Birželio 5d. Penktadienis

Kaip sukurti šviesos žaismą

2013 Sausio 12d.
Peržiūrų skaičius: 60112
Kaip sukurti šviesos žaismą

Investuojant pinigus į būstą pageidautina pagalvoti, kiek dėmesio, lėšų reiktų skirti aplinkos apšvietimui. Rekomenduojame nepamiršti, kad šviesa – geros nuotaikos ir sveikatos šaltinis.

Šiame straipsnyje pristatome idėjas, kurios padės išvengti pagrindinių klaidų, kurias kartoja net ir pakankamas lėšas būsto įrengimui galintys skirti asmenys, taip pat pasiekti gerų apšvietimo rezultatų.

Mums priimtiniausi pavyzdžiai susikoncentravę Šiaurės Skandinavijos kraštuose, tai Švedija, Danija, Norvegija. Daug laiko šiose šalyse žmogus priverstas praleisti prieblandoje. Gal todėl pagrindinė šviestuvų prasmė – žmogus turi jaustis patogiai. Pabandysime pasvarstyti, kokia šviesos tradicija galėtų atsirasti šiuolaikiniame lietuviškame interjere.

Vyraujanti tradicija, kurios dar negalime atsisakyti: kambario viduryje it saulė šviečia lempa (šviestuvas). Kad ir kiek lempučių pridėtumėme, saulės intensyvumo nepasieksime. Tačiau kai kada net ir esant nedideliam šviesos srautui mes jaučiamės puikiai. Tokią atmosferą Jūs galite susikurti savo kambaryje. Tam tereikia atsisakyti intensyvaus viršutinio apšvietimo, dalį šviestuvų įtaisyti ant sienų, pagrindinį apšvietimo krūvį skirti pastatomiems ant grindų ar tiksliniams šviesos šaltiniams (apšviesti stalui, lentynai, skaitymui ar paveikslams).

Jeigu minėtuose šviestuvuose vyraus stiklas ar peršviečiama medžiaga – galime priskirti amerikietiškam būsto apšvietimo modeliui, jei metalas ar kita medžiaga pridengta lempa – tai labiau Šiaurės kraštų ar skandinaviškasis modelis.

Remdamiesi šiais principais ir pasikliaudami savo fantazija sukursite unikalius ir orginalius lietuviško šviesos dizaino, atitinkančio jūsų charakterį, modelius.

Visuomet maloniai nuteiks buto erdvėje išdėstyti keli šviesos šaltiniai, kurie skirtingose sienose išryškins Jūsų būsto pagrindinius elementus.

Išskirstyti šviesos šaltiniai neakina, be to, turime galimybę įjungti šviestuvus dalimis, parinkti apšvietimo scenarijų pagal savo ar šeimos narių nuotaiką ir poreikius.

Siūlome tradicinius apšvietimo scenarijus ir pavyzdžius, kuriuose įgyvendinami aukščiau išdėstyti principai.

1 – “Trys kabantys šviestuvai”. Šie šviestuvai skirti vizualiai atskirti patalpoms (virtuvė ir bendri kambariai). Juos siūlome nuleisti, kad apšviestų konkretų objektą (stalą) ir sukurtų jaukią aplinką, bet nešviestų į akis. Baltas stiklas gražu, kai jis nėra akių lygyje ir neakina. Šviesa turi būti gera – halogeninė ar kaitrinė lempa.

2 – “Trys šviestuvai, sumontuoti lubose”. Skirti apšviesti pageidaujantiems objektams, dažniausiai spintų lentynoms. Jų ypatybė – lempos pakreiptos 45 laipsnių kampu (t.y. į tuos objektus ar spintų lentynas). Pagrindinis perspėjimas: būtina vengti akinimo (tiesioginio šviesos šaltinių kontakto su žmogaus akimis). Kadangi šias funkcijas atlieka mažų gabaritų šviestuvai, tam geriausiai tinka halogeninės lempos.

3 – Sieniniai šviestuvai, arba “bra” – tai bendros šviesos šviestuvai, sukuriantys bendrą atmosferą. Jiems galima panaudoti ekonomiškas lempas. Išdėstyti juos patartina 1,2-2,0 m nuo grindų ir sudaryti galimybes įjungti kiekvieną šviestuvą atskirai.

4- Šviestuvas, pastatomas ant grindų. Skirtas skaityti ar bendros šviesos padidinimui bei intymios atmosferos sukūrimui. Gali būti reguliuojamos šviesos srauto.

5- Šviestuvas virš stalo ar konkretaus objekto. Paprastai jis montuojamas prie lubų. Jo šviesa kryptinė, naudojamos kaitrinės ar haloigeninės lempos. Komfortą suteikia šviesumo reguliatorius.Atmosferos sukūrimas

Jums gali pasirodyti, kad minime per daug šviestuvų. Tačiau neužmirkime, kad šviestuvų pagalba ne tik išgauname skirtingus patalpos apšvietimo lygius, bet ir kuriame savo būsto nuotaiką, mažiname depresiją. Jokiomis investicijomis į kitus namų ūkio objektus šio tikslo nepasieksime. Norime pasiūlyti tris būsto apšvietimo variantus pagal pateiktą schemą.

1. Patalpoje daug šviesos. Jei visus šviestuvus įjungsime visu galingumu (ir jeigu laikysitės mūsų patarimų), pasieksime šį rezultatą.

2. Sukuria jaukią atmosferą. Įjungti 1 ir 4 pozicijos šviestuvai minimaliu šviesumu. Intymu ir romantiška.

3. Skirtas kasdieniam apšvietimui. Įjungiami 3-ios pozicijos šviestuvai. Sukuriama rami ir darbinga atmosfera. Pigu, gražu ir ekonomiška, nes galime naudoti bendrą 55 W (4-ios lempos po11 W) galingumą.

Šviesos dekoravimas

Šviesos dekoravimas yra būdas keisti aplinką šviesos pagalba. Kokie galimi variantai?

Pirmiausia tai mūsų aukščiau minėti būdai įvairiomis pozicijomis.

Langas. Stilius, populiarus Šiaurės šalyse, ypač Švedijoje. Ypač madingas prieš Kalėdas, dedant lange elektrines žvakutes su papildomais dekoro elementais (eglės šakutės, naminių paukščių keramika ir kt.). Lange galime pastatyti dekoratyvinius šviestuvus ir atsisakyti užuolaidų.

Užuolaidos. Šviestuvai dedami viršuje užuolaidų, siekiant išryškinti medžiagos faktūrą, sukurti ypatingą spalvų žaismą bute.

Paveikslų, kitų meno kūrinių ar svarbių daiktų apšvietimas. Tam tarnauja nedideli šviestuvai, išryškinantys atskirus kambario elementus, sukuriantys paslaptingumo ir ekspozicijos nuotaiką.

Laiptų ir koridoriaus šviesa. Tai realizuoja šviestuvai, montuojami prie grindų. Jie švelniai apšviečia minėtas patalpas ir neleidžia joms skendėti tamsoje.


LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms...


Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Šviečiančios juostelės dekoratyviniam apšvietimui naudojamos jau kelis dešimtmečius. Jos per šventes apšviečia pastatus, namų vidų ir išorę, kitas dekoracijas. Iki šiol naudotos juostelės buvo lengvai pažeidžiamos bei sunaudodavo nemažai elektros...


LED – taupus ir modernus apšvietimas

LED – taupus ir modernus apšvietimas

LED – tai pati naujausia ir moderniausia apšvietimo technologija. Dėl ekonomiškumo, ilgaamžiškumo, patvarumo ir ekologiškumo LED apšvietimo variantas tampa optimaliausiu sprendimu. Konsultuojami UAB “Mavy studija” vadovų...


Modernus apšvietimo sprendimas: šviestuvai ant bėgelių

Modernus apšvietimo sprendimas: šviestuvai ant bėgelių

Šviestuvų dizainų tendencijos nuolat kinta, tad interjero dizaineriai skatina daugiau dėmesio skirti ne tik estetikai, kuriančiai jaukumą, bet ir funkcionalumui. Nauji apšvietimo sprendimai namuose paprastai gimsta transformuojant klasikinius...


Tebūnie šviesa!..

Tebūnie šviesa!..

Bėgant metams žmonės savo būsto apšvietimą nuolatos tobulina. Viduramžių fakelus pakeitė žvakės, vėliau savo vietą užleidusios dujiniams šviestuvams. Po to į areną išėjo kaitrinės lemputės, o dabar itin populiarūs tapo halogeniniai ir...


Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos

Linijinės LED apšvietimo sistemos - puikus sprendimas interjero dizaineriams bei apšvietimo ekspertams, padėsiantis išspręsti ir įgyvendinti naujas idėjas. Tokias, kurių iki šiol dar nebuvo galima atlikti. Vis labiau pasaulyje populiarėjančios...


Indukcinis apšvietimas - mažesnės elektros energijos ir aptarnavimo sąnaudos

Indukcinis apšvietimas - mažesnės elektros energijos ir aptarnavimo sąnaudos

Tai naujos kartos apšvietimo sprendimas, kuris padės Jums sumažinti elektros energijos sąnaudas, o lempos tarnaus ypatingai ilgai – iki 100 000 valandų! Nepriekaištingai apšvieskite sandėlius, gamyklas, prekybos centrų patalpas, gatves,...


Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Išmanusis gatvių apšvietimas: taupymas neprarandant kokybės

Per pastaruosius 30 metų pasaulio gatvėse įsivyravo gelsvą šviesą skleidžiančios aukšto slėgio natrio garų išlydžio (HPS) lempos, pasižyminčios santykinai prasta spalvine kokybe, bet dideliu šviesiniu našumu (~120 lm/W) ir patenkinamu...


Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.