieninis) apšvietimas. Klaida – nukreipti šviesos srautą tiesiai į veidrodį. Naujausi sprendimai – veidrodžiai, kurių ne visas paviršius veidrodinis, o tarpuose įmontuojami šviesos šaltiniai.

Ekspertų siūlymu, baseiną puikiai apšvies ir į lubas nukreipti sieniniai šviestuvai ar netiesioginio apšvietimo toršerai.

Įdomus namo akcentas – laiptinė, netinkamai apšviesta ji gali kelti daug rūpesčių. Rengiant šviestuvus ant laiptų pakopų negalima montuoti luboms skirtų halogenų. Ant pakopų ar jų šonuose įstatomi šviestuvėliai turi būti atsparūs smūgiams. Nusiteikite, jog įrengę šviestuvus laiptų pakopose daugiau dėmesio turėsite skirti švarai – ant apšviestų pakopų matosi net ir menkiausios dulkelės.

Jei patalpų lubos žemos, teks atsisakyti nuleidžiamų šviestuvų. Vizualiai lubas paaukštins netiesioginio apšvietimo toršerų šviesa, tinka ir halogeninės sistemos arba paslėptas apšvietimas.

Šviesos šaltiniai gali būti sutelkti prie langų, nes tamsiu paros metu ta erdvė būna tamsiausia.

Lauko apšvietimas

Populiarūs stacionarieji įrengimai dažnai neatlieka paskirties: plafonas be apsauginio gaubto arba itin stipri lempa akina ir neapšviečia aplinkos. Lauko apšvietimui patartina naudoti nukreipiamąją šviesą, nepaprastai gražiai namo architektūrines subtilybes ir sodo augmeniją išryškins paslėptas apšvietimas.

Kiemui apšviesti siūloma naudoti ekonomiškus ir su didele šviesos sklaida metalo halogenus arba natrio lempas. Pastarosios itin gražiai apšviečia augmeniją.

Prieangį geriausia apšviesti neakinama, paslėpta šviesa.

Šviesos valdymas gali būti automatinis, paremtas judesio davikliais, fotoelementais.


Namų erdves puošia apšvietimo sprendimai

Namų erdves puošia apšvietimo sprendimai

Namų interjeras dažnai tampa tikru galvos skausmu naujakuriams, ką tik įsigijusiems namus ir norintiems kuo greičiau į juos persikelti. Nors atrodo, kad namų aplinką kurti yra nepaprastai lengva, tikrovė dažnai pasirodo kiek kitokia. Jei namų...


Onnline Alley gatvės šviestuvai

Onnline Alley gatvės šviestuvai

Lieto aliuminio gatvės šviestuvas su 3 – imis metaliniais užspaudėjais, galia nuo 50W iki 250W. Gali būti montuojamas ant stulpo vertikaliai arba iš šono nenaudojant papildomų priedų. Priklausomai nuo šviestuvo galios gali būti montuojamas 4...


LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


Pramoninis LED apšvietimas

Pramoninis LED apšvietimas

Pramonė tai sritis, kurios veikloje sunaudojami milžiniški kiekiai elektros energijos. Didelę dalį elektros energijos naudojamos pramonėje suvartoja apšvietimo sistemos. Apšvietimas ir jo kokybė yra labai svarbūs, ypač ten, kur dirbama su...


Gražesnė šviesa

Gražesnė šviesa

Parduotuvių lentynos lūžta nuo šviestuvų gausos. Tačiau net ir čia sunku surasti šviestuvą, atitinkantį paprastus kriterijus: gera kaina ir stilinga išvaizda. Žinoma, dar norėtųsi, kad pas trys kaimynes iš penkių tokio paties nebūtų ir naujasis...


Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklės

Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklės

Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklės (toliau - Taisyklės) parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos energetikos įstatymu (Žin., 2002, Nr. 56-2224), Lietuvos Respublikos statybos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597),...


Ateities būstų iliuminacinę atmosferą kurs švytintis LED sienų dekoras (Video)

Ateities būstų iliuminacinę atmosferą kurs švytintis LED sienų dekoras (Video)

Tapetų laukia… šviesi ateitis. Tokia yra bendrovės Philips vizija. Ji kartu su partneriais iš Kvadrat Soft Cells kuria šviečiančios tekstilės panelių koncepciją. Akustinius panelius su juose montuojamais reguliuojamais LED šviesos diodais...


Stalo šviestuvas "Looker"

Stalo šviestuvas "Looker"

MANTRA (Ispanija) gamintojo naujas produktas - dizainerio Santiago Sevillano sukūrtas stalo šviestuvas Looker. Kelių rankenėlių pagalba šviesos srauto kampas lengvai reguliuojamas pagal jūsų poreikius, kad darbas prie stalo būtų kuo paprastesnis....


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.