Tikkurila

Užraktų apžvalga: Ar būna neįveikiamų seifų?

Užraktų apžvalga: Ar būna neįveikiamų seifų?

Pinigų slėpimas po kilimu – ne išeitis

Pinigų slėpimas po kilimu? Padėjimas ten, kur niekam nekiltų minčių jų ieškoti? Pagalvokite dar kartą, nes būtent tokiose vietose jiems nėra saugu. Svarbių dokumentų laikymas – ne mažiau opi problema. Laikyti ginklą namuose jums atrodo geras sprendimas? Atsakymas – tik tuo atveju, jei jis saugiai padėtas. Tačiau kur, jei ne po kilimu ar lova, jei ne lentynoje už knygų ar sausainių inde ant spintelės, padėti svarbius daiktus?

Norint, kad svarbūs daiktai būtų nepasiekiami bet kam, o prie pinigų neprieitų ilgapirščiai, dažniausiai nusprendžiama įsigyti seifą. Turbūt visi žino posakį „kaip po devyniais užraktais“ ir būtent tokios stiprios apsaugos tikisi. Vis dėlto neprotinga seifą „tiesiog“ nusipirkti prieš tai plačiau nepasidomėjus. Vienas svarbiausių kriterijų ir yra užraktas. Taigi, kokią spyną verta rinktis, kur įžvelgiama daugiausia privalumų, o kuri technologija mažiausiai verta dėmesio?

Devynių užraktų stiprumas skirtingais pavidalais

Devynių užraktų stiprumas nebūtinai turi būti didelis bei masyvus ir priminti didelį senovišką raktą. Technologijos kiekvieną dieną tobulėja, tad ir į seifų pusę vis kokia naujovė „numetama“. Norint suskaičiuoti užraktų rūšis prireiks visų rankos pirštų: 1) raktinės spynos, 2) biometrinės spynos, 3) mechaninės kodinės spynos, 4) elektroninės seifų spynos, 5) raktinės ir kodinės. Kita vertus, gali kilti klausimas, kokiais skirtumais pasižymi skirtingi sprendimai ir ar išvis tie skirtumai pastebimi. O svarbiausia – kaip kuris užraktas atlieka savo funkciją. Nusipirkus seifą nesinorėtų abejoti pasirinkimu, tiesa?

Į vieną klausimą galima atsakyti iškart: skirtumai, kuriais pasižymi užraktai, tikrai pastebimi. Vienus galima drąsiai rekomenduoti, o dėl kitų tektų kiek pamąstyti.

Seifai su raktine spyna

Pradėkime nuo seifų su raktine spyna. Skamba neįmantriai. Taip pat neįmantriai gali skambėti ir vardijimas, kokie daiktai pavogti – saugumo požiūriu tai nėra labiausiai rekomenduotinas variantas. Visgi reikėtų atskirti paprastas raktines spynas ir seifines raktines. Pastarosios užtikrina didesnį saugumo lygį. O kaip privalumus, tinkančius abiem raktinių spynų variantams, reikėtų paminėti tik nedidelę kainą bei nesudėtingą priežiūrą, paprastą tokio tipo užrakto naudojimą. Vis dėlto pliusus nusveria tai, jog lengva pagaminti rakto kopiją. Kitas trūkumas – pats raktas turi būti kone po devyniais užraktais arba kišenėje, mat kitu atveju jį radę ilgapirščiai paprasčiausiai atrakins seifą. Taigi, šis seifo spynos variantas yra su spragomis, dėl kurių vertėtų pasidomėti, kas gero kitame technologijų fronte. (Žinoma, žmonėms, kurie vertina paprastumą, tai bus priimtiniausias sprendimas. Jei nusprendėte rinktis tokį variantą ir žinote saugią vietą raktui, tuomet seifas pasižymės išties aukštu saugumo lygiu. Beje, vienų spynų raktai dideli, griozdiški, o kitų kompaktiški, primenantys atsuktuvą. Į šį aspektą taip pat verta atsižvelgti.)

Biometrinės spynos

O kitame technologijų fronte – įspūdingu pavadinimu besipuikuojanti technologija. Tai biometrinės spynos. Pagrindinis privalumas, iškeliantis jas aukščiau nei minėtos prieš tai: nereikia galvoti, kur saugiai padėti raktą, ar apskritai nešiotis jo su savimi. Automatiškai apsauga nuo vagių tampa patikimesnė. Žvelgiant iš kitos pusės, modernių biometrinių spynų kaina yra labai didelė. O už nedidelius pinigus bus gaunama technologija, kuriai iki tobulumo labai toli, o seifą tokiu atveju galės atidaryti bet koks žmogus, turintis seifo savininko piršto antspaudą. Be to, savininkams ne visuomet pavyksta seifą sklandžiai atverti. Kartais prireikia kelių kartų, kol piršto antspaudas nuskenuojamas. Jei vis dėlto biometrinė spyna atrodo patrauklus sprendimas, reikėtų dairytis į geresnę kokybę, kad sistema nuskaitytų ne tik piršto antspaudą, bet ir atsižvelgtų į aplinkos temperatūrą, nuskaitomo reljefo gylį. Tikėtina, toks užraktas pasirodys tiesiog per brangus. Kaštus, nors ir nežymiai, padidina kas kelerius metus keičiamos baterijos.

Turbūt kyla klausimas, kaip išsiverčiama be rakto? Jo funkciją šiuo atveju atlieka piršto antspaudas. Skenuojant gaunami duomenys paverčiami skaitmenų kodu. Sistema patikrina, ar duomenys atitinka esančius duombazėje. Jei taip, savininkas pasiekia savo turtą. Jei jūsų seife yra keturženklę sumą kainuojanti biometrinė spyna, vagių apsilankymas nebaisus. Tačiau jei jos kaina neįtikėtinai maža (sakykime, 150 Lt), „devynių užraktų“ posakis ne visai atitiks realybę. Kokia išvada apie šį užrakto tipą? Pasirinkimas protingas tuomet, jei galite sau leisti įsigyti aukštos kokybės gaminį pernelyg nenuskriaudžiant piniginės, arba seifo turinys yra itin didelės vertės. Kitais atvejais toks sprendimas sunkiai pateisinamas.

Mechaninės kodinės spynos

Dar vienas variantas ieškantiems maksimalaus saugumo yra mechaninės kodinės spynos. Tokios jums tikriausiai pažįstamos iš filmų – seifas atrakinamas ratuko sukimu. Ši technologija patraukli jau vien dėl to, kad su savimi nereikia turėti jokio rakto, o pasukimų kombinacija gali būti lengvai pakeičiama. Tokios spynos nereikalauja specifinės priežiūros. O svarbiausia – seifai su mechaninėmis kodinėmis spynomis yra labai saugūs. Be to, kaip teigia seifai.lt, aptarnavimas yra itin paprastas. Kaip trūkumą reikėtų paminėti, jog kartais seifo nepavyksta atidaryti iš pirmo karto (ne visai tinkamai pasukus ratuką, tenka bandyti antrą kartą). Na, bet tai tik vienas ryškesnis minusas, kuris, žvelgiant kitu kampu, tik padidina saugumo jausmą – bet kas nepasieks seifo turinio.

Elektroninės spynos

Skaičių kombinacijos surinkimu pagrįstos ir elektroninės seifų spynos. Paprastai galima pasirinkti, kelių skaitmenų kodo norima. Skirtingai nei prieš tai minėtame užrakto variante, elektroninių spynų kodas surenkamas mygtukų pagalba. Savaime suprantama, kad kišenės neslėgs joks raktas. Be to, savininkas turi galimybę sugalvoti norimą skaitmenų kombinaciją. Remiantis accurateshooter.com, elektroninės spynos pasižymi automatišku užsiblokavimu, pasitaikančiu dėl kelis kartus suvesto netinkamo kodo. Taigi, nepanikuokite, jei 5 minutes negalėsite atverti durelių. Seifai su elektroninėmis spynomis pasižymi itin dideliu saugumu. Deja, už tai tenka daugiau atseikėti, o laikui bėgant reikia keisti baterijas. Tačiau daugiau minusų nėra už ką dėti. O ir didelė kaina nebus tokia grėsminga, jei seifo turinys labai brangus.

Raktinės ir kodinės spynos

Galiausiai – hibridinis, dar nepaminėtas sprendimas – raktinės seifinės ir mechaninės kodinės spynos sujungimas. Vadinasi,  norint pasiekti savo turtą jums reikėtų žinoti ratuko kombinaciją ir kišenėje turėti raktą. Savaime aišku, jog tokia kombinacija užtikrina dvigubai didesnį saugumą. Trūkumai? Ir vėl yra kaina. Problemų sukelia ir raktas – reikia turėti kur jį padėti (nors, kita vertus, nežinant kombinacijos svetimos rankos seifo nepasieks).

Teks priimti kompromisą

Skirtingos seifų spynų technologijos pasižymi nevienoda kaina, saugumo lygiu bei patogumu. Prieš renkantis svarbu apgalvoti savo prioritetus, pamąstyti, kuri investicija bus optimaliausia. Na, o optimalumas išgaunamas tada, kai atrandamas kompromisas tarp piniginės nenustekenančios kainos ir maksimalaus saugumo.

Kiti temos straipsniai

Jung
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu