Lapkričio 22d. Penktadienis

Indukcinis apšvietimas - mažesnės elektros energijos ir aptarnavimo sąnaudos

2013 Spalio 24d.
Peržiūrų skaičius: 37814

Tai naujos kartos apšvietimo sprendimas, kuris padės Jums sumažinti elektros energijos sąnaudas, o lempos tarnaus ypatingai ilgai – iki 100 000 valandų! Nepriekaištingai apšvieskite sandėlius, gamyklas, prekybos centrų patalpas, gatves, tiltus, tunelius, stovėjimo aikšteles ir panašiai.

Penktadalis elektros energijos visame pasaulyje yra sunaudojama apšvietimui. Gatvių, pramonės įmonių ir prekybos objektų apšvietimui yra panaudojama didžioji dalis šios energijos.

Tokias dideles energijos sąnaudas lemia pasenusių šviesos šaltinių naudojimas. Kuriant aukštos kokybės šviesos šaltinius jau yra pasiekta didelė pažanga. Naujosios indukcinės lempos sunaudoja 2-3 ar net 10 kartų mažiau elektros energijos nei pagal senąsias technologijas pagaminti šviesos šaltiniai.

UAB „JML GROUP“, teikianti elektronikos komponentų didmeninės prekybos paslaugas ir kurianti apšvietimo šviesos diodais (LED) sprendimus, Lietuvos rinkai pristato alternatyvą gyvsidabrio, natrio ir metalo halidų lempoms – indukcinį apšvietimą. Bendrovė platina gerai žinomų visame pasaulyje ir patikimų gamintojų produkciją, kurios asortimentas ir kokybė atitinka šių dienų klientų lūkesčius.

Pasaulyje indukcinio apšvietimo sprendimai jau yra taikomi kelerius metus, tačiau jų panaudojimas nėra plačiai paplitęs. Indukcinių lempų puikios techninės charakteristikos paskatino bendrovę UAB „JML GROUP“ atvežti šiuos gaminius į Lietuvą. Naujieji indukcinio apšvietimo sprendimai – tai nauja kryptis bendrovės veikloje ir visoje Lietuvos rinkoje.

Užsienyje dažniausiai naujausios indukcinės lempos naudojamos įgyvendinant lauko ir vidaus apšvietimo projektus, kuriems svarbus nuolatinis šviesos šaltinis. Indukcinis apšvietimas puikiai tinka stipriam šviesos srautui sukurti.

Indukcinės lempos nepriekaištingai tarnauja apšviečiant logistikos sandėlius, gamyklų ir prekybos centrų patalpas, gatves, tiltus, tunelius, stadionus, orouostus, geležinkelius, automobilių stovėjimo aikšteles, architektūros, kraštovaizdžio objektus ir pan.

Indukcinę lempą sudaro trys pagrindinės dalys: pripildyta dujų stiklinė kolba su liuminoforu padengtu vidiniu paviršiumi, magnetinis žiedas su indukcine rite ir elektroninis balastas – aukšto dažnio srovės generatorius.

Lempose elektromagnetinė indukcija sužadina gyvsidabrio dujų išlydį, kuris skleidžia šviesos srautą. Naujųjų indukcinių lempų privalumai lyginant su tradiciniais šviesos šaltiniais yra šie:


Labai ilgas tarnavimo laikas

Indukcinėse lempose nėra galinčių nusidėvėti gijų. Lempos gali šviesti daugiau nei 100 tūkst. valandų. Galime palyginti: kaitrinės lemputės šviečia apie 1 tūkst. valandų, o Lietuvoje tradiciškai pramoninių objektų apšvietimui naudojamos metalo halidų lepos tarnauja apie 8 ar 10 tūkst. valandų.

Didelis energetinis taupumas

Skleisdamos tą patį šviesos kiekį indukcinės lempos sunaudoja 40 ar 50 proc. mažiau elektros energijos nei metalo halidų ar natrio dujų lempos.

Didelis šviesos kiekis

Šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti šviesumo efektyvumą nuo 80 lm/W iki 300 lm/W ir daugiau.

Šviesos srauto pastovumas

Daugiau nei 80 proc. šviesos srauto išlieka net ir po 60 tūkst. valandų naudojimo.

Šviesos srauto tolygumas

Priklausomai nuo modelio elektroninis balastas lempoms tiekia 190-250 kHz dažnio elektros srovę. Todėl indukcinių lempų skleidžiama šviesa yra visiškai tolygi. Esant tokiam apšvietimui yra labai patogu dirbti, nes akių nevargina lempos mirgėjimas.

Platus spalvos temperatūros spektras

Indukcinės lempos spinduliuoja „minkštą“ ir natūralią šviesą: nuo „šiltos“ baltos spalvos iki dienos šviesos. Šviesos temperatūros diapazonas yra 2700-6500K. Metalo halidų lempų temperatūrinis diapazonas yra žymiai siauresnis ir siekia tik 1700-1800 K.

Aukštas spalvų perteikimo indeksas

Indukcinių lempų spalvų perteikimo indeksas Ra yra didesnis nei 80, o kartais siekia net 97 (Ra=100 reiškia geriausią spalvų subalansavimą, prilygstantį saulės šviesai). Tradicinės lempos skleidžia oranžinio atspalvio šviesą,o jų indeksas Ra neviršija 30.

Šviesos srauto reguliavimo galimybė

Indukcinių lempų skleidžiamą šviesą galima sumažinti 70 proc. nuo maksimalaus šviesumo.

Įvairus maitinimo įtampų ir galingumų asortimentas

Indukcinės lempas galite pasirinkti pagal reikalingą maitinimo įtampą ~ 120V, 220V, 277V, 347V , o galingumą nuo 12 iki 400W.

Žemas harmoninis iškraipymas

Mažiau nei 5 proc.

Atsparumas momentiniams įjungimams ir išjungimams

Indukcinės lempos įsižiebia akimirksniu ir įjungimų skaičius yra neribojamas. Todėl šias lempas galima kartu naudoti su šviesos ir judesio davikliais. Pavyzdžiui, išjungta gyvsidabrio dujų lempa atvėsta per 15 min., o įjungta metalo halidų lempa tik per 15 min. pasiekia maksimalų pajėgumą.

Mažai kaistančios

Indukcinės lempos šviesdamos gali įkaisti tik iki 85 °C, o tradicinės lempos – net iki 250 °C.

Atsparumas dideliems aplinkos temperatūros svyravimams

Indukcinės lempos gali patikimai veikti nuo - 40 iki +50 ° C temperatūros aplinkoje.

Plačios pritaikymo galimybės

Tinka vidaus ir lauko apšvietimų projektams įgyvendinti.

Neteršia aplinkos

Indukcinėse lempose yra kur kas mažiau gyvsidabrio nei paprastose liuminescencinėse lempose. Gyvsidabris šiose lempose yra kietoje būsenoje, o dujomis virsta tik įjungus lempą. Todėl toks šviesos šaltinis žymiai mažiau teršia aplinką ir paprasčiau utilizuojamas. Įgyvendinat apšvietimo projektą, pradinė investicija į indukcines lempas gali būti beveik du kartus didesnė nei metalo halidų lempas. Tačiau reikia atsižvelgti į indukcinių lempų tarnavimo laiką – ~15 metų. Indukcinis apšvietimas gerokai sumažins elektros energijos ir eksploatacijos išlaidas. Jos ypač išauga nes reikia keisti perdegusias lempas, papildomai jas sandėliuoti, transportuoti ir pan.

 

Dėl apšvietimo projektų įgyvendinimo ar kitos informacijos prašome kreiptis į UAB „JML GROUP“.

Naugarduko g. 91-108, LT-03202, Vilnius, Lietuva
Tel.: (8 5) 213 3603, (8 700) 01760
Faksas: (8 5) 215 9198
El. paštas: info@jml-group.lt


Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

Kaip taisyklingai apšviesti patalpas?

Kaip apšviesite savo namą, turėtumėte numatyti įsigiję namo projektą.Jei projekto architektas kuria ir patalpų dizainą, jis pasiūlo apšvietimo schemas, derančias su būsimu interjeru. Nustačius patalpų paskirtį, reikia išvedžioti atitinkamą...


Dienos šviesa patalpoje be langų

Dienos šviesa patalpoje be langų

Jei statotės namą ar renovuojate senąjį, o gal įsirengiate biurą ar visuomeninės paskirties patalpas, būtinai susidursite su apšvietimo problema. Ką pasirinkti – stoglangį, švieslangį, dirbtinį apšvietimą, o gal tiesiog projekte numatyti...


Pramoninis LED apšvietimas

Pramoninis LED apšvietimas

Pramonė tai sritis, kurios veikloje sunaudojami milžiniški kiekiai elektros energijos. Didelę dalį elektros energijos naudojamos pramonėje suvartoja apšvietimo sistemos. Apšvietimas ir jo kokybė yra labai svarbūs, ypač ten, kur dirbama su...


Tegul kiemas atrodo įspūdingai net sutemus

Tegul kiemas atrodo įspūdingai net sutemus

Prieš įsigyjant šviestuvus sodui, kaip ir namams, pirmiausia, vertėtų nustatyti šviesos poreikį. Kiek, kur ir kokia šviesa yra reikalinga? Be to, kiekvienas šviestuvas lauke turi būti jam gerai parinktoje vietoje. Kartais šviestuvus norisi sulieti...


Prieškambario interjeras: dekoravimas šviestuvais

Prieškambario interjeras: dekoravimas šviestuvais

Prieškambario interjeras skirtas sudaryti maloniai atmosferai, kuri padėtų greitai ir lengvai pereiti nuo darbinio aktyvumo prie ramybės ir poilsio būsenos. Tas pats pasakytina ir apie apšvietimą. Vienas iš prieškambario ypatumų yra tas, kad...


Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Namų dekoravimas su LED juostelėmis

Šviečiančios juostelės dekoratyviniam apšvietimui naudojamos jau kelis dešimtmečius. Jos per šventes apšviečia pastatus, namų vidų ir išorę, kitas dekoracijas. Iki šiol naudotos juostelės buvo lengvai pažeidžiamos bei sunaudodavo nemažai elektros...


Reikalavimai lauko apšvietimui

Reikalavimai lauko apšvietimui

Lauko apšvietimas – užduotis, kurioje daug kas priklauso nuo individualių poreikių ir galimybių. Vis dėlto galime išskirti ir kelias naudingas rekomendacijas. Pagal jas įrengti lauko šviestuvai žavės ne tik patraukliu dizainu, bet ir...


Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Išmanioji šviesa: svarbu ne ar veikia, o KAIP veikia

Tamsiuoju metų laiku, kuomet natūralios šviesos sumažėja, tampame itin priklausomi nuo dirbtinio apšvietimo. Nes jis leidžia pratęsti mūsų aktyvų gyvenimą tada, kai už lango stoja tamsa. Koks bus tas dirbtinis apšvietimas, tokios gyvenimo kokybės...


Fazė, UAB
Fazė, UAB

Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų inžinerinių sistemų įrengimas.Elektra, silpnos srovės, ryšiai, vandentiekis, nuotekos, šildymas, vėdinimas, kondicionavimas.

Gaudrė, UAB
Gaudrė, UAB

Mes – apšvietimo sistemų specialistai Gaudrė.

Jovesa, UAB
Jovesa, UAB

Didmeninė ir mažmeninė prekyba vidaus ir lauko šviestuvais, apšvietimo projektavimas

Elektros idėjos, UAB
Elektros idėjos, UAB

Įmonė teikia elektros, žaibosaugos, apsaugos sistemų montavimo ir eksploatavimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Šviestuvų pasaulis LT, UAB
Šviestuvų pasaulis LT, UAB

Vidaus šviestuvai, lauko šviestuvai, LED produkcija

ELMO technologijos, UAB
ELMO technologijos, UAB

Šviestuvai didmeninė prekyba | Šviestuvai mažmeninė prekyba | Elmo light

Kandelas, UAB
Kandelas, UAB

Mes padedame sukurti šviesius ir jaukius namus

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.