Liepos 11d. Šeštadienis

Dažniausios namų saugumo klaidos

(1) 2013 Sausio 20d.
Peržiūrų skaičius: 35416
Dažniausios namų saugumo klaidos

Jei norite savo namus padaryti saugesnius, venkite dažniausiai daromų namų saugumo klaidų:

Saugiai laikykite namo (buto) raktus.

Daug būsto savininkų, bijodami pamesti raktus išeidami paslepia juos netoliese - virš durų, po kilimėliu, po akmeniu ar vazonu. Įsilaužėliai žino visas šias paprastai naudojamas slaptavietes arba stebėdami gali pamatyti, kur jie dedami. Jokiu būdu nereikėtų taip slėpti savo buto ar namo raktų. Jei jūs dažnai pametate savo raktus ar netyčia užtrenkiate savaiminio užsirakinimo duris, įsigykite spynas, atrakinamas su piršto antspaudu ar klaviatūra.

Dar viena klaida - namų raktai paliekami automobilyje.

Negerai yra, jei jūs paliekate savo automobilį atrakintą (net garaže). Tačiau dar blogiau, jei namų raktus paliekate net ir užrakintame automobilyje, jau nekalbant apie neužrakintą automobilį. Jei jūs taip darysite, įsilaužėlis, kuris apšvarina jūsų automobilį, taip pat įgaus lengvą galimybę įeiti į jūsų namus ar butą.

Lauko durys, garažas laikomi neužrakinti.

Dažnai manoma, kad lauko durų rakinimas yra nepagarba kaimynams ir pan. To neturėtų būti. Visų lauko durų rakinimas yra viena iš rimtesnių saugumo priemonių. "Nelaukti svečiai" namus gali apšvarinti ir jums esant. Tuo labiau yra galimybė, kad įsilaužėlis jus sumuš, sužalos, gali kilti grėsmė jūsų ir jūsų šeimos narių gyvybei.

Namo, buto durys neturi apžiūros akutės.

Tai smulkmena, tačiau ji labai reikalinga. Durų nereikėtų atverti nepageidaujamiems asmenims. Su akute jūs lengvai galite pasižiūrėti, kas už durų. Dabartiniu metu daugiabučiuose ir individualiuose namuose galima įsirengti telefonspynes su videokamera, kurių pagalba jūs per atstumą galėsite pamatyti atvykusius svečius, atidaryti lauko duris, vartelius.

Pasitikima viena saugumo priemone.

Dažnai manoma, kad paliekant namuose šunį bus galima juos apsaugoti. Tačiau taip būna ne visada. Net ir geriausiai dresuotas šuo gali neapsaugoti namų (buto). Neapsaugos namų ir vien tik geros šarvuotos durys. Paprastai reikalingas visas kompleksas saugumo priemonių.

Sugadintos spynos.

Kai kurie būsto savininkai užmiršta pataisyti sugedusias (ar vagių specialiai sugadintas) spynas ar užraktus, atidėlioja darbą vėlesniam laikui iškyla pavojus, kad tuo gali būti pasinaudota. Gana dažnai specialiai sugadinamos daugiabučių namų rūsių bendros durys, o vėliau, dar nespėjus jų sutvarkytis, vagys švarina sandėliukus. Taip nereikėtų daryti. Visos jūsų durys ir langai turi turėti stiprias šiuolaikines spynas ar užraktus. Nemanykite, kad tik todėl, kad langas yra antrame ar trečiame aukšte, įsilaužėlis negali sugalvoti būdo pasiekti jį.

Neaktyvuota apsauginė signalizacija.

Apsauginė signalizacija yra naudinga tik tada, kai yra tvarkinga ir aktyvuota. Reguliariai išbandykite, ar ji tvarkingai veikia. Ir neužmirškite įjungti signalizacija net ir tada, kai išeinate trumpam. Vienas vagis jūsų namą gali apieškoti per keletą minučių ir taip jūs galite netekti savo vertingiausių daiktų, pinigų. Būdami namuose aktyvuokite savo apsaugos signalizaciją specialiu režimu ("namuose", "naktiniu").

Netinkamas kiemo išplanavimas.

Nors jūs ir mėgstate privatumą, jūsų namai bus saugesni, jei jūsų kaimynai galės jus matyti. Įsilaužėliai mėgsta pasislėpti už krūmų, medžių, bruzgynų. Neduokite jiems tos galimybės. Laikykite krūmus ir gyvatvores apkarpytas, ypač aplink namą. Įsitikinkite, kad visi lauko žibintai yra tvarkingi, dar geriau kieme įrengti žibintus, reaguojančius į judantį žmogų. Vagims tai jau taps rimta kliūtimi.

Neužrakintos ir neapsaugotos pagalbinės patalpos.

Jei jūs gyvenate nuosavame name ir turite kiemo pagalbines patalpas, laikykite jas visada užrakintas. To nepadarius palengvinsite vagims ir plėšikams įsibrovimą į jūsų namus. Jums gali ne tik dingti daiktai ir įrankiai. To pasekoje vagys lengviau įsibraus į namus. Be to, palikdami atviras pagalbines patalpas, jūs sukeliate pavojų sau ir savo šeimos nariams. Daugiabučiuose namuose buto savininkai dažnai įsirengia signalizacija butuose, tačiau užmirša apsaugoti savo sandėliukus, esančius rūsiuose ar atskirame lauko pastate. Reikėtų, kad šios pagalbinės patalpos taip pat būtų prijungtos prie signalizacijos. Rekomenduotina, kad retai naudojamos atskiros pagalbinės patalpos būtų jungiamos prie signalizacijos 24 val. per parą režimu su galimybe laikinai saugojimą atjungti.

Būsto saugumas – ne tik policijos problema

Būsto saugumas – ne tik policijos problema

Norėdami, kad neatsitiktų taip, jog tai, ką turime gyvenime, pradedame vertinti tik tada, kai prarandame, siūlome keletą patarimų. Ar mes esame saugūs? Ar saugus mūsų būstas, turtas? Tokius klausimus dažniausiai užduodame mes pavėluotai. Paprastai...


Bendrieji saugos patarimai esant namie

Bendrieji saugos patarimai esant namie

Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Reikalaukite, kad pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą. Prieš atidarydami duris, atidžiai apžiūrėkite lankytoją. Nepasirašykite jokių dokumentų skubotai, juo labiau tarpduryje.


Įeigos kontrolė

Įeigos kontrolė

Praėjimo kontrolės sistemos apsaugo namų, daugiabučių laiptines nuo pašalinių žmonių. Ši sistema leidžia užtikrinti tvarką laiptinėse. Atvykęs žmogus nežinantis įėjimo kodo gali paskambinti abonentui pas kurį atvyko.


Kaip apsaugoti save ir savo turtą

Kaip apsaugoti save ir savo turtą

Jeigu Jums nepavyksta suburti saugios kaimynystės grupės, nenusiminkite – galbūt padės paprasčiausi patarimai: 1) jei automobilis su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių) lėtai važinėja po Jūsų kvartalą – gali...


Vaizdo kameros

Vaizdo kameros

Taikomos apžvalgos tikslams. Naudojant nespalvotas kameras dėka geriau matomi smulkūs judantys objektai. Stebėdamos kartu tamsą ir šviesą, geriau generuoja vaizdą, t.y. stebimas objektas geiau matomas.


Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Naujai atidarytiems ar remontuojamiems ofisams reikalingi kompiuteriniai bei telefoniniai tinklai. Dažniausiai vienai darbo vietai taikomi vienas telefoninis (T) ir kompiuterinis (K) tinklas. Klientui pageidaujant galimos kitaip organizuojamo...


Vaizdo kameros – apsauga ir išmanios galimybės Jūsų namams ar verslui

Vaizdo kameros – apsauga ir išmanios galimybės Jūsų namams ar verslui

Budėtojus ir apsaugos darbuotojus vis dažniau keičia modernios apsaugos sistemos. Tiek privatūs asmenys, tiek verslo atstovai siekia apsaugoti savo turtą bei kontroliuoti, kas patenka į patalpas, išvengiant konfliktinių situacijų, užkirsti kelią...


Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Išmanioji sodyba, arba kaip gyvenimą šimtametėje troboje padaryti komfortiškesniu?

Sodybos bei laisvalaikis Lietuvos gamtoje išgyvena tikrą renesansą. Dabar kas antram miestiečiui ne tik prabangus vasarnamis kur prie ežero, bet ir iš senelių paveldėta kaimo troba ar net sodo namelis –milžiniška prabanga, leidžianti pabėgti...


Stebėjimo technologijos, UAB
Stebėjimo technologijos, UAB

Apsaugos sistemų projektavimas, vaizdo stebėjimo sistemų projektavimas, priešgaisrinių sistemų projektavimas

Visual Solutions, UAB
Visual Solutions, UAB

STEBKAM - vaizdo stebėjimo, apsaugos ir išmaniųjų sprendimų profesionalai!

Sagneta, UAB
Sagneta, UAB

IPkameros.lt - vaizdo stebėjimo sistemos

GRIFSAG, UAB
GRIFSAG, UAB

Saugos tarnyba GRIFS AG

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.