Lapkričio 12d. Antradienis

Dažniausios namų saugumo klaidos

(1) 2013 Sausio 20d.
Peržiūrų skaičius: 35416
Dažniausios namų saugumo klaidos

Jei norite savo namus padaryti saugesnius, venkite dažniausiai daromų namų saugumo klaidų:

Saugiai laikykite namo (buto) raktus.

Daug būsto savininkų, bijodami pamesti raktus išeidami paslepia juos netoliese - virš durų, po kilimėliu, po akmeniu ar vazonu. Įsilaužėliai žino visas šias paprastai naudojamas slaptavietes arba stebėdami gali pamatyti, kur jie dedami. Jokiu būdu nereikėtų taip slėpti savo buto ar namo raktų. Jei jūs dažnai pametate savo raktus ar netyčia užtrenkiate savaiminio užsirakinimo duris, įsigykite spynas, atrakinamas su piršto antspaudu ar klaviatūra.

Dar viena klaida - namų raktai paliekami automobilyje.

Negerai yra, jei jūs paliekate savo automobilį atrakintą (net garaže). Tačiau dar blogiau, jei namų raktus paliekate net ir užrakintame automobilyje, jau nekalbant apie neužrakintą automobilį. Jei jūs taip darysite, įsilaužėlis, kuris apšvarina jūsų automobilį, taip pat įgaus lengvą galimybę įeiti į jūsų namus ar butą.

Lauko durys, garažas laikomi neužrakinti.

Dažnai manoma, kad lauko durų rakinimas yra nepagarba kaimynams ir pan. To neturėtų būti. Visų lauko durų rakinimas yra viena iš rimtesnių saugumo priemonių. "Nelaukti svečiai" namus gali apšvarinti ir jums esant. Tuo labiau yra galimybė, kad įsilaužėlis jus sumuš, sužalos, gali kilti grėsmė jūsų ir jūsų šeimos narių gyvybei.

Namo, buto durys neturi apžiūros akutės.

Tai smulkmena, tačiau ji labai reikalinga. Durų nereikėtų atverti nepageidaujamiems asmenims. Su akute jūs lengvai galite pasižiūrėti, kas už durų. Dabartiniu metu daugiabučiuose ir individualiuose namuose galima įsirengti telefonspynes su videokamera, kurių pagalba jūs per atstumą galėsite pamatyti atvykusius svečius, atidaryti lauko duris, vartelius.

Pasitikima viena saugumo priemone.

Dažnai manoma, kad paliekant namuose šunį bus galima juos apsaugoti. Tačiau taip būna ne visada. Net ir geriausiai dresuotas šuo gali neapsaugoti namų (buto). Neapsaugos namų ir vien tik geros šarvuotos durys. Paprastai reikalingas visas kompleksas saugumo priemonių.

Sugadintos spynos.

Kai kurie būsto savininkai užmiršta pataisyti sugedusias (ar vagių specialiai sugadintas) spynas ar užraktus, atidėlioja darbą vėlesniam laikui iškyla pavojus, kad tuo gali būti pasinaudota. Gana dažnai specialiai sugadinamos daugiabučių namų rūsių bendros durys, o vėliau, dar nespėjus jų sutvarkytis, vagys švarina sandėliukus. Taip nereikėtų daryti. Visos jūsų durys ir langai turi turėti stiprias šiuolaikines spynas ar užraktus. Nemanykite, kad tik todėl, kad langas yra antrame ar trečiame aukšte, įsilaužėlis negali sugalvoti būdo pasiekti jį.

Neaktyvuota apsauginė signalizacija.

Apsauginė signalizacija yra naudinga tik tada, kai yra tvarkinga ir aktyvuota. Reguliariai išbandykite, ar ji tvarkingai veikia. Ir neužmirškite įjungti signalizacija net ir tada, kai išeinate trumpam. Vienas vagis jūsų namą gali apieškoti per keletą minučių ir taip jūs galite netekti savo vertingiausių daiktų, pinigų. Būdami namuose aktyvuokite savo apsaugos signalizaciją specialiu režimu ("namuose", "naktiniu").

Netinkamas kiemo išplanavimas.

Nors jūs ir mėgstate privatumą, jūsų namai bus saugesni, jei jūsų kaimynai galės jus matyti. Įsilaužėliai mėgsta pasislėpti už krūmų, medžių, bruzgynų. Neduokite jiems tos galimybės. Laikykite krūmus ir gyvatvores apkarpytas, ypač aplink namą. Įsitikinkite, kad visi lauko žibintai yra tvarkingi, dar geriau kieme įrengti žibintus, reaguojančius į judantį žmogų. Vagims tai jau taps rimta kliūtimi.

Neužrakintos ir neapsaugotos pagalbinės patalpos.

Jei jūs gyvenate nuosavame name ir turite kiemo pagalbines patalpas, laikykite jas visada užrakintas. To nepadarius palengvinsite vagims ir plėšikams įsibrovimą į jūsų namus. Jums gali ne tik dingti daiktai ir įrankiai. To pasekoje vagys lengviau įsibraus į namus. Be to, palikdami atviras pagalbines patalpas, jūs sukeliate pavojų sau ir savo šeimos nariams. Daugiabučiuose namuose buto savininkai dažnai įsirengia signalizacija butuose, tačiau užmirša apsaugoti savo sandėliukus, esančius rūsiuose ar atskirame lauko pastate. Reikėtų, kad šios pagalbinės patalpos taip pat būtų prijungtos prie signalizacijos. Rekomenduotina, kad retai naudojamos atskiros pagalbinės patalpos būtų jungiamos prie signalizacijos 24 val. per parą režimu su galimybe laikinai saugojimą atjungti.


Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Kaip apsaugoti savo būstą? Praktiniai patarimai

Norime Jums pateikti keletą patarimų, kaip minimaliomis investicijomis ir budrumu galima apsisaugoti nuo vagysčių. Durys. Nuo jų prasideda kiekvieni namai. Nepaprastai svarbu ne tik durų grožis, bet ir tvirtumas.


Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Stogus nuo vagių saugos nanotechnologijos

Anglijos Bažnyčios kaunasi su stogų dangų vagimis pasitelkusios nanotechnologijas. Senų Anglijos bažnyčių stogai dažnai padengti vertingų metalų lakštais, pavyzdžiui, švino, todėl tampa vagių grobiu. Iš viso Didžiojoje Britanijoje yra 44 tūkst....


Kaip apsaugoti save ir savo turtą

Kaip apsaugoti save ir savo turtą

Jeigu Jums nepavyksta suburti saugios kaimynystės grupės, nenusiminkite – galbūt padės paprasčiausi patarimai: 1) jei automobilis su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių) lėtai važinėja po Jūsų kvartalą – gali...


Užraktų apžvalga:  Ar būna neįveikiamų seifų?

Užraktų apžvalga: Ar būna neįveikiamų seifų?

Pinigų slėpimas po kilimu? Padėjimas ten, kur niekam nekiltų minčių jų ieškoti? Pagalvokite dar kartą, nes būtent tokiose vietose jiems nėra saugu. Svarbių dokumentų laikymas – ne mažiau opi problema. Laikyti ginklą namuose jums atrodo geras...


Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Sodybos bei laisvalaikis Lietuvos gamtoje išgyvena tikrą renesansą. Dabar kas antram miestiečiui ne tik prabangus vasarnamis kur prie ežero, bet ir iš senelių paveldėta kaimo troba ar net sodo namelis –milžiniška prabanga, leidžianti pabėgti...


Kaip elgtis pirmam atsidūrus įvikio vietoje

Kaip elgtis pirmam atsidūrus įvikio vietoje

Ištikti nelaimės žmonės dažnai, patys to nežinodami, pagelbsti nusikaltėliams – naikina nusikaltimo pėdsakus bei įkalčius. Taigi jei grįžę į namus pastebėjote įsibrovimo pėdsakų, nieko nelieskite. Iš pradžių susimąstykite, kas buvo saugoma...


Gaisro signalizacija

Gaisro signalizacija

Priešgaisrinė signalizacija yra pirmas žingsnis užkirsti kelią gaisrui. Tinkamai suprojektavus bei įrengus priešgaisrinę signalizaciją, Jūs galėsite būti saugūs, kad įvykus menkiausiam pavojui, sistema užfiksuos ir praneš apie nelaimę. Palyginus...


Pristatome naują DD-5100 telefonspynę

Pristatome naują DD-5100 telefonspynę

DD-5100 tai naujausia, šiuolaikinė, aukšto apsaugos lygio bei šiuolaikiško dizaino telefonspynė, specialiai pritaikyta daugiabučiams namams, turintiems daugiau nei vieną įėjimą, aptarnauja iki 255 abonentų vienoje laiptinėje.


Visual Solutions, UAB
Visual Solutions, UAB

STEBKAM - vaizdo stebėjimo, apsaugos ir išmaniųjų sprendimų profesionalai!

Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

GRIFSAG, UAB
GRIFSAG, UAB

Saugos tarnyba GRIFS AG

Sagneta, UAB
Sagneta, UAB

IPkameros.lt - vaizdo stebėjimo sistemos

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.