Rugpjūčio 15d. Šeštadienis

Kaip išsirinkti pakabinamus šviestuvus

2018 Gegužės 29d.
Peržiūrų skaičius: 12564

Dienomis žemę apšviečiant saulei, pakankamai natūralios šviesos pakanka ir į daugelį patalpų. Tačiau jau nuo seniausių laikų žmonės rado būdų, kaip pasišviesti papildomai. Ilgą laiką tam buvo naudojama ugnis, o elektros lemputės išradimas XIX a. vienas esminių pasiekimų, pakeitusių tiek pramoninį, tiek namų apšvietimą.

Šiais laikais rinka užtvindyta skirtingų formų, spalvų ir stilių šviestuvais. Toks platus asortimentas kartais apsunkina pasirinkimą, ieškant geriausio sprendimo savo namams. Pastaraisiais metais itin populiarėja pakabinami šviestuvai. Potencialių pirkėjų dėmesį jie prikausto savo išbaigta, modernia išvaizda ir funkcionalumu. Turint pakankamai žinių ir derinant su kitų tipų apšvietimu, pakabinami šviestuvai padės sukurti jaukią, stilingą ir svetingą aplinką savo namuose, biure ar kavinėje.

Kad pasirinkti vieną esminių interjero elementų būtų lengviau, paruošėme gidą, kuris padės apsispręsti ir priimti pasvertą bei naudingą sprendimą konkrečioje situacijoje.

1)   Kas yra pakabinami šviestuvai?

Pakabinami šviestuvai nuleidžiami nuo lubų, dažniausiai šviesą nukreipiant žemyn. Jie suteikia sutelktą, funkcinį apšvietimą vietose, kur reikia daug šviesos – virš kriauklių, valgomojo stalų, virtuvės salų, kur ruošiamas maistas, vaikų žaidimų zonų, kavos stalelių ar baldų, meno kūrinių, kuriuos norima paryškinti. Pakabinami šviestuvai dažnai painiojami su sietynais. Skirtumas tarp šių dviejų tipų yra lempučių skaičiuje – pakabinami šviestuvai turi vieną laidą vienai lemputei, tuo tarpui sietynai talpina kelias, o kartais ir keliolika lempučių ir yra puošnesni, dažniau naudojami klasikiniuose interjeruose ir gali būti pagrindiniu patalpos apšvietimo šaltiniu. Pakabinami šviestuvai dažniau naudojami funkciniam, vietiniam apšvietimui, o norint daugiau šviesos kabinama ištisa eilė šviestuvų.

2) Tipai ir funkcionalumas

Priklausomai nuo šviestuvų panaudojimo tikslo ir vietos, kur bus kabinami, pakabinami šviestuvai skirstomi į kelis tipus:

·       Funkciniam apšvietimui

Tai pagrindinis panaudojimo tipas. Tokiu atveju pakabinamų šviestuvų funkcija yra apšviesti konkretų plotą – virtuvės stalviršį, barą, valgomojo stalą ir pan. Jie suteikia aiškumo, padeda atlikti susikaupimo ir gero matomumo reikalaujančias užduotis, ypač naudojant aštrius daiktus ar specialius prietaisus. Jei šviesa per ryški, galite pakeisti elektros lemputę į mažesnio galingumo ar rinktis reguliuojamo intensyvumo apšvietimą.

·       Bendrajam apšvietimui

Bendrasis apšvietimas – viso kambario ar kitos patalpos, o ne konkrečios zonos apšvietimas. Didesni pakabinami šviestuvai gali būti naudojami ir bendrajam apšvietimui, tačiau įvertinkite, ar jo skleidžiama šviesa pakankama visai erdvei apšviesti. Jei norisi išsklaidytos šviesos, rinkitės keleto pakabinamų šviestuvų derinį. Medžiaginiai gaubtai padeda išsklaidyti šviesą ir sušvelnina apšvietimą. Toks apšvietimas itin tinka erdvėse, kur norisi daugiau privatumo, intymumo, šiltos, atpalaiduojančios atmosferos.

·       Akcentiniam apšvietimui

Pakabinamą šviestuvą galite rinktis ir norėdami išryškinti interjero dekoracijas – skulptūrą, paveikslą, augalą, ypatingą baldą ar medines sijas, dekoratyvią sienelę ir t.t.

·       Dekoratyviam apšvietimui

Itin dailių formų, išskirtinių modelių pakabinami šviestuvai gali būti naudojami ir kaip interjero puošybos detalė, atkreipti dėmesiui. Tam naudojami gėlių, augalų ar kitų žvilgsnį traukiančių formų šviestuvai, skleidžiantys švelnią, prislopintą šviesą ir kuriantys šešėlių žaismę. Didesnę kūrybos laisvę tokiems dekoratyviems sprendimams turi gyvenantys būstuose aukštomis lubomis.

3) Formos

Gamintojai siūlo įvairiausių formų pakabinamus šviestuvus, tad renkantis gali lengvai susisukti galva nuo pasiūlos gausos. Aptarsime keletą populiariausių dizainų apšvietimo pasaulyje.

·       Rutulio formos

Tai viena populiariausių formų. Apvalios formos ir uždengta lemputė sukuria minkštesnę šviesą, kuri puikiai tinka virtuvėje, valgomajame ar svetainėje. Dažniausiai šie šviestuvai gaminami iš stiklo, kuris atrodo tradiciškai, bet kartu ir moderniai. Rutulio formos šviestuvas skleidžia šviesą visomis kryptimis ir tinka naudoti bendrajam apšvietimui.

·       Būgno formos

Tai taip pat pirkėjų mėgstamas pakabinamų šviestuvų tipas. Cilindro formos gaubtas aplink lemputę primena būgnus. Šie gaubtai gaminami iš metalo, stiklo arba medžiagos. Tinka naudoti bendrajam virtuvės bei valgomojo zonų apšvietimui.

·       Dubens formos

Išgaubti dubens formos šviestuvai dažniausiai šviesą nukreipia žemyn ir puikiai tinka funkciniam apšvietimui virš virtuvės ar kitų darbinių paviršių, biliardo stalo ir pan. Taip pat siūlomi ir apversti dubens formos šviestuvai, kai šviesa keliauja aukštyn ir tinka bendrajam arba akcentiniam apšvietimui.

·       Kvadrato formos

Kvadrato formos pakabinami šviestuvai dažniausiai skleidžia švelnią, išsklaidytą šviesą, tinkamą virtuvėms, svetainėms ir kitoms poilsio erdvėms. Šio tipo šviestuvai suteikia namų interjerui stilingą ir itin modernią išvaizdą.

4)Stilius ir derinimas tarpusavyje

Kūrybingi ir išradingi dizaineriai sukūrė išties didžiulę pakabinamų šviestuvų formų įvairovę – lašo, žvaigždės, cilindro ir t.t. Išskirtinių, netradicinių formų šviestuvai suteikia ekstravagancijos ir rafinuotumo namų stiliui. Tačiau renkantis itin originalaus, dėmesį kaustančio dizaino šviestuvus vertėtų pagalvoti ir apie jų priežiūrą. Kuo daugiau kampų, ornamentų, detalių, tuo sunkiau bus kruopščiai išvalyti dulkes ar kitus nešvarumus. O kad puoštų namus ir teiktų malonumo šviestuvai turi spindėti nepriekaištinga švara. Įvertinkite, ar būsite nusiteikę skirti papildomai laiko jų priežiūrai. Taip pat rinkdamiesi apšvietimo sprendimus derinkite šviestuvus tarpusavy – kuo daugiau formų ir stilių, tuo sunkiau suvaldyti bendrą vaizdą ir išlaikyti reikiamas proporcijas. Jei ieškote kontrastų ir norite žaisti skirtingais stiliais, rinkitės panašių medžiagų modelius – metalo, stiklo, medžiaginius, derinkite spalvas, ornamentus. Taip gali pavykti sukurti žaismingus, stebinančius, tačiau ne šokiruojančius derinius. Taip pat įvertinkite ir bendrą namų stilių, erdvę, kurioje kabinsite šviestuvus – sienų spalvas, baldų, plytelių, užuolaidų stilių ir t.t. Ieškokite balanso. Tinkamai parinkti pakabinami šviestuvai padės sukurti išbaigtą, vientisą interjerą ir norimą atmosferą.

4) Dydis ir kabinimo vieta

Vienas svarbiausių dalykų prieš perkant pakabinamus šviestuvus – pasirinkti tinkamą dydį ir šviestuvų skaičių. Norint paskaičiuoti teisingai, reikia atsižvelgti į keletą faktorių – išmatuoti kambario ar erdvės, kur jie bus kabinami proporcijas. Juk nenorite, kad šviestuvas užgožtų erdvę ar atvirkščiai – joje paskęstų, kad kybotų per aukštai, vos įžiūrimas ar kliudytų praeiti, nes pakabinote itin žemai.

  1. Išmatuokite kambario ilgį ir plotį. Šių matmenų suma – apytikslis proporcingai sumažintas šviestuvo skersmuo (jei suma yra 12 m, šviestuvo skersmuo turėtų būti apie 12 cm).
  2. Jei ketinate kabinti keletą šviestuvų virš stalo, baro ar kito paviršiaus, užtikrinkite, kad tarp jų būtų vienodas atstumas, tiek pat centimetrų palikite ir nuo paviršiaus kraštų. Atstumas tarp šviestuvų turėtų būti toks pat, kaip vieno šviestuvo skersmuo.
  3. Šviestuvo skersmuo turėtų būti ne mažesnis nei pusė stalo ilgio, bet ne daugiau nei du trečdaliai. Šviestuvas ar keli jų turėtų būti virš sėdinčiųjų galvų – apie 80 cm virš stalo.
  4. Kabinimo aukštis priklauso nuo apšvietimo tikslo. Bendrajam apšvietimui aukštis turi būti didesnis. Esminė taisyklė tipinėms, 2,5 m. aukščio patalpoms – šviestuvas turėtų būti 30-45 cm žemiau lubų.
  5. Bendrajam apšvietimui rinkitės rutulio ar būgnų formos pakabinamus šviestuvus, kabinkite juos patalpos centre.
  6. Funkciniam apšvietimui virš darbinių paviršių ar valgomojo stalo geriausia kabinti keletą šviestuvų vienoje eilėje ir pasirinkti žemesnį aukštį – maždaug akių lygyje. Taip užtikrinama ryškesnė šviesa ir geresnis matomumas darbo zonoje. Jei norite kabinti aukščiau, rinkitės pailgos formos šviestuvus siauresniu gaubtu, kurių skleidžiama šviesa sutelkiama į konkretų tašką.

Rekomenduojami aukščiai:

  • Virš virtuvės salos: 55–70 cm;
  • Virš valgomojo stalo: 70–82 cm
  • Virš naktinio stalelio/spintelės prie lovos: 40–55 cm.

Jei nesate tikri kokio dydžio, ilgio, modelio šviestuvus pasirinkti ir kaip juos pritvirtinti savo namuose, drąsiai konsultuokitės su parduotuvių konsultatais ar gamintojų atstovais. Tik turėdami pakankamai informacijos galėsite priimti sprendimą, kurio nesigailėsite ir kuris džiugins ilgai. Teisingas namų apšvietimas – vienas svarbiausių interjero elementų, padedantis sukurti svetingą, jaukią, šeimininkų asmenybes atspindinčią aplinką ir nuotaiką. Tad rinkdamiesi atsižvelkite į savo ir šeimos narių poreikius, prioritetus ir kurkite individualią erdvę, kur puikiai jausitės jūs ir jūsų svečiai ir kur niekad nepritrūks šviesos ten, kur jos reikia.

Paruošta pagal https://www.ziburys.com rekomendacijas.


Dienos šviesa patalpoje be langų

Dienos šviesa patalpoje be langų

Jei statotės namą ar renovuojate senąjį, o gal įsirengiate biurą ar visuomeninės paskirties patalpas, būtinai susidursite su apšvietimo problema. Ką pasirinkti – stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal tiesiog projekte numatyti...


Apie LED apšvietimą paprastai ir suprantamai

Apie LED apšvietimą paprastai ir suprantamai

Prisiminkime: įprastos kaitrinės lemputės darbinis laikas yra apie 1 000 val., tai "taupioji" (kompaktinė fluorescencinė, angl. CFL) dega 5 000 valandų, o LED - ne mažiau kaip 60 000 val. Lyginant su kaitrine, CFL elektros energijos...


LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

LED technologija švietimo bei viešose įstaigose

Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių ergonomiškos darbo aplinkos aspektų. Nuo šiol varginanti šviesa, mirgančios liuminescensinės lempos bei prieblanda prie darbo stalo jau praeitis. LED technologija - puikus sprendimas visoms...


Dirbantiems namuose: kaip įsirengti darbo vietą?

Dirbantiems namuose: kaip įsirengti darbo vietą?

Nuolat tobulėjančios technologijos palengvina kasdienybę ir daugelį užduočių dabar galima atlikti net neišėjus iš namų. Kalbant apie darbą ir jo efektyvumą aplinka yra labai svarbi. Produktyvumui aktualus darbo kambario interjeras: visos detalės...


Pramoninis LED apšvietimas

Pramoninis LED apšvietimas

Pramonė tai sritis, kurios veikloje sunaudojami milžiniški kiekiai elektros energijos. Didelę dalį elektros energijos naudojamos pramonėje suvartoja apšvietimo sistemos. Apšvietimas ir jo kokybė yra labai svarbūs, ypač ten, kur dirbama su...


LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED šviestuvai iš aliuminio profilio

LED profilis – tai aliuminis profilis, kuriame klijuojasi LED diodų juostelė. Toks sprendimas tinka dekoratyviam ir pagalbiniam apšvietimui sukurti.


Virtuvės apšvietimas ir spalvos

Virtuvės apšvietimas ir spalvos

Kokybiški virtuvės baldai – dar ne viskas. Labai svarbu, kaip virtuvė apšviečiama. Darbo zonos apšvietimas pabrėžia plokštumą, kurioje ruošiamas maistas. Toks apšvietimas siejamas su baldais, lempos montuojamos apatinėje pakabinamų spintelių...


Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

Kaip apšviesite savo namą, turėtumėte numatyti įsigiję namo projektą.Jei projekto architektas kuria ir patalpų dizainą, jis pasiūlo apšvietimo schemas, derančias su būsimu interjeru. Nustačius patalpų paskirtį, reikia išvedžioti atitinkamą...


Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

JUNG VILNIUS, UAB
JUNG VILNIUS, UAB

"Protingo namo" valdymo elementai, standartiniai ir prabangaus dizaino jungikliai

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.