Sausio 18d. Pirmadienis

Kiek šiandien kainuoja ramybė?

Peržiūrų skaičius: 39040
Kiek šiandien kainuoja ramybė?

Darbo rūpesčiai palikti vakar dienai, sukrauti lagaminai guli bagažinėje, mašina juda pajūrio kryptimi. Atostogos. Viskas lyg ir puiku, tačiau pakeliui ramybės neduoda įvairūs "ar tik nebūsiu pamiršęs užsukti buto vandens sklendžių?", "nepamenu, ar jis ištraukė televizoriaus ir kompiuterio kištukus iš rozečių?", "reikėjo užsukti pagrindinį dujų čiaupą..." Galų gale griebiame mobilųjį telefoną, renkame malonios kaimynės, kuriai patikėjome atsarginius savo buto raktus, numerį, ir prašome patikrinti, ar tikrai uždarėme balkono langą. Ir pridedame: "Tiesiog norėjau apsidrausti..."

DRAUSTIS, AR...
Nors visi norime jaustis saugūs ir apsaugoti nuo nelaimių savo namus, prakalbus apie būsto draudimą galima išgirsti skirtingų reakcijų. Atsiranda tikinčiųjų, kad nelaimės nutinka „visiems kitiems, bet ne man“, arba manančiųjų, jog pasinaudoti draudimo paslaugomis reiškia švaistyti pinigus. Tačiau jau susidūrę su rimtomis buitinėmis nelaimėmis mano, kad būsto draudimas – puikus būdas garantuoti savo gerovės stabilumą. Nenorintiems tampyti likimo už ūsų draudimo bendrovės gali pasiūlyti dvi draudimo rūšis: būsto ir namų turto. Šias paslaugas teikia keletas didžiausių ir gerai žinomų draudimo bendrovių, tad rasti nebus sunku.

BŪSTO DRAUDIMAS
Apdraudus būstą, draudimo bendrovė atlygina žalą padarytą sienoms, stogui, grindų dangai bei kitoms stacionarioms būsto dalims: šildymo sistemai, sanitarinei įrangai, elektros instaliacijai. Niekas neužsako gaisro, audros, krušos ar potvynio į namus. Jie tiesiog „atsitinka“. Jūs net galite kompensuoti nuostolius, kuriuos atneš sprogimas, vanduo po vandentiekio, kanalizacijos ar šilumos tinklų avarijos, žaibas, atsitrenkusi į jūsų pastatą transporto priemonė ar savaiminis grunto judėjimas. Gal nustebsite, bet standartinėje būsto draudimo sutartyje, ilgame veiksnių, nuo kurių draudžiamas būstas, sąraše, rasite „nuo pilotuojamo skraidymo objekto, jo dalių ar krovinio nukritimo...“ Tačiau lėktuvais, jų dalimis ar kroviniais Lietuvoje sninga ne dažnai. Pasak vienos didžiausių draudimo bendrovių, dažniausiai lietuvių turtas nukenčia dėl vandentiekio, kanalizacijos ar šilumos tinklų avarijų (45 proc. atvejų), gamtinių jėgų (37 proc. atvejų) ir ugnies (18 proc. atvejų).


TURTO DRAUDIMAS
Mėgstamiausia sofa priešais televizorių, naujas audiogrotuvas, mylimiausių knygų lentynos, keletas meno dirbinių... Visa tai, kas mus supa namuose ir leidžia jaustis jaukiai bei patogiai, gali būti apdrausta turto draudimu nuo:

• vandentiekio ar šilumos tinklų avarijos;
• ugnies (gaisro ir dūmų, sprogimo, žaibo);
• gamtos jėgų (audros, potvynio, liūties, krušos, sniego slėgio, grunto suslūgimo);
• vagystės (vagystės įsilaužiant, apiplėšimo, vandalizmo);
• apiplėšimo gatvėje (namų turtui priklausančių daiktų atėmimo panaudojus jėgą už draudimo vietos ribų, t. y. jei gatvėje būsite užpulti ir apiplėšti);
• pilotuojamo skraidymo objekto, jo dalių ar krovinio užkritimo.

Sunku rasti statistinių duomenų, kiek buitinės technikos yra sugadinama dėl nukritusių lėktuvų kaltės, tačiau vagysčių iš gyvenamųjų patalpų kasmet šalyje užregistruojama apie devynis tūkstančius. Policijos išaiškinama yra tik kas ketvirta. Vienos draudimo bendrovės internetinis puslapis skelbia, jog vagystės – dažniausia priežastis, nuo kurios nukenčia žmonių turtas (39 proc.). Garbinga antroji vieta priklauso vandentiekio, kanalizacijos ar šilumos tinklų avarijoms (27 proc.), nedaug atsilieka gamtinių jėgų padariniai (25 proc.). Ugnis yra tik dešimtadalio atvejų kaltininkė (9 proc.).

PAPILDOMOS GALIMYBĖS
Jei standartiniai draudimo pasiūlymai negali patenkinti jūsų poreikių, teks pasirinkti iš papildomų galimybių sąrašo, kurį gali pateikti draudikai:
• Maždaug už papildomą pusę šimto litų gali būti apdrausti išoriniai ar vidiniai įstiklinimai.
• Dviračio vagystė, net jei jis buvo pavogtas ne namie, o prie parduotuvės, taip pat gali būti labai lengvai atitaisoma žala. Bet tai jums kainuos papildomų maždaug pusantro šimto litų.
• Elektros įrenginių sukelti nuostoliai dėl žaibo, įtampos svyravimų elektros tinkle taip pat nėra standartiniai atvejai draudimo sutarties sąraše, todėl turi būti nurodomi papildomai.
• Nurodžius sutartyje gali būti kompensuojama žala, padaryta trečiųjų asmenų sveikatai ar turtui, bei viešbučio išlaidos (jei dėl turtui padarytos žalos, negalite kurį laiką gyventi namuose).

DRAUDIMO KAINA
Kainos struktūra
Be abejo, tikslų draudimo įmokos dydį bendrovės vadybininkas jums pasakys tik tada, kai atlaikysite klausimų laviną apie jūsų būstą. Kur jis yra, kada statytas, kada remontuotas, kada keisti vamzdžiai, kuriame jis aukšte, kada keistas stogas, ar yra priešgaisrinė, apsaugos signalizacija, kokios durys ir taip toliau. Tada bus prašoma patikslinti, nuo ko draudžiamas būstas. Vienos bendrovės turi paruošusios skirtingus draudimo planus, kitos – pasirenkamų papildomų sąlygų sąrašą.
Kitas žingsnis – draudimo laikotarpio pasirinkimas. Optimalus trumpas draudimo laikotarpis – metai, kadangi trijų mėnesių draudimo suma gali siekti net 50 proc. metinio draudimo vertės.
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas – frančizės dydis. Frančizė – tai ta nuostolio dalis, kuria pats draudėjas dalyvauja atlyginant žalą. Natūralu, kad frančizės dydis turi įtakos draudimo įmokai: kuo didesnė frančizė, tuo mažesnė draudimo įmoka.

Kalbant skaičiais...
Norint apdrausti 75 kv. m senesnės statybos butą mūriniame name Vilniuje vieneriems metams, reikėtų sumokėti daugiau kaip du šimtus litų. Draudimo suma siektų apie pusantro šimto tūkstančių. Mūrinio gyvenamojo dviejų šimtų kvadratinių metrų namo draudimas kainuos apie keturis su puse šimto.

Naudojantis turto draudimu, visas namų turtas yra draudžiamas nauja verte. Pavyzdžiui, jei vagys išsineša jūsų mėgstamą plačiaekranį televizorių, draudimo bendrovė turi išmokėti sumą, lygią naujo tokio paties televizoriaus kainai. Tam, kad būtų supaprastinta draudimo sumos apskaičiavimo procedūra, tam tikra pinigų suma (apie 500 JAV dolerių) yra padauginama iš gyvenamojo ploto kvadratinių metrų skaičiaus.
Draudžiant 75 kv. m senesnės statybos buto turtą mūriniame name Vilniuje vieneriems metams, tektų sumokėti daugiau kaip tris šimtus litų.

CIVILINĖ ATSAKOMYBĖ
Civilinės atsakomybės draudimas yra papildoma būsto draudimo paslauga. Ji ateina į pagalbą tuomet, kai jus užklupusi nelaimė atneša nuostolių ir jūsų kaimynams. Juk trūkęs vamzdis gali tapti ne tik buto savininkų, bet ir kaimynų problema. Ir čia pasiūla gana įvairi, pavyzdžiui:
AB „Lietuvos draudimas“ siūlo civilinės atsakomybės paslaugą, kaip būsto (kompensuojama padarytos žalos suma iki 5 000 litų) arba turto (kompensuojama žalos suma iki 10 000 Lt) draudimo sudedamąją dalį. Taip pat galima sudaryti ir atskirą sutartį. UAB „ERGO Lietuva“ kompensuoja žalą iki 10 000 litų apsidraudus būsto draudimo civilinės atsakomybės draudimu, kuris papildomai kainuoja apie 50 litų. Tuo tarpu apsidraudus apie 70 litų papildomai kainuojančiu turto draudimo civilinės atsakomybės draudimu, kompensuojama suma išauga iki 20 000 litų.

APLAIDUMAS NEDRAUDŽIAMAS
Pasitaiko, kad draudimo ekspertams ištyrus situaciją, kompensuojama žalos suma yra sumažinama, arba žala neatlyginama visiškai. Taip nutinka, jei žala padaroma dėl neatsakingo, neapdairaus būsto ar turto savininko elgesio. Pavyzdžiui, išeinate paplepėti su kaimyne nerakindami durų, paliekate namuose nepažįstamus asmenis vienus ar neatsargiai elgiatės su ugnimi.

AUTORIUS: Artūras VOINIČIUS

Lietuviškų apsaugos kompanijų paslaugų kokybė Europos masteliu

Lietuviškų apsaugos kompanijų paslaugų kokybė Europos masteliu

Spalio pabaigoje Paryžiuje vykusioje tarptautinėje parodoje „Milipol Paris 2011“ dalyvavo ir Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacijos atstovai. Šios organizacijos vadovas, buvęs antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“...


Elektroninė pastatų ir patalpų apsauga

Elektroninė pastatų ir patalpų apsauga

Paskutiniais dešimtmečiais elektroninė objektų, nutolusių nuo stebėjimo ir kontrolės centro, apsauga plačiai paplito tiek mūsų šalyje, tiek ir užsienyje. Kaip dirba elektroninės apsaugos sistema? Schematiškai tokią apsaugą būtų galima pateikti...


Sukurtas vaizdo kameros jutiklis, kuriam pakanka žvaigždžių šviesos

Sukurtas vaizdo kameros jutiklis, kuriam pakanka žvaigždžių šviesos

Naujojo jutiklio taškai yra 19 mikronų dydžio – t.y. 7,5 karto didesni už dabar naudojamus aukščiausios klasės fototechnikoje. Paprastai didinant jutiklio taškų plotą didėja ir vadinamojo „vaizdo triukšmo“ tikimybė, tačiau...


Saugumas išmaniuose namuose: apdraus ir nuo nelaimingo atsitiktinumo, ir nuo žioplumo

Saugumas išmaniuose namuose: apdraus ir nuo nelaimingo atsitiktinumo, ir nuo žioplumo

Net jei nesame patyrę, kas yra gaisras, daugelis gerai žinome nemalonų išgąsčio jausmą, kuris ištinka prisiminus galbūt namuose paliktą įjungtą lygintuvą. Gerai, jei esame tik darbe ir galime į namus sugrįžti. O ką daryti, jei lipame į lėktuvą,...


Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Norime Jums pateikti keletą patarimų, kaip minimaliomis investicijomis ir budrumu galima apsisaugoti nuo vagysčių. Durys. Nuo jų prasideda kiekvieni namai. Nepaprastai svarbu ne tik durų grožis, bet ir tvirtumas.


Užraktų apžvalga:  Ar būna neįveikiamų seifų?

Užraktų apžvalga: Ar būna neįveikiamų seifų?

Pinigų slėpimas po kilimu? Padėjimas ten, kur niekam nekiltų minčių jų ieškoti? Pagalvokite dar kartą, nes būtent tokiose vietose jiems nėra saugu. Svarbių dokumentų laikymas – ne mažiau opi problema. Laikyti ginklą namuose jums atrodo geras...


Vasarą vagysčių iš būstų skaičius išauga 20 procentų

Vasarą vagysčių iš būstų skaičius išauga 20 procentų

Tikimybė, kad vasaros sezono metu ilgapirščiai apšvarins butą padidėja net 20 procentų. Daugiau nei 70 proc. vagysčių įvykdoma butuose, tuo tarpu privačiuose namuose - 17 procentų. Vidutinė vagišių padaroma žala siekia beveik 3 tūkst. litų,...


Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Anglijos Bažnyčios kaunasi su stogų dangų vagimis pasitelkusios nanotechnologijas. Senų Anglijos bažnyčių stogai dažnai padengti vertingų metalų lakštais, pavyzdžiui, švino, todėl tampa vagių grobiu. Iš viso Didžiojoje Britanijoje yra 44 tūkst....


Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Sagneta, UAB
Sagneta, UAB

IPkameros.lt - vaizdo stebėjimo sistemos

GRIFSAG, UAB
GRIFSAG, UAB

Saugos tarnyba GRIFS AG

Visual Solutions, UAB
Visual Solutions, UAB

STEBKAM - vaizdo stebėjimo, apsaugos ir išmaniųjų sprendimų profesionalai!

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.